Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

czy ktos moze slyszal o firmie MEGA ART-PODŁOGI z Traugutta we wro.

Nic o nich nie slyszalam a cena kusi....np w porownaniu do Goliszka o 1700 zl taniej

Cześć. Ja u nich będę brał podłoge. Wyglądają na dość fachowych. Facet już przy wstępnym pomiarze podłóg, od razu sprawdził wstępnie wilgotność wylewek. I co ciekawe - mierzył miarką laserową a nie jak wszyscy zwykłą zwijaną. Do tego dość fajne podejście do tematu.

Co jeszcze na plus - po pierwszej rozmowie bardzo wstępnej, dali nam deskę Kahrs'a, abyśmy dobierali do niej inne elementy do domu.

 

hej dzieki za odp

chyba sie skusze ....tym bardziej ze w goliszku nie chca dac zadnego rabatu a tu od razu dostalam 15%

jak narazie wybralam parkeit baltic floor doussie ale przejrze chyba dokladnie ich oferte...o kahrsie np nie slyszalam ...musze sprawdzic

pozdrowienia

hba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zazdroszcze Wam że jesteście już na etapie pstryczków i wtyczków. Ja dopiero jestem na etapie zamykania domu. Poraz kolejny zwracam sie o pomoc. Z innej beczki. Gdzie najlepiej zamawiać kominek z DPG, odkurzacz centralny. Wiem że już było tylko gdzie to znaleść , tyle tych stron. Teraz profilaktycznie już skrupulatnie notuje wszystkich polecanych przez Was misiów , sklepy itp.

 

 

Odkurzacz centralny - tylko i wyłącznie u Pana Andrzeja - powołaj się na Darka z forum.

 

http://www.doman.com.pl/technologia.

 

Najlepsze ceny i profesjonalne podejście do tamatu.

 

NIe zapomnij o automatycznej szufelce przy kominku!! ja zapomniałem, choć będę kupował przystawkę do odkurzania samego kominka.

 

Żaden odpowiedzialny instalator nie zaproponuje szufelki przy kominku. Nasz się kategorycznie nie zgodził. Zbyt duże ryzyko pożarowe. Nawet jeśli wydaje się że zamiatamy suchy popiół, można jednak zaprószyć ogień. W razie dostania się czegoś do instalacji odkurzacza, niestety może spłonąć cały dom.

Mamy szufelkę w kuchni ale nie używany jej kompletnie - po prostu w domu nawet zmiotki nie ma (używamy wyłącznie odkurzacza). Jeśli ktoś to lekceważy to znaczy że nie ma wyobraźni. Palę 3 lata, i naprawdę widziałam nieraz jak zapala się coś co wydaje się że wygasło całkowicie.

 

CO do odkurzania przy kominku - mamy separator z Castoramy za 50 zł, ale odkurzamy wyłącznie całkowicie wygaszony kominek, nawet pomimo tego że teoretycznie ryzyko przy separatorze jest niewielkie. Separator to takie duże wiadro, do którego wkłada się rurę od odkurzacza, i z którego inna rura wychodzi - i tą właśnie można odkurzać.

 

a mi tesc zaprojektowal i czesciowo juz wykonal odkurzacz do kominka swojego patentu, ze zbiornikiem na zewnatrz, podchodzi sie naciska guzik i popil leci do zbiornika wkopanego w ziemi,

ogromna wygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - dzieki za rady, ja się po Twoim poście w ogóle zaczełam zastanawiac nad szufelkami :D:D miałam zaplanowane dwie (kuchnia i wiatrołap) i 3 gniazda (jedno na dole w centralnym miejscu i dwa na górze) co dawało 5 punktów więc pan poleciła nam żeby wziąść mocniejszy odkurzacz żeby nie dobierać takiego "na styk" Gdybym zrezygnowała z tych szufelek to nie dość że za same szufelki miałabym 500zł mniej plus pewnie coś mniej za instalację no i tańszy moduł odkurzacza.

Jak sądzicie czy szufelki sa bardzo potrzebne i przydatne?? :)

 

Daro - tym razem ja zostawiłam wycenę w samochodzie :) ale z tego co pamiętam to pierwszy etap (5 punktów) był wyceniony na 1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BK - a kto Ci powiedział, że będę odkurzał kominek bez przeznaczonego do tego urządzenia?

Szufelka służy do utrzymania czystaości przy podręcznym magazynku drewna wokół kominka. Mimo Twojego "mocno" przekonującego tonu nie przekonałeś mnie 8) bo to kwestia przyzwyczejenia i umiejętności korzystania z nowych rozwiązań technicznych ułatwiających jednak życie ludziom.

 

 

Gaby - jeśli masz na to kasę to zrób, jeśli tniesz koszty na każdej fakturze po 300pln to nie rób szufelki. Na końcu z oszczędności kup sobie podgrzewacz tarasu lub podjazdu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gaby - jeśli masz na to kasę to zrób, jeśli tniesz koszty na każdej fakturze po 300pln to nie rób szufelki. Na końcu z oszczędności kup sobie podgrzewacz tarasu lub podjazdu :wink:

 

z zaoszczędzonych to zamierzam pojechać do jakiegoś SPA pomasować sobie tyłek :D:D

ale znając życie to nie ma czegos takiego jak "pieniądze które ZOSTAŁY nam po budowie domu :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gaby - jeśli masz na to kasę to zrób, jeśli tniesz koszty na każdej fakturze po 300pln to nie rób szufelki. Na końcu z oszczędności kup sobie podgrzewacz tarasu lub podjazdu :wink:

 

z zaoszczędzonych to zamierzam pojechać do jakiegoś SPA pomasować sobie tyłek :D:D

ale znając życie to nie ma czegos takiego jak "pieniądze które ZOSTAŁY nam po budowie domu :D:D

 

tak to prawda, SPA mam w planie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gaby - jeśli masz na to kasę to zrób, jeśli tniesz koszty na każdej fakturze po 300pln to nie rób szufelki. Na końcu z oszczędności kup sobie podgrzewacz tarasu lub podjazdu :wink:

 

z zaoszczędzonych to zamierzam pojechać do jakiegoś SPA pomasować sobie tyłek :D:D

ale znając życie to nie ma czegos takiego jak "pieniądze które ZOSTAŁY nam po budowie domu :D:D

 

tak to prawda, SPA mam w planie

 

polecam Faltom w Rumii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K

 

Umiejętności nic nie mają do tego - koło kominka zawsze jest niebezpiecznie, obok drzazg z drewna mogą się zawieruszyć iskry... Drewno może się nie zająć ale plastil i owszem. Powie ci to każdy kominiarz czy strażak - oni widzą więcej domów niż my

Powtórzę to co pisałam - nieraz widziałam jak pozornie wygaszony popiół powodował zapalenie reszty, jak coś wyleciało z kominka i coś osmaliło czy przypaliło etc.

 

Co do szufelek, jak pisałam, mamy jedną z której nie korzystamy. Jedyne miejsce gdzie by się przydała szuferlka, i to bardzo, to przedpokój, i tylko tam. Ale żyjemy bez niej trzeci rok, i jest OK. Do jednego gniazda (ale nie szufelki tylko takiego zwykłego w ścianie) kiedyś mój synek wrzucił dość duże autko, żeby sprawdzić jaki wyda dźwięk wpadając do dziury, i od tego czasu tego gniazdka w ogóle nie używamy bo się boimy że zatka gdzieś całą instalację jak autko stanie gdzieś w poprzek rury

 

 

A propos - jak rozwiązujecie u siebie kwestie ppoż? Ile macie gaśnic w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K

 

Umiejętności nic nie mają do tego - koło kominka zawsze jest niebezpiecznie, obok drzazg z drewna mogą się zawieruszyć iskry... Drewno może się nie zająć ale plastil i owszem. Powie ci to każdy kominiarz czy strażak - oni widzą więcej domów niż my

Powtórzę to co pisałam - nieraz widziałam jak pozornie wygaszony popiół powodował zapalenie reszty, jak coś wyleciało z kominka i coś osmaliło czy przypaliło etc.

 

Co do szufelek, jak pisałam, mamy jedną z której nie korzystamy. Jedyne miejsce gdzie by się przydała szuferlka, i to bardzo, to przedpokój, i tylko tam. Ale żyjemy bez niej trzeci rok, i jest OK. Do jednego gniazda (ale nie szufelki tylko takiego zwykłego w ścianie) kiedyś mój synek wrzucił dość duże autko, żeby sprawdzić jaki wyda dźwięk wpadając do dziury, i od tego czasu tego gniazdka w ogóle nie używamy bo się boimy że zatka gdzieś całą instalację jak autko stanie gdzieś w poprzek rury

 

 

A propos - jak rozwiązujecie u siebie kwestie ppoż? Ile macie gaśnic w domu?

 

nigdy nie mialam ani jednej gasnicy w domu i nie zamierzam miec, nawet w aucie nie woze i nawet nie wiedzialam ze w domu tez trzeba :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaby, instalację do odkurzacza kupowaliśmy w firmie Elmix, Karmelkowa 29. Mają spory wybór odkurzaczy, ale na razie interesowała nas jedynie instalacja. Odkurzacz może zamontujemy za dwa lata, może później. Jak kasy stanie. Tak czy siak, za niecałe 4 stówki mam kompletną instalację 4 punkty i jedną szufelkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

proszę o odpowiedź - ile płaciliście w okolicach Wrocławia za:

a) tynki wewnętrzne c-w, ręczne

b) poddasze na gotowo pod malowanie (ocieplenie dwuwarstwowe, paroizolacja, karton-gipsy na rusztowaniu, ze szpachlowaniem na płytach)

c) wylewki (czy robi się jeszcze ręcznie, czy już tylko miksokretem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś podwyższał ściankę kolankową wbrew projektowi?

Poradźcie, bo mam problem. Ponieważ projekt przewiduje ściankę wysokości 50cm, a ja z oczywistych względów chciałbym wyższą. Zastanawiam się, czy gdy ją podwyższę powiedzmy o 1 lub 2 bloczki, to czy potem mogą wystąpić problemy? Np przy odbiorze budynku lub końcowej inwentaryzacji geodezyjnej?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś podwyższał ściankę kolankową wbrew projektowi?

Poradźcie, bo mam problem. Ponieważ projekt przewiduje ściankę wysokości 50cm, a ja z oczywistych względów chciałbym wyższą. Zastanawiam się, czy gdy ją podwyższę powiedzmy o 1 lub 2 bloczki, to czy potem mogą wystąpić problemy? Np przy odbiorze budynku lub końcowej inwentaryzacji geodezyjnej?

 

pozdrawiam

 

Było już o tym, ale pokrótce: wszystko zależy od tych co będą odbierać, i tego co będzie mierzył, jak napisze że jest tak jak w projekcie no to git, a jak nie masz takiego geodety, to albo zmiana projektu i zmiana pozwolenia, albo sobie daruj, bo jak trafisz na formalistów to teraz są takie przepisy że każą ci dom rozebrać ;) a tak na serio, to 2 bloczków nikt nie zauważy, raczej, ale pytanie jest inne czemu nie myśleliście o tym podczas adaptacji projektu?

 

my też podnieśliśmy ale tylko o 10cm, bo takie mieliśmy pustaki, że tak wychodziło bez docinania, albo podwyższania wieńca, ale podnosiliśmy z 1,4m do 1,5m więc też inna skala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... ale pytanie jest inne czemu nie myśleliście o tym podczas adaptacji projektu?

 

No cóż, nie miałem doświadczenia i nie pomyślałem o tym. No i architekt adaptujący projekt zrobił mnie w bambuko, ponieważ twierdził, że wyższa ścianka kolankowa zepsuje proporcje budynku, a pewnie nie chciał poświęcać więcej czasu na jeden projekt. A może miał rację z tymi proporcajami? Z drugiej strony (z punktu widzenia inwestora) trzeba patrzeć na funkcjonalność wnętrza. Taka niska ścianka, to marnotrastwo powierzchni użytkowej. Więc teraz gdy przyszło mi wykonać tą ściankę, wymyśliłem, że złoty środek to podwyższyć ściankę choćby o jeden bloczek. Tym sposobem bryła budynku będzie miała jeszcze rozsądne proporcje, a i funkcjonalność wnętrza poprawi się o jakieś 20cm. Zastanawiają mnie tylko te odbiory i związane z tym problemy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podniosłam ścianke o dwa bloczki. Zmiana była ujęta na etapie adaptacji projektu. Aby proporcje budynku nie uległy zbytniej zmianie przedłuzyliśmy krokwie o jakies 50 cm. Dużo mieliśmy wątpliwości czy mimo tego nie wyjdzie jakis koszmaron. W tej chwili domek stoi, dach połozony i wszystko jest w porządku. Nie widac jakiś zaburzeń proporcji. Oprócz przedłuzenia krokwi można pobawić się w zmianę kąta nachylenia dachu. Ale to zadanie dla architekta a właściwie dla konstruktora. Zapytaj swojego KB czy tej zmiany nie wystarczy wpisać do dziennika budowy aby nie było kłopotów przy odbiorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...