Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

mój kot mimo, ze wychodzący to ma w nosie budy, specjalne łóżeczka i inne takie. Zawsze wybiera miejsce ...obok

 

Natalka - merbau. w dwoch pokojach juz lezy taki 400-600 (sypialnie), a teraz czekam na statek u chlopakow, choc chetnie bym kupila juz teraz gdzies merbau 600-1200

 

Jola nooooo a meble?:) jakos mnie przeraza przeprowadzka w zimie i to jako nic nie mogący podniesc czolg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia :-)

 

To hodowla z Opola (Jaga)- http://www.kotytemida.pl .

Mają też kotki abisyńskie i dewon rexy. Polecam, bardzo fajni ludzie i hodowla domowa. Nasza Jaga jest bardzo podobna do taty, utyłowanego kotka, ale my nie wystawiamy jej - za dużo zabawy, kot jest do kochania :-).

 

A to norweskie leśne ze Swarzędza - http://www.duma-lasu.nfo.pl - też hodowla domowa z jednym z najbardziej ututułowanych kotów w Polsce.

http://www.nfo.pl to strona stowarzyszenia Agnar - hodowców i miłośników norwegów - podane sa namiary na hodowle i kocięta aktualnie w hodowlach - stamtąd brałam namiar). Szukałam tradycyjnego norwega - czarno pręgowanego tygryska :-).

 

Generalnie polecam branie kota z dobrej hodowli, niekoniecznie z jakimiś sukcesami wystawowymi, ale z odpowiednim podejściem do kotów - miłość i pasja a nie produkcja taśmowa dla zysku.

To daje gwarancję, że koty są właściwie prowadzone, zdrowe i regularnie badane i można się spodziewać (w pewnym zakresie oczywiście biorąc pod uwagę osobowość kota :-)) że będą zachowywać się zgodnie z opisem rasy.

 

No chyba że chcesz kotka dachowca - i bieżesz go za darmo. W innym przypadku jeżeli ktoś chce sprzedawać kota tzw. rasowego bez rodowodu to jedna wielka ściema - albo rasowy z rodowodem albo w typie rasy i tyle.

Uff :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam szarego dachowca który się przybłąkał (a) Po prostu przyszła i zamieszkała z nami. Nikogo nigdy nie drapnęła, nie ma w ogóle agresywnych odruchów, jest przymilnym pieszczochem, kocha dzieci, niespotykanie spokojny kot :) W życiu bym jej nie zamieniła na innego kota. Nie ma wymagań, trzeba ją tylko codziennie długo głaskać i tulić no i jeść dać, ale nie wybrzydza na szczęście. Wyjątkowo kochany kot, a dachowiec. No i myszy łapie, ale w polu a nie w domu :roll:

 

A propos - był kiedyś forumowicz dachowiec. Czy ktoś wie co u niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanka, odpowiedziałam tobie na ten temat tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/jakiej-firmy-macie-pos,t86129.htm

 

 

Natalia dziekuje Ci bardzo za namiary - w tamtym wątku juz wczoraj Ci odpowiedziałam ale te powiadomienia z forum w róznej kolejności czasem przychodzą.

Masz piekną podłogę. Taką mają znajomi i świetnie wygląda a mieszkają już trzy lata.

 

anjamen a co sądzisz o doussie. Jest trochę jaśniejszy. Ja się zastanawiam nad doussie lub merbau. Obie podłogi świetnie wyglądają .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doussie jest zajefajne ale dwa razy drozsze

merbau ciemnieje i tobardzo

Natalia widze, ze masz lakierowane podlogi wiec pewnie z czystoscia nie ma takiego problemu - olej na merbau to niestety dozgonna przyjazn z mopem

Bardzo ladnie wygladaja Twoje podlogi Natalka, moje nie beda az tak ladne bo duzo krotsze odcinki ale juz sie ciesze, ze ten etap bede miala za soba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anjamen a co sądzisz o doussie. Jest trochę jaśniejszy. Ja się zastanawiam nad doussie lub merbau. Obie podłogi świetnie wyglądają .

 

Nie jestem anjamen ale jak słyszę (czytam) doussie to się nie mogę powstrzymać :wink:

No więc doussie fatycznie jest drogie ale ma swoją przyczynę - ma najlepsze parametry z jasnych parietów. Porywając go odpowiednim lakierem nie powinien dużo ściemnieć. Zastanawiam się tylko czy na ten miesiąc po położeniu a przed cyklinowaniem i lakierowaniem można je przykryć, żeby nie ciemniało. Na szczęście z żoną nie chcemy "select" (grubo ponad 200zł/m3), bo jest nudny. Nie pamiętam nazwy drugiej klasy, a trzecie to natur i to coś koło 165 zł (ceny z wiosny). To będzie w salonie.

 

Na piętrze jaśniej - mozaika przemysłowa abiurana (inaczej goiabao). Żółty odcień, który nas urzekł, a cena :lol: :lol: :lol: Nie znam tylko jego parametrów, gdyż jest tego 18 gatunków, a w Castoramie nie znali nazwy łacińskiej. "Stabilność" najlepszego jest między doussie a dębem, a najgorszego - gorsza od buku. Średnio tak ja buk. Biorąc pod uwagę, że będą nawiewniki higrosterowane, fakt że klepeczki są wąskie - nie powinno być źle. W tym będzie całe piętro prócz łazienki i garderoby.

 

Oglądałem wyczyny różnych parkieciarzy. Zakres cenowy robocizny od 30 do 145zł /m2 w zależności czy chodzi o deskę 600-1200 czy o mozaikę. Zares jakościowy - przepaść. Zwłaszcza o tego, którego parkiet widziałem na początek. No chyba że ktoś lubi "fale Dunaju". Maszyna wałkowa nigdy nie da takiego efetku jak talerzowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazować myszki nie bede bo faktycznie jak padnie pod posadzką to później bedzie niezyt miły zapaszek

 

ale kombinujecie :)

Wystarczy porozkładać w domu w paru miejscach trutkę mumifikującą i po sprawie.

 

co do trutki to też myślalam ale mam psa który nochala pcha wszędzie i bałam się że zje trutkę

ale suczka jest na tyle sprytna że w ostatni weekend odnalazła myszkę i złapała ją,co prawda mam za dobre serce nawet dla gryzoni takich małych że zdążyłam jej wyciągnąć z pyska mysze i wyniosłam daleko w pole

mam nadzieje że już nie wróci bo pozatykaliśmy wszystkie otwory którymi mogła wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starciu Myyyyyyyyyyysz kontra Łopaaaaaataaaaaaaaa wygrywa Łooooooooopataaaaaaaa przez knock-out. (ale dopiero w 3 rundzie - szacun dla myszy).

 

Pierwszy raz w życiu widziałem mysz biegnącą po pionowej ścianie.

 

Pozdrav

 

:o :o :o :o

 

Trabik i Tys ja usmiercił?

biednamala myszke :o

 

Coś Pan !!! To kol. Teściu. Ja wcieliłem się w rolę łowcy skór :evil: .

 

A propos niczego - podtrzymuję polecenie dla p. M. Kocota - super fachura i miły człowiek.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam dylemat wykończenia komina, zdecydowałem się na klinkierówkę, ale zaproponowali mi ,żebym do tego celu wykorzystał terca elewacyjną szczelinową. patrząc po parametrach , to wydaje się sensowne, a i cena zachęca. ktoś z was miał doświadczenia?

pozdrawiam

 

Wszystko ok, ale pamiętaj, żeby ostatnie 2-3 warstwy (zależnie od kształtu komina) należy bezwzględnie zrobić z pełnej cegły, a całość na pełną spoinę.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos komina to zdecydowanie nie polecam dziurawki, nawet jeśli dajecie trzy warstwy z pełnej cegły na koniec i na pełna fugę. Też tak mam zrobione (mimo ostrzeżeń, że może ciec przy dziurawce) i niestety cieknie, jak cholera. Tylko pełna cegła. Co do myszki, to rozumiem Cię Dana, też w życiu bym nie uśmierciła biednego stworzonka, wolałabym hodować, choć klasycznie boję się myszy. Sama nie wiem dlaczego. To irracjonalne. A Ty, Trabi powiedz teściowi że jest be.

No i czy wiadomo już coś o pstryczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...