Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

A To co zrobił Trabi i Anjamen (na zdjęciu wyżej) to mistrzostwo świata - do tej pory żałuję że nie wpadłem na to wczesniej :-?

 

A możesz rozwinąć myśl z tym mistrzostwem, bo nie kumam. Właśnie zamawiam okna połaciowe, więc jestem zainteresowany tematem. Chodzi ci o szerokość okna? Zamiast 78 można dać najszersze jakie się da kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A To co zrobił Trabi i Anjamen (na zdjęciu wyżej) to mistrzostwo świata - do tej pory żałuję że nie wpadłem na to wczesniej :-?

 

A możesz rozwinąć myśl z tym mistrzostwem, bo nie kumam. Właśnie zamawiam okna połaciowe, więc jestem zainteresowany tematem. Chodzi ci o szerokość okna? Zamiast 78 można dać najszersze jakie się da kupić?

 

Standardem jest że okno ma 78 cm i jesli chcesz mieć mocno doświetlone poddasze łaczy się kilka okien koło siebie specjalnym kołnierzem (krokwie są wtedy między nimi). Ale sa okna o większej szerokości i wtedy zamaist dwóch osobnych okien dajesz np jedno szerokie. Problem w tym że na etapie więźby trzeba przygotować otwór tak jak na zdjeciu Trabiego. A widziałem jedne i drugie okna na żywo i efekt z tymi szerokimi jest piorunujący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardem jest że okno ma 78 cm i jesli chcesz mieć mocno doświetlone poddasze łaczy się kilka okien koło siebie specjalnym kołnierzem (krokwie są wtedy między nimi). Ale sa okna o większej szerokości i wtedy zamaist dwóch osobnych okien dajesz np jedno szerokie. Problem w tym że na etapie więźby trzeba przygotować otwór tak jak na zdjeciu Trabiego. A widziałem jedne i drugie okna na żywo i efekt z tymi szerokimi jest piorunujący ;)

 

I na dodatek jest taniej dać jedno okno w rozmiarze U08 (niestety tylko Velux) niż 2 szt. M08 (czyli standard).

 

U08 z kołnierzem kosztował mnie 1673,- PLN brutto, a 2 szt. M08 kosztowałyby mnie 2548,- PLN brutto plus dodatkowa obróbka jednej wnęki okiennej, czyli 150 PLN u p. Fili.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wielu z nas lubi olbrzymie okna połaciowe, u Aniuli widziałem taaaaaaakie piekne okna, że mi dech odjęło- też lubię światło.

Zwracam jednak uwagę na walory cieplne. Niestety to kolejna dziura w dachu dla naszego ciepła, a w lato kolejne miejsce którym słońce rozpali naszą posadzkę do parametrów porządnego kaloryfera. I o ile z tym drugim można się uporać poprzez stosowanie rolet, to niestety na ubytki ciepła rady nie ma.

Ja u siebie okna połaciowe zmniejszałem w związku z w/w powodami, ale mogłem sobie pozwolić na to, bo mam inne duże okna w tych pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi oknami to tak jak z samochodami ...... są takie z 4 litrowym silnikiem i duzo palą ...... ale jak się usiądzie i przyciśnie .... jak się zrobi wruuuum pod dyskoteką ..... :D

 

ale żeby rozwiać wszelkie spekulacje ja wybieram 1,6 tdi ;) a popatrzeć na śwait z poziomu dachy przyjdę do Trabiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu dziś właśnie u nas skończyli wkońcu ocieplać domek już na zicher

od poniedziałku,wtorku zaczną robic podbitkę

a tak wogóle to nasz domek ma białą czapeczkę-śniegową :lol: bo jak dziś popołudniu sypneło to normalnie czuje się jak by to była już głęgoka,śnieżna zima której nie lubie a przynejmniej teraz póki jeszcze nie mieszkam w domku bo póżniej to może mi być obojętna zima choć i tak nie lubie zimna :wink:

 

życzę Ci jak najlepiej ale robienie tynków przy +3 z tendencją spadkową jest dosyć ryzykowne :( ja wolałbym zostawić goły styropian na całą zimę niż później zbijać tynki i robić jeszcze raz jak płatami będzie odpadał :(

 

generalnie nie powinno się takich prac robić, ani w pełnym słońcu, ulewie, ani temperaturze poniżej +5, i dotyczy to również następnych 24 godzin po tej pracy, no może ulewa nie jest tak straszna, albo słońce po choćby 8 godzinkach, ale mróz to już bardzo niewskazany, a teraz we wrocku mamy -1 :(

 

 

ja nie mam zamiaru robić teraz tynków na zewnątrz,to dopiero na wiosnę a teraz zajmuje się wnętrzem a na zewnątrz została jeszcze tylko podbitka do zbobienia jak na tą chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacowna Grupo mam pytanie. Czy ktoś z Was ocieplał poddasze wełną KNAUF. Co to za wynalazek? Od niedawna o niej słyszę i nie wiem czy można z czystym sumieniem ocieplać nią poddasze. A cena z tego co sie zorientowałam jest bardzo atrakcyjna. Na 1m2 zaoszczędzić można ok. 4-5 zł w porównaniu z innymi wełnami.

I jeszcze jedno czy znacie taką hurtownie

http://www.ikabud.pl/

na tej stronie podają że hurtownia mieści sie na ulicy Buforowej a na allegro

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=481311022

podaja że na Międzyleskiej.

 

Kupowaliście coś u nich? Można im ufać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czy znacie taką hurtownie

http://www.ikabud.pl/

na tej stronie podają że hurtownia mieści sie na ulicy Buforowej a na allegro

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=481311022

podaja że na Międzyleskiej.

 

Kupowaliście coś u nich? Można im ufać?

Nie znam tej hurtowni. Nie miałem z nią wcześniej doczynienia.

 

Ale co do adresu. Na wspomnianej stronie w dziale Kontakt 'ul. Międzyleska 4 Wrocław (Teren Hydrobudowy , magazyn 3,4,5)'.

Więc to pewnie firma zarejestrowana na Buforowej ze sklepem na Międzyleskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacowna Grupo mam pytanie. Czy ktoś z Was ocieplał poddasze wełną KNAUF. Co to za wynalazek? Od niedawna o niej słyszę i nie wiem czy można z czystym sumieniem ocieplać nią poddasze. A cena z tego co sie zorientowałam jest bardzo atrakcyjna. Na 1m2 zaoszczędzić można ok. 4-5 zł w porównaniu z innymi wełnami.
Cena ceną - a jak parametry?

Wiem, że jest wykorzystywany na inwestycjach, bo często go tam widać w odróżnieniu do Rockwoola czy Isovera.

Ja sam mam i polecam Rockwoola TopRock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacowna Grupo mam pytanie. Czy ktoś z Was ocieplał poddasze wełną KNAUF. Co to za wynalazek? Od niedawna o niej słyszę i nie wiem czy można z czystym sumieniem ocieplać nią poddasze. A cena z tego co sie zorientowałam jest bardzo atrakcyjna. Na 1m2 zaoszczędzić można ok. 4-5 zł w porównaniu z innymi wełnami.
Cena ceną - a jak parametry?

Wiem, że jest wykorzystywany na inwestycjach, bo często go tam widać w odróżnieniu do Rockwoola czy Isovera.

Ja sam mam i polecam Rockwoola TopRock.

 

A ja polecam Isovera SuperMatę ze świetnymi parametrami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi oknami to tak jak z samochodami ...... są takie z 4 litrowym silnikiem i duzo palą ...... ale jak się usiądzie i przyciśnie .... jak się zrobi wruuuum pod dyskoteką ..... :D

 

ale żeby rozwiać wszelkie spekulacje ja wybieram 1,6 tdi ;) a popatrzeć na śwait z poziomu dachy przyjdę do Trabiego :D

 

ot i madre porownanie Braciszku,

powiedzcie ze u Was tez sie na budowie nic nie dzieje, u mnie cisza jak makiem zasial,

czekam na kredyt :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czy znacie taką hurtownie

http://www.ikabud.pl/

na tej stronie podają że hurtownia mieści sie na ulicy Buforowej a na allegro

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=481311022

podaja że na Międzyleskiej.

 

Kupowaliście coś u nich? Można im ufać?

Nie znam tej hurtowni. Nie miałem z nią wcześniej doczynienia.

 

Ale co do adresu. Na wspomnianej stronie w dziale Kontakt 'ul. Międzyleska 4 Wrocław (Teren Hydrobudowy , magazyn 3,4,5)'.

Więc to pewnie firma zarejestrowana na Buforowej ze sklepem na Międzyleskiej.

 

Ja u nich kupowałam styropian - dobrze mi się z nimi współpracuję, odpowiadają na wszystkie moje pytania, ceny są OK, są mili i zamierzam zaopatrywac sie u nich dalej :)

 

A, odstraszyć może bałagan na magazynie - osobiście tego nie widziałam, ale mój mąż mówi że masakra :)

 

I są na terenie Hydrobudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...