Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Hej

Zaczynam kończyć zabudowę poddasza. I w związku z tym muszę zakupić schody na strych. Od małżonki jest prykas, że nie mogą to być typowe rozkładane schody. Więc po przejrzeniu katalogu Fakro stanęło na nożycowych LST

 

I tu pojawiają się dwa pytania:

- macie miejsce, gdzie korzystnie można kupić wyroby firmy Fakro

- od czego zależy wybór wielkości skrzyni. Szerokość nie ma problemu, bo musi być taka, aby się między belki zmieściła. Ale moje wybrane schody mają dwie długości skrzyni: 90 i 120. Obie mi w zasadzie pasują. Ale którą wybrać??

 

Ja mam nożycowe 60x80 (tylko takie weszły tam, gdzie chciałem) kupione w Castoramie w Kaliszu, gdzie czasem bywam.

 

Używam już ich trochę i są ok (choć z racji wymiarów wyjście jest niewielkie, ale ja spokojnie wychodzę nawet z niewielkim kartonem).

Jest to wersja Termo ocieplona pianką.

Produkuje je Oman - tu jest cennik:

http://www.oman.pl/cennik/schody.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

powiedzcie gdzie kupujecie sprzet AGD do zabudowy,gdzie można kupić dobry sprzęt ale nie za kosmiczna kase i jaki sprzet polecacie,co warto kupić a na co wogóle nie patrzeć-chodzi o markę

 

Ze względu na wygląd i funkcje wybrałem Ariston Hotpoint (płyta gazowa, piekarnik, lodówka, pralka).

 

Na razie używam kuchenki, piekarnika, lodówki - wszystko jest super - z pralką czekam na uruchomienie instalacji wodnej (opóźni się o dzień, bo wkręcając kraniki przelotowe użyłem teflonu zamiast pakuł i pasty, i wszystko cieknie - sic!)

 

Kupowałem w sklepach internetowych znalezionych w Ceneo i tak:

- odradzam: Zadowolenie.pl - ściągnęli złą kuchenkę, potem miała być właściwa tymczasem zrezygnowali i w sumie straciłem 3 tygodnie (na szczęście miałem jeszcze sporo czasu), MIX-MEDIA - podobno na 3 pralki w magazynie coś spadło i nie mają innych (jasne - dobrze, że świstak ich nie gwizdnął),

- polecam Neo24.pl, Agdhome.pl, Topmarket

 

Generalnie radzę przed zamówieniem pytać o dostępność i cenę towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowną grupę :)

 

Czy moglibyście podzielić się namiarami na posadzkarzy?

 

Są u mnie właśnie instalatorzy od podłogówki, a "mój" posadzkarz chyba się na mnie wypiął bo nie potwierdza umówionego terminu i ogólnie milczy jak grób :(

 

Planowany termin wylewek 3 tydzień listopada - czyli od 17.11.

Pewnie znów będzie obsuwa :cry:

 

Ps nie mogę znaleźć strony wrocławskich misiów...

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego robiliście balustrady wewnątrz domu? Drewno czy stal? Tralki są znacznie tańsze, jednak nie wiem jak z wytrzymałością - np jak dzieci zaczną na nich dokazywać. Stalowe np na allegro to min. 450zł/mb - ciekawe za co?

 

Nie mam jeszcze balustrady ( daleko do tego ) Wybór czy drewniane czy metalowe to oczywiście kwestia gustu - dopasowanie do schodów i wnętrza. U mnie będą drewniane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy po ile kupisz materiał,nam na 200 metrów2 poszło 24 tony piachu(880zeta za całość) i prawie 4 tony cementu ale ceny cementu nie pamiętam bo nie mam przy sobie faktury

 

Można kupić od około 360zł/tona za I gatunek, Górażdże ponad 400zł - jednak ceny tak się zmieniają, że trzeba sprawdzać na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie moge znaleść linku na targ :) więc pisze tutaj.

Może ma ktoś ochotę na wapno, mamy tego ustrojstwa ze 20 worków (a może i więcej). Miały być tynki tradycyjne, a sa gipsowe. Może ktoś będzie chętny. Oddam towar za symboliczne 50 zł :) Budowa w okolicach Żórawiny.

Szczegóły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy po ile kupisz materiał,nam na 200 metrów2 poszło 24 tony piachu(880zeta za całość) i prawie 4 tony cementu ale ceny cementu nie pamiętam bo nie mam przy sobie faktury

 

Można kupić od około 360zł/tona za I gatunek, Górażdże ponad 400zł - jednak ceny tak się zmieniają, że trzeba sprawdzać na bieżąco.

 

Trzeba jeszcze doliczyć papę,folie i styropian do ocieplenia ( i inne rzeczy o których nie mam pojęcia )

Zastanawiam się co lepiej ? - samemu kupować materiał czy zdać się na fachowców żeby zrobili wylewki kompleksowo ( materiał plus robocizna) ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...