Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Anetka !

Od początku nie rozumiemy się

Zadałaś pytanie czy do pralki powinien być doprowadzony przeód PE (żółto-zielony) i odpowiadamy, że nie, jednak przewód PE musi być doprowadzony do łazienki i innych miejsc gdzie jest wymagany.

Te "inne" miejsca są opisane w warunkach technicznych jakie powinien spełniać budynek i elektryk musi je znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Smoku, materialy na mailu.

 

Moi drodzy, mam problem z parapetami wewnetrznymi, tj. żona za nic nie chce kamiennych (marmur, grait) bo wszystko jej przypomina lastriko i mowi, ze to nie pasuje do naszych okien w orzechu (pcv) ani do przyszlych podlog (pewnie deska barlinecka). Ja za nic nie chce sie zgodzic na drewnopodobne plastikowe tandety, ktore podobaja sie malzonce. Ostatnio dogadalismy sie, ze moze byc jakis kamien, ale brazowy, zeby pasowalo do okien.

POmocy! Jakies sugestie jakie mamy wybrac i dokad pojechac ogladac?

 

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, materialy na mailu.

 

Moi drodzy, mam problem z parapetami wewnetrznymi, tj. żona za nic nie chce kamiennych (marmur, grait) bo wszystko jej przypomina lastriko i mowi, ze to nie pasuje do naszych okien w orzechu (pcv) ani do przyszlych podlog (pewnie deska barlinecka). Ja za nic nie chce sie zgodzic na drewnopodobne plastikowe tandety, ktore podobaja sie malzonce. Ostatnio dogadalismy sie, ze moze byc jakis kamien, ale brazowy, zeby pasowalo do okien.

POmocy! Jakies sugestie jakie mamy wybrac i dokad pojechac ogladac?

pozdrowka!

 

Jesli nie granit to może konglomerat lub drewniane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie to do czego jest ten przewód?

hahaha

przypomina mi się parafraza pewnej reklamy...

... kupiłam mężowi golarkę ... wpadła do wanny i życie stało się prostsze ;)

może ten przewód jest po to by nie powstawały takie ohydne pomysły...

 

jest po to by nie zabił prąd w przypadku gdy pojawiłby się na przewodzących elementach budynku i uzytkownik mógłby mieć z nim bezpośredni kontakt.

To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę kupował profile do płyt gk

czy są różne firmy produkujące profile? lepsze/gorsze?

na co powinno się zwrócić uwagę?

Ja u siebie wszystko (no prawie wszystko) mam na profilach Lafarge. Dla mnie bardzo dobra jakość i grubość. Zaopatrywałem się w Domexie po drodze z Wrocławia. Od nich też brałem płyty również z Lafarge'a.

 

W profilach ważna jest grubość. Ja porównywałem wspomnianego Lafarge'a do innych kupowanych okazyjnie. I wychodziło na korzyść tych pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też będziemy mieli z Helopal'a. Kolor 17 podpasował nam do złoego dębu okien.

 

halszka.ka, Trociu czy możecie podać orientacyjny koszt np. 1mb takiego parapetu (typ. kolor i cenę) albo np koszt całego parapetu o określonej długości?

 

Dzięki.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie podać orientacyjny koszt np. 1mb takiego parapetu (typ. kolor i cenę) albo np koszt całego parapetu o określonej długości?

 

do źródła :)

http://www.zumi.pl/548911,PPHU_Romex-Kam,Bielany_Wroclawskie,firma.html

parę lat temu brałem od niego kilka parapetów z konglomeratu, wtedy ceny miał najlepsze w okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie to do czego jest ten przewód?

hahaha

przypomina mi się parafraza pewnej reklamy...

... kupiłam mężowi golarkę ... wpadła do wanny i życie stało się prostsze ;)

może ten przewód jest po to by nie powstawały takie ohydne pomysły...

 

jest po to by nie zabił prąd w przypadku gdy pojawiłby się na przewodzących elementach budynku i uzytkownik mógłby mieć z nim bezpośredni kontakt.

To tak w skrócie.

 

Smoku ale jakie masz elementy przewodzące ?

skąd może pojawić się napięcie na baterii, lub wannie przy instalacji wodnej zrobionej z plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możecie podać orientacyjny koszt np. 1mb takiego parapetu (typ. kolor i cenę) albo np koszt całego parapetu o określonej długości?

 

do źródła :)

http://www.zumi.pl/548911,PPHU_Romex-Kam,Bielany_Wroclawskie,firma.html

parę lat temu brałem od niego kilka parapetów z konglomeratu, wtedy ceny miał najlepsze w okolicy

 

Dzięki - jak u niego 4 lata temu wyceniałem blat kuchenny to nie miał zbyt dobrej ceny i dość wąski wybór kamienia. Wtedy blat robił kamieniarz z Terenowej. Termin i jakość były ok.

Sprawdzę niedługo jak jest teraz.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie z wrzuconej golarki ;)

Tak na prawdę powodów może być więcej np. wadliwej izolacji ścian i podłóg (przyp. o konieczności pomiarów tychże ).

Weźmy taki przykład :

Kąpiąc się z radości, (sic) rozbryzgujemy wodę po ścianach, ta dociera pod naszą nie zawsze hermetyczną oprawę gniazda i...

Oczywiście są to ekstremalne przypadki, ale przewidziane w warunkach tech. jakim powinny odpowiadać budynkom.

Najlepiej jest zastosować pomocniczą listwę uziemiającą i przewodami połączyć wszystkie rury w łazience lutem twardym. Ekstremalnym problemem byłaby instalacja wyłącznie plastikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadki, kiedy mieszkańcy skarżyli się, że podczas tapetowania kopie ich ściana :)

Prawdopodobnie montując kołek rozporowy został uszkodzony L i taki był efekt.

Innym przykładem niech będzie coraz częściej montowane przeróżne urządzenia w łazienkach. Panele prysznicowe, wanny z hydromasażem, sauny itpitd.

Te urządzenia potrafią się zepsuć, uszkodzić, tak jak opisywana pralka kolegi, który wyżej opisywał zjawisko.

Nie chciałbym być wtedy w wannie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie z wrzuconej golarki ;)

Tak na prawdę powodów może być więcej np. wadliwej izolacji ścian i podłóg (przyp. o konieczności pomiarów tychże ).

Weźmy taki przykład :

Kąpiąc się z radości, (sic) rozbryzgujemy wodę po ścianach, ta dociera pod naszą nie zawsze hermetyczną oprawę gniazda i...

Oczywiście są to ekstremalne przypadki, ale przewidziane w warunkach tech. jakim powinny odpowiadać budynkom.

Najlepiej jest zastosować pomocniczą listwę uziemiającą i przewodami połączyć wszystkie rury w łazience lutem twardym. Ekstremalnym problemem byłaby instalacja wyłącznie plastikowa.

 

ok, tylko że jak będziesz miał takie przebicia to i tak różnicówka powinna wywali, prawda ? zanim jeszcze kopnie cię prąd, bo będize upływ prądu...

 

a tak apropos gniazdek, to tak naprawdę mało które są naprawdę hermetyczne - te montowane w łazienkach są zazwyczaj tylko bryzgoszczelne. myślałem żeby może uszczelniać gniazdka po obwodzie (na styku ściana-ramka silikonem, żeby ew. ściekająca woda po ścianie nie wlewała się pod spód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...