Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

rozglądam sie za oszyszczalnią. Z tego co znalazłam ( co polecano) to Ecomotyl, Poliplast. Z jakich firm macie oczyszczalnie? Co polecacie?

 

Pozdrawiam

 

Ja się przymierzam do aquamatica z Obornik. Zamówienia składane do jutra maja upust 8% (info z dzisiaj).

 

Byłem u dabell na oględzinach nosowo-ocznych i wygląda zachęcająco bez jednoczesnego smrodku, o którym rozpisują się "Ciktórzywiedząlepiej".

 

Brat bierze teraz Rotha - pasuje przy podobnych założeniach lokalizacji i zrzutu oczyszczonej wody - a tańszy 2-3 tys.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

rozglądam sie za oszyszczalnią. Z tego co znalazłam ( co polecano) to Ecomotyl, Poliplast. Z jakich firm macie oczyszczalnie? Co polecacie?

 

Pozdrawiam

 

Ja się przymierzam do aquamatica z Obornik. Zamówienia składane do jutra maja upust 8% (info z dzisiaj).

 

Byłem u dabell na oględzinach nosowo-ocznych i wygląda zachęcająco bez jednoczesnego smrodku, o którym rozpisują się "Ciktórzywiedząlepiej".

 

Brat bierze teraz Rotha - pasuje przy podobnych założeniach lokalizacji i zrzutu oczyszczonej wody - a tańszy 2-3 tys.

 

Pozdrav

 

 

Z tego co pamiętam to dabell ma chyba miejsce na zrzut wody. U nas musi być oczyszczalnia z drenażem rozsączającym - nie mamy gdzie odprowadzic wody.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka pozwolili Ci zrobić oczyszczalnę ekologgiczna?? nam powiedzieli ze nie można (chba że dla całej grupy domków-osiedlowa? cokolwiek to by nie znaczyło). Ma być kanalizacja i możemy tylko szmbo :cry: Tak jest w pozwoleniu, specjalnie pytaliśmy :evil: . U Ciebie nie ma tych obostrzeń?

Nic sie nie odzywasz :( , dotarłaś do mnie na działkę?

anjamen, a jak u was - szambo czy oczyszczalnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze małe pytanko:

jakie ocieplenie na strop przed wylewkami przy poddaszu nieużytkowym (przynajmniej przez najbliższe kilka lat). Schody na strych bedą z pom. gosp. i już się zastanawiam jak drzxwi ocieplić żeby mi ciepło nie uciekało :roll: .

Podpowiedzcie jakiej grubości styropian położyć na strop, bo za kilka dni wylewki.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka pozwolili Ci zrobić oczyszczalnę ekologgiczna?? nam powiedzieli ze nie można (chba że dla całej grupy domków-osiedlowa? cokolwiek to by nie znaczyło). Ma być kanalizacja i możemy tylko szmbo :cry: Tak jest w pozwoleniu, specjalnie pytaliśmy :evil: . U Ciebie nie ma tych obostrzeń?

Nic sie nie odzywasz :( , dotarłaś do mnie na działkę?

anjamen, a jak u was - szambo czy oczyszczalnia?

 

nam po dlugich bojach pozwolili zrobic oczyszczalnie biologiczna (bo trzymalismy sie wersji ze na 2 domy to juz zbiorowa :lol: :lol: :lol:

 

mamy z odprowadzeniem do rowu z Ecomotyla :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Centrostal!!!

 

to może uściślij jeszcze czy chodzi o centrostal-wrocław na pełczyńskiej czy centrostal-kraków w Bielanach Wrocławskiech. Poza tym nie wierzę w celowe "oszustwo" - po prostu nie dogadaliście się przy składaniu zamówienia...

 

Dołożę swoją cegiełkę - Uważajcie na Return !

 

Ostatnio przed zakupem u nich spytałem o cenę prętów żebrowanych 12, a potem tego samego dnia pojechałem i kupiłem.

Dopiero w domu zauważyłem, że na fakturze była cena wyższa niż podana przez telefon !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoją cegiełkę - Uważajcie na Return !

 

Ostatnio przed zakupem u nich spytałem o cenę prętów żebrowanych 12, a potem tego samego dnia pojechałem i kupiłem.

Dopiero w domu zauważyłem, że na fakturze była cena wyższa niż podana przez telefon !

 

Wszystko wskazuje na to, że to normalny proceder kantowania klientów przez firmy stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że to normalny proceder kantowania klientów przez firmy stalowe.

 

żebrowane 16 mogę sprzedać po cenie z lutego, bez kantów :)

 

a wracając do tematu, to także na początku roku miałem problem z cenami stali (jeszcze przed podwyżkami) i w końcu zamówiłem przez pośredniczącą hurtownię. Cena niższa niż w centrostalu, z dowozem i faktura zgodna z rzeczywistością. Wniosek, szukać pośredników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cen stali to wygląda tak że na placu może leżeć stal z różnych dostaw.

ceny stali przy każdej dostawie są praktycznie inne

 

podczas rozmowy telefonicznej dostałeś cenę z innej dostawy (trzeba było przypilnować), być może stal z tańszej dostawy się skończyła lub nie było jej tyle żeby zrealizować całe zamówienie (raczej wtedy daje się całą stal z innej dostawy żeby uniknąć niewygodnych pytań typu: a dlaczego ten pręt jest 10gr/1m droższy od tego?) a może powiedzieli Ci przez telefon cenę netto?

 

BTW: Po co pytacie się o cenę jak potem jej nie sprawdzacie? Żeby sobie dla sportu podnieść ciśnienie? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie najtaniej dostanę tymczasowe drzwi wejściowe na okres wykańczania? Otwór ma 130cm szerokości, więc trochę mi to komplikuje sprawę. Braliście jakieś najtańsze drzwi z Castoramy/etc?

 

Pzdr,

TS

Ja swoje tymczasowe wejście zrobiłem z OSB. Trzyma się już rok bez większych problemów. Trochę wieje przez szpary, ale mam nadzieję, że już niedługo finalne wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie najtaniej dostanę tymczasowe drzwi wejściowe na okres wykańczania? Otwór ma 130cm szerokości, więc trochę mi to komplikuje sprawę. Braliście jakieś najtańsze drzwi z Castoramy/etc?

 

Pzdr,

TS

Ja swoje tymczasowe wejście zrobiłem z OSB. Trzyma się już rok bez większych problemów. Trochę wieje przez szpary, ale mam nadzieję, że już niedługo finalne wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie najtaniej dostanę tymczasowe drzwi wejściowe na okres wykańczania? Otwór ma 130cm szerokości, więc trochę mi to komplikuje sprawę. Braliście jakieś najtańsze drzwi z Castoramy/etc?

 

Pzdr,

TS

Ja swoje tymczasowe wejście zrobiłem z OSB. Trzyma się już rok bez większych problemów. Trochę wieje przez szpary, ale mam nadzieję, że już niedługo finalne wstawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - gdzie najtaniej dostanę tymczasowe drzwi wejściowe na okres wykańczania? Otwór ma 130cm szerokości, więc trochę mi to komplikuje sprawę. Braliście jakieś najtańsze drzwi z Castoramy/etc?

 

Pzdr,

TS

Ja swoje tymczasowe wejście zrobiłem z OSB. Trzyma się już rok bez większych problemów. Trochę wieje przez szpary, ale mam nadzieję, że już niedługo finalne wstawię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanka pozwolili Ci zrobić oczyszczalnę ekologgiczna?? nam powiedzieli ze nie można (chba że dla całej grupy domków-osiedlowa? cokolwiek to by nie znaczyło). Ma być kanalizacja i możemy tylko szmbo :cry: Tak jest w pozwoleniu, specjalnie pytaliśmy :evil: . U Ciebie nie ma tych obostrzeń?

Nic sie nie odzywasz :( , dotarłaś do mnie na działkę?

anjamen, a jak u was - szambo czy oczyszczalnia?

 

nam po dlugich bojach pozwolili zrobic oczyszczalnie biologiczna (bo trzymalismy sie wersji ze na 2 domy to juz zbiorowa :lol: :lol: :lol:

 

mamy z odprowadzeniem do rowu z Ecomotyla :wink:

 

Normalnie cisnienie mi sie podniosło :-? . Muszę sprawdzić w starostwie co z tą oczyszczalnią. Byłam na wiecej niz 100% pewna, że mogę zrobić oczyszczalnie. U sąsiadów jest ( mieszkaja jakies 2 lata ).

 

anjamen, dobrze ,że Wam sie udało z tą oczyszczalnią. Szkoda że nie mam sąsiada, który by się starał o oczyszczalnie - byłyby dwa domy.

 

ika_71

bylam na Waszej działce - fachowcy pracują u Was jak burza.

więcej napisze w emailu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...