Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Jako, że to sprawa z mojej branży to uzupełnię poradnik - jeśli będziecie pytać o stal (kształtowniki, blachy) to określajcie gatunek materiału - najzwyklejszy w świecie to St3s (wg EN S235JRG2). Centrostal sprzedał Co prawdopodobnie stal o podwyższonej wytrzymałości czyli tzw. 18G2A (wg EN S355J2G3). Możesz zarządać od nich atestu, choć to w zasadzie strata czasu. Na fakturze masz z pewnością któryś z tych symboli, o których pisałem (ewentualnie nieznacznie odbiegającu co znaczy o zastosowaniu dodatków stopowych np. St3Sx, St3SAl itd.)

 

Pozdrav

 

Na fakturze mam S235JR+M. Czy to ten wyższy gatunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako, że to sprawa z mojej branży to uzupełnię poradnik - jeśli będziecie pytać o stal (kształtowniki, blachy) to określajcie gatunek materiału - najzwyklejszy w świecie to St3s (wg EN S235JRG2). Centrostal sprzedał Co prawdopodobnie stal o podwyższonej wytrzymałości czyli tzw. 18G2A (wg EN S355J2G3). Możesz zarządać od nich atestu, choć to w zasadzie strata czasu. Na fakturze masz z pewnością któryś z tych symboli, o których pisałem (ewentualnie nieznacznie odbiegającu co znaczy o zastosowaniu dodatków stopowych np. St3Sx, St3SAl itd.)

 

Pozdrav

 

Na fakturze mam S235JR+M. Czy to ten wyższy gatunek?

 

To +M oznacza tzw. stan dostawy, czyli sposób w jaki profil został walcowany. Akurat ten był walcowany termomechanicznie (mieszanka walcowania na gorąco i kucia - to w gigantycznym uproszczeniu). Dla Ciebie nie ma to żadnego znaczenia, chodzi tylko o samą strukturę stali i jej spawalność (i tak bardzo dobrą dla wszystkich rodzajów S235JR).

 

W zasadzie można walczyć, bo jakiego grzyba masz płacić za materiał lepszy, skoro prosiłeś o słabszy i nie z Twojej winy (i bez uprzedzenia) wydano Ci coś droższego.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - łowcy palet?

alarm wewnetrzny 2000-3000zł mniej wiecej

 

Już wiem gdzie sprzedali palety, na 99% mieli jeszcze busa. Jest taki skup między castoramą na bielanach, a Tyńcem Małym - dziwnym zbiegiem okoliczności przyjmowali dostawę o 6 rano... Jak można ich załatwić? Z policją nie wiem czy się uda, to był inny samochód niż widzieliśmy, a z drugiej strony coraz bardziej wątpię czy wrzucali europalety w osobówkę. UKS czy jednak niebiescy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - łowcy palet?

alarm wewnetrzny 2000-3000zł mniej wiecej

 

Już wiem gdzie sprzedali palety, na 99% mieli jeszcze busa. Jest taki skup między castoramą na bielanach, a Tyńcem Małym - dziwnym zbiegiem okoliczności przyjmowali dostawę o 6 rano... Jak można ich załatwić? Z policją nie wiem czy się uda, to był inny samochód niż widzieliśmy, a z drugiej strony coraz bardziej wątpię czy wrzucali europalety w osobówkę. UKS czy jednak niebiescy?

 

Generalna zasada, której nauczyłem się ok. miesiąc temu - nie zostawiać palet EUR na wierzchu. Mi zwędzili 8 a sąsiadowi ok 10. Obydwie budowy z dala od drogi - nie ma szans, żeby ktoś to wypatrzył.

 

Jak by na to nie spojrzał to jestem to jestem 200 w tył.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem moze mi pomozecie/

otoz dostalam do podpisania oswiadczenie wystawione przez energetyke

 

oswiadczam ze wyrazam zgode na podlaczenie projektowanego kabla energ.nN do istniejacego zlacza kablowego zlokalizowanego na mojej dzialce a takze na wejscie z pracami zwiazanymi z ta inwestycja ponadta zapewniam staly dostep do przedmiotowego zlacza oraz gwarantuje mozliwosc dalszej rozbudowy sieci elektroenergetycznej bez roszczen finansowych z tego tytulu

 

rozumiem ze ludzie nie maja pradu ja sama wlaczylam 3 ;lata o prad

ale

oni sie zabezpieczyli ze wszytkich stron a co ze mna i moja dzialka

nie znam sie kompletnie na tym

meza nie ma

czy podpisujac nie zaloze sobie jakies petli na szyje

a moze najnormalniej w swiecie czepiam sie

 

jednak budujac sie przekonalam sie jak bardzo trzeba na wszytko uwazac

piozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem moze mi pomozecie/

otoz dostalam do podpisania oswiadczenie wystawione przez energetyke

 

oswiadczam ze wyrazam zgode na podlaczenie projektowanego kabla energ.nN do istniejacego zlacza kablowego zlokalizowanego na mojej dzialce a takze na wejscie z pracami zwiazanymi z ta inwestycja ponadta zapewniam staly dostep do przedmiotowego zlacza oraz gwarantuje mozliwosc dalszej rozbudowy sieci elektroenergetycznej bez roszczen finansowych z tego tytulu

 

rozumiem ze ludzie nie maja pradu ja sama wlaczylam 3 ;lata o prad

ale

oni sie zabezpieczyli ze wszytkich stron a co ze mna i moja dzialka

nie znam sie kompletnie na tym

meza nie ma

czy podpisujac nie zaloze sobie jakies petli na szyje

a moze najnormalniej w swiecie czepiam sie

 

jednak budujac sie przekonalam sie jak bardzo trzeba na wszytko uwazac

piozdrawiam

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale ZK jest zazwyczaj lokalizowane przy granicy działki tak, żeby od strony drogi było dojście. W związku z tym wejście na Twoją działkę w trakcie budowy łącza będzie raczej nieznaczące. Udostępnienie działki do rozbudowy to insza inszość. Jeśli przewody biegną przez Twoją działkę, to być może teoretycznie może zaistnieć potrzeba przyłączenia się akurat w połowie Twojej działki. To najczarniejszy scenariusz.

Jeśli linia idzie wzdłuż granicy, to w zasadzie rozbudowa może się odbyć bez wkraczania do Ciebie.

 

Ale to tylko moje laickie spojrzenie na sprawę - niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi tylko o złącze, to standardowa procedura. Jeżeli by chcieli wchodzić kablem na Twoją posesję to nie ma dwóch zdań, ale w tym przypadku bądź człowiekiem. I tak masz złącze na granicy posesji, więc podejrzewam, że nawet nie będą na nią wchodzić.

:)

 

czlowiekiem to ja jestesm ale inni nie 3 lata mnie trzymali z przylaczeniem pradu

nie jestesm msciwa i rozumiem to

mowisz standartowa procedura a to ze gwarantuje mozliwsoc rozbudowy sieci i co wtedy ?

wole dmuchac na zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz że zgadzasz się na wejście do złącza, ale na razie na nic więcej, niech piszą inną formułkę.

Złącze masz zapewne na granicy posesji, drzwiczkami do drogi, więc możesz zgodzić się też na stały dostęp do złacza, nie skutkuje to zgodą na wejście na działkę.

Ale ten zapis "oraz gwarantuje mozliwosc dalszej rozbudowy sieci elektroenergetycznej bez roszczen finansowych z tego tytulu "

może byćwszystkim i niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie kiedy się wstawia wewnętrzne parapety-bo nie chce przespać tematu

u nas tynki już są

dzisiaj szaleje hydraulik a w przyszłym tygodniu będą wylewki

jak wylewki przeschną to wpada ponownie hudraulik na montaż grzejników tak że pytam czy robi się przed grzejnikami czy też jest to obojętne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz że zgadzasz się na wejście do złącza, ale na razie na nic więcej, niech piszą inną formułkę.

Złącze masz zapewne na granicy posesji, drzwiczkami do drogi, więc możesz zgodzić się też na stały dostęp do złacza, nie skutkuje to zgodą na wejście na działkę.

Ale ten zapis "oraz gwarantuje mozliwosc dalszej rozbudowy sieci elektroenergetycznej bez roszczen finansowych z tego tytulu "

może byćwszystkim i niczym.

 

wlasnie to sformuowanie nie podoba mi sie

oraz gwarantuje mozliwosc dalszej rozbudowy sieci elektroenergetycznej bez roszczen finansowych z tego tytulu "

 

gdyby chodzilo tylko o zlacze to rozumiem skrzynka jest oczywiscie skierowana drzwiczkami do drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...