Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ma ktoś ochotę na moich brukarzy? Widzę u nich luki do zimy jeszcze, więc mogę nimi trochę pokierować.

Witam

Daro z miłą chęcią poprosze namiary na brukarzy bo będziemy musieli zrobić podjazd do garażu,ścieżki wokół domu no i chce zrobić taras z kostki brukowej ozdobneji inne rzeczy

Napisz jak stoją cenowo i wykonawczo-byłeś zadowolony-chyba głupie pytanie bo gdybyś nie był to byś nie polecał :oops: :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro

mam jeszcze jedno pytanko-czy Twoi brukarze kładą tylko kostki brukowe czy też robią podjazdy?-chodzi mi nie tylko o samo ułożenie kostki ale także o zrobieniu samego podjazdu

ponieważ u nas trzeba troszkę pokąbinować gdyż mamy wysokie ZERO i żeby zrobic podjazd trzeba tam cosik zrobić czyli chyba zniwelować ten teren do podjazdu-usypać prawie że skarpe przed wjazdem do garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wrocławskim Bobom Budowniczym!

 

Wpadłem na chwilę tu na forum bo właśnie minął rok od kiedy mieszkamy w nowym domu. :lol:

Oczywiście forum bardzo nam pomagało w w wykańczaniu domu i budżetu. :roll:

 

Z kilkoma rzeczami wewnątrz jeszcze walczymy ale zewnątrz narazie dajemy sobie spokój. :evil:

 

Wszystkim którzy teraz budują życzę wytrwałości i powodzenia bo naprawdę warto!!!

 

http://s8b.directupload.net/images/081021/u3mjd7pv.jpg

http://s7b.directupload.net/images/081021/69ksn4fm.jpg

http://s2b.directupload.net/images/081021/377wztnr.jpg

http://s3b.directupload.net/images/081021/op7ivhnb.jpg

 

Pozdrawiam ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ donadom

 

Pamiętaj, że taras z kostki brukowej ma swoje plusy i minusy. Z minusów które mogę Ci przytoczyć to:

- jeżeli taras jest nie zadaszony i z kostki brukowej wypełnionej pomiędzy mączką to częste czyszczenie okien tarasowych z tej mączki murowane.

- część ludzi narzeka, że właśnie te drobne ziarenka piasku lub wypełnienia wnoszą się do domu i rysują parkiety.

- Jeżeli kostka brukowa granitowa to w miejscach, gdzie często kapie woda licz się z odbarwieniami w rudym kolorze. To jeżeli jest duża zawartość żelaza w granicie.

- o tym, że prędzej czy później zacznie się walka z mchem to chyba nie muszę wspominać?

 

Naprawdę polecam drewniany taras. Nie musi to być Bankirai. Massaranduba jest tańsza tylko bardziej trzeba zwracać uwagę na montaż bo potrafi wygiąć się w banana. Nasz już 1,5 roku trzyma się jak dzwon. Na wiosnę i na jesień jest olejowany. Trochę wielki nam wyszedł bo w sumie to prawie 70m2 ale w lecie większość czasu spędzamy właśnie na tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ donadom

 

Pamiętaj, że taras z kostki brukowej ma swoje plusy i minusy. Z minusów które mogę Ci przytoczyć to:

- jeżeli taras jest nie zadaszony i z kostki brukowej wypełnionej pomiędzy mączką to częste czyszczenie okien tarasowych z tej mączki murowane.

- część ludzi narzeka, że właśnie te drobne ziarenka piasku lub wypełnienia wnoszą się do domu i rysują parkiety.

- Jeżeli kostka brukowa granitowa to w miejscach, gdzie często kapie woda licz się z odbarwieniami w rudym kolorze. To jeżeli jest duża zawartość żelaza w granicie.

- o tym, że prędzej czy później zacznie się walka z mchem to chyba nie muszę wspominać?

 

Naprawdę polecam drewniany taras. Nie musi to być Bankirai. Massaranduba jest tańsza tylko bardziej trzeba zwracać uwagę na montaż bo potrafi wygiąć się w banana. Nasz już 1,5 roku trzyma się jak dzwon. Na wiosnę i na jesień jest olejowany. Trochę wielki nam wyszedł bo w sumie to prawie 70m2 ale w lecie większość czasu spędzamy właśnie na tarasie.

 

Nasz też jest spory bo ma około 76 metrów w tym ponad połowa zadaszona,tam gdzie są drzwi tarasowe też jest zadaszenie

co do kostki brukowej to sostatnio rzucili nam temat panowie od wylewek bo ich szef ma tak zrobione

planowałam ogólnie deski na taras ale przeraziły mnie koszty bo te bo mi się podobały i są trwałe na lata to sam koszt materiału(czyli desek)to 280 za metr2 czyli same dechy by mnie wyniosły ponad 21 tysiaków a gdzie reszta dupereli do nich a robocizna ?szok i dlatego dopytuje się co do tarasów z kostki brukowej-jak sie sprawdza,jakie są koszty bo mówiono mi własnie że świetnie wyglada a koszty są dużo mniejsze niż taras drewniany czy tez z kafli

a Ty z czego masz zrobiony taras?z jakiego drewna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mnie tam nie było ale wlazłąm na ich strone i stwierdziłam że warto tam zajżeć,może coś trafie fajnego,bo cene którą podałam to była cena z targów w poznaniu bo tam too własnie zobaczyłam i stwierdziłam że to jest to co bym chciała mieć na tarasie ale może ceny się zmieniły i warto pochodzić i popytać bo póki co to u mnie na tarasie jak narazie jest plaża :lol: czyli sam piasek

narazie żadnych wylewek nie robiliśmy bo nie możemy sie zdecydować co dać bo zrobiło się lekko krucho z kasą a do końca budowy jeszcze kawałek czasu więc może za ten czas cos już na 100% postanowimyjak narazie w przyszłym tygoniu czekają nas wylewki a od jutra ruszają z ocielpleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom - nasi sąsiedzi robili własnie taras z bankgrai i koszt nie wyszedł powalający - coś ok. 11 tys za powierzchnię ok. 60m z podwójnymi schodami (w dwóch miejscach).

Ja mam ok. 50m tarasu w jasnym klinkierze i jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania- koszt porównywalny z drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bolanda.blox.pl/resource/brezniewhonecker.jpg

 

o fuj! :lol:

 

 

Smoku, mamy jakąś podobną częstotliwość forumowych zaglądań. 8)

Ale ja już nic nie obiecuję, ino Wrocgruppę ciepło pozdrawiam i idę gary zmywać.

8)

 

pozdrófka z zieloną mordką ślę :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...