Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Widzę, że temat schodziarzy przewija się na forum. My mamy w domku schody dąbowe, prawoskrętne, pełne, 19 stopni, za super cenę- 8 tys z transportem, montażem etc. Były u nas w 3 tygodnie od zamówienia. Styl tradycyjny, bo sa robione przez górali (nowy targ), ale wykonanie super. Panowie bardzo porządni, słowni, naprawde godni polecenia. Jak ktoś reflektuje to służę zdjęciem schodów i telefonem do stolarzy.

 

A i żeby nie było niejasnośc, że naganiam im kliemtów- korzystam czasem z waszych ray, uwag, czasem korzystałam z namiarów więc też postanowiłam podzielic się namiarami na dobrych fachowaców, bo wielu przewinęło sie na naszej budowie i niewielu bym polecała :) a tych z czystym sercem polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ten od Dabell, jest rzeczywiście bardzo dobry, ale drogi jak....

 

Jola, mam pytanie - ile płaciłaś za elewacje (styro+siatka, klej)?

Taki jeden artysta gotów ocieplić nam dom za 30zl/m2 robocizny. Ocieplenie planowałem na wiosnę, jednak zaczynamy kombinować czy nie warto już teraz przykryć domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, płaciliśmy 18 zł mkw (było to dość drogo), ale bez styro. Mamy ścianę jednowarstwową. Z tego co orientuje się tańsi są wykonawcy z Mega 1000. 15zł to normalna cena, ale bez ocieplenia tylko siatka i klej.

 

Słuchajcie, boom budowlany naprawdę się skończył i ceny za robociznę powinny zacząć spadać, ale wykonawcy przyzwyczaili się do bandyckich stawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega1000 będą u nas tynkować zaraz po weekendzie. Rzeczywiście ceny mają przyzwoite.

Jednak nadal nie mam porównania aktualnych cen za przyklejenie styropianu plus zaciągnięcie siatki z klejem. Dzwoniłem do innego wykonawcy i zaśpiewał 60zł/m2 robocizny :o Robić teraz za 30zł, czy czekać do wiosny i być może na lepsze ceny? O to jest pytanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy nam się właśnie umowa z telekomunikacją i zastanawim się czy znajdzie się coś lepszego. :-?

 

 

Jola z Melisy - korzystam już od prawie 3 lat z Active-net. Lokalny dostawca z Siechnic. Niedrogo, nie odnotowałam przez tyle czasu żadnych!! problemów, miła obsługa, umowa na czas nieokreślony.

Możesz spróbować, a w razie, gdybyś nie była zadowolona, po prostu zrezygnować :wink:

 

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy moglibyście podzielić się namiarami na posadzkarzy?

 

 

Namiary na posadzki skopiowane z mojego notatnika (forumowicze z grupy wrocławskiej byłli z nich bardzo zadowoleni):

 

"A wylewkarza z czystym sumieniem mogę polecić: p.Darek Brzoza 691 361 890"

 

 

"p. Jarek 603-200-120, 14 zł/m2 brak zastrzeżeń wylewki idealne."

 

 

Znalazłam w swoim notatniku jeszcze taki wpis (nie wiem kto to napisał, sorki):

"Po raz pierwszy mogę polecić z czystym sumieniem mojego ociepleniowca tudzież murarza, bo buduje domy od podstaw. W tej chwili kończy

 

ocieplenie mojego domu - nie mam żadnych zastrzeżeń, jako jeden z nielicznych zgodził się na strukturę o granulacji 1.5mm-gdyż trzeba

 

mieć bardzo równe ściany - i powiem szczerze moje ściany zewnętrzne w tej chwili wyglądają jak gładzie....

 

Fachowość oceniam na szóstkę -w dodatku jest bardzo miłym człowiekiem.

 

Jan Zdyb - 604-255-421.

 

Szkoda że takich fachowców jest jak na lekarstwo...."

 

Może się komuś na coś przyda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega1000 będą u nas tynkować zaraz po weekendzie. Rzeczywiście ceny mają przyzwoite.

Jednak nadal nie mam porównania aktualnych cen za przyklejenie styropianu plus zaciągnięcie siatki z klejem. Dzwoniłem do innego wykonawcy i zaśpiewał 60zł/m2 robocizny :o Robić teraz za 30zł, czy czekać do wiosny i być może na lepsze ceny? O to jest pytanie :D

 

U mnie robił Mazur współpracujący z Megą 1000. Wszystko ok, ale jeden z tych jego gamoni, jak nawiercał mi ściany pod kołki zrobił to dokładnie na wylot - robiąc z moich tynków ser szwajcarski. Pocierali potem z papierkiem ściernym, by wygłądzić zaklejone dziury. NIe pamiętam ile płaciłem, ale umowę zawarłem z nimi pół roku wcześniej więc sie trochę drapali po głowie - bo to było na ten czas było bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie robił Mazur współpracujący z Megą 1000. Wszystko ok, ale jeden z tych jego gamoni, jak nawiercał mi ściany pod kołki zrobił to dokładnie na wylot - robiąc z moich tynków ser szwajcarski. Pocierali potem z papierkiem ściernym, by wygłądzić zaklejone dziury. NIe pamiętam ile płaciłem, ale umowę zawarłem z nimi pół roku wcześniej więc sie trochę drapali po głowie - bo to bna ten czas było bardzo mało.

 

no nieźle :) U mnie pustak 24cm, styro 10cm, a kołki będą 16-18cm. Chyba w pierwszy dzień jeśli zaczną ocieplenie wezmę urlop, jeśli jeszcze jakiś został i zrobię krótki kurs z używania ogranicznika przy wiertarce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiadkę :D

czyli jest to człowiek godny polecenia tak jak nam to mówiono

był kiedyś u nas na budowie i proponował właśnie swoje usługi-pomoc w realizacji różnych rzeczy ale nie byliśmy wówczas na tym etapie a teraz własnie dochodzimy do takiego etapu w którym bedzie taka pomoc potrzebna

 

dana - w samej Ligocie sie budujecie?

to sąsiadkami rzeczywiście jesteśmy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, a może dogadaj się Mega 1000 na kompleksową usługę (styro, siatka, klej i struktura). Tak będzie najtaniej. U nas chcieli tak robić już w sierpniu, ale nie byliśmy gotowi. I stanęło na tym, że robił inny wykonawca, droższy. Jeśli nie znajdziesz kogoś w przyzwoitej cenie, radziłabym Ci się wstrzymać do wiosny. Sami widzicie, że o kredyt coraz trudniej, deweloperzy schodza z cen wybudowanych mieszkań i domów. Za chwilkę wykonawcy będą mieli duuużo wolnego czasu i może znowu niektórym zacznie się "opłacać".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robili u moich rodziców i naprawdę nieźle wyszło, ale ojciec cały czas ich pilnował. A że sie zna na rzeczy nie puśćił żadnego babola. Ponadto nie chciało im się np. zabezpieczać okien przed gruntowaniem, bo twierdzili że nic nie pochlapią, ale tato się uparał, ze mają być zabezpieczone i już. Generalnie klient nasz pan, dopóki nie dostaną kasy. Ale to jak u wszystkich chyba, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK, płaciliśmy 18 zł mkw (było to dość drogo), ale bez styro. Mamy ścianę jednowarstwową. Z tego co orientuje się tańsi są wykonawcy z Mega 1000. 15zł to normalna cena, ale bez ocieplenia tylko siatka i klej.

 

Słuchajcie, boom budowlany naprawdę się skończył i ceny za robociznę powinny zacząć spadać, ale wykonawcy przyzwyczaili się do bandyckich stawek.

 

Jola zgadzam sie z Tobą. Sama się zdziewiła, jak w tym tygodniu zadzwonił do mnie ktoś od wykończeniówki czy nie jestem zainteresowana ich pracą - ocieplanie, rygipsy itp..... Okazało się, że telefon do mnie miał, ponieważ dzwoniłam do niego z 7 miesięcy temu, kiedy chciałam sie zorientowac w cenach i terminach.

U nas jeszcze do tego daleko - robimy tynki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i prośbę zarazem. Czy ktoś, ma może, do pożyczenia kozinę do ogrzewania. Mam już wszelkie instalacje i wode w podłogówce, a gostkowi co ma podłączać u nas gaz, jakoś nie spieszy się. Na razie jest ciepło, ale boję się, że jak nagle przyjdzie większy mróz walnie mi to. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i prośbę zarazem. Czy ktoś, ma może, do pożyczenia kozinę do ogrzewania. Mam już wszelkie instalacje i wode w podłogówce, a gostkowi co ma podłączać u nas gaz, jakoś nie spieszy się. Na razie jest ciepło, ale boję się, że jak nagle przyjdzie większy mróz walnie mi to. :-?
Jakaś wychudła koza stoi i się marnuje u mnie za domem. Dzisiaj sprawdzę, czy jeszcze tam stoi, czy ktoś ją pożyczył. Jeżeli tak, to mogę się podzielić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka fajna. Drogi taki zakup??

A może się podzielimy ;) bo ja mam na razie ręczną. I na proste cięcie starczy, ale łazienka za jakiś czas przede mną.

 

Zapłaciłem 310zł, ale to była jednorazowa cena czyt. okazja - sprzęt nowy, uszkodzone opakowanie. Ustrojstwo fajne, tnie bezpiecznie bez podkładania rąk, chłodzenie wodą i do ustawienia kąt cięcia 0-45st - można spokojnie dociąć bez późniejszego używania jakichkolwiek listw, gres także. Weryfikacja za jakiś czas, zacznę od kotłowni dla przećwiczenia sprzętu i siebie ;)

 

Jola ma rację - jeśli nie boisz się pogody, to rób od razu wszystko.

 

Daro, budynek jest świeży i mam wątpliwości przed tak szybkim tynkowaniem - czy nie spęka jak teraz zrobię na gotowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...