Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witam

 

Wlasnie bylem w Budusie w sprawie drzwi wew. na haslo grupa Wroclawska sprzedawca stwierdzil iz owszem mozna dostac super rabat ale jak sie zbierze co najmniej 10 forumowiczow a z pojedynczymi nie gada - choc dal 2% wiekszy rabat niz wyjsciowy. W zwiazku z tym mam pytanie

 

kto pisze sie na drzwi wew?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Napiszcie proszę, czy jak robi się podjazd do garażu, to najpierw powierzchnię należy utwardzić tłuczniem? Jeśli tak, to czy tłuczeń grubości 31,5-63 nie jest zbyt gruby?

 

Miałem grząski grunt więc:

- wykorytowałem trochę

- nasypałem tłucznia grubego (3wywrotki po 900PLN)

- nasypałem tłucznia drobnego 0,3 (2,5 wywrotki po 900pln)

- obecnie; ubijam zagęszczarką minimum 180kg

-na to troszke piasku i cementu

- i bruczek

Podobno solidna sprawa z tego wyjdzie, ale sporo kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie bylem w Budusie w sprawie drzwi wew. na haslo grupa Wroclawska sprzedawca stwierdzil iz owszem mozna dostac super rabat ale jak sie zbierze co najmniej 10 forumowiczow a z pojedynczymi nie gada - choc dal 2% wiekszy rabat niz wyjsciowy. W zwiazku z tym mam pytanie

 

kto pisze sie na drzwi wew?

 

Pozdrawiam

 

Z kim rozmawiałeś? Podaj szybko - zaraz ich wyleczymy. Ja właśnie składam zlecenie i mam co chcę 8) może nie trafiłeś tam gdzie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro możesz podać namiary na ekipe która robi Ci podjazd?

My za niedługo będziemy takowej potrzebować,powiedz czy ta ekipa robi również podmórówki pod ogrodzenie?bo wcześniejsza ekipa z którą rozmawialiśmy o podjeździe do garażu powiedziała że w związku z tym że mamy wysoko stan ZERO musimy zrobić murek oporowy żeby cały tłuczen i te inne rzeczy się nie rozjechały podczas ubijania i wibrowania

Jak coś to podaj namiary

prosze :D

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuję namiarów na sprawdzonych fachowców od płyt g-k

 

thx

 

na kiedy?

 

w sumie to dosyć pilna sprawa -ok 2-3 tygodnie i mogliby wchodzić

 

Dawid,

 

u mnie zaczeli właśnie sufit podwieszany, wraz z ociepleniem, chłopaki działaja dośc sprawnie, jak masz ochote zobaczyć to zapraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daro za odpowiedź. Ja właśnie zwiozłam na budowę 2 wywrotki grubego tłucznia (z Sobótki - 23 zł netto za tonę bez FV). W piatek wkopałam szambo i grunt zrobił mi się trochę "niestabilny", jakoś trzeba było to utwardzić, ktoś mi polecił tłuczeń, ale nie sądziałm, że to jest takie grube. Teraz się martwię, czy nie za grube. I czy to będzie stabilne, no bo to jednak spore kawałki granitu a pomiędzy nimi pewnie sporo wolnych przestrzeni i mogą się przesuwać. Chociaż z drugiej stronuy jeszcze sporo czasu upłynie zanim będę robila docelowy podjazd (jeszcze nawet nie mam dachu :)).

Na razie tak to wygląda:

 

http://images44.fotosik.pl/15/839754c9df913b0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie prosze ktos oswieci ;). Jaka kwota jest rozsądną/uczciwą ;) za wentylację mechaniczną z rekuperatorem w domku 200m2?? Dostalem dzisiaj wycenę z rekuperatory.pl i usiadlem z wrazenia :evil: .

 

Pzdr!

TS

 

U mnie w domu 145 m2 + garaż 23 m2 wyszło około 15 000 zł za całość z robocizną + 3 000 zł GWC rurowy, ale system był zamawiany na początku roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy orientujecie się w temacie audytu energertyczznego?

 

słyszałem że wprowadzając się po styczniu będę musiał takowy audyt zlecić za ponad tysiączek

 

jak to jest, proszę o info

 

Gazeta Podatkowa na pierwszej stronie pisze tak:

 

Świadectwa energetyczne jednak nieobowiązkowe

 

Obawy, że wraz z nowym rokiem ustanie obrót na rynku nieruchomości z uwagi na wprowadzenie obowiązku certyfikacji energetycznej budynków i lokali okazują się bezpodstawne. Wszystko przez to, że polski ustawodawca nie przewidział sankcji za brak świadectwa. Umowa sprzedaży czy najmu obędzie się również bez takiego dokumentu.

 

Przy sporządzaniu aktów notarialnych rejenci nie będą uzależniać swoich czynności od okazania stosownego certyfikatu. Ministerstwo Infrastruktury ostatecznie zrezygnowało ze swojego pomysłu w tym zakresie, który zmuszałby właścicieli zainteresowanych sprzedażą budynku do wcześniejszego zamówienia fachowej oceny jego charakterystyki energetycznej.

 

Brak określenia konsekwencji na wypadek nieprzedstawienia świadectwa energetycznego przez sprzedawcę czy wynajmującego budynek lub lokal może być uznane za uchybienie w procesie wdrażana dyrektywy 2002/91/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Zgodnie z tym aktem wspólnotowym „charakterystyka energetyczna budynku” oznacza wartość energii zużywanej rzeczywiście lub szacowanej do spełnienia różnych potrzeb związanych ze znormalizowanym użytkowaniem budynku, która może obejmować m.in. ogrzewanie, ciepłą wodę, chłodzenie, wentylację i oświetlenie. Świadectwom mają również towarzyszyć zalecenia służące poprawie danej charakterystyki energetycznej pod względem opłacalności.

 

Wymuszona dyrektywą nowelizacja Prawa budowlanego ma na celu racjonalizowanie zużycia energii w sektorze mieszkaniowym i usługowym, którego główną część stanowią budynki. Nowe rozwiązania mają zmotywować deweloperów oraz obecnych właścicieli budynków i mieszkań do większych starań ukierunkowanych na oszczędność energii.

 

 

 

Także na razie SPOKO 8)

 

Pozdrawiam

Ryska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie prosze ktos oswieci ;). Jaka kwota jest rozsądną/uczciwą ;) za wentylację mechaniczną z rekuperatorem w domku 200m2?? Dostalem dzisiaj wycenę z rekuperatory.pl i usiadlem z wrazenia :evil: .

 

Pzdr!

TS

Ja placiłam ponad 3 lata temu za domek 170 m (razem z garażem) 10500 zł, wentylacja plus rekuperator plus GWC. Też w rekuperatory pl. Można się targować, a wykonanie jest dobre, nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas też "posadzili" kwotą 25.ooo zł

 

i usłyszeli miłe "do widzenia"

 

Pozdrawiam

Ryska

 

Czyli podobnie jak u mnie - i jeśli nie dostanę lepszej ceny usłyszą podobna odpowiedź, chociaż przyznam szczerze, że byłem na nich zdedydowany.

 

 

U mnie w domu 145 m2 + garaż 23 m2 wyszło około 15 000 zł za całość z robocizną + 3 000 zł GWC rurowy, ale system był zamawiany na początku roku.

 

Jeśli można wiedzieć - w jakiej firmie robiłeś? Jesteś zadowolony?

 

Pzdr!

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj domówiliśmy się z p. Kocotem (dzięki Natalia i Xena za rekomendacje) a dzień wcześniej z insztalatorem wod-kan, co. od Joli (dzięki).

 

Mam pytanko - czy p. Kocot będzie u Ciebie robił też alarm? Albo czy robił u Kogoś z Was? Jest ok także jeśli chodzi o alarmy i można mu powierzyć instalację elektryczną z alarmem, czy do alarmu szukać kogoś innego?

 

Pzdr!

 

Co do Pana Kocota ... i alarmu...

pewnie że można.. alarm to tylko kabelki a skrzynkę klawiaturę i czujki dorobi firma od ochrony...

tak na marginesie Pan Mieczysław to strzał w dziesiątkę gorąco polecam to najlepszy specjalista jekiego spotkaliśmy ...

a co do alarmu... Pan Kocot - kabelki czas wykonania - 2H,//// instalatorzy z Solida 2dni .... ---> tak myślę bo samo podłączenie czujek zajeło im 5 H...

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...