Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie - na dniach zamawiam w końcu wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Opcje są 3:

 

1. Centrala ComfoAir 550

2. Centrala ComfoAir 550 VV z nagrzewnicą elektryczną wstępną wbudowaną w rekuperator - cena: + 1500zł w porównianiu z opcją 1.

3. Centrala ComfoAir 550 ERV z wymiennikiem entalpicznym umożliwiającym utrzymanie wilgotności wewnątrz budynku) - cena: + 2900zł w porównaniu z opcją 1.

 

Co radzicie? Jest sens iść w koszta i brać droższą centralę, czy to tylko bardziej gadżet i wersja 1 jest ok?

 

Pzdr!

TS

 

Mądra głowa forumowej wentylacji adam_mk wyśmiewa wymiennik entalpiczny - tak mi się jakoś zapamiętało po lekturze rekuperatorowo-gwc-wątków... Niestety nie pamiętam jak to uzasadnia... Może zapytaj Go bezpośrednio :roll:

 

A gdzie zamawiasz reku i jak wygląda u Ciebie projekt (czasowo i banknotowo)??

Też muszę wziąć się z tym bykiem za roki w najbliższych dniach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witm wszystkich !

 

mam pytanie czy cena 11zl/m2 za polozenie tapet z wlokna szklanego (bez malowania) jest ok?

 

Nie orientuje sie czy to duzo, malo...moze ktos ma doswiadczenia z tymi tapetami?

 

Caly dom zamierzam miec w tych tapetach wiec kazda zl za metr ma znaczenie:)

 

Pozdr

hba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjezdza do mnie pan w sprawie bramy garazowej Normstahla z Bingo.

Drzwi zewnetrzne dalej stoja pod znakiem zapytania.

Dajcie znac co z tym modelem New z Impro czy mozna pozbyc sie tej srebrnej ramki i jak to wyglada.

 

Cena bramy Normstahl w Bingo po maksymalnym rabacie była wyższa do 750 zł od innych dystrybutorów (Romis Dzierżoniów, Well Łagiewniki i jeden ze świdnicy, ale nie pamiętam nazwy)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjezdza do mnie pan w sprawie bramy garazowej Normstahla z Bingo.

Drzwi zewnetrzne dalej stoja pod znakiem zapytania.

Dajcie znac co z tym modelem New z Impro czy mozna pozbyc sie tej srebrnej ramki i jak to wyglada.

 

Tak jak pisaliśmy - można zrezygnować z malowania jej na srebrny kolor i będzie wówczas jak reszta drzwi. Jak rozumiem to bez dopłaty, a powinno moim zdaniem nawet dać rabat ;) Przecież to jakaś operacja mniej.

Można zamówić ją w innym kolorze z palety RAL za dopłatą. Nie wiem ile dopłaty.

Można zamienić ją za dopłatą 214zł (nie wiem czy to netto czy brutto) na ramkę z kwasówki. Jutro idę do lokalnego dystrybutora i poproszę o wycenę. Potem porównam z tym co oferuje Impro, bo jak dostanę podobny rabat, to nie będę musiał płacić 200zł za dojazd na montaż. Oczywiście o wynikach negocjacji poinformuję.

 

Informacja o ramce z kwasówki pochodzi od producenta, a pod e-mail'em podpisał się pan Piotr Solecki. Model nazywa się tak jak na stronie Impro - New3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądra głowa forumowej wentylacji adam_mk wyśmiewa wymiennik entalpiczny - tak mi się jakoś zapamiętało po lekturze rekuperatorowo-gwc-wątków... Niestety nie pamiętam jak to uzasadnia... Może zapytaj Go bezpośrednio :roll:

 

A gdzie zamawiasz reku i jak wygląda u Ciebie projekt (czasowo i banknotowo)??

Też muszę wziąć się z tym bykiem za roki w najbliższych dniach..

 

No własnie chyba zdecyduję się na opcję, którą instalują na rynku od kilku lat, więc pewnie mniejsze ryzyko wtopy... ;).

 

Zamówię chyba w rekuperatory.pl . Blisko mnie, dobre opinie z grupy wrocławskiej, odzew z wyceną (co dla kilku firm okazało się problemem nie do przeskoczenia... :wink: ).

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich forumowiczów przestrzec przed firma oferujaca okna. Firma nazywa sie "e-edycja". Jak poszukacie to znajdziecie ich strone www. Firma ta zainstalowała mi okna. po 10 tygodniach oczekiwania( miało być 5 tygodni). tłumaczyli sie tym, ze to producent okien sie nie wyrabia. Po sprawdzeniu u producenta okazało się, że firma zalega z płatnosciami i stad opóźnienie. Ponoc doszło do tego, że zamawiała okna przez innych przedstawicieli fabryki. (ponoć gdyz nie jestem w stanie tego udowodnić). Po zamontowaniu okien okazało się, że okna są fatalne. Zamówilismy okna w kolorze złoty dąb wykonane z PCV. Na jednym z okien w okleinie drewnopodobnej jest pęcherzyk powietrza, w innym od zewnetrznej strony narozniki są poobcinane i zamalowane farba koloru brazowego. w stykach okleiny są zacieki z farby na łączeniach. W oknie które się nie otwiera jest różnica 0,5 cm pomiedzy naroznikami a srodkiem "skrzydła" a ramą. W dniu 24 października 2008r złozona została reklamacja. Do dnia dzisiejszego nie otrzymalismy protokołu reklamacji. Okna oczywiście nie zostały wymienione. Na pytanie kiedy zostana usuniete usterki właścicielka firmy stwierdziła z rozbrajającą szczerością "przecież sie pan jeszcze nie wprowadza". Taka odpowiedz usłyszałem w grudniu. W styczniu nie mozna sie do firmy dodzwonić. Po kilkukrotnym (co chwile i non stop) dzwonieniu do firmy na nr komórkowy otrzymałem wiadomość sms że właściciele są na urlopie i wrócą w lutym. Ręce opadaja. Zainteresowanym mogę przesłać zdjęcia jakie okna zainstalowała ta firma. Sprawa znajdzie prawdopodobnie finał w Sądzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna porcyjka informacji o drzwiach.

Jola podawała, że rabat wynosi chyba 20%. Zgadza się jeżeli chodzi o Polskone. Na inne jest mniejszy. W salonie dają 15%, a pan Sebastian dla nas daje 20% i chwała mu za to ;) U dystrybutora w moim mieście mogę dostać 15% i ... zamontować sobie sam. Po prostu przerzucenie na zasadach hurtowych. Nie pamiętam czy chodziło o Koronę czy Lutostańskiego - rabat dla grupy to 12%.

Zobaczymy jak wycenią mi drzwi Lupola. Jeżeli wierzyć kobiecie w salonie u mnie - Lupol robi drzwi wg. rzeczywistych wymiarów (nie kojarzę takiej informacji z Impro, ale nie pytałem). Można też wybierać ilość zamków i rygli, a chyba pan Sebastian mówił, że standardem jest zamek 4-ryglowy. O tyle miałbym dobrze lokalnie, że podjadą sami i zmierzą już przed zamówieniem. Generalnie wolę jak robią wszystko od A do Z, żeby potem nie zrzucali winy na mnie czy inne osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolejna porcyjka informacji o drzwiach.

Jola podawała, że rabat wynosi chyba 20%. Zgadza się jeżeli chodzi o Polskone. Na inne jest mniejszy. W salonie dają 15%, a pan Sebastian dla nas daje 20% i chwała mu za to ;) U dystrybutora w moim mieście mogę dostać 15% i ... zamontować sobie sam. Po prostu przerzucenie na zasadach hurtowych. Nie pamiętam czy chodziło o Koronę czy Lutostańskiego - rabat dla grupy to 12%.

Zobaczymy jak wycenią mi drzwi Lupola. Jeżeli wierzyć kobiecie w salonie u mnie - Lupol robi drzwi wg. rzeczywistych wymiarów (nie kojarzę takiej informacji z Impro, ale nie pytałem). Można też wybierać ilość zamków i rygli, a chyba pan Sebastian mówił, że standardem jest zamek 4-ryglowy. O tyle miałbym dobrze lokalnie, że podjadą sami i zmierzą już przed zamówieniem. Generalnie wolę jak robią wszystko od A do Z, żeby potem nie zrzucali winy na mnie czy inne osoby.

 

Rabaty mamy takie:

Pol Skone 20%

Korona 15%

(ja brałam bez montażu)

 

potwierdzam info o zamku 4-ryglowym w Lupolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochani troche mnie tu nie było i mam troche zaległości w lekturze

ale mam pytanko

gdzie i jakie parapety wewnętrzne i zewnętrzne zamawiacie i jakie ceny macie?

my w sobote bylismy i jednego kamieniarza z miejscowości gdzie się budujemy i tam za granit WENGE wołają 780 zeta za m2 z montazem

dziś mąż obdzwonił kilka jeszcze kamieniarzy między innymi w strzegomiu i tam wołają 680 ale bez transpotru i montażu

gdzie kupić dobre parapety a niedrogie

pozdrawiam D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie gdzie w okolicy można kupić tanio kostkę brukową betonową lub granitową. Gdzie kupowaliście i kto wam wykonywał chodniki. Jakie są obecne ceny.

Będę wdzięczny za pomoc.

Ja mogę polecić układacza. Gość jest z Pleszewa, ale robi też wyjazdowe roboty. Zenon Pawlicki (601) 884 073. Nie był drogi, ale teraz nie dam głowy ile płaciliśmy. Robione było w lecie. Kojarzy mi się 24zł/m2, ale nie pamiętam czy to było już z podsypką czy nie. Proponował 2 grubości podsypki i wzieliśmy cieńszą. Póki co - bez zarzutu. Minusem jest to, że zostawia robotników i znika. Pojawia się ze 3 tygodnie po robocie po kasę. Musieliśmy troszkę ochrzanić gości, żeby rzucali kostki, bo bo ta warstwa kolorowa się drapie i żeby układali górą... do góry ;) Spód był w minimalnie innym odcieniu - góra była barwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochani troche mnie tu nie było i mam troche zaległości w lekturze

ale mam pytanko

gdzie i jakie parapety wewnętrzne i zewnętrzne zamawiacie i jakie ceny macie?

my w sobote bylismy i jednego kamieniarza z miejscowości gdzie się budujemy i tam za granit WENGE wołają 780 zeta za m2 z montazem

dziś mąż obdzwonił kilka jeszcze kamieniarzy między innymi w strzegomiu i tam wołają 680 ale bez transpotru i montażu

gdzie kupić dobre parapety a niedrogie

pozdrawiam D

Ja zatrzymałem się w Bykowie, bo widziałem dużo kamienia na placu. Nie mieli jednak nic zielonego (Gwatemala Verde, Forrest Green). Spróbuj namierzyć ich telefon - a nóż mają twojego faworyta ;) Mi kazał szukać we Wrocławiu - o ile nie pomyliłem czegoś - na Pełczyńskiej i Szczecińskiej.

Mój kamieniarz nie jest tani, ale co szkodzi - przedzwoń i zapytaj ASTOR

My mamy identyczne jak kominek - Crema cośtam. Aha - łącznie 3 sztuki: 155x28 - 2 szt. i 70x28, więc nawet się nie zastanawiałem. Cena chyba 630zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...