Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

ten też jest całkiem fajny a przynajmniej mi się podoba http://www.mikaplus.com.pl/oferta.php?id=23&jezyk=pl i ten

http://www.purmo.com/pl/products/262.htm i ten http://www.grzejniki.com.pl/produkty/37/2/399-frame_decor.html

tak że jest tego troche tylko musze dobrać taki grzejnik żeby pasował do stylu salonu ale póki co to salon jeszcze nie gotowy tak że chwile mam jeszcze żeby się nad grzejnikiem zastanowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Do wiatrołapu też nie dałem grzejnika, ale na wszelki wypadek są zostawione rurki z zaślepkami :lol:

Widzę jednak, że rozpatrujcie drogie wersje. No cóż - kiedyś też miałem ochotę na Vasco, ale jednak wychodziło za drogo. Ostatecznie w salonie i gabinecie mam Carat Viessmann'a. Tylko nie wiem czemu na ichstronce przy tym produkcie nie ma linku do szczegółów. Wycofują się z niego? :roll:

Wygląda moim zdaniem dużo ładniej niż niskocenowe (Purmo, DeLonghi, Radson, itp.), a niewiele gorzej estetycznie od drogich (Vasco, Jaga, niskoseryjne).

Ja mam zafoliowany, więc nie pstryknę fotki. Jedyna znaleziona w jako takim rozmiarze to:

http://bi.gazeta.pl/im/4/4903/z4903414X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii języków, jako wychowanek końcówki starego systemu, dysponuję szczątkowym rosyjskim i migowym ogólnoświatowym który pozwala mi zamówić gyrosa w dowolnej części świata. Ale nie wiem czy na Ebayu to wystarczy :D:D

Musiałbyś do kompa podpiąć kamerkę i zainstalować translator języka migowego ogólnoświatowego ;)

 

Ja też naumiałem się za starego systemu języka rosyjskiego i dzięki wymagającej - i co będę krył - ładnej rusycystce, nauczyłem się go do tego stopnia, że po kilkunastu latach używałem go z powodzeniem w pracy i przy piwie (zwłaszcze wtedy dobrze mi szło) na Syberii. Nauczycielki od niemieckiego nie były ładne, a że Niemcy zwykle znają angielski, więc mogę już co najwyżej... odnaleźć mój grzejnik na stronie niemieckiej Planheizkörper Glatt und elegant (str 6-7).

W Hiszpanii nie znają angielskiego, ale mają dobre jedzenie więc nauczyłem się bezksiążkowo hiszpańskiego w wersji restauracyjnej. Nie ograniczam się przy tym "menu del dia" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Allegro . Wczoraj wieczorem (24 h od zamówienia) POMIMO pogody Pan przywiózł mi z odległości 100 kilometrów wełnę - szybko i sprawnie i...... 19.99 za metr a nie 26.50 jak poprzednio we wrocku. przy 200 metrach prosto policzyć :-?

To my tu się zmawiamy, coby razem kupić trochę wełny a kolega sobie zamawia i ma ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś do kompa podpiąć kamerkę i zainstalować translator języka migowego ogólnoświatowego ;)

 

Ja też naumiałem się za starego systemu języka rosyjskiego i dzięki wymagającej - i co będę krył - ładnej rusycystce, nauczyłem się go do tego stopnia, że po kilkunastu latach używałem go z powodzeniem w pracy i przy piwie (zwłaszcze wtedy dobrze mi szło) na Syberii. Nauczycielki od niemieckiego nie były ładne, a że Niemcy zwykle znają angielski, więc mogę już co najwyżej... odnaleźć mój grzejnik na stronie niemieckiej Planheizkörper Glatt und elegant (str 6-7).

W Hiszpanii nie znają angielskiego, ale mają dobre jedzenie więc nauczyłem się bezksiążkowo hiszpańskiego w wersji restauracyjnej. Nie ograniczam się przy tym "menu del dia" :lol:

 

Me umiejętności językowe znacząco rosną wraz ze spożyciem piwa lub innych napojów alkoholowych. :D a w połączeniu z rozmówkami i pokazywaniem palcem odpowiednich zdań w książeczce mogę cuda :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai

może nie dokońca jest tak że idziemy w drogie grzejniki,ja póki co poszukuje modelu który najbardziej bedzie mi odpowiadał ale nie był zbyt drogi

Ja chciałem "plan" ale taki ładniejszy. Wszystkie dostępne miały kiepskie (moim zdaniem) wykończenia - np widoczne zagięcia blachy. Dopiero Carat mnie urzekł. Zobacz w reklamówce wygląd boku na stronie 7. Cena za "22" 550x1400 - 1092.58, po rabacie 32%. Do tego jednak dokupiłem:

- zestaw do podłączenia dolnego za 82zł

- śliczny chromowy zawór kątowy Vasco za 211zł

- głowicę termostatyczną Viessmanna za 46zł (biała-chrom; nie chciałem z samego chromu która była troszkę droższa)

Zaletą/wadą jest ich waga. Samemu się nie przeniesie tego grzmota :lol:

Teraz jak stal staniała, to może grzejniki też stanieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktórzy gadają, a inni budują :lol:

Żartuję oczywiście

Moje tempo budowy pozostawia wiele do życzenia ;) już ze 3 pokolenia forumowiczów przeżyłem i dalej, dalej, dalej , się buduję ......... :D i pewnie jeszcze ze 3 przetrwam zanim się wprowadzę. :D

 

Jesteś lepszy ode mnie? http://autokacik.pl/images/graemlins/cfaniaczek.gif

W kwietniu 2000 zacząłem równać teren. W październiku 2000 miałem dach. Oddanie planuję na wrzesień 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niktórzy gadają, a inni budują :lol:

Żartuję oczywiście

Moje tempo budowy pozostawia wiele do życzenia ;) już ze 3 pokolenia forumowiczów przeżyłem i dalej, dalej, dalej , się buduję ......... :D i pewnie jeszcze ze 3 przetrwam zanim się wprowadzę. :D

 

Jesteś lepszy ode mnie? http://autokacik.pl/images/graemlins/cfaniaczek.gif

W kwietniu 2000 zacząłem równać teren. W październiku 2000 miałem dach. Oddanie planuję na wrzesień 2008.

 

Frankai chyba na wrzesień ale 2009 a nie 2008 bo wrzesień 2008 już minął :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my tu się zmawiamy, coby razem kupić trochę wełny a kolega sobie zamawia i ma ;)

Kurcze nawet nie wiedziałem ze jest jakaś grupa sory :roll:

 

Służe namiarem w każdej chwili Isover Unimata 18 cm 19.99 transport frii

http://www.allegro.pl/item528297381_welna_isover_uni_mata_18cm_transport_free.html

Hej

I tak widzę nic by z tego nie wyszło. Polujemy na rockwool'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę. Mam SSZ oknami, alarmem/inst. elektr.. Planowałem zrobić teraz instalację wod-kan, później tynki, wylewki, ocieplenie poddasza, etc.

 

Moj instalator od wod-kan, zaproponował mi jednak wejście już po tynkach - raz, że tynkarze nie uszkodzą rurek na podłodze, dwa, że będzie mógł już osadzić kaloryfery docelowo (i zdjąć je później i przygotować do malowania pomieszczenia). Ma to dla mnie sens, jednak z racji mrozów oznaczałoby to dla mnie wstrzymanie prac na jakiś czas.

 

Co radzicie zatem? Rzeczywiście poczekac z wod-kan i zrobić tynki (pewnie najwcześniej za miesiąc), czy nasickać na zrobienie wod-kan teraz?

 

Rozwazałem zrobienie alternatywnie ocieplenia poddasza, ale to też średni pomysł przed tynkami i wylewkami i wizją wilgocie w wełnie...

 

Sam już nie wiem :wink: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu 2000 zacząłem równać teren. W październiku 2000 miałem dach. Oddanie planuję na wrzesień 2008.

Ależ ojcze dyrektorze ty nasz jedyny :wink: ............

 

Wiem wiem .......... widziałem .......... czytałem .........

nie chciałem tak brutalnie wskazywać paluchem 8)

 

Ja się wprowadzę na święta wielkanocne - tylko jeszcze nie wiem które :D

Obstawiam że jeśli uda mi się przed Euro 2012 to będzie dobrze :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wiecie gdzie moża we Wro lub wschodnich okolicach kupić Sadpal. Gdzie nie podajdę to albo nie niedzą co to jest albo nie prowadzą. A przydało by się wrzucić trochę w ogień.

Widziałem w Castoramie jakies 2-3 opakowania wała się między podpałkami do grila na dziale z kominkami

 

Moj instalator od wod-kan, zaproponował mi jednak wejście już po tynkach - raz, że tynkarze nie uszkodzą rurek na podłodze,......

Mój też chciał po i uległem ... i chyba dobrze bo po tym co zrobili tynkarze ...... gdyby tam były rury .... nie wyobrażam sobie tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...