Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Co do farb to tikkurilla i beckers sa naprawde dobre. Dulux o kant d upy trzasnac. Jak np. jest cos niedokladnie zrobione na kg, to lubi odchodzic platami i wtedy jest klops.

Co do drzwi wewnetrzych sie nie wypowiadam. Super sa te modele co pokazujecie. My jednak ze wzgledow finansowych kupilismy drzwi sosnowe do wlasnorecznego wykonczenia. I nie powiem, jestesmy naprawde zadowoleni. Udalo nam sie kupic za 440 zl ( oscieznica, skrzydlo, uszczelka) od producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai poszło na priv

 

Dzięki - ta cena jest w zasięgu. Będziemy i pomacamy. Mojej żonie spodobało się wzornictwo pewnych drzwi plastikowych, ale jestem przeciwnikiem plastiku i może uda mi się ją odwieść od nich. W szczególności, że ceny raczej powyżej 5 tysięcy.

Korci mnie też odwiedzenie Bierutowic i ponegocjowanie bezpośrednio z KMF Format. Pewnie jednak nie ma co liczyć na zbyt wiele, a cena tych które mi się podobają jest między 5130 a 7160 netto. Zastanawiam się też nad skopiowaniem wzornictwa ;) Mój stolarz zrobiłby mi coś podobnego pewnie za 3500. Okna naprawdę zrobił dobrze.

Dużym plusem u mnie jest fakt, że choć drzwi są od strony południowej, to są ukrytw w podcieniu, więc słońce na nie nie będzie padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależeście się rozpiasli przez sobotę. Zamiast na budowie szaleć, to Wy przed kompem.

Dla tych zainteresowanych drzwiami wejściowymi, ze swojej strony odradzam salon spod znaku Drzwi.pl. Jak ktoś chce wiedzieć więcej - odnajdę wątek temu poświęcony. Ogólnie mają w poszanowaniu klienta. Pewnie jakie ceny taka obsługa.

Również, jak ktoś będzie chciał kupować kafelki, to z terminowością i jakością dostaw mają problemy cały czas w Adako. Moje płytki dowozili mi z 5 razy. Po ostatnią partię 10 sztuk już pojechałem sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupia sprawa, ale ja też już mam :wink:

 

Stwierdziłem, że nie ma sensu pakować na strych drogiego Toprocka, a w Allegro znalazłem zwykłą DF43 w PSB Mrówka 3 km od domu.

 

Podobno maja też promocję na płyty g-k, osb, styropian itp. - zreszta zobaczcie sami:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11896849

No ładnie ładnie ;)

Strych to chyba przecież taka sama przegroda jak skosy. Więc chcę tak samo zaizolować. Oki - widzę, że samemu trzeba się będzie sprężyć i w lokalnej hurtowni zamówić to, co mi brakuje.

 

I widzę, że Termena weszła w XXI wiek. A tak fajnie zaczynali w tych Minkowicach takim małym składzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś kuchniarz była u nas. Będzie robił:

a) włazy na stryszek na rolkach - za dwa tygodnie

b) zabudowę ściany z TV - kwiecień

c) kuchnię - czerwiec

d) meble do pokoju synka - sierpień

e) szafę wnękową, meble do łazienek, meble do sypialni - na JakBędzieKasa

 

U szwagierki zrobił dobrze, jest konkurencyjny cenowo i nie wzbrania się przed naszymi widzimisiami.

Gość też jest z Sycowa, ale zakład ma pod Międzyborzem: Mebleczar[/url]

 

Czy piszesz o tej firmie - http://www.filung.iq.pl/ ? Bo na ich stronie jest napisane że robią tylko meble kuchenne. A ja potrzebuję kogoś do garderoby ( domek w Białych Błotach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - pośrednio dotyczy budowy.

 

Muszę sprzedać mieszkanie, żeby móc dalej budować i mam dwie propozycje:

1. Transakacja przez biuro (spora prowizja), klient płaci gotówką, całą kasę mam od ręki

2. Transakacja bezpośrednia (klient kupuje przez swoje biuro, ale ja nie płacę prowizji), ale klient nie ma kasy, bierze kredyt.

 

Jeśli zdecyduję się na klienta nr 1, to dostanę mniej kasy o około 15-20 tyś, ale jest to pewniak. Banki szaleją, nie wiadomo, czy w przypadku klienta nr 2 nie skończy się to tak, że kredytu jednak nie dostanie.

 

Muszę się zdecydować do poniedziałku i nie mam pojęcia co zrobić.

To jaką masz prowizję że ci wyjdzie 15-20tys :o

Ja mam ofertę swoją w biurze i stracę jedynie około 5tys. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tepaciarza - poszukuję.

Wprowadzka już w zasadzie się skończyła i czas dopieścić niektóre rzeczy. Umknęło mojej uwadze kilka niepomalowanych ścian, co do których jest plan tapetą przykryć. Tapetę nawet mam - ale moim malarzom zabroniłem, bo jak ich zapytałem o tapety mieli niewyraźne miny, więc wiedziałem co to znaczy 8)

 

Tak więc wdzięczny będę za namiar na kogoś kto nie boi się kłaść tapet - na zachodzie Wrocławia, bo i ilość nie za duża do położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co trudnego w kładzeniu tapet? Tyle że stół trzeba mieć, no i trochę czasu

 

Ja się zastanawiam nad cokołami przypodłogowymi - kto kupuje? Są w Domarze fajne, ale cena zwala z nóg (od 35 zł chyba za 200 cm) Chodzi mi o MDF lub piankę, takie o wysokości ok 10 cm, wzorki, ew. do malowania. Gdzie się takie kupuje we Wroc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co trudnego w kładzeniu tapet? Tyle że stół trzeba mieć, no i trochę czasu

 

Ja się zastanawiam nad cokołami przypodłogowymi - kto kupuje? Są w Domarze fajne, ale cena zwala z nóg (od 35 zł chyba za 200 cm) Chodzi mi o MDF lub piankę, takie o wysokości ok 10 cm, wzorki, ew. do malowania. Gdzie się takie kupuje we Wroc?

 

Zaufaj mi - można łatwo sknocić kładzenie tapet.

 

Co do listew;

proponuję OWA dekor; ul. Braniborska 70; tel 3546123 - powołaj sie na mnie i forum - rabat murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K ja tam sie odwazylam i sama kladlam u dziewczyn w pokojach. Faktem jest, ze nie cala wysokosc scian, ale wyszlo rewelacyjnie. Jakie masz te tapety? U nas takie grube ( nie pamietam nazwy), ale po namoknieciu nie rozciagaly sie, idealnie sie kladly.

 

Wracajac do Adako, musielismy dokupic kilka metrow kafli, to na zamowienie zamiast 2 tygodnie to czekalismy 2 m-ce. Telefony byly do nich codziennie. Juz mieli nas dosc, a my ich. Koszmar.

 

Czy ktos ma jakies linki albo zdjecia aranzacji okien w kuchni? Nie mam kompletnie pomyslu na okna. Jakos ostatnia rzecz jakiej chce to krotkie firanki na gorze i zazdrostki na oknach ( chyba tak to sie zwie :wink: ).

 

Gdzie we Wroclawiu szukac specow od kominkow? Aranzacje itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależeście się rozpiasli przez sobotę. Zamiast na budowie szaleć, to Wy przed kompem.

A to przeszkadza? Na budowie za dnia, a przy kompie wieczorkiem.

Najpierw 1.5h z gościem od kominka, bo będzie nam jeszcze robił kamień w łazience. Później 3h z gościem od kuchni i innych mebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro_K ja tam sie odwazylam i sama kladlam u dziewczyn w pokojach. Faktem jest, ze nie cala wysokosc scian, ale wyszlo rewelacyjnie. Jakie masz te tapety? U nas takie grube ( nie pamietam nazwy), ale po namoknieciu nie rozciagaly sie, idealnie sie kladly.

 

Czy ktos ma jakies linki albo zdjecia aranzacji okien w kuchni? Nie mam kompletnie pomyslu na okna. Jakos ostatnia rzecz jakiej chce to krotkie firanki na gorze i zazdrostki na oknach ( chyba tak to sie zwie :wink: ).

 

Gdzie we Wroclawiu szukac specow od kominkow? Aranzacje itp.?

 

Mój kominkarz/kamieniarz robi też w Belgii, Francji, Anglii, więc co tam Wrocław ;) Nie jest jednak tani. Wygląd kominka po zrobieniu - super. Zapraszam na wizytę. Zobaczymy jak się będzie użytkował.

 

Co do tapet - wychodzą z założenia, że robię to co umię najlepiej, a resztą mają załatwiać "F"achowcy. Jak mam robić to 3 razy dłużej niż gość, który ma wprawę i zrobi to lepiej, wcześniej kupę czasu stracić na naukę o meateriałach i technologii, to wolę się nie brać. Nie biorę gości, których jedynym atutem jest cena. Ma być zrobione "P"rofesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś kuchniarz był u nas. Będzie robił:

a) włazy na stryszek na rolkach - za dwa tygodnie

b) zabudowę ściany z TV - kwiecień

c) kuchnię - czerwiec

d) meble do pokoju synka - sierpień

e) szafę wnękową, meble do łazienek, meble do sypialni - na JakBędzieKasa

 

U szwagierki zrobił dobrze, jest konkurencyjny cenowo i nie wzbrania się przed naszymi widzimisiami.

Gość też jest z Sycowa, ale zakład ma pod Międzyborzem:

 

Czy piszesz o tej firmie - http://www.filung.iq.pl/ ? Bo na ich stronie jest napisane że robią tylko meble kuchenne. A ja potrzebuję kogoś do garderoby ( domek w Białych Błotach)

 

Nie. Mój gość robi wszystko co się wiąże z mebelkami z drewna. Także szafy i szafki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...