Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Zastanawiam się co lepiej ? - samemu kupować materiał czy zdać się na fachowców żeby zrobili wylewki kompleksowo ( materiał plus robocizna) ?

Pozdrawiam

 

nie ma się co zastanawiać :) Weź ofertę ekipy wraz z materiałem i porównaj czy się oszczędzi kupując samodzielnie. Zestawienie materiałów i tak muszą dać. "Mój" wylewkarz (jeden z Misiów :)) chciał folię 0,3mm, styropian dowolnie (bez konkretnej firmy), piach płukany będzie sprawdzał czy ok, cement do ustalenia, dodatki w stylu taśmy dylatacyjne sam przywozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Trzeba jeszcze doliczyć papę,folie i styropian do ocieplenia ( i inne rzeczy o których nie mam pojęcia )

Zastanawiam się co lepiej ? - samemu kupować materiał czy zdać się na fachowców żeby zrobili wylewki kompleksowo ( materiał plus robocizna) ?

Ja wolałem sobie akurat tym głowy nie zawracać. Dzięki temu cała akcja robienia wylewek na parterze zamknęła się praktycznie w 1 dzień + kilka godzin na układanie styro pod podłogówkę.

Gdybym sam miał rozkładać styro, to pewnie z tydzień wieczorami by mi zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie moge znaleść linku na targ :) więc pisze tutaj.

Może ma ktoś ochotę na wapno, mamy tego ustrojstwa ze 20 worków (a może i więcej). Miały być tynki tradycyjne, a sa gipsowe. Może ktoś będzie chętny. Oddam towar za symboliczne 50 zł :) Budowa w okolicach Żórawiny.

Szczegóły na priva.

dopiszę się - tez mam do oddania 20 worków wapna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wylewkarze brali za wylewki 11,50 robocizny i pytali czy bedziemy sami układać folie i styro czy też zostawiamy to im,stwierdziliśmy że niech lepiej oni to zrobią bo wiedzą co i jak i mają w tym wprawe bo nam by ta zabawa zabrała zapewne sporo czasu,więc panowie powiedzieli że za układanie foli i styro trzeba doliczyć po 2 zeta za metr2 układania ale zdażyło sie tak że akutar folie i styro układał hydraulik,miał zrobić to w sumie tylko pod podłogówką ale poleciał po całości :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko:

 

Czym najlepiej pomalować podbitkę, żeby wyszła w kolorze złoty dąb?

 

lazurą

 

http://forum.muratordom.pl/podbitka-drewniana-jak-uzyskac-zloty-dab,t131044.htm

 

Dzięki

 

No to może jeszcze jedno pytanko:

 

Jaki kolor rynien najlepiej pasuje do ceglastych dachówek i ceglastych obróbek blaszanych? Jaka jest wasza opinia, bo doradzają mi rynny brązowe, a wydawać by się mogło, że powinny być też w kolorze ceglastym, żeby je zakamuflować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vnka, wielokrotnie przekonałam się, że taniej i lepiej jest samemu kupować materiał. Po pierwsze wiem co jest wbudowywane, a oprócz tego zawsze sama kupuję taniej. Teksty, o 7% vacie nie robia na mnie wrażenia, choć fachowcy-zaopatrzeniowcy je uwielbiają.

 

o właśnie, popieram :) a VAT.... ja uwielbiam kupować bez niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jeszcze jedno pytanko:

 

Jaki kolor rynien najlepiej pasuje do ceglastych dachówek i ceglastych obróbek blaszanych? Jaka jest wasza opinia, bo doradzają mi rynny brązowe, a wydawać by się mogło, że powinny być też w kolorze ceglastym, żeby je zakamuflować.

U mnie do ceglanych dachówek i póki co jeszcze ceglanego porothermu ;) są rynny brązowe. I żeby nie było że do niczego nie pasują, skrzynka roletowa i prowadnice rolet są brązowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy dach co prawda w kolorze kasztanowym ale rynny bedą również jak u Joli marleya w kolorze miedżi-narazie leżą na poddaszu i czekają na montaż,deska czołowa bedzie w kolorze orzecha to taka bedzie równiez podbitka,okna i rolety łącznie z bramą garażową też są w kolorze orzecha a co do koloru ryniem Marleya w miedzi to powiem że są super najładniesze jakie tylko były-przynajmniej według mnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze balustrady ( daleko do tego ) Wybór czy drewniane czy metalowe to oczywiście kwestia gustu - dopasowanie do schodów i wnętrza. U mnie będą drewniane.

 

Gusta, gustami, jednak czy można w innych miejscach kupić taniej elementy do balustrad (jakieś hurtownie czy konkretne markety)? 400-500zł/mb kompletnie nie odzwierciedla kosztów materiałów. Trochę jest tu, jednak temat się urwał. Kombinował ktoś z Was z elementami z casto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze balustrady ( daleko do tego ) Wybór czy drewniane czy metalowe to oczywiście kwestia gustu - dopasowanie do schodów i wnętrza. U mnie będą drewniane.

 

Gusta, gustami, jednak czy można w innych miejscach kupić taniej elementy do balustrad (jakieś hurtownie czy konkretne markety)? 400-500zł/mb kompletnie nie odzwierciedla kosztów materiałów. Trochę jest tu, jednak temat się urwał. Kombinował ktoś z Was z elementami z casto?

 

Namierzyłem super kowala, ale bierze 1200-1500PLN/mb :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...