Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

witam wszystkich po długiej nieobecność :D

 

mam questa

mam ekipę od płyt g/k

na niektótych łączeniach jadą elegancko taśmą i szpachlą, a gdzieniegdzie zostawiają szczelinę (np na łączeniach skosu z poziomem) i twierdzą że tak trzeba...

że przed malowaniem trzeba pojechać po tych szczelinach akrylem

rzekomo specjalnie zostawiają te szczeliny bez szpachlowania bo to jest jak dylatacja...

kurcze, nie wiem...

jak u was wygląda temat?

 

Moi tez tak robia. Podobno jakby zrobili taśmą i szpachlą to by popękało. A akryl ma być bardziej elastyczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

w temacie dachowym - jestem krok za większością, a dach planuję na wiosnę. czy mógłbym liczyć na namiary ekip (cieśla+dekarze) godnych polecenia?

czy, ktoś ma dach kopertowy nad strychem? w projekcie jest 18 + 2 ale nie wiem jak to się będzie miało do przenikalności cieplnej.

 

Cześć :)

Kontaktowałeś się z dachowce, na którego wrzuciłam namiary na forum?? Ciekawa jestem ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Odnosnie kupna drewna kominkowego z nieznanych żródeł to radze uważać. Oszukuja na ilości i jakości drewna. trzeba patrzec jak poukładane jest drewno na samochodzie. Nie dotyczy to wszystkich sprzedawców .Będą wam wmawiać że drewno jest sezonowane. Kupuje juz 3 sezon od jednego dostawcy(nie oszukuje mnie na ilości i jakości). Ale wcześniej frycowe zapłaciłem z ogłoszenia z Auto giełdy. .Wiech

 

Zwróce jedynie uwagę że wprzypadku drewna metr sześcienny (m3) i kubik to tyle samo, ale już metrem PRZESTRZENNY = 0,65 m3 (metra sześcienego) więc trzeba uważać przy liczeniu... bo metr sześcienny drewna to suma objętości wszystkich jego kawałków , a metr przestrzenny to tyle ile zmieści się w skrzyni 1m*1m*1m !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saper, dawidk - jak oni robią Wam tą szczelinę? Szpachlują i jadą nożem dookoła? Czy jak - bo ja właśnie zabieram się za szpachlowanie sufitów i nie wiem, jak tą szczelinę tam zostawić.

 

U mnie chyba sie nie specjalnie przejmuja jakas konkretna gruboscia tej szczeliny. Po prostu plyta dochodzi do sciany, a ze plyta nie jest przycieta idealnie, to i sa szczeliny (tak 0-2 mm).

 

Ale w sumie to jeszcze nic nie akrylowali, wiec nie wiem czy będą ciąć czy nie. Zapytam się jutro (jak nie zapomnę :oops: ) i wtedy napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją bramę w kolorze złoty dąb kupowałam razem z oknami u przedstawiciela MS więcej niż okna we Wrocku na ulicy Nowodworskiej.

Brama super o grubości 4,5 cm a cene dostałam jeszcze lepszą. Trwała jakaś promocja i porównując tą samą bramę ( szer. 5 m ) z hormanem to zapłaciłam ok. 2 tys mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid wszystko sie zgadza,tylko sprzedawcy licza w mp. Drewno jest okrągłe i dlatego liczy sie w mp.(w przeciwieństwie do desek m/3) Ale sprzedawcy i tak oszukuja na ilości mp.(wystarczy żle poukładac drewno jedne wzdłuż inne w poprzek) i mamy zamiast 10 mp jest np 8mp.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saper, dawidk - jak oni robią Wam tą szczelinę? Szpachlują i jadą nożem dookoła? Czy jak - bo ja właśnie zabieram się za szpachlowanie sufitów i nie wiem, jak tą szczelinę tam zostawić.

 

witam

generalnie to tak jak pisał saper - zostawiają szczelinę nie szpachlując ani nie klejąc siatki między płytami a ścianą lub między płytami skośnymi a płytami poziomymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola to Ci powiem że nawet w marketach jest długi czas oczekiwania

Dziś byłam w castoramie i znalazłam drzwi firmy CAL i tam mi też powiedzieli że czas oczekiwania jest od 8 do 12 tygodni

Nie miałam pojęcia że tak długo trzeba czekać a w przyszłym tygodniu ma przyjechać piec i grzejniki więc mam cykora czy ktos tego nam nie zwinie z budowy bo póki co to mam zrobione drzwi z płyty OSB,no chyba że kupi się jakieś techniczne drzwi i póki co wstawi zanim przyjada docelowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana, miałam identyczną sytuację w lecie. Na szczęście nic nie zginęło, choć pieca nie powiesiłam wtedy. Dopiero jak zamontowałam porządne drzwi. Wiem, że w marketach też handlują calem, ale cal to cal i czeka się na niego u każdego dystrybutora. My kupowaliśmy właśnie cala zewnętrzne u Doleckieg na Karmelkowej i w sumie czekalismy ciut krócej niż prognozowano. Ale to zleży od fabryki. Poszukaj jeszcze na allegro. Jak rozglądaliśmy się za wewnętrznymi, to w Impro na Robotniczej mieli do sprzedaży drzwi z ekspozycji. Sporo tańsze i od reki, ale nie pamiętam czy zdewnetrzne też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My musimy powiesić piec i uruchomić ogrzewanie gdyż tynki bardzo słabo schną mimo że były położone na początku września ale nasz wykonawca ścian nie zachował pionów i kątów i panowie tynkarze starali się to wyrównać i w niektórych miejścach mamy ponad 6 centymetrów tynki i dlatego nie schną tak jak powinny a najgordze jest to że kuchnie mam zamówioną na 18 grudnia i będę musiała odwołać montaz mebli bo inaczej mi zgniją przy tak mokrych tynkach a tak chciałam świeta spedzić w domku ale cóż trzeba bedzie poczekać aż to wszystko powysycha

boli taka sytuacja bo kolejny montaz może być dopiero na marzec lub kwiecień ale cóż począć

trza czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...