Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai to ja poprosze namiary na twojego i jjak sie uda to szwagierki :) .

 

No i nieoczekiwanie spotkałem się ze szwagierką i uwaga... poleca mojego kominkarza. Tamten coś zaczął mędzić i mimo, że wcześniej uważała naszego za drogiego, to udała się do niego. Tak to bywa - czasem maksyma "nie stać mnie na tanie rzeczy" się sprawdza ;) Co z tego, że coś jest tanie, jak nie odpowiada lub nie można się doczekać? Musiał ją nieźle wkurzyć tamtem, skoro tak gorąco poleca naszego.

 

Coz, nie pierwszy raz wiadomo, ze "tanie mieso psy jedza". W niektorych sprawach nie warto oszczedzac. To sie chyba zaczne znacac nad swoim "starym" zeby sie tam wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Jola, lakusz

 

 

Tomek, coś mi się ten plik Ospela nie otwiera. Możesz napisać jak Impresja Ospela wychodzi cenowo w stosunku do Carivy?

 

http://www.ospel.pl/index.php?k=1&acn=cennik_pob

 

plik pierwszy z brzegu

 

Dokładnie jeszcze nie liczyłem, ale ospel droższy gdzieś o 20%. Obecnie mam w domu osprzęt z półki cenowej carivy (także coś przebrendowane z obi) i większość gniazdek już wymieniałem 2-3 razy. Dla porównania od chyba 5 lat w salonie mam zamontowane polskie Eldy (starsza seria, nie ma już na www)

http://www.elda.pl/produkty/kat0_laczniki.htm

jakość nieporównywalnie lepsza. Czekam jeszcze na potwierdzenie upustu na legranda, najwyżej będzie wybór budżetowy i odkucie ramki pięciomodułowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tynków gipsowych to u nas też nic nie wyłazi, a ja lubię gładkie ściany. Myślę, że cena, która podajesz jest sanowczo za wysoka jak na obecną sytuację na rynku budowlanym. Jest naprawdę wiele ekip bez pracy, więc ostro negocjuj.

 

No nie wiem, ja ostro negocjuję, a i tak nie chcą zejść poniżej 24zł/m2 (gipsowe z materiałem i to tym najlepszym, czyli Knauf z Jaworzna + dobry grunt, narożniki 2xcynkowane) lub 13zł/m2 robocizna bez materiału. Pytanie tylko, czy na tym materiale uda mi się samodzielnie zaoszczędzić?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale chyba lepiej brac razem z materialem. I tak jak mowi XX pilnuj m2. Ja w zeszlym roku mialam przeboje z panami tynkarzami. Na dodatek jak robilam odbior to lata w lapie i kazda sciane sprawdzalam. I wytykalam wszystkie nierownosci. Panowie probowali mi wmowic, ze np. 1- 1,5 cm roznicy jest w normie. Nie odpuscilam. Niestety jak przyszlo co do malowania to i tak musielismy sami jeszcze poprawiac po "fachowcach".

 

XX czy wiecie moze jak w Iwinach jest z netem? Szukam jakiejs radiowki, bo mnie iplus do szalu doprowadza :evil: . A zanim jakas tepse nam dociagna mina wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest sternet ale podobno kiepski transfer

u mnie dobrze chodzi iplus na moje potrzeby ok

ale chce namowic sasiadow i zakopac kabel w drodze dojazdowej na 3 domy a potem ponegocjowac z dostawcami bo mi tepsa napisala ze laskawie mi przywloka nowoczesnosc do domu i zagrody ale za rok od podpisania umowy

i na dodatek bredzili cos o slupach i na nich kable....

 

ja tynki mialam ok, ale za to miszczem niedokladnosci byl pan od sufitow podwieszanych

szpachle poprawial 2 tygodnie w koncu zaszpachlowal caly sufit ale srednio rowno wiec poprawilismy juz sami

najlepszy byl jak przed szpachlami pomalowal bo ...pan malujacy po rpostu lubi bardzo malowac i nie mogl sie doczekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, tak dokladnie nam powiedzieli :D . Ale za nami buduja sie szeregowki, niedaleko nas bloki sa. Wiec mam nadzieje, ze inwestorzy jakos przeforsuja tepse. I uda nam sie podpiac.

XX no wlasnie znalazlam ten sternet, ale nie wiem czy maja dobry transfer.

My sasiadow jeszcze jako takich nie mamy, wiec nie mam z kim walczyc :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wsi TPSa wywiad zrobiła - wg nich trzeba było 170m kabla ciągnąć, jakiś plan inwestycyjny wdrożyć, bo to duużo roboty z tym. Dla inwestora oczywiście odpowiedź krótka - nie ma możliwości technicznych... A słupek mam w drodze, tuż przy granicy mojej działki. No to ja wynajęłam ludzi, wykopali mi dół - jakieś 25m nie 170, elektryk położył kable - i zgłaszam w TPSie - gotową inwestycję :wink:

 

Przyjechali, podłączyli kabelki i mam Neta, kablówkę no i telefon oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia Stanko to i tak masz duze szczescie. U nas daleeeko do pierwszego slupka. Ja jestem w tej czseci wsi, gdzie nie dochodzi tepsa :( . Musze chyba wziac sprawe w swoje "rence" i pozbierac jakies podpisy od tych co nie maja tel, pogadac z deweloperami. Moze razem cos zadzialamy. A na razie jakas radiowka mnie ratuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia Stanko to i tak masz duze szczescie. U nas daleeeko do pierwszego slupka.

Ja to mam większe szczęście 8) No może nie szczęście, bo szukałem działki z pełnhym uzbrojeniem. Słupek mam w granicy. Gaz idzie przez moją działkę, prąd w granicy, kanaliza w chodniki i ulicy. Czy można chcieć czegoś więcej? 8) Aaaa - jak nie zmienię roboty, to będę miał zamiast 15km jakieś 1.2km. Można będzie zawalczyć z "objawami dobrobytu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, zerknij na mapę. Radwanice są położone mniej wiecej w takiej odległości od centrun jak np. Brochów. Teraz mieszkam na Kozanowie, i mimo że to Wrocław, do centrum mam dokładnie tak samo daleko jka z mojej działki. A mionerką i owszem chciałabym być i to bardzo. Zwłaszcza na etapie wykończeniówki i w obliczu kryzysu, który mimo, że buduję bez kredytu, coraz bardziej odczuwam. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo wczedśniej pisałm jakie rabaty i na co są wynegocjowane w Impro. Cofnij się o ileś tam stron (chyba pażdziernik, albo listopad, bo wtedy zamawiałam), ale rabaty jakoś ok. 20 % . Jak pisze Godin trzeba rozmawiać z p. Sebastianem i powołać się na Grupę Wrocławską Muratora.

Godin, jak dla mnie Potrta nie umywa się do Korony, ale jak masz zamawiać to nie zwlekaj, bo terminy realizacji mają powalające. Mnie osobiście się nie spieszy, bo chcę montować po malowaniu ścian, więc najwcześniej za miesiąc, albo i póżniej. A propos malowania jakie farby kupujecie i gdzie ofkors? :roll:

Dzisiaj ostatecznie złożyłam zamówienie na drzwi wewnętrzne w Impro. Życzyłabym sobie i innym inwestorom tak rzetelnego doradztwa w każdej materii budowlanej :)

A Tobie Jolu zdradzę tajemnicę z pierwszej ręki: wkrótce Twoja Korona będzie gotowa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, zerknij na mapę. Radwanice są położone mniej wiecej w takiej odległości od centrun jak np. Brochów. Teraz mieszkam na Kozanowie, i mimo że to Wrocław, do centrum mam dokładnie tak samo daleko jka z mojej działki. A mionerką i owszem chciałabym być i to bardzo. Zwłaszcza na etapie wykończeniówki i w obliczu kryzysu, który mimo, że buduję bez kredytu, coraz bardziej odczuwam. :-?

 

Nie ważna odległość, ale ilość skrzyżowań i korków po drodze.

Ja na plac JPII mam teraz 18km, wcześniej miałem około 8km. Ale przez Lotniczą i Legnicką śmigam szybciej niż przez Borowską, Swobodną i itd...

Nie wiem ile z Radwanic , ale podejrzewam, że na trzeciego się nie da wyprzedzać w razie pilnej konieczności

:wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...