Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Moi drodzy, czy spotkaliscie sie z drzwiami tymczasowymi wyposazonymi w 2 zamki?

Jest to wymog ubezpieczyciela przy ubezpieczaniu domu w budowie.

Nie chce wstawiac drzwi docelowych w tej chwili, a posiadane przeze mnie tymczasowki z castoramy maja tylko po 1 zamku.

 

pozdrowka!

Ja nie, ale;

W jeden dzień wstawiłem bramę, 2 pary drzwi i okna z roletami i było to baaardzo dawno temu przed tynkami i elektryką. Mówiono, mi że się zniszczą że nie warto, może trochę sie zakurzyły i musiałem o nich wszystkim ekipom móiwć, ale mm od tamtej pory polisę i śpię nieco spokojniej. Najważniejsze że mam fajnych sąsiadów, to on wiedzą kto i kiedy był u mnie to prawdziwy skarb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Moi drodzy, czy spotkaliscie sie z drzwiami tymczasowymi wyposazonymi w 2 zamki?

Jest to wymog ubezpieczyciela przy ubezpieczaniu domu w budowie.

Nie chce wstawiac drzwi docelowych w tej chwili, a posiadane przeze mnie tymczasowki z castoramy maja tylko po 1 zamku.

 

pozdrowka!

Ja nie, ale;

W jeden dzień wstawiłem bramę, 2 pary drzwi i okna z roletami i było to baaardzo dawno temu przed tynkami i elektryką. Mówiono, mi że się zniszczą że nie warto, może trochę sie zakurzyły i musiałem o nich wszystkim ekipom móiwć, ale mm od tamtej pory polisę i śpię nieco spokojniej. Najważniejsze że mam fajnych sąsiadów, to on wiedzą kto i kiedy był u mnie to prawdziwy skarb.

 

CZUJNY sąsiad ,to podstawa, już mi 2 razy ratowal tyłek, choć z drugiej strony złodziej średnio rozgarnięty - raz próbował wyciąnąć na środek ulicy pręty fi 16 o długości 12 m, za drugim razem żeliwny grzejnik, który poamięta jeszcze festung breslau. na szczeście buduję w zwartej zabudowie i sąsiad "pożycza" mi psa na swją budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy ktoś może brał w Vento-Zmigrodzka, chodzi mi o kominek i zabudowę?

jakie opinie macie?

wlasnie jade z nimi na obmiary, jeszcze jestem przed ostateczną wyceną na kominek Devro...

Hej

Ja jak się rozglądałem za kominkami, to odradzono mi Vento. Kilka osób było lekko nie zadowolonych z ich usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zakosili bezczelnie resztki rur miedzianych i potem skomentowali przecież pani to juz niepotrzebne

 

z innej beczki - doszly mnie sluchy o jakies duzej promocji na welne do ocieplenia dachu - rockwoola wie ktos cos o tym?

 

Na allegro jest mata Ursy we Wro. 1 m2 wełny 20 cm 0,040 W/mK za 20,68 PLN/m2.

 

W ubiegły weekend ocieplałem strych u brata i używaliśmy Ursy i Isovera. Obydwie są "przyjazne", tzn. nie ma ostrych zbitek kaleczących dłonie, rozprężają się dość szybko.

Rockwoolem brat sam ocieplał część dachu i narzekał, że straszna chała. Skudlone, twarde i ostre zbitki były dość częste. Tłumaczył to jednak tym, że to była partia kupowana w ubiegłym roku w szczycie szału zakupów i może dlatego rzucili taki syf do skepów bo "ciemny lud wszystko kupi".

 

Ja będę wnet chyba ocieplał dach więc czeka mnie ten zakup. Raczej Isover lub Ursa. Nie wiem nic na temat Knaufa (u Szostaka mają mieć dobre ceny).

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-poddasze 30 zł/m2-ułozenie wełny,sznurownie,stelarze i inne rzeczy w późniejszym terminie-nasz materiał

pozdrawiam

Hej! Czy "inne rzeczy" znaczy od razu z płytami k-g, ze szpachlowaniem, na gotowo pod malowanie? Jak tak, to daj proszę namiar na ekipę :D My znaleźliśmy za 35zł na gotowo (w tym 2 warstwy wełny)

 

to ja poproszę o namiary na te Wasze ekipy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy spotkaliscie sie z drzwiami tymczasowymi wyposazonymi w 2 zamki?

Jest to wymog ubezpieczyciela przy ubezpieczaniu domu w budowie.

Nie chce wstawiac drzwi docelowych w tej chwili, a posiadane przeze mnie tymczasowki z castoramy maja tylko po 1 zamku.

 

pozdrowka!

 

Montowałem teraz u siebie drzwi tymczasowe na okres budowy - za drzwi z dwoma zamkami (futryną, etc), dużą ilością wysuwanych bolców antywłamaniowych, wypełnionych wełną i w okleinie w kolorze wenge dałem 490zł.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest mata Ursy we Wro. 1 m2 wełny 20 cm 0,040 W/mK za 20,68 PLN/m2.

 

W ubiegły weekend ocieplałem strych u brata i używaliśmy Ursy i Isovera. Obydwie są "przyjazne", tzn. nie ma ostrych zbitek kaleczących dłonie, rozprężają się dość szybko.

Rockwoolem brat sam ocieplał część dachu i narzekał, że straszna chała. Skudlone, twarde i ostre zbitki były dość częste. Tłumaczył to jednak tym, że to była partia kupowana w ubiegłym roku w szczycie szału zakupów i może dlatego rzucili taki syf do skepów bo "ciemny lud wszystko kupi".

 

Ja będę wnet chyba ocieplał dach więc czeka mnie ten zakup. Raczej Isover lub Ursa. Nie wiem nic na temat Knaufa (u Szostaka mają mieć dobre ceny).

 

Pozdrav

 

proponuję Ci wziąść do poddasza model o wyższej izolacyjności niż 0,040, naprawde się opłaci, a co do roznic miedzy np rockwoolem a ursa to ursa to wełna szklana, jesli chcesz ocieplic poddasze, krzywe sciany to nie polecam bo Ursa ma tendencje do zbijania się po jakims czasie, nie ma puszystosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pstryczkami Berkera, zakup tak w ciągu miesiąca lub dwóch, to mam wynegocjowany rabat ok. 21% od ceny z cennika Berkera

Hej - ja będę kupował od nich łączniki do świateł, bo gniazdka kupię Kontakt-Simon. Widziałeś gdzieś cennik Berkera? Interesuje mnie ile konkretnie będzie kosztować np łącznik świecznikowy zwykły, ile podświetlany, ile pojedynczy, ile dzwonkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pstryczkami Berkera, zakup tak w ciągu miesiąca lub dwóch, to mam wynegocjowany rabat ok. 21% od ceny z cennika Berkera

Bardzo proszę o namiary na pstryczki :D chętnie skorzystam nawet jeszcze w tym miesiącu :)

 

A znacie Kontakt Simon? Ja biorę właśne te, są tanie jak barszcz (z rabatem w Instelu u Łukasza) i bardzo ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

w sprawie pstryczków Berkera, jesli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt na priva, najlepiej z gotowymi listami potzrebnych elementów,

ustalimy wtedy termin zakupu, z pewnych względów rabat o którym mówilem jest dla mnie przysługą i chiałbym to załatwić za jednym razem bez zbytniego rozglusu rynkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos elekryki

 

czy powinno się prowadzić dodatkowy kabel uziemjaiący do np. pralki, zmywarki albo piekarnika?

Źle zadane pytanie. Jeśłi pytasz czy powinno się uziemić te sprzęty to powiem, że "tak" jeśli zaleca to producent. Pewne to; piekarnik elektryczny, zmywarka raczej tak, pralka raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pstryczkami Berkera, zakup tak w ciągu miesiąca lub dwóch, to mam wynegocjowany rabat ok. 21% od ceny z cennika Berkera

Bardzo proszę o namiary na pstryczki :D chętnie skorzystam nawet jeszcze w tym miesiącu :)

 

A znacie Kontakt Simon? Ja biorę właśne te, są tanie jak barszcz (z rabatem w Instelu u Łukasza) i bardzo ładne.

 

A nie znam, nie znam. Skoro polecasz to domyślam się, że jakość OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie Kontakt Simon? Ja biorę właśne te, są tanie jak barszcz (z rabatem w Instelu u Łukasza) i bardzo ładne.

Daro - pisałem 2 posty wyżej o nich. My bierzemy z Kontakt Simon gniazdka (bo mamy ich prawie 50, a są rzeczywiście sporo tańsze niż Berkera). Czy porównywałeś swoje ceny z http://www.elektrosklep.com.pl? Na razie tam znalazłem najtaniej (i odpada mi przesyłka, bo będę tam kupował aparaturę Moeller'a). My bierzemy gniazdka w wersji Classic. Wpierw także łączniki świateł chcieliśmy z Simon'a, ale po popstrykaniu sobie i tym i Berkerem, wybór padła na włączniki świateł Berker'a. Obydwa możne sobie popstrykać w Obi (aczkolwiek wszystkie są pod marą "Duvi", ale to tylko opakowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...