Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wałbrzych to nie Wrocław, ale blisko :)

 

Witamy wszystkich.

 

Drodzy Państwo gdzie kupowaliście swoje bramy garażowe? Szczególnie o kolorze złoty dąb! I cena musi być dobra :)

 

Pozdrawiamy sąsiedzko

 

Aga i Przemek

 

Jeśli jednak będziecie chcieli Horrmanna to wysłałem Wam namiar na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam

a gdzie kupujecie drzwi zewnętrzne?????? i jak długo czekaliście na montaż od zamówienia bo juz 2 dni latam po sklepach i jak cos trafie to albo cena wysoka albo termin montazu dopiero za 6-8 tygodni

czy też tak długo czekaliście na montaż?

Ja ze swojej strony odradzam zakupy w "salonie" drzwi.pl. Ceny dobre ale na tym koniec. Na swoje drzwi zamówione już chyba w sierpniu albo we wrześniu czekam do dzisiaj. I na razie nie ma szans, że będą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam pojęcia że tak długo trzeba czekać a w przyszłym tygodniu ma przyjechać piec i grzejniki więc mam cykora czy ktos tego nam nie zwinie z budowy bo póki co to mam zrobione drzwi z płyty OSB,no chyba że kupi się jakieś techniczne drzwi i póki co wstawi zanim przyjada docelowe
Jak dobrze zrobione to mogą wisieć.

Moje od roku spokojnie sobie wiszą. Dobrze zamocowanie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dana, miałam identyczną sytuację w lecie. Na szczęście nic nie zginęło, choć pieca nie powiesiłam wtedy. Dopiero jak zamontowałam porządne drzwi. Wiem, że w marketach też handlują calem, ale cal to cal i czeka się na niego u każdego dystrybutora. My kupowaliśmy właśnie cala zewnętrzne u Doleckieg na Karmelkowej i w sumie czekalismy ciut krócej niż prognozowano. Ale to zleży od fabryki. Poszukaj jeszcze na allegro. Jak rozglądaliśmy się za wewnętrznymi, to w Impro na Robotniczej mieli do sprzedaży drzwi z ekspozycji. Sporo tańsze i od reki, ale nie pamiętam czy zdewnetrzne też.

Ja na szybko kupowałem drzwi zew. Juwnetu za tysiaka ze wszystkimi atestami, oczywiście u Pawła w Budusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saper, dawidk - jak oni robią Wam tą szczelinę? Szpachlują i jadą nożem dookoła? Czy jak - bo ja właśnie zabieram się za szpachlowanie sufitów i nie wiem, jak tą szczelinę tam zostawić.

 

witam

generalnie to tak jak pisał saper - zostawiają szczelinę nie szpachlując ani nie klejąc siatki między płytami a ścianą lub między płytami skośnymi a płytami poziomymi

 

No się dopytałem. Taką ww szczeline pokrywają akrylem. Jeśli przypadkowo nie ma szczeliny bo się zaszpachlowała przy szpachlowaniu np. wkrętów, to nic nie nacinają tylko po prostu kładą na to akryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak sobie z tym poradzić z dwoma kablami trójprzewodowymi ? strasznie ciężko idzie mi ta instalacja, dobrze że większość gniazdek mam punkt skrzynka :)

 

Też to przerabiałem :lol:

 

Najpierw po zdjęciu izolacji kabla skróć przewody do niezbędnego minimum (w tym celu kolejne żyły wysuń ile się da, zrób palcem podgięcia, żeby łatwo chowały się w puszkach, wsuń i wysuń raz z puszki a teraz przytnij).

Następnie odizoluj, podegnij końcówki, wsuń w zaciski i dokręć.

 

Teraz powinny łatwiej wchodzić, a jakby co to pomóż sobie płaskoszczypami.

 

U mnie najbardziej ekstremalne były 3 kable 2.5 mm2 w puszce i jedna puszka z 4 kablami 1.5 mm2 obok drugiej z 3 :lol:

 

Sam doszedłem do takiej techniki, więc jeśli ktoś zna lepszą niech napisze :wink:

 

Przy okazji mam pytanie: mam 4 punkty na korytarzu w których mogę włączyć/wyłączyć światło, zastosowałem 2 włączniki schodowe i 2 krzyżowe, i połączyłem wg schematu z 1 krzyżowym z tym, że oba są równolegle. Teraz, żeby włączyć światło oba krzyżowe muszą być w tej samej pozycji. Czy jest jakiś inny sposób połączenia przy którym można włączać i wyłączać światło dowolnym łącznikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji mam pytanie: mam 4 punkty na korytarzu w których mogę włączyć/wyłączyć światło, zastosowałem 2 włączniki schodowe i 2 krzyżowe, i połączyłem wg schematu z 1 krzyżowym z tym, że oba są równolegle. Teraz, żeby włączyć światło oba krzyżowe muszą być w tej samej pozycji. Czy jest jakiś inny sposób połączenia przy którym można włączać i wyłączać światło dowolnym łącznikiem ?

Schodowe montujesz na początku i na końcu obwodu, krzyżowe w środku.

Z jednej strony podajesz napięcie, z drugiej żarówkę, nie ma siły musi chodzić.

Jeśli będziesz miał problemy załączę schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie: mam 4 punkty na korytarzu w których mogę włączyć/wyłączyć światło, zastosowałem 2 włączniki schodowe i 2 krzyżowe, i połączyłem wg schematu z 1 krzyżowym z tym, że oba są równolegle. Teraz, żeby włączyć światło oba krzyżowe muszą być w tej samej pozycji. Czy jest jakiś inny sposób połączenia przy którym można włączać i wyłączać światło dowolnym łącznikiem ?

Ja to będę robił przekaźnikiem bistabilnym i przyciskami :) Plusem jest to, że robię ile chcę przycisków, do każdego dochodzi kabel 2-żyłowy bez napięcia (przekaźnik można sterować sygnałem z N). Minus - nie można wtedy podświetlić przycisków, chyba że się doprowadzi jeszcze fazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym doborowym towarzystwie brakuje jeszcze kilku,

przede wszystkim naszego Ojce Frankai'a.

Gadałem z nim , był w hameryce, od tego czasu ślad zaginął.

Frankai , odezwij się.

 

Kto kurcze zaginął? No kto?

1. Ja mam zawsze dostęp do neta, a ktoś sobie nie umiał załatwić :p

2. Masz mój adres e-mail, można wysłać PW na forum. Sposobów jest całe mnóstwo.

3. Po powrocie zza Wielkiej Wody były jeszcze emalie i GG (od jakiegoś czasu jest zabronione u mnie w firmie a laptok jest służbowy).

 

Masz mi zaraz odszczekać, że zaginąłem. Ja tylko mam znacznie mniej czasu :( Na Forum widuje się mnie choćby na wątkach z gresem. Właśnie jadę kupić 50m2 poleru. Żeby wyjaśnić do końca co się dzieje - zabierałem się do wykończeniówki jak sójka wybierała się za morze. Mam gdzie mieszkać, a żona tylko krytykowała. W końcu nastąpił koniec kasy i bank nas przypilnuje, żeby zrealizować plany :lol: Już mam decyzję kredytową i czekam na wizytację. Postępy będzie widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najbardziej ekstremalne były 3 kable 2.5 mm2 w puszce i jedna puszka z 4 kablami 1.5 mm2 obok drugiej z 3 :lol:

 

Sam doszedłem do takiej techniki, więc jeśli ktoś zna lepszą niech napisze :wink:

 

Teraz to pikuś - są puszki głębokie. Kiedyś puszki były wyłącznie płytkie. Jak trzeba było zrobić gniazdko z kablem idącym dalej, a to był "igielit", a gniazdko podwójne z bolcem to był często hardcore. Skrócić taki strach, bo po wielu wygięciach potrafi sam się skrócić. Wchodzi do puszki na sztywno. W puszce po instalacji podwójnego gniazdka z bolcem czyli 3-przewodowe (kiedyś z bolcem dawało się wyłącznie w łazienkach i kuchniach), było tyle miejsca co kot napłakał.

U siebie dawałem wszędzie głębokie puszki. Jeżeli było jakieś łączenie, to skręcałem solidnie kable i do gniazdka wychodził pojedyńczy kabelek. Po zaizolowaniu upychałem wszystko na dnie puszki, a że mam rurki, kabelki łatwo się układają. Samo skręcanie robiłem zwykle na odpowiednio długim odcinku i odpowiednio mocno, żeby nigdy nie powstał problem ze stykiem. Dodatkowo nie tnę kabli gdzie nie potrzeba - po prostu dokręcam dodatkowy kabelek. Ojciec (elektroinstalator z zawodu) jest z kolei zwolennikiem zalutowania po skręceniu. Jakby co, to mogę wlepić zdjątka jak to robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji mam pytanie: mam 4 punkty na korytarzu w których mogę włączyć/wyłączyć światło, zastosowałem 2 włączniki schodowe i 2 krzyżowe, i połączyłem wg schematu z 1 krzyżowym z tym, że oba są równolegle. Teraz, żeby włączyć światło oba krzyżowe muszą być w tej samej pozycji. Czy jest jakiś inny sposób połączenia przy którym można włączać i wyłączać światło dowolnym łącznikiem ?

Schodowe montujesz na początku i na końcu obwodu, krzyżowe w środku.

Z jednej strony podajesz napięcie, z drugiej żarówkę, nie ma siły musi chodzić.

Jeśli będziesz miał problemy załączę schemat.

 

Hmm dokładnie tak jest połączone, tylko działa tak jak napisałem.

Po powrocie z delegacji sprawdzę jeszcze czy przypadkiem zamiast równolegle nie połączyłem krzyżowych szeregowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, co z Tą grupą pstryczkową? Koniec roku się zbliża i wrarto byłoby kupić teraz, żeby vat odliczyć jak najszybciej. :roll:

 

hej,

grupa pstryczkowa w mojej też osobie dziala, troszkę się przeciąga, ale pisałem, że zamówienie będę najprawdopodobniej robił w grudniu, czyli od dziś za jakiś tydzień, pamietam o Was oczywiście, ale miałem i mam kilka słuzbowych wyjazdów, stąd zwłoka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...