Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

cześć robaczki

macie może jakieś namiary (we wrocławiu lub okolicach) - gdzie można zakupić "korzystnie" takie rzeczy jak :

* piec na wungiel typu ecogroszek

* jakieś solary na dach i zasobnik

* grzejniki

* stelaże do geberitów

Dzęki z góry ;)

 

 

P.s. a właśnie względem wungla macie jakieś doświadczenie jakiego pieca szukać (firmy)

 

Piec na ekogroszek Enka (aktualnie mają ze sterownikiem PID), grzejniki Delonghi (z rabatem 40%), grzejnik łazienkowy (fajny i drogi, ale raz się żyje) oraz Ekogroszek kupiłem w Polmarku na Tęczowej.

Mają tam też piece żeliwne Klimosz, ale mój Enka był sporo tańszy i na 20 lat wystarczy, a do tej pory to pewnie wejdą już do użytku jakieś turbiny magnetyczne :wink:

 

Brał tam też sąsiad i podobnie jak ja jest zadowolony z obsługi i sprzętu.

 

Piec odebrałem po 5 miesiącach od zakupu, bo mi się budowa opóźniła i nie robili z tym problemu, węgiel kupiłem po niższej cenie przed sezonem i poleżał 2 miesiące do sezonu (i przygotowaniu na niego miejsca) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

gazować myszki nie bede bo faktycznie jak padnie pod posadzką to później bedzie niezyt miły zapaszek

kota póki co nie moge tam mieć bo nie codziennie jesteśmy a ktoś by musiał go wypuszczać i dawać mu jeść-kot nowy bedzie jak się przeprowadzimy bo tego kota co mamy to by chyba myszy zjadły :lol:

mąż dziś nastawił łapkę i zobaczymy

co prawda ja każde zwierze kocham-no może oprócz szczurów bo torche się ich boje-i juz mężowi zapowiedziałam że jutro on pierwszy wchodzi do domu,sprawdza czy się złapała,jak tak to ją wynosi żebym tego nie widziała i dopiero ja wchodze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ta nasza wygryzła sobie dziurke wścianie,podkopała się pod wylewkę i zapewne zrobiła sobie gniazdko w styropianie pod posadzką

taką mamy cwaną myszkę :lol:

No to ja bym się nie patyczkował. Pod posadzkę ciężko sięgnąć... Zagazować? Tylko czy wylizie czy zdechnie pod posadzką :roll: Bo jak zdechnie pod, to nie będzie ładnie pachnieć. :roll: Chyba jednak zostaje łapanie na szynkę.

 

Dawno temu w mieszkaniu rodziców postanowiliśmy przy remoncie zerwać podłogę z desek na legarach+płyta pilśniowa+237 warstw farby olejnej jasny orzech.

Legary osadzone były w szlace, w której żywota dokonało wiele myszy. Ze znalezionych egzemplarzy możnaby wykonać okazałą ikebanę ;-)

 

Wydaje mi się, że nawet jak padnie w styropianie to raczej się zmumifikuje niż rozłoży.

 

Moja rada (dla akceptujących koty)- odnaleźć posty kulki, skontaktować się z nią i przygarnąć kota potrzebującego schronienia.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejniki Delonghi (z rabatem 40%), grzejnik łazienkowy (fajny i drogi, ale raz się żyje)

Nieźle z tymi DeLonghi. Ja miałem tylko 20% (w Kaliszu), ale może to wynikało z faktu, że zachciało mi się pionowych. Jeden to jest "21"-50x240 :lol:

Na Carat'ach Viessmanna było 32%. Bardzo ładne grzejniczki.

Do łazienki na parterze też zaszalałem. Kupiłem sobie Cocosa VASCO. Żonie się spodobał na ścianie w salonie. No to pytam - będąc pewnym, że nie kupię - ile kosztuje.

S: "Już nie produkują"

Ja: "No dobra. Jestem porządny i lubię pomagać innym. Wezmę go od was za pół ceny. Co ma tu wam przeszkadzać"

S: "OK"

No i mam za 1900zł komplet z przyłączem. W życiu bym nie kupił tego za 3800 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas parę padło po trutce mumufikującej - niestety jedna tak cuchnęła mimo tej chemii, że nie dało się wytrzymać, nie wiem dlaczego, ale czasem tak się dzieje.

Smród myszy jest okropny, ja wyczuwam od razu w pomieszczeniu.

Warto przede wszystkim dobrze uszczelnić dom, bo mysz wejdzie nawet przez 2 cm dziurę. Trutka w garażu i innych mniej uczęszczanych pomieszczeniach to konieczność. Wystarczy na chwilę zostawić otwarte okno tarasowe i już są myszki.

Lecą do ciepła, w końcu one są u siebie, a wy zagarnęliście ich teren :p

 

A u mnie oprócz myszy to swego czasu był gronostaj na działce. W lecie "grasuje" też jeż :) ale on jest chyba sprzymierzeńcem w walce z małymi gryzoniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć robaczki

macie może jakieś namiary (we wrocławiu lub okolicach) - gdzie można zakupić "korzystnie" takie rzeczy jak :

* piec na wungiel typu ecogroszek

* jakieś solary na dach i zasobnik

* grzejniki

* stelaże do geberitów

Dzęki z góry ;)

 

 

P.s. a właśnie względem wungla macie jakieś doświadczenie jakiego pieca szukać (firmy)

 

 

Ja kupowałam Buderusa Funke Silver ul. Orla Piotr Walewander oraz grzejniki, + rabacik spory- dostałam, generalnie bardzo polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola, montowali mi wczoraj schody, ale nie mogę zdjęcia wkleić

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c65d16b8201da7b9.html

jeszcze nie skończone, we wtorek montują tralki na poddaszu, jestem bardzo zadowolona.

 

Natalio piekne sa Twoje schody! Bardzo lubie takie proste wykonanie bez zadnych ozdobnikow. Sliczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia

nasza koteczka jest po zabiegu, z założenia brana na kolanka nie do hodowli. Jak chcesz to zadzwoń do hodowli z której ją brałam - naprawdę polecam.

 

I jeszcze jedno - weż od razu dwa koty i psa ewentualnie :-) :lol: 8) .

 

My się dokacamy w styczniu, ale nie Rosjaninem tylko Norwegiem :D (norweski leśny). Jaga była taka samotna podczas naszej pracy.

Bierzemy kocurka :-)

Oto Dexter w całej okazałości - ok. 6 tygodni.

http://img385.imageshack.us/img385/2262/p1120149fg3.th.jpg

 

I Jaga, prawie 1,5 roczna

http://img523.imageshack.us/img523/4304/obraz031is1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabi

napewno zaadopuje kociaka ale musze juz tam mieszkać bo kto mu da jeść i wypuści żeby się załatwił jak nie codziennie jesteśmy na budowie-szkoda kociaka żeby się meczył a jedną myszą się nie naje :wink:

 

Jeśli kot ma być wewnętrz to kuweta plus pełna miska, a jeśli ma być na zewnątrz to kupcie taką kocią "budę" tekstylną oczywiście, żeby kotu nie było zimno i żeby miał gdzie spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...