Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

No dobra, ale czy wystarczy ten bolec w gniazdku, czy trzeba jeszcze ciągnąć dodatkowy kabel, mąż mi podpowiada, że żółto-zielony.

 

Ja mam zabezpieczona instalacje gazwoą i skrzynki rozdzielcze kablem zółtozielonym na końcu którego jest sonda wbita w ziemię o długości 240cm.

Bolce do sprzetów domowych wystarczą, bo tak najczęściej zalecaja producenci AGD - poczytaj instrukcje montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

proponuję Ci wziąść do poddasza model o wyższej izolacyjności niż 0,040, naprawde się opłaci, a co do roznic miedzy np rockwoolem a ursa to ursa to wełna szklana, jesli chcesz ocieplic poddasze, krzywe sciany to nie polecam bo Ursa ma tendencje do zbijania się po jakims czasie, nie ma puszystosci...

bzyk tzn Isovera mi proponujesz czy Rockwoola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pralka raczej nie.

 

Oj tak, oj tak - w obecnym mieszkaniu znikło nam "zero" w gnieździe pralkowym i jak się złapie za bęben i metalową ościeżnicę to troszkę mizia ;-)

 

Dla pewności pierzemy na przedłużaczu z innego gniazda.

 

Pozdrav

Podejrzewam, że w bloku nie ma instalacji w układzie TN-S (trójprzewodowej)

Należy sprawdzić gniazdko, czy przewód N jest połączony z bolcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pstryczkami Berkera, zakup tak w ciągu miesiąca lub dwóch, to mam wynegocjowany rabat ok. 21% od ceny z cennika Berkera

Bardzo proszę o namiary na pstryczki :D chętnie skorzystam nawet jeszcze w tym miesiącu :)

 

A znacie Kontakt Simon? Ja biorę właśne te, są tanie jak barszcz (z rabatem w Instelu u Łukasza) i bardzo ładne.

 

Berker to dobry wybór zwłaszcza przy takim rabacie.

Cena Simon'a nie jest oderwana od jakości ;)

Sam piszesz że wystarczyło "popstrykać"

Z gniazdami jest podobnie tylko "pstrykać" śię nie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

proponuję Ci wziąść do poddasza model o wyższej izolacyjności niż 0,040, naprawde się opłaci, a co do roznic miedzy np rockwoolem a ursa to ursa to wełna szklana, jesli chcesz ocieplic poddasze, krzywe sciany to nie polecam bo Ursa ma tendencje do zbijania się po jakims czasie, nie ma puszystosci...

bzyk tzn Isovera mi proponujesz czy Rockwoola?

 

XX

 

My kupilismy roockwola, na poddasze 20 cm, ale o wskażniku 0,035, za 21,50 i to naprawde dobra cena, po rozłożeniu super urosła :wink: ogólnie ok,świetne wyciszenie budynku, no i ciepło tez już jest.

 

Co do ubezpieczenia przeczytajcie dokładnie umowy, my sie doubezpieczuliśmy w genrali, jako dom w trakcie budowy, fakt muszą być drzwi z 2 zamkami, okna itp.... ale co mnie najbardziej zdziwiło budynek musi byc oświetlony lub posiadać świetło na czujnik ruchu, inaczej ubezpieczyciel nie nic nie wypłaci :evil:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra cena, jednak instalacja el nie składa się z samych punktów, a i te liczone są na różne sposoby.

Postaraj się o wycenę całości z informacją co jest wliczone ( tablica z osprzętem, uziemienie, instalacja wyrównawcza potencjału [ PE] , inst tel., com., RTV i co tam jeszcze można zapragnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Zaglądam tu na forum od 2 lat ale za bardzo się nie udzielam bo wszystko u nas było jeszcze w proszku. A jak zaczęliśmy to teraz ledwo nadążam. Budujemy na południe od Wrocławia. Niestety z zagranicy. Tzn. my - inwestorzy zagranicą a biedni rodzice w Polsce. Biedni bo wszystko załatwiają. Ja ile mogę to sprawdzam przez internet. Głównie korzystając z wielu rad na tym forum. No i mam kłopot. Do tej pory nie miałam wielkich problemów z wycenami przez internet, ale przy dachówce okazało się, że większość hurtowni wymaga obecności na miejscu. Nie mam serca ganiać rodziców po całym Wrocławiu i okolicach, stąd pytanie. Gdzie najtaniej znaleźć dachówkę Brassa? Mam jedną wycenę z Drewnopolu - 2,09zł netto za dachówkę podstawową. Czy to dobra cena, czy szukać dalej? Do tej pory materiały wybieraliśmy z co najmniej 3 wycen. Przepraszam za przydługi post. I z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy cena 35 zl za punkt elektryczny jest ok czy raczej daje duze pole do negocjacji?

 

średnia stawka - czyt. normalna, a ponegocjować można i trzeba zawsze :) Sprawdź ile bierze za podłączenie tablicy oraz ewentualne pomiary i odbiór.

 

Jak to mówią " diabeł tkwi w szczegółach" , może się okazać, że za punk będzie drożej natomiast przyłacze do skrzynki, tablica, pomiary ,odbiór itd... będzie taniej.

Tak jak wyżej napisał TMK i Smok - trzeba ustalić jaki będzie koszt całej reszty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Zaglądam tu na forum od 2 lat ale za bardzo się nie udzielam bo wszystko u nas było jeszcze w proszku. A jak zaczęliśmy to teraz ledwo nadążam. Budujemy na południe od Wrocławia. Niestety z zagranicy. Tzn. my - inwestorzy zagranicą a biedni rodzice w Polsce. Biedni bo wszystko załatwiają. Ja ile mogę to sprawdzam przez internet. Głównie korzystając z wielu rad na tym forum. No i mam kłopot. Do tej pory nie miałam wielkich problemów z wycenami przez internet, ale przy dachówce okazało się, że większość hurtowni wymaga obecności na miejscu. Nie mam serca ganiać rodziców po całym Wrocławiu i okolicach, stąd pytanie. Gdzie najtaniej znaleźć dachówkę Brassa? Mam jedną wycenę z Drewnopolu - 2,09zł netto za dachówkę podstawową. Czy to dobra cena, czy szukać dalej? Do tej pory materiały wybieraliśmy z co najmniej 3 wycen. Przepraszam za przydługi post. I z góry dziękuję za rady.

Sróbuj tu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=481716121

Myślę że mają dobrą cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Zaglądam tu na forum od 2 lat ale za bardzo się nie udzielam bo wszystko u nas było jeszcze w proszku. A jak zaczęliśmy to teraz ledwo nadążam. Budujemy na południe od Wrocławia. Niestety z zagranicy. Tzn. my - inwestorzy zagranicą a biedni rodzice w Polsce. Biedni bo wszystko załatwiają. Ja ile mogę to sprawdzam przez internet. Głównie korzystając z wielu rad na tym forum. No i mam kłopot. Do tej pory nie miałam wielkich problemów z wycenami przez internet, ale przy dachówce okazało się, że większość hurtowni wymaga obecności na miejscu. Nie mam serca ganiać rodziców po całym Wrocławiu i okolicach, stąd pytanie. Gdzie najtaniej znaleźć dachówkę Brassa? Mam jedną wycenę z Drewnopolu - 2,09zł netto za dachówkę podstawową. Czy to dobra cena, czy szukać dalej? Do tej pory materiały wybieraliśmy z co najmniej 3 wycen. Przepraszam za przydługi post. I z góry dziękuję za rady.

Sróbuj tu http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=481716121

Myślę że mają dobrą cenę :)

 

Czyli moja cena również była OK :lol:

 

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos elekryki

 

czy powinno się prowadzić dodatkowy kabel uziemjaiący do np. pralki, zmywarki albo piekarnika?

 

nie ma takiej potrzeby w instalacji TN-S (trój przewodowej)

 

No dobra, ale czy wystarczy ten bolec w gniazdku, czy trzeba jeszcze ciągnąć dodatkowy kabel, mąż mi podpowiada, że żółto-zielony.

 

wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy cena 35 zl za punkt elektryczny jest ok czy raczej daje duze pole do negocjacji?

 

średnia stawka - czyt. normalna, a ponegocjować można i trzeba zawsze :) Sprawdź ile bierze za podłączenie tablicy oraz ewentualne pomiary i odbiór.

podlaczenie tablicy - kazdy pstryczej na tablicy to punkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowidzie w sprawie kabla uziemiającego. Mój elektryk też jest tego zdania, ale w innym domu widzieliśmy, że te kable są poprowadzone do kuchni i łazienek i zwątpiłam czy trzeba czy nie.

 

tak są prowadzonie jako ochrona elementów metalowych, jak baterie itp i podłączane do GSU, ale przy dzisiejszych instalacjach plastikowych nie bardzo jest sens, choć formalnie powinno być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...