Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Kochani wiem że jakiś czas temu negocjowane były ceny bram garażowych...

 

podzielcie się proszę namiarami gdzie najlepiej kupować bramy

 

prawie rok po naszej budowie i garażu się nam zachciało :lol:

 

Polecam bramę garażową HÖRMANN.

adres:

Przedsiębiorstwo IRGA

ul.Fabryczna 6-8

53-609 Wrocław

tel. 071 355 01 97

Koniecznie skontaktuj się z panią Marzeną i powołaj się na grupę forum muratora.

W razie problemów przypomnij się a odkopię komórkę do pani Marzeny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalko, schody zamówiłam tu

http://www.schodykowalik.pl Zdecydowałam się, bo pan zrobi mi schody z merbau w cenie jesionowych, czy bukowych w Dobroszycach. :roll: Z balustradą na antresoli wyszło 13 tyś.

 

Całkiem jak u mnie (dzięki utkowi) :)

 

Jolu skorzystałam z Twoich namiarów na zakup drzwi wewnętrznych. Wynegocjowałaś dla naszej grupy super rabaty :) (model wybrany tylko jeszcze niezamówiony). Jeszcze raz dziękuję :D

 

Godin, czyżbyś zamówił te same schody? Jeśli tak to kiedy będą montowane, bo u mnie przełom marca i kwietnia. Cieszę się, że namiar na drzwi się przydał. Jaki drzwi zamawiasz, bo ja Koronę.

 

Coś mi się wydaje, że prawie Alternatywy4 :lol: :lol: :lol:

Aż się popłakałam ze śmiechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prezna grupe wroclawska:)

Jestem na forum od niedawna i jak cos prosze o wszelkie poprawianie mnie :D w razie wpadek.

Mieszkamy z mezem i dwoma corkami w Iwinach pod Wroclawiem. Dom kupilismy w budowie ( i to byl nasz blad niestety). Od jakis dwoch tygodni przeprowadzilismy sie do niego, choc dol jest praktycznie w rozsypce, teren wokol posesji jedna wielka budowa. Na razie przykryta sniegiem, co mnie cieszy, bo nie widac :lol: .

Gro prac wykonujemy sami, wiele budowlanych prac wewnatrz domu i np. lazienke zrobil nasz przyjaciel, fachura od tych spraw. I to jedyny czlowiek z fachowcow na ktorym sie nie zawiedlismy.

 

Tak na poczatek mam pytanie, czym na wiosne mozna wysypac podjazd do domu? Chodzi mi o to, zeby nie bylo za drogie, a zeby w przyszlosci polozyc np. kostke granitowa. Terenu jest kawalek do podniesienia niestety, a juz nie moge patrzec na nia. Na dodatek sama dzialka jest waska i dluga, sam podjazd ma tez jakies 25-30 metrow.

 

I drugie, czy jest ktos z rejonow gminy sw kaska?

witam sąsiadów

proponuje wysypac albo fachowo ale drogo: tluczen plus kliniec i potem kiedys kostka lub mniej fachowo gruz ale betonowy (nie ceglany), na to kliniec i kiedys kostka.

Co do humusu do podsypania dzialki proponuje udac sie do okolicznych deweloperow - moze zechca oddac/odsprzedac, jesli tak to ci powiedza na jakich zasadach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do utwardzenia - też tak zrobiliśmy, nawet nieźle się uleżało, ale po 3 latach pan od docelowej kostki i tak zerwał całą podbudowę i robił po swojemu - bo chciał mieć pewność że będzie OK.

WIęc zrób prowizorkę z gruzu za darmo - mam gdzieś numer tel do gości którzy wożą czysty i w miarę drobny gruz z budów (za darmo, ew. jakieś 20 zł) - my utwardziliśmy drogę 200 metrów tym gruzem, wyszło elegancko. Potem tak gruz bez żaly wywalisz. A tak to szkoda kasy na porządny materiał. Ew. gruz przysyp klińcem z góry - to drogie nie jest a nie będziesz mieć czerwonych śladów w domu :)

Takie jest moje zdanie, tak bym teraz zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my wlasnie jesienia zaczelismy podsypywac gruzem plac. Dostalismy namiary od sasiada do takich co woza za darmo. Niestety tylko raz pan mimo zapewnien, ze czysty, przywiozl nam taki smietnik, ze tydzien przebieralam we flaszkach, kablach, starych gniazdkach, smieciach. Fuj.

Jak macie sprawdzonych "gruziarzy" to chetnie wezme nr tel.

Jeszcze powiedzcie mi jako laikowi, co to ten kliniec, plis.

 

xx o ziemie sie nie martwie, bo mamy jeszcze wielka kupe do rozgarniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - pośrednio dotyczy budowy.

 

Muszę sprzedać mieszkanie, żeby móc dalej budować i mam dwie propozycje:

1. Transakacja przez biuro (spora prowizja), klient płaci gotówką, całą kasę mam od ręki

2. Transakacja bezpośrednia (klient kupuje przez swoje biuro, ale ja nie płacę prowizji), ale klient nie ma kasy, bierze kredyt.

 

Jeśli zdecyduję się na klienta nr 1, to dostanę mniej kasy o około 15-20 tyś, ale jest to pewniak. Banki szaleją, nie wiadomo, czy w przypadku klienta nr 2 nie skończy się to tak, że kredytu jednak nie dostanie.

 

Muszę się zdecydować do poniedziałku i nie mam pojęcia co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Allegro . Wczoraj wieczorem (24 h od zamówienia) POMIMO pogody Pan przywiózł mi z odległości 100 kilometrów wełnę - szybko i sprawnie i...... 19.99 za metr a nie 26.50 jak poprzednio we wrocku. przy 200 metrach prosto policzyć :-?

To my tu się zmawiamy, coby razem kupić trochę wełny a kolega sobie zamawia i ma ;)

 

Trochę głupia sprawa, ale ja też już mam :wink:

 

Stwierdziłem, że nie ma sensu pakować na strych drogiego Toprocka, a w Allegro znalazłem zwykłą DF43 w PSB Mrówka 3 km od domu.

Jest w świetnej cenie 79 zł za rolkę 6,25 m2 grubości 150 mm - za to, że nie kupuję przez Allegro (za co musieliby zapłacić prowizję) wynegocjowałem darmowy dowóz do domu.

 

Podobno maja też promocję na płyty g-k, osb, styropian itp. - zreszta zobaczcie sami:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11896849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

ktoś ostatnio pisał o meblach kuchennych ze Sycowa, z której firmy one były ?

Ja pisałam o mebleach z Sycowa

ich strona http://www.filung.iq.pl/

narazie wstrzymałam się z montazem z braku kasy

może jak uda mi się wykabinować kase to bede miała montaz na koniec lutego lub początek marca ale to wszystko zależy od tego czy uda mi się kase wykąbinować

 

Dziś kuchniarz był u nas. Będzie robił:

a) włazy na stryszek na rolkach - za dwa tygodnie

b) zabudowę ściany z TV - kwiecień

c) kuchnię - czerwiec

d) meble do pokoju synka - sierpień

e) szafę wnękową, meble do łazienek, meble do sypialni - na JakBędzieKasa

 

U szwagierki zrobił dobrze, jest konkurencyjny cenowo i nie wzbrania się przed naszymi widzimisiami.

Gość też jest z Sycowa, ale zakład ma pod Międzyborzem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam, ale montujemy samodzielnie (zwrot vatu). Pisałam już wcześniej, obsługa super. Co do montażu nie wypowiem się, bo nie wiem. Życzę naszej wspaniałej grupie rychłych przeprowadzek do nowych domków. :wink:

Obejrzałem ich stronkę i nie powiem - spodobała mi się ich oferta. Jedziemy jak tylko czas pozwoli. A z drugiej strony czas goni - na koniec lutego wpadają płytkarze. I trzeba by zewnętrzne drzwi wtedy zamontować.

 

Spośród tych, którymi handlują najbardziej nam się podobają stylistycznie KMW Format . Niestety ceny już nam się nie podobają :roll: Bo te najładniejsze to 7 tys. Netto !!! :(

 

Tak a propos - jaki rabacik można dostać na hasło "Grupa Wrocławska"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalko, schody zamówiłam tu

http://www.schodykowalik.pl Zdecydowałam się, bo pan zrobi mi schody z merbau w cenie jesionowych, czy bukowych w Dobroszycach. :roll: Z balustradą na antresoli wyszło 13 tyś.

 

Całkiem jak u mnie (dzięki utkowi) :)

 

Jolu skorzystałam z Twoich namiarów na zakup drzwi wewnętrznych. Wynegocjowałaś dla naszej grupy super rabaty :) (model wybrany tylko jeszcze niezamówiony). Jeszcze raz dziękuję :D

 

Godin, czyżbyś zamówił te same schody? Jeśli tak to kiedy będą montowane, bo u mnie przełom marca i kwietnia. Cieszę się, że namiar na drzwi się przydał. Jaki drzwi zamawiasz, bo ja Koronę.

 

 

Jeśli chodzi o drzwi to moglibyście zdradzić jakie i gdzie ??? a może dysponujecie jakimiś fotkami drzwi i schodów. Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...