Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Może by oporządził dwie budowy w pobliżu? My za chwilę będziemy wstawiać okna i zakończymy raczej współpracę z naszym kierbudem.

 

Nie usłyszałem jeszcze od chłopa żadnej sensownej rady, a na spieprzony wieniec odrzekł, że się zdarza.

 

Figuranta mogę mieć darmo, ale nie chcę.

 

Jakby się znalazł chętny to proszę o P.W.

 

Pozdrav

 

 

 

Nie mam nic przeciwko temu. Również proszę o info gdyby się znalazł chętny.

My również za chwilę wstawiamy okna. Umowę na współpracę mieliśmy do stanu sso. Na szczęście nie zdąrzyliśmy podpisać umowy na drugi etap. Ktoś nad nami czuwał. Pomijając wcześniejsze wpadki ta z otworami okiennymi powaliła mnie na łopatki :evil: :evil: :evil:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kto wam robil część przylacza od granicy działki do domu, zakładał skrzynkę i "sprawy wewnąrz skrzynki" ? Instalator czy możę można się dogadać z firmą która robi przyłącze na zlecenie gazowni ?

No i ile coś takiego kosztuje ?

pozdrawiam

saper

Ta czesc przylacza bedzie mi na dniach akurat robil moj hydraulik, ma wszystkie niezbedne kwity i uprawnienia.

Skrzynke zakladal moj wykonawca "generalny", czyi ten, ktory robi najwiecej prac u mnie, m. in. murarke. Dogadac sie pewnie mozna, dlaczego nie? ;-)

My za murowana skrzynke placilismy 1000zl, za doprowadzenie gazu do budynku 1500zl netto z materialem (ok 10m do budynku + pozniej ok 5m w budynku)

 

pozdrowka!

 

PS. witam po przerwie tych co nas jeszcze pamietaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalismy taka oferte i chcialem oszacowac czy jest do przyjecia. Tak orientacyjnie. Budynek parter + poddasze + stryszek 18m2, pow. uz. 220m2

 

Wentylacja robocizna 6000zł netto

Czyli montaz reku, rur, anemostatow itd, uruchomienie

 

zainstalowanie i uruchomienie klimatyzatora 1100zł netto

Klimatyzator kanalowy z rewersem, idzie w rury od reku

 

instalacja cwu i co oraz pompa i hydrofor 13400 netto.

 

doprowadzenie gazu do budynku ok 1500 zł z materiałem

 

Co Wy na to?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do sąsiadów: gdzie zamawiacie piach na Wasze budowy?

 

Asia

 

ja biore z Sanbetu

 

Też od nich trochę na początku kupiłem. Nie powiem na 100% (nie ważyłem), ale 20ton piasku z sanbetu wizualnie było znacznie mniejsze od 20t z rolantowic - cena porównywalna. Później dosyć dużo z rolantowic, obecnie od czasu do czasu przywozi znajomy. Gdzieś trochę z sobótki - tam było najtaniej, ale problem z terminowością +/- parę dni, np. przy zasypywaniu to było nie do przyjęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie - jak wyglądają Wasze tarasy w porównaniu z projektem? Jest sens robić te wszystkie wygibasy/donice/etc? :wink: Planuję zrobić taras z kostki granitowej (cena drewna mnie trochę zabiła...) :wink: . Waham się głównie nad częściami tarasów w czerwonych polach:

 

http://img293.imageshack.us/img293/4686/artemidatarasy3rm8.jpg

 

Co radzicie? (niestety nie mogłem bardziej zmniejszyc fotki, bo byla by kompletnie niewidoczna)

 

Pzdr :)

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie - jak wyglądają Wasze tarasy w porównaniu z projektem? Jest sens robić te wszystkie wygibasy/donice/etc? :wink: Planuję zrobić taras z kostki granitowej (cena drewna mnie trochę zabiła...) :wink: . Waham się głównie nad częściami tarasów w czerwonych polach:

 

Co radzicie? (niestety nie mogłem bardziej zmniejszyc fotki, bo byla by kompletnie niewidoczna)

 

Pzdr :)

TS

 

My zmniejszyliśmy taras znacznie (było ponad 65 m2) rezygnując z dwóch prostokątnych donic. Jedną pozostawiliśmy od strony wejścia. Został też kształt schodów wejściowych i ogrodowych (łuk).

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie - jak wyglądają Wasze tarasy w porównaniu z projektem? Jest sens robić te wszystkie wygibasy/donice/etc? :wink: Planuję zrobić taras z kostki granitowej (cena drewna mnie trochę zabiła...) :wink: . Waham się głównie nad częściami tarasów w czerwonych polach:

 

Mysle ze to juz rzecz gustu, indywidualnych upodoban, wielkosci i polozenia dzialki. My w projekcie mielismy taras narozny a bedzie tylko z jednej strony. Pozostaje jeszcze kwestia wielkosci: planujemy 3m na 8,5m.

a jakiej wielkosci sa wasze tarasy ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS147

Nam architekt wrysował bez konsultacji z nami taras ok 2 m szerokości praktycznie na 3 ścianach :lol:

Nie planowaliśmy tarasu, a wyjście bezpośrednio na trawkę lub dechy. W razie, gdy nasz pomysł okaże się debilny, przejdziemy do planu B - tarasu z cegły.

Ale...

Ten Twój taras pieruńsko fajny jest. Ja bym z niego za cholerę nie zrezygnowała :wink:

Ewentualnie zastanowiłabym się nad tym mniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie poszukiwania firmy, która robi wylewki. Dzwoniłam już do dwóch poleconych, ceny za robociznę 12 i 15 zł/m2. Nie wiem, czy to duzo czy mało. Ile płaciliście za wylewki? Jak macie sprawdzone ekipy to poprosze o jakiś kontakt, bo nie tylko z cenami, ale i z terminami różnie :roll: Wolę za wczasu poszukać i dograć sprawe.

Ile placiliście za podbitke drewnianą (robocizna z pomalowaniem)?

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie poszukiwania firmy, która robi wylewki. Dzwoniłam już do dwóch poleconych, ceny za robociznę 12 i 15 zł/m2. Nie wiem, czy to duzo czy mało. Ile płaciliście za wylewki? Jak macie sprawdzone ekipy to poprosze o jakiś kontakt, bo nie tylko z cenami, ale i z terminami różnie :roll: Wolę za wczasu poszukać i dograć sprawe.

Ile placiliście za podbitke drewnianą (robocizna z pomalowaniem)?

Pozdrawiam :lol:

 

Ja robiłem rozeznanie i najmniej znalazłem po 13 PLN a najwięcej po 15. Janzara nie klasyfikuję bo wołał pod 18 PLN.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie poszukiwania firmy, która robi wylewki. Dzwoniłam już do dwóch poleconych, ceny za robociznę 12 i 15 zł/m2. Nie wiem, czy to duzo czy mało. Ile płaciliście za wylewki? Jak macie sprawdzone ekipy to poprosze o jakiś kontakt, bo nie tylko z cenami, ale i z terminami różnie :roll: Wolę za wczasu poszukać i dograć sprawe.

Ile placiliście za podbitke drewnianą (robocizna z pomalowaniem)?

Pozdrawiam :lol:

 

Ja robiłem rozeznanie i najmniej znalazłem po 13 PLN a najwięcej po 15. Janzara nie klasyfikuję bo wołał pod 18 PLN.

 

Pozdrav

 

W kwietniu około 14pln płaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie - jak wyglądają Wasze tarasy w porównaniu z projektem? Jest sens robić te wszystkie wygibasy/donice/etc? :wink: Planuję zrobić taras z kostki granitowej (cena drewna mnie trochę zabiła...) :wink: . Waham się głównie nad częściami tarasów w czerwonych polach:

 

Co radzicie? (niestety nie mogłem bardziej zmniejszyc fotki, bo byla by kompletnie niewidoczna)

 

Pzdr :)

TS

 

łuki są fajne dla oka ale żeby znów nie przesadzić w druga stronę - jak dla mnie za dużo bajerów ;-)

 

pozdrawiam sąsiada :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudziłem już o tym stronę wcześniej, ale proszę jeszcze raz o jakieś kontakty na stolarzy - meblarzy.

Pan Marek z Efektu był u mnie, sympatyczny facet, ale uczciwie przyznał, że to nie dla niego temat.

 

Mam z 15 pozycji różnych szafek, drzwiczek, zabudowa pod schodami i też ze 2 duże szafy wnękowe, garderoby itd...

 

No i chciałbym, żeby to od jednego ojca wyglądało.

 

Wiem, że jak ktoś już jest po etapie szaf, to powoli przestaje tu zaglądać :D

 

Pamiętam, że chyba kulka polecała swoich stolarzy. Ma ktoś może na nich namiar? Albo na innych zmyślnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...