Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

u mnie schcnie od października i dopiero gdzie niegdzie zaczynają wychodzić suche placki a w domu wszystko jets mokre ;)

 

Z tą wilgotnością jest różnie. Ja miałem mury postawione już 3 lata wcześniej, tynki roczne, posadzki półroczne, dwa miesiące czasem dobrego a czasem lekkiego grzania, dren wokół domu i ... parkieciarz rozkuł mi posadzkę, pokruszył beton i stwierdził, że jeszcze nie jest dość suchy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy mrozach dobrze się wietrzy, a mrozy mają być od świąt. Ale wtedy to grzać również trzeba w środku.

To wynika z suchości powietrza przy mrozach.

Trzeba też pamiętać, że gipsy nie lubią wilgoci ani niskich temperatur, więc jeżeli ktoś je już ma, to wietrzyć może sobie jak jest ciepło, a jak zimno to jednak powinien grzać, zapewniając wentylację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik zalecił następujący sposób wietrzenia: rano i w południe pootwierać wszystkie okna na jakieś pół godziny a potem nagrzać w domu. Tak tez robię. Generalnie tynki schną i to widać :), jednak okna dachowe miałam zakładane dopiero w tym tygodniu i jak dekarz ściągał dachówki, to zwrócił mi uwagę, że jest bardzo mokra folia. I to mnie trochę zmartwiło……
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik zalecił następujący sposób wietrzenia: rano i w południe pootwierać wszystkie okna na jakieś pół godziny a potem nagrzać w domu. Tak tez robię. Generalnie tynki schną i to widać :), jednak okna dachowe miałam zakładane dopiero w tym tygodniu i jak dekarz ściągał dachówki, to zwrócił mi uwagę, że jest bardzo mokra folia. I to mnie trochę zmartwiło……
Jeżeli masz samą folię to moim zdaniem nie ma większego problemu. Gorzej by było, gdyby pod tą folią była jeszcze wełna. Wtedy to już problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy za szybko zasiedlone płaczą :wink: Jak ktoś buduje się jeden sezon, to pierwszej zimy, wychodzi mu wilgoć i skrapla się na szybach. No chyba że dużo wietrzy. Dlatego ja jestem zwolennikiem zimowania stanu surowego otwartego. Niekoniecznie tak długo jak mój :roll: No ale jak człowiek jest obelżyświatem i globtrotuarem to tak bywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy za szybko zasiedlone płaczą :wink: Jak ktoś buduje się jeden sezon, to pierwszej zimy, wychodzi mu wilgoć i skrapla się na szybach. No chyba że dużo wietrzy. Dlatego ja jestem zwolennikiem zimowania stanu surowego otwartego. Niekoniecznie tak długo jak mój :roll: No ale jak człowiek jest obelżyświatem i globtrotuarem to tak bywa.

 

od zeszłego roku był tylko jeden sezon, a jakoś nie widzę żeby mój domek płakał, co prawda tynki robione w lipcu, a potem reku prawie non stop dawał 1 kubature na godzine, w ciepłe dni dodatkowo otwieranie okien, i po 3 tygodniach mogłem malować :) a potem reku non stop na 0,5domu/h i chyba tylko raz czy dwa miałem okna lekko pokryte rosą przy ramach, przy takich fest mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podobnie - stan surowy przed zimą (od sierpnia do listopada) z dachem (do poprawek), styropian od razu nałożony na jesieni, a podłoga (mam na myśli tzw chudziak) i okna w maju, potem instalacje, tynki, wylewki, wykonczeniówka

15 wrzesień - przeprowadzka była :)

 

Ściany zawsze były suche. Reku i wentylacja się sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie schcnie od października i dopiero gdzie niegdzie zaczynają wychodzić suche placki a w domu wszystko jets mokre ;)

 

Z tą wilgotnością jest różnie. Ja miałem mury postawione już 3 lata wcześniej, tynki roczne, posadzki półroczne, dwa miesiące czasem dobrego a czasem lekkiego grzania, dren wokół domu i ... parkieciarz rozkuł mi posadzkę, pokruszył beton i stwierdził, że jeszcze nie jest dość suchy :roll:

 

Znajomi w takiej sytuacji czekali jakiś rok na położenie parkietu - już mieszkając. Położyli najtańszą wykładzinę z castoramy, mieszkali, i czekali aż podłoga wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi w takiej sytuacji czekali jakiś rok na położenie parkietu - już mieszkając. Położyli najtańszą wykładzinę z castoramy, mieszkali, i czekali aż podłoga wyschnie.

Eeee- tak źle nie było. Wtedy określił, że ten miesiąc jak pochodzi jeszcze trochę ogrzewanie o wystarczy. Poczeka i tak jeszcze dłużej, więc nie będzie żadnych prowizorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos - mam surowy otwarty i zastanawiam się, czy najpierw ocieplić , a później instalacje i tynki, czy na odwrót i czy to ma znaczenie?

Generalnie nie ma. Dopóki nie nalejesz wody do rurek ;) Osobną sprawą jest też bezpieczeństwo. Ja wychodziłem z założenia, że budowa powinna być zamknięta tak, żeby kulturalne osoby nie weszły, a jak złodziej będzie chciał się włamać, to żeby szkody były małe, bo i tak się włamie. Po co ma rozbijać okno - niech wyłamie mały skobelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propos - mam surowy otwarty i zastanawiam się, czy najpierw ocieplić , a później instalacje i tynki, czy na odwrót i czy to ma znaczenie?

Wszystko z czego budujesz i kiedy.

Ja mam dom z silikatów, które były budowane w lecie - i nie zdążyły nasiąknąć wilgocią z jesiennych opadów, więc przykryliśmy styropianem od razu jak była robiona więźba i kryty dach, kiedy byly suche. Gdybyś my tego nie zrobili, pewnie trzeba byłoby czekać do następnego lata aż bloczki wyschną. Silikaty bardzo nasiąkają wodą.

 

Pewnie z ceramiką takich problemów nie ma.

 

Jeśli chcesz grzać przez zimę to może warto ocieplić. Być może też ceny robocizny i materiału w zimie spadają - na wiosnę generalnie wszystko drożeje więc być może to też trzeba wziąć pod uwagę.

 

Jak widzisz - jest dużo parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz grzać przez zimę to może warto ocieplić. Być może też ceny robocizny i materiału w zimie spadają - na wiosnę generalnie wszystko drożeje więc być może to też trzeba wziąć pod uwagę.

 

Jak widzisz - jest dużo parametrów.

No właśnie ceny robocizny i materiału :roll: .......

Czy związku z rzekomym kryzysem gospodarczym odczuwacie już spadek cen i jakąś poprawę w sektorze usług budowlanych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...