Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Witaj na FM,

 

bardzo chciałbym być w innej gminie, bo u nas to katastrofa.

 

Jakby spojrzeć na mapę to jest gmina Kobierzyce i Św. Kasia jako gminy inwestujące i pozyskujące fundusze od inwestorów, a pomiędzy nimi leży sobie Żórawina - biała plama na inwestycyjnej mapie Dolnego Śląska.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej

Nie macie jakiś wolnych murarzy - sam nie zdążę wymurować swojego tarasu, a nie chcę zostawiać dziury w ziemi na zimę, bo spory kawałek fundamentów jest odsłonięty.

 

Ile teraz trzeba dać za murowanie?

 

Za murowanie z bloczków 14 dałem ok. miesiąc temu 50zł/m2, z tym, że spora część była murowana po łuku.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nie macie jakiś wolnych murarzy - sam nie zdążę wymurować swojego tarasu, a nie chcę zostawiać dziury w ziemi na zimę, bo spory kawałek fundamentów jest odsłonięty.

Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale zadam drugie - czym może grozić pozostawienie odsłoniętych fundamentów (przy postawionym domie) na zimę, bez ocieplania i zasypywania? Pomijam kwestie doprowadzenia wody pod ławami, bo to musi być przykryte by nie zamarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nie macie jakiś wolnych murarzy - sam nie zdążę wymurować swojego tarasu, a nie chcę zostawiać dziury w ziemi na zimę, bo spory kawałek fundamentów jest odsłonięty.

Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale zadam drugie - czym może grozić pozostawienie odsłoniętych fundamentów (przy postawionym domie) na zimę, bez ocieplania i zasypywania? Pomijam kwestie doprowadzenia wody pod ławami, bo to musi być przykryte by nie zamarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno mnie tu nie bylo :wink: Gosia i Adam, wg mnie nie powinno zostawiać sie niezasypanych fundamentów na zime. Przy mrozach oraz odwilży grozi to nierównym osiadaniem domu.Zasypany grunt stabilizuje osiadanie domu. Tak samo nie powinno się odkowywać w całości fundamentów (a, tylko po kawalku) zasypując stare odcinki i odsłaniając nowe. Pozdrawiam Wiech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale zadam drugie - czym może grozić pozostawienie odsłoniętych fundamentów (przy postawionym domie) na zimę, bez ocieplania i zasypywania? Pomijam kwestie doprowadzenia wody pod ławami, bo to musi być przykryte by nie zamarzło.

 

Nie kombinuj tylko przyklejaj styro, klej, siatka, folia i zasypuj - jeszcze jest czas :) 2-3 dni roboty - w sumie przez weekend można samemu tyle zrobić ;) Kiedyś rozmawiałem z KB na ten temat, on stwierdził że na "jego" budowach jest niedopuszczalne pozostawienie nieobsypanych fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale zadam drugie - czym może grozić pozostawienie odsłoniętych fundamentów (przy postawionym domie) na zimę, bez ocieplania i zasypywania? Pomijam kwestie doprowadzenia wody pod ławami, bo to musi być przykryte by nie zamarzło.

 

Nie kombinuj tylko przyklejaj styro, klej, siatka, folia i zasypuj - jeszcze jest czas :) 2-3 dni roboty - w sumie przez weekend można samemu tyle zrobić ;) Kiedyś rozmawiałem z KB na ten temat, on stwierdził że na "jego" budowach jest niedopuszczalne pozostawienie nieobsypanych fundamentów.

 

 

Hola, tylko nie zapomnij o wyprowadzeniu:

- kanału powietrza do kominka

- kanału wentylacyjngo z kotłowni <wylot w duł lub w poziomie)

- peszli na kable oświetleniowe ogrodu

- paszli na kable elektryczne

- rury przez którą potem wetkniesz przyłcze wodne

- gaz

- kanaliza

- peszle na kable telefonicze

- ewentualnie przelot pod GWC - jeśli robisz Rekuperację

pominąłem tylko kanał dla myszy :wink: 8) :lol:

 

Jak zrobisz to wszystko teraz to masz sznsę ładnie to poizolować i zakopać, by Ci tego ktoś nie zniszczył. Poopisuj to na murach i zrób zdjęcia. To tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, tylko nie zapomnij o wyprowadzeniu:

- kanału powietrza do kominka

- kanału wentylacyjngo z kotłowni <wylot w duł lub w poziomie)

- peszli na kable oświetleniowe ogrodu

- paszli na kable elektryczne

- rury przez którą potem wetkniesz przyłcze wodne

- gaz

- kanaliza

- peszle na kable telefonicze

- ewentualnie przelot pod GWC - jeśli robisz Rekuperację

pominąłem tylko kanał dla myszy :wink: 8) :lol:

Ja już to wszystko mam :-) No, prawie... jeno to co mi potrzebne :) Budynek już stoi od lata, prąd już w środku, chudziak już dawno jest. Jedynie mam odsłoniętą całą ścianę fundamentową, bo jeszcze nie mam wody (tylko sam przepust fi 110)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich cieplutko,

 

rzadko tu zaglądam a to z racji wykończeniówki - która jest gorsza od budowania. Wtedy przynajmniej szybko w oczach rosło - ściany, dach itd. A teraz ....

 

Obecnie muszę znaleźć stolarza - który podejmie się zrobienia stylowych szaf w holu/przedpokoju. Kto był zadowolony ze swojego stolarza-wystąp!

 

Pozdr Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja chciałam polecić świetnych chłopaków, którzy robili mi elektrykę,TV Sat, net-a itp. - ale nie mogę znaleźć stronki z" dobrymi i złymi misiami", z której ja też kiedyś korzystałam. Dla zainteresowanych podaję na nich namiary

Sebastian Gołda 600 655 632, 666 946 946.

Ja buduje w Dobrzykowicach k. Wrocławia,ale oni są bardzo mobilni i z czystym sercem ich polecam.

Jeśli ktoś znajdzie tę stronkę o "misiach..." , to będę wdzięczna.

 

jaga00 - wciąż jeszcze 'budująca' ale od 2 miesięcy już "mieszkająca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEŻENIE

 

Ostrzegam przed ekipą panów pseudo tynkarzy (cementowo wapiennych)

twierdzą że robią tez ocieplenia i gładzie.....

Można ich znaleźć w ogłoszeniach

 

Panowie to Michał i Robert telefon 790 421 723 telefon pewnie zmienią

ale poruszają się bordowym starym BMW o numerach DW 8191R

 

Poza fuszerką którą odwalili (wszystkie ściany a w szczególności sufity do poprawy) dochodzą jeszcze cotygodniowe zaliczki na wszystko, libacje alkoholowe , panienki i dzieci przyprowadzane na budowe, syf i trolnia.

 

Ja już panów definitywnie pożegnałem, ale was jeszcze mogę ostrzec ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...