Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jeśli chodzi o polecanego na forum pana od kominków ze Strachowickiej 42c to jest to firma Jakar nr tel.501 164 421 lub 664 437 573. U nas był pan Darek.

A ile kosztuje taki odbiór komina do odbioru budynku?

Oj nie wiem, czy oni zajmują się odbiorami kominiarskimi ... oni bardziej od montażu kominków ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle wraca temat pstryczków.

Jak wygląda cenowo Berker i Kontakt-Simon. Podejrzewam, że ten drugi jest tańszy. Ale czy znacznie? Ktoś robił kalkulacje dla siebie? Z Berkera miał być o ile pamiętam Kwadrat. Simon to Clasic albo Basic.

Jakie są Wasze doświadczenia? Mogą się odbarwić za 5 lat - wtedy będzie więcej kaski, aby wymienić a wymienić te elementy akurat łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowała by mnie cała instalacja, piec, dodatkowy komin (który dak wogule głupio by wyglądał ze względu na to w jakim miejscu mam "pom.gosp." ), dodatkowo, pomieszczenie z piecem musi mieć went. grawitacyjną, która powodowałaby spore straty ciepła, itd... w mieszkaniu w kamienicy ok 60m2 w zimie za grzanie gazem wychodzi jakieś 300-400zł, a ja tyle nie płacę za prąd !!!

 

czyli jesteś wyjątkiem - bo wszystkim bardziej opłaca się gaz z sieci tylko nie Tobie - no cóż zdarza się...

 

Mam teścia który jak coś kupuje to zawsze ma super okazję za pół ceny, jego Astra pali 6 no góóóóóra 7l w mieście moja (ten sam model po kapitalnym remoncie silnika i o połowę mniejszym przebiegu) 9-10l tak, że się przyzwyczaiłem... :)

 

co do kosztów... liczysz koszt postawienia komina i instalacji CO tradycyjnej... a ile więcej kosztowało wybudowanie domu, który ma tak niskie zapotrzebowanie na ciepło jak Twój? BTW: jaką kubaturę ogrzewasz?

 

tego nie liczę bo i tak bym tak ocieplił - wtedy gazu odpowiednio też by mi mniej szło, jasne...

 

nie wiem czy tak wszyscy to liczą, albo czy potrafią liczyć ;)

 

przyjmijmy że ~290m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle wraca temat pstryczków.

Jak wygląda cenowo Berker i Kontakt-Simon. Podejrzewam, że ten drugi jest tańszy. Ale czy znacznie? Ktoś robił kalkulacje dla siebie? Z Berkera miał być o ile pamiętam Kwadrat. Simon to Clasic albo Basic.

Jakie są Wasze doświadczenia? Mogą się odbarwić za 5 lat - wtedy będzie więcej kaski, aby wymienić a wymienić te elementy akurat łatwo.

 

http://www.allegro.pl/item514708481_legrand_cariva_wylaczniki_gniazdka_wroclaw.html

 

Trociu, ja chyba kupie u nich. Brałam tam wszystkie kable. Berker troche bardziej mi się podoba, ale jestem już doszczętnie spłukana i raczej wezmę legranda. Cena u niech jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola poszukaj jeszcze, może poza Wrocławiem. Z tego co wiem Legrand daje max 40% upustu, 22% od sklepu nie jest niczym wyjątkowym. Także jestem na etapie pstryczków i wybrałem wstępnie Legranda, w przyszłym tygodniu uruchomię paru przedstawicieli handlowych, to przeczeszą Polskę pod kątem cen :) Swego czasu kupowałem z 35% upustem, ale tamta hurtownia przestała prowadzić legranda a zarazem kolega zmienił pracę na inną, a szkoda :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze w temacie ekogroszku. Kupiliśmy RETOPAL z KWK Piast Ruch II z Kompanii Węglowej SA

W cenie 800zł, 30zł za dowóz lub jak bierzesz więcej to gratis.

a po 820zł będzie PIEKLOSZ - podobno najlepszy

http://www.allegro.pl/item519504946_eko_groszek_workowany_ekogroszek_25_kg_wroclaw.html

U tego pana też się zaopatruję ;) Ostatnio podrzucił mi 2 palety. Teraz czekam na 3 kolejne bo zimno się zrobiło i piec je go namiętnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berker troche bardziej mi się podoba, ale jestem już doszczętnie spłukana i raczej wezmę legranda. Cena u niech jest super.
A mi się wydawało, że to Legrand jest najdroższy, po nim Berker a na końcu inne cuda. To jak to jest z cenami.

 

Kto ma już pstryczki za sobą i może się podzielić całościowymi statystykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

rzeczywiście trochę umilkłem, ale nie dałem rady zrobić zamówienia pstryczków przed Swiętami, bo zalatwiam to w Opolu.

Natomiast na 100% jadę w ten czwartek do Opola zrobić zamówienie,

tak jak wspominałem mam ustalone 21%rabatu na Berkera jesli ktoś jest chętny proszę o telefon do mnie w czwartek do południa.

Telefon podaje tylko na priva.Ustalimy jak bedziecie mogli takie zamowienie zrealizować-jako grupa zakupowa.

(części osób zainteresowanych tel już swój wysłałem)

pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

rzeczywiście trochę umilkłem, ale nie dałem rady zrobić zamówienia pstryczków przed Swiętami, bo zalatwiam to w Opolu.

Natomiast na 100% jadę w ten czwartek do Opola zrobić zamówienie,

tak jak wspominałem mam ustalone 21%rabatu na Berkera jesli ktoś jest chętny proszę o telefon do mnie w czwartek do południa.

Telefon podaje tylko na priva.Ustalimy jak bedziecie mogli takie zamowienie zrealizować-jako grupa zakupowa.

(części osób zainteresowanych tel już swój wysłałem)

pozdrawiam

Darek

Hej

Czy ten rabat to jednorazowo, czy można liczyć na przechowanie %? Teściu pracuje w Opolu, to ewentualnie będzie mi mógł kupić na miejscu. Ja jeszcze nie do końca wiem ile czego, więc do czwartku nie zdążę. I nie wiem też jak z $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berker troche bardziej mi się podoba, ale jestem już doszczętnie spłukana i raczej wezmę legranda. Cena u niech jest super.
A mi się wydawało, że to Legrand jest najdroższy, po nim Berker a na końcu inne cuda. To jak to jest z cenami.

 

Kto ma już pstryczki za sobą i może się podzielić całościowymi statystykami.

 

To nie jest tak. Cariva Legranda to produkt niskobudżetowy. Potem mają jeszcze serie Valena, Suna, Sistena i Sistena Life. Nie pamiętam czy to te ostatnie, ale najdroższe są metalowe. Chociaż najbardziej mi się podobają, to chyba skończę chwilowo na jakimś Contact Simon, bo wzornictwo wg mnie jest ciągle OK, a tańsze od tej plastikowej Sisteny.

 

Jeżeli chodzi o "topowy" osprzęt, to widziałem wyłączniki kosztujące ponad 200zł. Nie pamiętam już marki, bo w tej cenie mnie nie interesują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...