Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

kurcze flowera nie wiem co Ci poradzic.

wszystko widzę spadlo Ci na glowe. Wazne, ze jak rozumiem z dzidzia juz dobrze. Z reszta sobie poradzicie

Ja bym pewnie nie wahala sie przed interwencja w centrali banku na poczatek pewnie w asyscie reporterow.Usmiechnieta pani tez ma pewnie jakies nazwisko i obowiazki.

Moze tez oddac sprawe do prawnika. Sama nie wiem, ale jakies wyjscie napewno jest.

Refinansowac mozesz?

Swoja droga Millenium bank - ZAPAMIETAM SOBIE

jest takie powiedzenie jedna rekomendacja niesie dwie dobre za soba

Jedna zla opinia niesie za soba 10 zlych.....

 

A DO ODBIORU CHYBA NIE MUSISZ MIEC PANELI I MEBLI?

 

 

Pani Koala - czyli ze jak sie zlozy z mapa opiniodawcza to sie przyczepia ale jakos taka karalnie?

ogolnie to pewnie beda sie czepiac kazdego co zlozy odbior pod koniec roku a priori - z powodu certyfikatu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Flowera strasznie mi przykro z powodu takiego prezentu światecznego. Myślę że niezależnie od decyzji banku powinnas starać sie o odbiór budynku.Do odbioru nie sa potrzebne panele itp.Musisz mieć odbiór kominiarza,elektryka,oświadczenie kierownika o zakończeniu budowy,ważny przegląd gazowy,geodetę który wykona mape poinwentaryzacyjna.Więcej nie pamiętam. Nikt nie przyjeżdza na kontrole .Najważniejsze sa papiery z odbiorami od poszczegolnych fachowców ww. Wiem że na geodete z mapami sie czeka.W razie trudności z odbiorami pisz na forum ,może wspólnymi siłami będziemy dysponowac namiarami na fachowców na szybki odbiór budynku.Pozdrawiam Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Flowera strasznie mi przykro z powodu takiego prezentu światecznego. Myślę że niezależnie od decyzji banku powinnas starać sie o odbiór budynku.Do odbioru nie sa potrzebne panele itp.Musisz mieć odbiór kominiarza,elektryka,oświadczenie kierownika o zakończeniu budowy,ważny przegląd gazowy,geodetę który wykona mape poinwentaryzacyjna.Więcej nie pamiętam. Nikt nie przyjeżdza na kontrole .Najważniejsze sa papiery z odbiorami od poszczegolnych fachowców ww. Wiem że na geodete z mapami sie czeka.W razie trudności z odbiorami pisz na forum ,może wspólnymi siłami będziemy dysponowac namiarami na fachowców na szybki odbiór budynku.Pozdrawiam Wiech

 

witaj mam na szczescie namiary na prawie wszystkich fachowców wlasnie zalatwiamy odbior budynku czyli ma przyjsc elektryk, kominiarz oraz kierownik napisze oswiadczenie jak macie namiary na jakiegos geodete to bee wdzieczna bo nasz jest na feriach... jesli uda nam sie odebrac budynek do konca stycznia bedziemy uratowani bo podobno bank musi wyslac 2 monity a na razie wyslal jeden i okazuje sie ze czas liczy sie od otrzymania listu a mysmy otrzymali 22 grudnia ... dziekuje serdecznie a jesli zlozy sie juz wszystkie dokumenty pottrzebne do odbioru to ile mniej wiecej czeka sie na odbior 2-3 4 tyg'? Mamy nadzieje ze ok 10 stycznia zlozymy wszystkie dokumenty

pozdrawiam i dziekuje flowi

zastanawiamy sie jeszcze nad refinanoswaniem tego kredytu w innym banku

moze sie uda tyle tylko za ja do konca stycznia jestem na wychowawczym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A DO ODBIORU CHYBA NIE MUSISZ MIEC PANELI I MEBLI?

 

 

Pani Koala - czyli ze jak sie zlozy z mapa opiniodawcza to sie przyczepia ale jakos taka karalnie?

ogolnie to pewnie beda sie czepiac kazdego co zlozy odbior pod koniec roku a priori - z powodu certyfikatu.....

 

Na stronie ZUD w dokumentach do pobrania jest wykaz dokumentów potrzebnych do odbioru. Jeżeli przyniesiesz pani mapę opiniodawczą, to pani ci po prostu tych papierów nie przyjmie, tylko kaze wrócić z uzupełnioną dokumentacją :-? Niektóre papiery (kominiarz, gaz) mają rok ważności. Jak już się złoży, to po 3 tygodniach ustawowych dzwoni się, czy sie nie czepiają i jak nie, to mozna odebrac papierek

 

Ważne tez jest przy odbiorze, jak odbiór sformułowany jest w pozwoleniu na budowę. Czy jest to tylko zgłoszenie do użytkowania (zazwyczaj) czy odbiór techniczny (pechowcy- wtedy trzeba czekać na ludzia, który oglądnie).

 

Flowera, gadaj z jakimś szefostwem w Millenium. Na pewno da się tą sprawę załatwić. W obecnej sytuacji na rynku nieruchomości przejęcie nieruchomości (oczywiscie w najgorszym wypadku) nie leży raczej chyba w interesie banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... My złożyliśmy o odbiór, a mamy tylko wykończony dół i jeden pokój na górze. Takie nasze widzimisię, że mieszkamy na wylewkach betonowych, taki minimalizm ekstremalny :lol: Ludziska różne gusta teraz mają 8) Ważne, że chałupa stoi i wszystkie media działają jak należy.

 

A tak w sekrecie powiem wam, że się popłakałam ze szczęścia siedząc przy kominku i gapiąc się na swoją choinkę pod sufit...

 

ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIM JUŻ TAK NOWOROCZNIE KOLEJNYCH ŚWIĄT SPĘDZONYCH WE WŁASNYCH DOMKACH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola a jak wielkiej? U Ciebie to chyba wejdzie taka 6 metrowa:)

 

Ciesze sie Flowera, ze dzialasz i znajdujesz wyjscia z sytuacji. Nastepnym krokiem po odbiorze jest zmycie glowy komus z tego milego banku. Tak trzymac

Czy robisz tez certyfikat energetyczny?

 

Pani Koala no to mnie zmartwilas, bo zdaje sie ze moj geodeta postawil mnie w bardzo zlej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale im przecież własnie o to chodzi. Pozbyć się taniego kredytu, na kiepskich jak dla banku warunkach i potem pożyczyć tę kasę komus innemu, z dużo większą marżą i na wyższy procent. Coś mi to przypomina sytuację, jak ponad rok temu deweloperzy próbowali rozwiazywać umowy z ludźmi, którym jeszcze w "starych "cenach mieli budowac mieszkania, żeby podpisac umowy z nowymi na dwa razy takie stawki. I jak dziś płaczą :wink: Jakoś skończyli się chętni. Miejmy nadzieję, że banki też obudzą się z ręką w nocniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fLOWERA

 

Jestem w szoku, tez mamy z mezem kredyt w mille i nie raz juz mielismy stycznosc z problemowym zalatwianiem spraw i ogolna obsluga kredytu, ale coz pilna pozycze daja w 5min, bo przeciez koszty to 50% wysokosci kredytu...

 

My podpisalismy umowe na hipoteczny w syczniu 2007, nie wiem tylko jaki jest zapis w umowie, bo dok mam w pracy, ale jest 30mcy od podpisania umowy czy od daty wyplaty transzy finalizujacej??

 

Nam mimo obiecanej nie zrobili konsolidacji pilnej pozyczki, na 50.000 ktorej rata iesieczna przez 5 lat wynosi 1300zl a jak by dolaczyli do hipoteki to wyniosloy z 100zl ...

 

Zatem potwierdzam, a zarazem NIE POLECAM BANKU MILLENNIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw

 

Mamy piec na ekogroch... i juz mamy go dosc...

Obecnie od trzech swiatecznych dni (bo serwis nie pracuje) nie mamy ogrzewania, bo siadl sterownik tango negro plus...

Piec Heiztechnik, glosny podajnik itd.

Nie ma gdzie skladowac groszk, a koszty ogrzewania miesiecznego wynosza ok 800zl, dlatego proszę o opinę nt. ogrzewania elektrycznego i kosztow.

Jezeli macie tez jakiegos spradzonego fachowca to barzdo proszę o namiary.

 

Myslelismy o piecu z KOSPEL taki z pogodowka.\

 

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie ja pytam powaznie moze lajkonikowo troche- czy od nowego roku do dokumentow zwiazanych z odbiorem domu trzeba dolaczyc audyt?

 

lajkonikowo odpowiem, ze tak :x

a ta przyjemnosc kosztuje 1000zł :evil:

 

Parkte Twoje opinie o Millenium potwierdzaja ze banki teraz poszalaly i rzeczywiscie jest niewesolo

my refinansujemy teraz kredyt zaciagniety w PKO do Nordea, ale to co przezylismy nie miesci sie w glowie, kiedy juz spelnilismy wszystkie warunki i otrzymalismy info ze kredyt mozemy dostac bank ni z gruszki ni z pietruszki zazyczyl sobie zabezpieczenia na drugim domu :evil: :evil: :evil:

stanelo na dodatkowym ubezpieczeniu na zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera współczuję, ale mam nadzieję że uda Wam się z tego wybrnąć, ale dzięki tobie uświadomiłem sobie że nam też się termin kończy za dwa miesiące, a kredyt też w M :( domek w sumie niby prawie gotowy do odbioru, tylko mamy problem z tym że nie ma kto nam garażu wybudować, a jest on częścią domu :(

 

zarazie piszemy pismo do banku, i próbujemy załatwiać to co się da :(

 

Może macie namiary na jakąś tanią, wolną ekipę budowlaną chętną na malutki garaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flowera - współczuję i trzymam kciuki !!!

 

Czy ktoś mógłby mi napisać gdzie we Wro (najlepiej na płn-wsch ;-) można kupić matę grzewczą pod lustra ? W Castoramie juz nie prowadzą. Szukam jeszcze podłogówi elektrycznej do łazienki. Nie wiem co mnie napadło że nie zrobiłem wodnej ....

 

Gdzie się kupuje takie ustrojstwa ?

 

pozdrawiam

saper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...