Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki wszystkim za odpowiedź i sugestie. Właściwości wełny podobne do innych - wspólczynnik cieplny 0,04, wełna szklana. Wyróznia ją od innych cena..
Ja bym się zastanawiał, czt 0,04 to dobry współczynnik. Jest to raczej jeden z gorszych na rynku.

Wiem, że jest tańsza aniżeni polecana przez nas supermata czy toprock. Ale wyszedłem z założenia, że drzwi wewnętrzne to mogę sobie za rok kupić a w dach już nie dołożę nic później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo, bardzo, bardzo pilnie poszukuje Misia do wykonania przyłącza gazowego na zewnatrz. Jeden niepoważny koleś, miał juz we wrześniu nam to robic i do tej pory nas zwodzi. Plissss poratujcie jakims sensownym namiarem.

 

605824911 - Rafał Stępkowski - zadzwoń, jeśli sam tego nie zrobi to może skieruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź i sugestie. Właściwości wełny podobne do innych - wspólczynnik cieplny 0,04, wełna szklana. Wyróznia ją od innych cena..
Ja bym się zastanawiał, czt 0,04 to dobry współczynnik. Jest to raczej jeden z gorszych na rynku.

Wiem, że jest tańsza aniżeni polecana przez nas supermata czy toprock. Ale wyszedłem z założenia, że drzwi wewnętrzne to mogę sobie za rok kupić a w dach już nie dołożę nic później.

 

Dokładnie. Współczynnik 0,04 to dolna półka. O ile mnie pamięć nie myli SuperMata ma 0,033 - czytaj 20% więcej ciepła zatrzymuje, albo 15 cm tej wełny = 18 cm wełny z 0,04.

Kiedyś już pisałem. Jak masz pieniążki to kup najlepsze. Różnica w kwocie nie jest aż taka. na 150 m2 to jakieś 1000 - 1500 PLN - jedne drzwi wew., a zysk na ogrzewaniu to jedno. Ale latem to jest ogromna różnica w nagrzewaniu się pomieszczeń na poddaszu. Na tym etapie nie warto oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Wrocławska - brzmi zachęcająco.

6 lat forum to niezły wynik.

Postaram się przeczytać wszystkie wpisy.

Nie mam już 20, 30 lat ale w miarę szybko dołączę do merytorycznych dyskusji.

Inwestycja moja w 50% zrealizowana tzn. stan surowy, zamknięty, instalacja elektryczna. Teraz kolej na kotłownię, co, instalację wod.-kan.

Dom postawiony w szczerym polu na wsi w okolicach Długołęki w towarzystwie kilku już zbudowanych.

Wracając do kotłowni to stanie w niej piec Futura Econo 25kw na eko-groszek firmy "Cichewicz" z którym współpracować będzie kominek Spectra z płaszczem wodnym tej samej firmy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Wrocławska - brzmi zachęcająco.

6 lat forum to niezły wynik.

Postaram się przeczytać wszystkie wpisy.

 

Szczęścia życzę !!! ;-)

 

Nie mam już 20, 30 lat ale w miarę szybko dołączę do merytorycznych dyskusji.

 

Zapraszamy...

 

Inwestycja moja w 50% zrealizowana tzn. stan surowy, zamknięty, instalacja elektryczna. Teraz kolej na kotłownię, co, instalację wod.-kan.

 

To tak jak u mnie. Jednak postanowiłem odpuścić tynki i posadzki do wiosny.

Jak zacznie odpuszczać mróz to ruszę do boju.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 0,04 to nie mercedes ale widziałam wełny o współ. 0,044 i 0,045. Jest to średnia. Ja mam do ocieplenia nie 150 a 300m2. Między krokwiami daję 20 cm i zamierzam jeszcze na nie położyć 10cm. Tak więc w ostatecznym rachunku nie będzie to dopłata tylko 1000-1500 zł.

 

Co wy tak z tą wełną wariujecie? Mam jakiegoś starszego Muratora, gdzie napisali, że na ocieplenie skośnego poddasza optymalnie daje sie 18cm, a grubsze warstwy, to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo to już nie przynosi znaczących efektów. Jeżeli chcecie, to zeskanuję i wkleję ten artykuł na forum.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batafuko a w tym artykule nie ma nic o wełnie na przekładkę?
Dokładnie. Ciekawe jak stary jest ten artykuł. To tak samo jak z grubością styro na ścianach. Kiedyś 5 było fajnie, a teraz 12-15 się już daje.

 

Ja powtórzę swoje - wolałem na początku wydać więcej na rzeczy, do których wrócić już nie bedę mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batafuko a w tym artykule nie ma nic o wełnie na przekładkę?

 

Niestety nie pamiętam nic o wełnie na przekładkę, ale sprawdzę po powrocie z pracy.

 

Dokładnie. Ciekawe jak stary jest ten artykuł. To tak samo jak z grubością styro na ścianach. Kiedyś 5 było fajnie, a teraz 12-15 się już daje.

 

Ja powtórzę swoje - wolałem na początku wydać więcej na rzeczy, do których wrócić już nie bedę mógł.

 

Coś mi się wydaje, że z tym styropianem jest podobnie - też jest jakiś próg grubości (np. dla bet.komórkowego grub.24cm wystarczy właśnie 12cm styropianu), po którego przekroczeniu nie ma zbytnich korzyści, ale styropian jest tańszy niż wełna, więc można sobie pozwolić dać grubszy. I z podłogą to samo - o ile dobrze pamiętam, to Janzar gdzieś na forum pisał, że efektywne docieplenie podłogi na gruncie to 8-10cm styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

batafuko daje sie welne w krokwie (w zaleznosci od grubosci krokwi) a potem kladzie sie welnę prostopadle czyli po krokwiach (tzn. wlasnie na tzw przekladkę.) Przewaznie ta pierwsza=15cm, a druga 5-10cm i z tego wychodzi grubosc przecietnie 20-25cm.

 

A jeżeli ci o to chodziło, to to wiedziałem, tylko że koleżanka asia22 napisała:

"Między krokwiami daję 20 cm i zamierzam jeszcze na nie położyć 10cm."

 

A według mnie wystarczy dać 15+5cm.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...