Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A tak poza tematem to zakochałem się w zakupach w allegro i necie :D normalnie dzisiaj zaoszczędziłem chyba z 2 tysiące w stosunku do cen w marketach i składach budowlanych :D:D:D niech żyje wirtualny handel :D

 

To zakochaj się jeszcze w języku niemieckim. Znajomy z Poznania twierdzi, że zamówił sobie kable i armaturę za blisko pół ceny na niemieckim Ebay'u. Tylko że mówił mi to kiedy Euro było po 3.30 :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa... Zapomniałem dodać, że ja parkieciarza mam z ... Allegro :lol:

Szukałem chyba doussie i natrafiłem na parkieciarza. Zadzwoniłem - okazało się, że w moich okolicach też robi. Stawka 38zł/m2. Nie pamiętam ile chce za mozaikę, ale chyba mniej niż 60zł/m2. Tańszy był tylko bylejaki za 25(parkiet)/???(mozaika). Dwaj inni chcieli 50/60 i 60/110. Ma swoje drewno i na początku lutego odbędą się ostateczne negocjacje ceny za drewno i usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro

my grzejemy od miesiąca i nam juz piec zerzarł 250m3 a w domu jest 17-18 stopni

wszyscy mówia że tak to niestety jes w pierwszym sezonie grzewczym gdzie mury jeszcze nie nagrzane

mam nadzieje że następny sezon bedzie łagodniejszy co to ilości zużytego gazu

 

Acha - no to u mnie jest nieco inaczej;

na piecu 18stopni ustawione a w domu 24 i robię różne kombinacje by oszukać tego cwanego pożeracza gazu.

Dom mam wysuszony a zacząłem podgrzewać dom gdy temp pow oscylowała średnio koło 15 stopni, więc podtrzymałem temperaturę lata.

Na szczęście mam dobre warunki w Bałtyk Gazie więc może przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro

my grzejemy od miesiąca i nam juz piec zerzarł 250m3 a w domu jest 17-18 stopni

wszyscy mówia że tak to niestety jes w pierwszym sezonie grzewczym gdzie mury jeszcze nie nagrzane

mam nadzieje że następny sezon bedzie łagodniejszy co to ilości zużytego gazu

 

Acha - no to u mnie jest nieco inaczej;

na piecu 18stopni ustawione a w domu 24 i robię różne kombinacje by oszukać tego cwanego pożeracza gazu.

Dom mam wysuszony a zacząłem podgrzewać dom gdy temp pow oscylowała średnio koło 15 stopni, więc podtrzymałem temperaturę lata.

Na szczęście mam dobre warunki w Bałtyk Gazie więc może przeżyję.

 

My mamy zbiornik GASPOL-u

nie płacimy od razu za zatankowanie zbiornika tylko jesteśmy rozliczani co miesiąc za zużyty gaz wasnie czekamy na pierwszy rachunek i póki co to wiem że ten pierwszy rachunek bedzie dla nas szokiem bo narazie uczymy się kabinować jak zmiejszyć jego zuzycie

a Ty masz piec kondensacyjny czy inny?bo u nas kondensat z zamknięta komorą spalania więc może dlatego są inne ustawienia i parametry między temperaturą na piecu a ogólna w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasnie czekamy na pierwszy rachunek i póki co to wiem że ten pierwszy rachunek bedzie dla nas szokiem bo narazie uczymy się kabinować jak zmiejszyć jego zuzycie

a Ty masz piec kondensacyjny czy inny?bo u nas kondensat z zamknięta komorą spalania więc może dlatego są inne ustawienia i parametry między temperaturą na piecu a ogólna w domu

 

Ja też się zszokowałem pierwszym rachunkiem. Tylko że to ciągle budowa (było i jest trochę nadplanowych dziurek) i fachowcy sobie podciągnęli dość wysoko. Na szczęście drugi był niższy, a potem wyszła duża nadpłata (gaz z sieci). W tym roku długo nie włączylem kotła (Saunier Douval, kondensacyjny), bo wystarczał termowentylator w pomieszczeniu z parkietem. Teraz chodzi na minimalnej temperaturze wody - 28 stopni i wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasnie czekamy na pierwszy rachunek i póki co to wiem że ten pierwszy rachunek bedzie dla nas szokiem bo narazie uczymy się kabinować jak zmiejszyć jego zuzycie

a Ty masz piec kondensacyjny czy inny?bo u nas kondensat z zamknięta komorą spalania więc może dlatego są inne ustawienia i parametry między temperaturą na piecu a ogólna w domu

 

Ja też się zszokowałem pierwszym rachunkiem. Tylko że to ciągle budowa (było i jest trochę nadplanowych dziurek) i fachowcy sobie podciągnęli dość wysoko. Na szczęście drugi był niższy, a potem wyszła duża nadpłata (gaz z sieci). W tym roku długo nie włączylem kotła (Saunier Douval, kondensacyjny), bo wystarczał termowentylator w pomieszczeniu z parkietem. Teraz chodzi na minimalnej temperaturze wody - 28 stopni i wystarcza.

 

U nas na początku jak był rozruch pieca(11 grudzień) to było ustawione na 60 stopni-temp.wody a w domu było zalednie 14-15 stopni,po tygodniu zmniejszyliśmy temerature na piecu do 40 ii w domu było 16-17 teraz mamy nastawionyy na 30 i w domu nadal jes 16 stopni ale to chyba dlatego że już mury troche się nagrzały a dziurek też jeszcze sporo mamy ale muśle że powoli bedzie już lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na początku jak był rozruch pieca(11 grudzień) to było ustawione na 60 stopni-temp.wody a w domu było zalednie 14-15 stopni,po tygodniu zmniejszyliśmy temerature na piecu do 40 ii w domu było 16-17 teraz mamy nastawionyy na 30 i w domu nadal jes 16 stopni ale to chyba dlatego że już mury troche się nagrzały a dziurek też jeszcze sporo mamy ale muśle że powoli bedzie już lepiej

Ja nigdy nie wszedłem w temperatury powyżej 50 stopni, a nieraz urzędowałem w krotkim rękawku, bo mi było gorąco. Przeważnie podczas prac było 40-45. Nie zauważyłem więc, żeby pierwszy rozruch doił, ale... ma to sens. Tylko nie nazwałbym tego nagrzewaniem murów, jak to wcześniej napisałaś. Jeżeli faktycznie jest do odparowania wilgoć, to z tego co pamiętam sprzed ponad 20 lat, czyli ze szkoły - zmiana stanu z ciekłego na lotny wymaga dostarczenia dużej ilości energii. Można też od drugiej strony - woda parując "zabiera" dużo energii. Dlatego tak szybko staje się nam zimno po wyjściu z wody, kiedy odparowują jej krople ze skóry, mimo że woda była zimniejsza niż jest powietrze!!!

U mnie wody w murach dużo nie było, stąd nie czułem tego aż tak mocno. Było za to trochę wody w gładziach. Więc może w tym roku będzie trochę lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na początku jak był rozruch pieca(11 grudzień) to było ustawione na 60 stopni-temp.wody a w domu było zalednie 14-15 stopni,po tygodniu zmniejszyliśmy temerature na piecu do 40 ii w domu było 16-17 teraz mamy nastawionyy na 30 i w domu nadal jes 16 stopni ale to chyba dlatego że już mury troche się nagrzały a dziurek też jeszcze sporo mamy ale muśle że powoli bedzie już lepiej

Ja nigdy nie wszedłem w temperatury powyżej 50 stopni, a nieraz urzędowałem w krotkim rękawku, bo mi było gorąco. Przeważnie podczas prac było 40-45. Nie zauważyłem więc, żeby pierwszy rozruch doił, ale... ma to sens. Tylko nie nazwałbym tego nagrzewaniem murów, jak to wcześniej napisałaś. Jeżeli faktycznie jest do odparowania wilgoć, to z tego co pamiętam sprzed ponad 20 lat, czyli ze szkoły - zmiana stanu z ciekłego na lotny wymaga dostarczenia dużej ilości energii. Można też od drugiej strony - woda parując "zabiera" dużo energii. Dlatego tak szybko staje się nam zimno po wyjściu z wody, kiedy odparowują jej krople ze skóry, mimo że woda była zimniejsza niż jest powietrze!!!

U mnie wody w murach dużo nie było, stąd nie czułem tego aż tak mocno. Było za to trochę wody w gładziach. Więc może w tym roku będzie trochę lepiej :D

 

Frankai

wszystko mozliwe że jest to odparpwywanie wody-nie znam się na tym więc wydawało mi się że to może przez to że mury się nagrzały

u nas tynki były robione we wrześniu a w zwiazku z tym że nasz ykonawca murów zrobił nam wielką bube nie zachowując ani katów prostych ani pionów w ścianach więc tynku mamy w niektórych miejscach po 6 centymetrów bo chłopaki od tynków chciel;o to jakoś wyrównać

wylewki były robione w listopadzie a w związku z tym że pogoda była jaka była więc woda samoistnie nie miała jak odparować i może faktycznie stad taka strata gazu na osuszanie tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz ykonawca murów zrobił nam wielką bube nie zachowując ani katów prostych ani pionów w ścianach więc tynku mamy w niektórych miejscach po 6 centymetrów

 

Powinni zmienić prawo budowlane - powinni w takim wypadku dopuszczać http://autokacik.pl/images/graemlins/uzbroj_zlo.gif a przynajmniej http://autokacik.pl/images/graemlins/tuk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz ykonawca murów zrobił nam wielką bube nie zachowując ani katów prostych ani pionów w ścianach więc tynku mamy w niektórych miejscach po 6 centymetrów

 

Powinni zmienić prawo budowlane - powinni w takim wypadku dopuszczać http://autokacik.pl/images/graemlins/uzbroj_zlo.gif a przynajmniej http://autokacik.pl/images/graemlins/tuk.gif

 

W pełni się zgadzam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz ykonawca murów zrobił nam wielką bube nie zachowując ani katów prostych ani pionów w ścianach więc tynku mamy w niektórych miejscach po 6 centymetrów

 

Witam w klubie tych co mają spaprane tynki :D (dzisiaj to już mnie śmieszy ale 3 miesiące temu to chciałem zabić ......)

 

To zakochaj się jeszcze w języku niemieckim. Znajomy z Poznania twierdzi, że zamówił sobie kable i armaturę za blisko pół ceny na niemieckim Ebay'u. Tylko że mówił mi to kiedy Euro było po 3.30 :-?

W kwestii języków, jako wychowanek końcówki starego systemu, dysponuję szczątkowym rosyjskim i migowym ogólnoświatowym który pozwala mi zamówić gyrosa w dowolnej części świata. Ale nie wiem czy na Ebayu to wystarczy :D:D

 

Co do Allegro . Wczoraj wieczorem (24 h od zamówienia) POMIMO pogody Pan przywiózł mi z odległości 100 kilometrów wełnę - szybko i sprawnie i...... 19.99 za metr a nie 26.50 jak poprzednio we wrocku. przy 200 metrach prosto policzyć :-?

Mam wrażenie ze odkąd wszedł na polskie strony Ebay to allegro zrobiło porządek z oszustami i można teraz spokojnie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii formalnej do tych co mają podłogówkę w dużej części domu.

 

Planuję ją zrobić w kuchni jadalni, korytarzu i salonie... czy w takiej sytuacji robiliście w tych pomieszczeniach dodatkowe grzejniki czy zostawiliście na samej podłogówce.

 

My również mamy w dużej cześci domu podłogówkę tak jak kuchnia,łazienki,korytarz,wiatrołap i cześć salonu

w kuchni,korytarzu i wiatrołapie jest tylko sama podłogówka bez dodatkowych grzejników

w łazienkach oprócz podłogówki są jeszcze drabinki po jednej sztuce

jedynie w salonie jest dodatkowy grzejnik gdyż salon jest spory(48 m2 łącznie z jadalnią)i tam gdzie jest cześć jadalniana jest podłogówka a w części typowo salonowej jest grzejnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w kwestii formalnej do tych co mają podłogówkę w dużej części domu.

 

Planuję ją zrobić w kuchni jadalni, korytarzu i salonie... czy w takiej sytuacji robiliście w tych pomieszczeniach dodatkowe grzejniki czy zostawiliście na samej podłogówce.

 

My również mamy w dużej cześci domu podłogówkę tak jak kuchnia,łazienki,korytarz,wiatrołap i cześć salonu

w kuchni,korytarzu i wiatrołapie jest tylko sama podłogówka bez dodatkowych grzejników

w łazienkach oprócz podłogówki są jeszcze drabinki po jednej sztuce

jedynie w salonie jest dodatkowy grzejnik gdyż salon jest spory(48 m2 łącznie z jadalnią)i tam gdzie jest cześć jadalniana jest podłogówka a w części typowo salonowej jest grzejnik

Nie wiem czy piszesz o swoim, czy o moim domu ;) Mam identycznie. No może salon troszkę mniejszy, bo z pewnością nie przekracza 40m2. Wg zaleceń projektanta - miał być grzejnik "na wszelki wypadek" w rogu jadalni. Zrobiłem podprowadzenie pod "ćwierćwałek" i za namową wykonawcy (sąsiada zresztą) - zostawiłem zatynkowany. Miał chyba rację - bo nawet w czasie tych dużych mrozów, instalacja chodząca na minimum, z samej podłogówki ogrzała dom do kilkunastu stopni. Na pohybel grzejnikom !!! ;) Grzejniki w gabinecie i salonie będą mniejsze niż przewidział projektant. Na naprawdę duże mrozy mam kominek :)

 

O właśnie - wczoraj chłopaki zabawiali się przestrzennymi puzzlami. Nie wiem ile kawałków liczy mój kominek, ale z pewnością ponad 20. Póki co udało im się zamontować połowę. Zacząłem się już zastanawiać, jakim to zaufanim obdarzyliśmy kominkarza. Coś co kosztuje blisko 20 tys. zamawialiśmy na zasadzie "z tego i z tego kamienia". Nie próbowaliśmy sobie nawet zastrzec akceptacji danych płyt. A co będzie jak nam się nie spodoba? ;)

Dolna połówka po złożeniu wygląda OK. Mimo iż rzekomo u siebie składają na próbę, to nieźle się bawili. Ponoć "normalny" to łatwo się daje zmontować, a mój nie. No cóż - wyszło, że mam poj...y kominek ;)

 

Przypomniałem sobie jeszcze, że ja też należę do Klubu Posiadaczy Spapranych Tynków. Nie żeby były krzywe ściany czy krzywe tynki. Ja mam pancerne tynki. O wbiciu gwoździa mogę zapomnieć. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też w salonie ma być dodatkowo kominek z tym że na jego zakup i montaz narazie czekamy na jakiś przypływ gotówki a też ma być duży bo stwierdziłam że mału kominek w dużym salonie poprostu zginie i bedzie mało widoczny a ma wyglądac efektownie :D

W salonie w części jadalnianej nasz hydraulik też stwierdził żeby dać dodatkowo jakiś grzejnik więc zrobiliśmy wyprowadzenie pod grzejnik ale wymysliłam sobie ze w tym miejscu zwykły grzejnik nie bedzie zbytnio fajnie wyglądał więc czje sie na jakiś fajny ale nie drogi grzejnik dekoracyjny np.cos takiego http://www.iraklis.pl/index.php?a=grzejniki-dekoracyjne&b=katalog&c=30 lub coś takiego http://www.iraklis.pl/index.php?a=grzejniki-dekoracyjne&b=katalog&c=67

jest tego sporo tak że jeszcze nie wiem co i jaki wybrać ale to się nie spieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za daniem dodatkowych grzejników przemawiają dwie sprawy:

* szybsza bezwładność (szybkie nagrzanie salonu w dni przejsciowe typu październik czy kwiecień gdy nie palimy cały czas a tylko przepalamy)

* oraz ewentualne (odpukać) awarie podłogówki.....

 

u mnie tez ma być kominek w salonie ale robię z płaszczem więc sam w sobie promieniować nie będzie za wiele na pokój.

 

A właśnie ma ktoś może z was połączony kominek z płaszczem wraz z piecem stałopalnym na ecogroszek ?? Wymyśliłem z naszym hydraulikiem ze przy takim połączeniu to najlepiej sprawdzi się instalacja starego typu w systemie otwartym....

 

danadom http://www.iraklis.pl/index.php?a=grzejniki-dekoracyjne&b=katalog&c=30 własnie coś w tym stylu chcę dać do wiatrołapu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danadom http://www.iraklis.pl/index.php?a=grzejniki-dekoracyjne&b=katalog&c=30 własnie coś w tym stylu chcę dać do wiatrołapu

 

też mi się wydaje że taki jest bardziej odpowiedni do wiatrolapu niż salonu ale nie chciłało mi się teraz szukać i wrzuciłam to co mi się pierwsze nawineło pod myszkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...