Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hmm co do Drutexa to sąsiad ma takie okna od 2 miesięcy.

Ostatnio otwierałem i zamykałem kilka i są jakieś takie "gumowate" tzn. przywyczaiłem się, że u mnie profile (SHUCO) mają pewną sztywność, a tamte tak na wyczucie nie są aż tak stabilne.

 

A gdzie kupowałeś te swoje Schuecko i który ich profil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas też "posadzili" kwotą 25.ooo zł

 

i usłyszeli miłe "do widzenia"

 

Pozdrawiam

Ryska

 

Czyli podobnie jak u mnie - i jeśli nie dostanę lepszej ceny usłyszą podobna odpowiedź, chociaż przyznam szczerze, że byłem na nich zdedydowany.

 

 

U mnie w domu 145 m2 + garaż 23 m2 wyszło około 15 000 zł za całość z robocizną + 3 000 zł GWC rurowy, ale system był zamawiany na początku roku.

 

Jeśli można wiedzieć - w jakiej firmie robiłeś? Jesteś zadowolony?

 

Pzdr!

TS

 

W firmie Wentbud we Wrocławiu.

Jeszcze nie mam reku, więc nie wiem jak będzie działać.

 

Na razie wykonanie, terminy itp. ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do Drutexa to sąsiad ma takie okna od 2 miesięcy.

Ostatnio otwierałem i zamykałem kilka i są jakieś takie "gumowate" tzn. przywyczaiłem się, że u mnie profile (SHUCO) mają pewną sztywność, a tamte tak na wyczucie nie są aż tak stabilne.

 

A gdzie kupowałeś te swoje Schuecko i który ich profil?

 

Kupowałem u Przybyłkiewicza w Ratowicach - profil 5-komorowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pospieszyłam się, mam nadzieję, że jednak nie okaże się, że zupełnie to spartaczyliśmy i da się zrobić z tego dobry podjazd.

 

Zrobiliście aż za dobrze. Tłuczeń pozwoli na wjazd nawet ciężkich samochodów. Z tym, że teraz powinniście na to co macie wysypać jeszcze warstwę drobniejszego klińca i mączki granitowej. Bo tłuczeń sam z siebie się niepoklinuje i zawsze będzie miał taką rozlazłą stukturkę, będą powstawać koleiny i chodzi się po tym nia za bardzo. Ja u siebie miałem ok 30 - 40 cm tłucznia, na to 15- 20 cm klińca + mączka. Tirem można jeździć.

A kliniec wychodzi taniej i mniej z tym zamiesznia, więc jak nie trzeba to tłucznia można nie dawać.

 

Jak sypniecie klińcem to albo na razie zostawcie tak i jeździjcie po tym, z czasem nabierze twardości, wtedy jeszcze dobrze jest wyrównać powstałe zagłębienia albo kogoś z zgęszczarką i za 2 godziny macie jazdę po betonie.

 

A jako podbudowa pod późniejszą kostkę to po prostu super.

Więc "no stres". Wszystko dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do Drutexa to sąsiad ma takie okna od 2 miesięcy.

Ostatnio otwierałem i zamykałem kilka i są jakieś takie "gumowate" tzn. przywyczaiłem się, że u mnie profile (SHUCO) mają pewną sztywność, a tamte tak na wyczucie nie są aż tak stabilne.

 

A gdzie kupowałeś te swoje Schuecko i który ich profil?

 

Kupowałem u Przybyłkiewicza w Ratowicach - profil 5-komorowy.

 

A ja dostałem ofertę z Schuecko z Wrocławia i okazuje się, o dziwo, najtańsza (około 17tys). Dla porównania pytałem też innych znanych firm okiennych i wychodziło około 20-25tys. Sam nie wiem co o tym myśleć, przecież podawałem im te same dane i prosiłem o wycenę okien o podobnych parametrach, a tu taka różnica! Z tego co wiem, schuecko to raczej dobre profile, a cena jakaś niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do Drutexa to sąsiad ma takie okna od 2 miesięcy.

Ostatnio otwierałem i zamykałem kilka i są jakieś takie "gumowate" tzn. przywyczaiłem się, że u mnie profile (SHUCO) mają pewną sztywność, a tamte tak na wyczucie nie są aż tak stabilne.

 

A gdzie kupowałeś te swoje Schuecko i który ich profil?

 

Kupowałem u Przybyłkiewicza w Ratowicach - profil 5-komorowy.

 

A ja dostałem ofertę z Schuecko z Wrocławia i okazuje się, o dziwo, najtańsza (około 17tys). Dla porównania pytałem też innych znanych firm okiennych i wychodziło około 20-25tys. Sam nie wiem co o tym myśleć, przecież podawałem im te same dane i prosiłem o wycenę okien o podobnych parametrach, a tu taka różnica! Z tego co wiem, schuecko to raczej dobre profile, a cena jakaś niska.

 

Bo to jest trochę tak, że rekuperatory.pl w piórka obrosły i lekko doją.

Mogę z czystym sumieniem polecić firmę z Opola, która robiła kilka realizacji i moich znajomych i wstępnie umówiłem ich na wiosnę do siebie.

Cenowo wyszło z 5k taniej, i goście zrobili na mnie bardzo fachowe wrażenie.

Pan Darek - 600456825, firma nazywa się GPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pospieszyłam się, mam nadzieję, że jednak nie okaże się, że zupełnie to spartaczyliśmy i da się zrobić z tego dobry podjazd.

 

Zrobiliście aż za dobrze. Tłuczeń pozwoli na wjazd nawet ciężkich samochodów. Z tym, że teraz powinniście na to co macie wysypać jeszcze warstwę drobniejszego klińca i mączki granitowej. Bo tłuczeń sam z siebie się niepoklinuje i zawsze będzie miał taką rozlazłą stukturkę, będą powstawać koleiny i chodzi się po tym nia za bardzo. Ja u siebie miałem ok 30 - 40 cm tłucznia, na to 15- 20 cm klińca + mączka. Tirem można jeździć.

A kliniec wychodzi taniej i mniej z tym zamiesznia, więc jak nie trzeba to tłucznia można nie dawać.

 

Jak sypniecie klińcem to albo na razie zostawcie tak i jeździjcie po tym, z czasem nabierze twardości, wtedy jeszcze dobrze jest wyrównać powstałe zagłębienia albo kogoś z zgęszczarką i za 2 godziny macie jazdę po betonie.

 

A jako podbudowa pod późniejszą kostkę to po prostu super.

Więc "no stres". Wszystko dobrze.

 

Dzięki pepe*

uspokoiłeś mnie :)

mogę teraz spokojnie pracować :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas też "posadzili" kwotą 25.ooo zł

 

i usłyszeli miłe "do widzenia"

 

Pozdrawiam

Ryska

 

Czyli podobnie jak u mnie - i jeśli nie dostanę lepszej ceny usłyszą podobna odpowiedź, chociaż przyznam szczerze, że byłem na nich zdedydowany.

 

 

U mnie w domu 145 m2 + garaż 23 m2 wyszło około 15 000 zł za całość z robocizną + 3 000 zł GWC rurowy, ale system był zamawiany na początku roku.

 

Jeśli można wiedzieć - w jakiej firmie robiłeś? Jesteś zadowolony?

 

Pzdr!

TS

 

W firmie Wentbud we Wrocławiu.

Jeszcze nie mam reku, więc nie wiem jak będzie działać.

 

Na razie wykonanie, terminy itp. ok.

 

u rodzicow tez Wentbud, zle rury wsadzili (Daro widzial) i przeciekaly ale poprawili i jest ok dziala jak nalezy

koszt na dom dwiescie pare metrow 32k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do Drutexa to sąsiad ma takie okna od 2 miesięcy.

Ostatnio otwierałem i zamykałem kilka i są jakieś takie "gumowate" tzn. przywyczaiłem się, że u mnie profile (SHUCO) mają pewną sztywność, a tamte tak na wyczucie nie są aż tak stabilne.

 

A gdzie kupowałeś te swoje Schuecko i który ich profil?

 

Kupowałem u Przybyłkiewicza w Ratowicach - profil 5-komorowy.

 

A ja dostałem ofertę z Schuecko z Wrocławia i okazuje się, o dziwo, najtańsza (około 17tys). Dla porównania pytałem też innych znanych firm okiennych i wychodziło około 20-25tys. Sam nie wiem co o tym myśleć, przecież podawałem im te same dane i prosiłem o wycenę okien o podobnych parametrach, a tu taka różnica! Z tego co wiem, schuecko to raczej dobre profile, a cena jakaś niska.

U nas podobnie. Najlepszą ofertę dostalośmy na okna Jezierskiego w profilu schco, choć to podobno mercedes wsród plastików. Mamy je od lutego i odpukać są super. Z tymi wycenami czesto tak bywa i warto sprawdzać wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro możesz podać namiary na ekipe która robi Ci podjazd?

My za niedługo będziemy takowej potrzebować,powiedz czy ta ekipa robi również podmórówki pod ogrodzenie?bo wcześniejsza ekipa z którą rozmawialiśmy o podjeździe do garażu powiedziała że w związku z tym że mamy wysoko stan ZERO musimy zrobić murek oporowy żeby cały tłuczen i te inne rzeczy się nie rozjechały podczas ubijania i wibrowania

Jak coś to podaj namiary

prosze :D

pozdrowionka

 

http://forum.muratordom.pl/post2772722.htm#2772722

A ekipa zastanawia się, czy nie odpocząć, Jak ich namówi by weszli w obieg forum to dam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro możesz podać namiary na ekipe która robi Ci podjazd?

My za niedługo będziemy takowej potrzebować,powiedz czy ta ekipa robi również podmórówki pod ogrodzenie?bo wcześniejsza ekipa z którą rozmawialiśmy o podjeździe do garażu powiedziała że w związku z tym że mamy wysoko stan ZERO musimy zrobić murek oporowy żeby cały tłuczen i te inne rzeczy się nie rozjechały podczas ubijania i wibrowania

Jak coś to podaj namiary

prosze :D

pozdrowionka

 

http://forum.muratordom.pl/post2772722.htm#2772722

A ekipa zastanawia się, czy nie odpocząć, Jak ich namówię, by weszli w obieg forum to dam namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość minime

Witam Was serdecznie,

 

Wlasnie napotkalem mała "przeszkode" - opinia kominiarska :). Wiec chyba nie taka mala.

Mieszkam w kamienicy starej, 3,5m wysokie mieszkania - gdzie w kazdym pokoju jest piec kaflowy )albo byl 10 lat temu. W zwiazku z tym kazdy piec w kazdym pokoju ma swoj oddzielny komin. Ja chcialbym zainstalowac kominek z wkladem zamykanym w miejscu gdzie jest piec (na planie a fizycznie juz tutaj nie stoi). No i ze spoldzielni dowiedzialem sie ze potrzebna mi jest opinia kominiarska, pozniej pismo do spoldzielni i oni wyraza zgode. Dzwonie do kominiarza czy mozemy sie umowic zeby taka opinie wydal a tutaj odpowiedz - w tym rejonie nie wydajemy pozwolen na kominki, no wiec pytam dlaczego, przeciez nawet nie wie dokladnie gdzie mieszkam, bo nie pytal o adres (wiec na jakies 100 kamienic) - odpowiedz - "w tej okolicy nie dostanie pan zgody". No i tutaj moje zdziwienie, z czego to wynika, a przede wszystkim pozniejszy komentarz - niech Pan sobie zainstaluje po cichu , my opinii nie wydamy. No rece mi opadly - czy ktos z was moze mi doradzic jak to zalatwic ?

 

Bedac dobraj mysli ze uda mi sie zdobyc taka opinie, nastepnym etapem bylby zdun - az sie boje pytac :). Chcialem kominek postawic sam i zastanawiam sie po co mi zdun, czy opinia kominiarska nie wystarczy ?

 

z gory serdecznie dziekje za jakas podpowiedz bo projekt juz sobie wymyslilem

http://images31.fotosik.pl/373/83bcc764444a780bm.jpg

pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pospieszyłam się, mam nadzieję, że jednak nie okaże się, że zupełnie to spartaczyliśmy i da się zrobić z tego dobry podjazd.

 

Zrobiliście aż za dobrze. Tłuczeń pozwoli na wjazd nawet ciężkich samochodów. Z tym, że teraz powinniście na to co macie wysypać jeszcze warstwę drobniejszego klińca i mączki granitowej. Bo tłuczeń sam z siebie się niepoklinuje i zawsze będzie miał taką rozlazłą stukturkę, będą powstawać koleiny i chodzi się po tym nia za bardzo. Ja u siebie miałem ok 30 - 40 cm tłucznia, na to 15- 20 cm klińca + mączka. Tirem można jeździć.

A kliniec wychodzi taniej i mniej z tym zamiesznia, więc jak nie trzeba to tłucznia można nie dawać.

 

Jak sypniecie klińcem to albo na razie zostawcie tak i jeździjcie po tym, z czasem nabierze twardości, wtedy jeszcze dobrze jest wyrównać powstałe zagłębienia albo kogoś z zgęszczarką i za 2 godziny macie jazdę po betonie.

 

A jako podbudowa pod późniejszą kostkę to po prostu super.

Więc "no stres". Wszystko dobrze.

 

Dzięki pepe*

uspokoiłeś mnie :)

mogę teraz spokojnie pracować :):)

 

Popatrzyłem jeszcze na waszą fotkę. I jak będziecie to utwardzać, to zwróćcie uwagę, żeby nie zrobić za wysoko. Po utwardzeniu poziom powinien być poniżej planowanego na gotowo podjazdu o grubość kostki + kilka centów na podsypkę.

Czyli jak planujecie puzzle gr 8 cm + ze 3-4 cm podsypki, to przy utwardzaniu podbudowy trzeba zejść ok. 12 cm. A jak granit to na podsypkę trzeba zostawić więcej, bo kostki granitowe nie są równiutkie i lepiej mieć tam zapasik.

 

Ze zdjęcia nie wynika gdzie będzie poziom 0, ale tak jak patrzę to chyba macie trochę za dużo. Ale akurat będzie na utwardzenie przed schodami wejściowymi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem jeszcze na waszą fotkę. I jak będziecie to utwardzać, to zwróćcie uwagę, żeby nie zrobić za wysoko. Po utwardzeniu poziom powinien być poniżej planowanego na gotowo podjazdu o grubość kostki + kilka centów na podsypkę.

Czyli jak planujecie puzzle gr 8 cm + ze 3-4 cm podsypki, to przy utwardzaniu podbudowy trzeba zejść ok. 12 cm. A jak granit to na podsypkę trzeba zostawić więcej, bo kostki granitowe nie są równiutkie i lepiej mieć tam zapasik.

 

Ze zdjęcia nie wynika gdzie będzie poziom 0, ale tak jak patrzę to chyba macie trochę za dużo. Ale akurat będzie na utwardzenie przed schodami wejściowymi :wink:

 

To co teraz widać, to jeszcze nie jest poziom zero, będzie 8 cm styropianu, z 6 cm wylewki i płytki - czyli jakieś 15 cm wyżej niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...