Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

"W temacie" drzwi - mam Portę zewn od 3,5 roku, sosnowe (tanio!)

niestety drzwi pracują - w zimie ciężko otworzyć zamek, w lecie nieco lepiej ale też nie najlepiej - drzwi "puchną" . Poza tym wieje przez klamkę - niestety trochę ciepła ucieka. Lepiej chyba kupić CALa albo inne lepszej jakości

Wewnętrzne Porty są OK.

My właśnie mamy cala zewnetrzne. Jeszcze nie mieszkamy, więc nie wiem jak będzie za parę lat, ale mam nadzieję, że ok bo niestety tanie nie były. :-? Zwłaszcza, że zamówilimy dębowe. Co do Potry, to ogladałam właśnie dziś wewnetrzne. Wprawdzie są dość tanie, ale niestety nie podobają mi się. Zreszta ufam opini mojej siostry Ani, że są raczej badziewne. Te, które dziś zamówiłam na Robotniczej są fornirowane i wygladaja jak dla mnie super. Nie są najtańsze, ale dostałam w Impro spory rabat więc się w końcu zdecydowałam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy to chyba powariowali z cenami

mam do ogrodzenia 1200 metrów działki(dodam że to działka narożna)

z dwóch stron od sąsiadów będe robić ogrodzenie z prefabrykatów(bo tańcze od tradycyjnego)a pozostałe 2 strony tak zwane reprezentatywne musze zrobić metodą tradycyjną czyli wykop,szalunki i beton ponieważ są to strony od podjazdu do garazu a fundamenty mamy wysokie więc te dwie strony muszą robić jako murek oporowy przed robieniem podjazdu

szukając ekipy do takiego ogrodzenia tradycyjnego trafiła nam się ekipa która przyjechała na tak zwane ogledziny i krzykneła nam za 70 metrów ogrodzenia-czyli wykop,szalunki,beton,słupki,siatka i murki z klinkieru-za robocizne z materiałem krzykneli nam 50 tysiaków

czy oni zwariowali czy może ja że wydaje mi się to za drogo :o

 

Bo to tyle kosztuje. 70 metrów to dużo. Policz ilość cegieł, robociznę, ilość cementu czy może gotowego zamówionego betonu, robociznę, czas. To naprawdę sporo ogrodzenia.

Dziwne ogrodzenie - murki i siatka? Może zamiast siatki panele metalowe?

I czy naprawdę potrzebujesz tych murków? Może wystarczą metalowe elementy na słupkach. Wtedy nie musisz szalunków ani wykopów - masz tylko montaż słupków, elementów metalowych) można dostać naprawdę estetyczne), możesz się zamknąć w kwocie 25 tys z bramą, plus napęd. Zamiast podmurówki możesz dać głęboko schowane betonowe krawężniki - które potem obsypiesz ziemią i/lub obsadzisz roślinami

 

Czy chodziło ci o najprostszą siatkę.

 

te 50 tysięcy to bez bramy,bez napędu,tylko podmurówka,słupki i klinkier,zwykła siatka no i robocizna z materiałem

teraz szukamy innego rozwiązania jak by to zrobić żeby można było zrobić podjazd do garażu który u nas wynosi około 1,3 metra od gruntu,zobaczymy co uda nam się wymyśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez się marzą sztachety drewniane i może kiedyś to marzenie zrealizuje

ekipa która teraz robi u nas ocieplenie a jest to ekipa miejscowa(znajomi)powiedzieli że zrobią nam to ogrodzenie więc już nie szukamy ekipy i może uda im sie to taniej zrobić bo beton też mamy troche taniej niż w betoniarni tak że może wyjść to nas trochę taniej-mam taką nadzieje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez się marzą sztachety drewniane i może kiedyś to marzenie zrealizuje

ekipa która teraz robi u nas ocieplenie a jest to ekipa miejscowa(znajomi)powiedzieli że zrobią nam to ogrodzenie więc już nie szukamy ekipy i może uda im sie to taniej zrobić bo beton też mamy troche taniej niż w betoniarni tak że może wyjść to nas trochę taniej-mam taką nadzieje :lol:

 

my beton dzieki Joli mielismy za 120zł :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez się marzą sztachety drewniane i może kiedyś to marzenie zrealizuje

ekipa która teraz robi u nas ocieplenie a jest to ekipa miejscowa(znajomi)powiedzieli że zrobią nam to ogrodzenie więc już nie szukamy ekipy i może uda im sie to taniej zrobić bo beton też mamy troche taniej niż w betoniarni tak że może wyjść to nas trochę taniej-mam taką nadzieje :lol:

 

my beton dzieki Joli mielismy za 120zł :p

 

no to dużo taniej niż my bo my mamy po 200zł za kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez się marzą sztachety drewniane i może kiedyś to marzenie zrealizuje

ekipa która teraz robi u nas ocieplenie a jest to ekipa miejscowa(znajomi)powiedzieli że zrobią nam to ogrodzenie więc już nie szukamy ekipy i może uda im sie to taniej zrobić bo beton też mamy troche taniej niż w betoniarni tak że może wyjść to nas trochę taniej-mam taką nadzieje :lol:

 

my beton dzieki Joli mielismy za 120zł :p

 

no to dużo taniej niż my bo my mamy po 200zł za kubik

chcialam tylko uprzedzic pytania o namiar, niestety koles juz tam nie pracuje i tydzien temu wylewajac ganek musielismy juz placic normalna cene :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy nam się właśnie umowa z telekomunikacją i zastanawim się czy znajdzie się coś lepszego. :-?

 

Przedłuż umowę w tepsie lub porozmawiaj z netią - mają fajne warunki za 4Mb, oczywiście pasożytniczo na łączach tpsa :). Radiówki zdecydowanie odradzam, często brak zewnętrznego IPka, chwiejny transfer, firmy które zwijają się z dnia na dzień, wątpliwe bezpieczeństwo danych, źle rozdzielany transfer typu 2Mb na kilkudziesięciu użytkowników, dodatkowe anteny na elewacji itd. Temat już przerabiałem, nigdy więcej -preferuje neo i dobry router - duet stabilny jak skała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy nam się właśnie umowa z telekomunikacją i zastanawim się czy znajdzie się coś lepszego. :-?

 

 

Przedłuż umowę w tepsie lub porozmawiaj z netią - mają fajne warunki za 4Mb, oczywiście pasożytniczo na łączach tpsa :). Radiówki zdecydowanie odradzam, często brak zewnętrznego IPka, chwiejny transfer, firmy które zwijają się z dnia na dzień, wątpliwe bezpieczeństwo danych, źle rozdzielany transfer typu 2Mb na kilkudziesięciu użytkowników, dodatkowe anteny na elewacji itd. Temat już przerabiałem, nigdy więcej -preferuje neo i dobry router - duet stabilny jak skała :)

 

o :o :o :o

nigdy nie mialam problemu z moja radiowka, a u tego samego dostawcy jestesmy od 5 lat

i mam sporo szybszy od neostrady 2Mb, jak mam sie laczyc u tesciow ktorzy maja wyzej wymieniona to mnie trafia szlag, juz wole bezprzewodowego powolnego iplusa, u mnie neo na ostatnim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...