Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Nadal szukam fachowców - do zrobienia instalacje wody i ogrzewania oraz gaz.

Może coś podpowiecie.

Pozdrawiam

 

a o jaką instalacje wody i ogrzewania Ci chodzi ?chodzi o hydraulika ?

i o co chodzi z gazem?czy chodzi o samo przyłącze czy też chodzi o zbiornik z gazem i przyłącze?

Pozdrawiam

 

Tak - szukam hydraulika do zrobienia kanalizacji, co i wody i nalepiej żeby miał również uprawnienia na gaz do rozprowadzenia wewnętrznej instalacji do gazu i podłączenia pózniej pieca gazowego ( chyba ,że uprawnienia są potrzebne tylko do podłączenia samego pieca )

Pozdrawiam

 

vanka

mój hydraulik robił mi całą instalacje co łącznie z podłogówką,wody i kanalizy

wczoraj zrobili mi wylewki i za niedługo ma przyjechać na montaż grzejników,bedzie podłączał mi piec gazowy razem z kominkiem z płaszczem wodnym i wpinkę do szamba,jak do tej pory spisał się na medal zresztą został nam polecony przez znajomych którzy soą wymagający i oni równiez byli z niego baaardzo zadowoleni jak chcesz to podam Ci namiary i się dopytasz co i jak i za ile

człowiek jest z Rawicza ale jeździ po prawie całym kraju bo jest z tego co słyszałam bardzo rozchwytywany

u nas całą instalacje wod-kan na 200 metrach z wypustem ogrzewania na poddasze(około 100)+podłogówka około 65 metrów2+wypuszczenie instalacji pod solary zrobił w 4 dni ale jak pracuje to trzeba im schodzić z drogi :lol: bo śmigaja ja strusie pędziwiatry hihihhi

ja jestem bardzo zadowolona

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś czas temu też myślałem o tych grzejnikach - robi je Idmar i można je obejrzeć w Castoramie (tam są droższe).

Poczytałem o nich w internecie i raczej ich nie polecają, bo są różnej jakości (zależy jak się trafi).

 

Później myślałem o Regulusach (do zobaczenia w Castoramie), ale poczytałem, że potrafią hałasować w nocy (ciche stukanie wynikające z różnej rozszerzalności aluminium i miedzi) i są dość drogie.

 

Ostatecznie kupiłem Delonghi w Polmark-u na Tęczowej - brałem tam też piec i dostałem super rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakiś czas temu też myślałem o tych grzejnikach - robi je Idmar i można je obejrzeć w Castoramie (tam są droższe).

Poczytałem o nich w internecie i raczej ich nie polecają, bo są różnej jakości (zależy jak się trafi).

 

Później myślałem o Regulusach (do zobaczenia w Castoramie), ale poczytałem, że potrafią hałasować w nocy (ciche stukanie wynikające z różnej rozszerzalności aluminium i miedzi) i są dość drogie.

 

Ostatecznie kupiłem Delonghi w Polmark-u na Tęczowej - brałem tam też piec i dostałem super rabat.

Tak, czytałam różne opinie o Idmarze, ale tak mi się spodobał ich kształt (catalonia), że nie mogłam się oprzeć. Mam nadzieję, że będą ok. Póki co wiszą i prezentują się super. W łazienkach mam takie http://www.allegro.pl/item466758200_grzejnik_lazienkowy_caro_680x1400_1350w_bialy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też myślałem o tych grzejnikach - robi je Idmar i można je obejrzeć w Castoramie (tam są droższe).

Poczytałem o nich w internecie i raczej ich nie polecają, bo są różnej jakości (zależy jak się trafi).

 

Instalatorzy unikają jak ognia ;) Idmar robi serie wyłącznie pod casto i są takie sobie. Chociaż z drugiej strony mam kilka szt gdzieś od 5lat (alu idmara) i "tylko" jeden zaczął przeciekać - serwis przyjechał szybko i od ręki wykręcili uszkodzony moduł. Do nowego domu trafią grzejniki stelrada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem ale padre mowi ze ma byc knauf :roll:
Ja ostatnio brałam g-k firmy lafarge.pl moim zdaniem czołowy producent płyt.

 

po 21,50 brutto za zwykła i 31 zielona :)

Cześć

Ja u siebie mam całą zabudowę pod znakiem Lafarge. Profile dość sztywne. Zabrakło mi w pewnym momencie kilku UW i kupiłem to co było pod ręką w innej hurtowni - te były bardziej giętkie.

 

Co do płyt - poszukaj czy nie ma na rynku płyt ze spłaszczeniem na 4 bokach. Lafarge ma spłaszczenia na 2 dłuższych i krótsze przed spoinowaniem trzeba będzie ponacinać.

 

Cen nie pamiętam, ale coś podobnie jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownej grupy montował może grzejniki z firmy KERMI ?jjeśli tak to jak się sprawdzają ?

nam takie zaproponował znajomy z hurtowni i dał nam na nie niezłą

Ja mam u siebie Kermi. Wyglądają ładnie ;) Co do działania, to póki co wydają z siebie jakieś dziwne dźwięki bulgoczenia a w jednym słychać jak przepływa woda. Tylko, że mam na razie stan tymczasowy:

- instalacja uruchomiona tylko po to aby dogrzać domek

- nie wszystkie grzejniki zamontowane

Więc mam nadzieję, że jak już będzie wszystko na gotowo, to nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może faktycznie to jest przyczyną,a pytałeś instalatora czy to normalne?

ja właśnie też za około 2-3 tygodnie bede montować na czas tymczasowy żeby dogrzać domek i troszke podsuszyć bo na 18 grudnia mam zamówione meble do kuchni więc musze zdążyć z kaflami no i sprzetu szukam do kuchni

panowie od posadzek powiedzieli że po 2 tygodniach moge potroszeczku włączać ogrzewanie i za jakieś 4i moge położyć kafle ale nie wolno mi przez 5-6 tygodni włączaś podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie od posadzek powiedzieli że po 2 tygodniach moge potroszeczku włączać ogrzewanie i za jakieś 4i moge położyć kafle ale nie wolno mi przez 5-6 tygodni włączaś podłogówki
A to według nich wygrzanie podłogówki nie jest konieczne przed położeniem kafli na niej?

Ja bym wolał już przesunąć montaż kuchni (co mnie wkrótce czeka), spokojnie poczekał z 4-6 tygodni aż podłoga podeschnie sama, włączył podłogówkę i wygrzał ją z 3-4 tygodnie i dopiero potem kafle.

 

U mnie wylewki stały z jakieś 3miesiące. I jak załączyłem podłogówkę w jednym miejscu poszła rysa. Podejrzewam, że gdyby były tam położone kafle na cieńkim kleju byłaby szansa na piękne pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówili że jak dam elastyczny klej to nic się nie stanie

znajomi zanim położyli kafle to przez 6 miesięcy podgrzewali podłogówką i jak po pół roku położyli kafle to w następnym sezonie kafle im popękały i tak

a miałeś robioną dylatacje na podłogówce ?

A czy Ci znajomi mają kafle na kleju elastycznym ;) Jeżeli tak - to masz odpowiedź w temacie informacji od wylewkarzy.

Mam robioną dylatację - obwodową dookoła ścian i pomiędzy pomieszczeniami. Najciekawsze jest to, że pękło w najmniejszym pomieszczeniu z 10cm od dylatacji. Ale podejrzewam, że to może być wina dostawionego słupka z gazobetonu - musiałem zmniejszyć otwór drzwiowy.

 

Ale za jakąś radą z forum, grzeję tam dalej. Pogłębiłem trochę rysę, i przed klejeniem kafli zaciągnę ją klejem elastycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też myślałem o tych grzejnikach - robi je Idmar i można je obejrzeć w Castoramie (tam są droższe).

Poczytałem o nich w internecie i raczej ich nie polecają, bo są różnej jakości (zależy jak się trafi).

 

Instalatorzy unikają jak ognia ;) Idmar robi serie wyłącznie pod casto i są takie sobie. Chociaż z drugiej strony mam kilka szt gdzieś od 5lat (alu idmara) i "tylko" jeden zaczął przeciekać - serwis przyjechał szybko i od ręki wykręcili uszkodzony moduł. Do nowego domu trafią grzejniki stelrada.

 

A my raczej wybierzemy CosmoNova z Bimsa. Instalator proponował DeLonghi, a Interams - Radika.

 

W sumie wyglądają bardzo podobnie, mają 6 lat gwarancji (Radik 10 lat) i cena jest bardzo dobra.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówili że jak dam elastyczny klej to nic się nie stanie

znajomi zanim położyli kafle to przez 6 miesięcy podgrzewali podłogówką i jak po pół roku położyli kafle to w następnym sezonie kafle im popękały i tak

a miałeś robioną dylatacje na podłogówce ?

A czy Ci znajomi mają kafle na kleju elastycznym ;) Jeżeli tak - to masz odpowiedź w temacie informacji od wylewkarzy.

Mam robioną dylatację - obwodową dookoła ścian i pomiędzy pomieszczeniami. Najciekawsze jest to, że pękło w najmniejszym pomieszczeniu z 10cm od dylatacji. Ale podejrzewam, że to może być wina dostawionego słupka z gazobetonu - musiałem zmniejszyć otwór drzwiowy.

 

Ale za jakąś radą z forum, grzeję tam dalej. Pogłębiłem trochę rysę, i przed klejeniem kafli zaciągnę ją klejem elastycznym.

 

niestety znajomym nie zrobiono dylatacji od ściany,klej mieli elastyczny ale fugi nie były elastyczne i to chyba dlatego,zresztą sma wylewka im popękała podczas suszenia i mimo tego zdecydowali sie położyć na tym kafle twierdząć że co miało popękać to już popękało ale się przeliczyli bo w następnym sezonie jak szpary-pęknięcia na wylewkach dostały wilgoci od kleju to w następnym sezonie jak włączyli podłogówkę już z kaflami to wtedy i kafle położyli,no masz te również popękały tylko że oni zrobili chyba błąd na samym początku bo bardzo wietrzyli zaraz po wylaniu a nam mówili żeby nie wietrzyć świerzych wylewek,żeby dać im troche podeschnąć naturalnie i może też w tym tkwi błąd i w rezultacie pęknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my raczej wybierzemy CosmoNova z Bimsa. Instalator proponował DeLonghi, a Interams - Radika.

W sumie wyglądają bardzo podobnie, mają 6 lat gwarancji (Radik 10 lat) i cena jest bardzo dobra.

 

Na instalatorów zawsze trzeba brać poprawkę, polecają to co najczęściej montują (przyzwyczajenie), albo to od czego mają większy upust (dla siebie) w hurtowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...