Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

to jestesmy umowieni ;)

 

ciasto z kruszonka... ech rozmarzylam sie

 

Ja reprezentuję stronnictwo szneki z glancem. :wink:

 

A blablanie... - no przecież tu jest właśnie dobre miejsce na to. W "Doświadczeniach" to co innego - tam należy konkretnie.

 

no nie wiem bo Daro nas gonil jak kawki sobie z rana stawialismy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

My tu pitu pitu, a mamy do podjęcia decyzję jeszcze przed posadzką

 

KOMINEK, a właściwie koza.

 

W Bertelsenie w Tyńcu jest ładny PIEC KOMINKOWY HETA Napoli ale kosztuje dwukrotnie więcej niż czeski PIEC KOMINKOWY ABX Polar 8

 

Sęk w tym, że Duńczyk ma podejście powietrza zewnętrznego od dołu, a Czech od tyłu, stąd decyzja tak nagli.

 

Nie znam nikogo, kto miałby coś takiego w domu, więc ciężko o wyrobienie sobie opinii.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wo matko :o , cena polistyrenu ekstrudowanego tudzież pianki VAPOTHERM XR powalila mnie na kolana - wychodzi jakieś 1300 zł brutto za 30 m2 5 cm grubości, gdzie taka sama ilość zwykłego styropianu na podłogę to około 200 zł. Jednak poczekam do nastepnej zimy, jak zamieszkamy, to ocenię, czy trzeba garaż docieplać i położymu coś na sufit i ewentualnie na ścianę między garażem a domem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wo matko :o , cena polistyrenu ekstrudowanego tudzież pianki VAPOTHERM XR powalila mnie na kolana - wychodzi jakieś 1300 zł brutto za 30 m2 5 cm grubości, gdzie taka sama ilość zwykłego styropianu na podłogę to około 200 zł. Jednak poczekam do nastepnej zimy, jak zamieszkamy, to ocenię, czy trzeba garaż docieplać i położymu coś na sufit i ewentualnie na ścianę między garażem a domem.

 

 

my nie mamy nic dodatkowego a nad calym garazem mamy lazienke (dalam ogrzewanie podlogowe plus 3 grzejniki) teraz mamy sypialnie nad garazem (ogrzewanym ale bez dodatkowych styropianow i jest o 2 stopnie chlodniej niz w pozostalej czesci dolu) ale w sypialni to nie kaloryfery podgrzewaja atmosfere....... :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu pitu pitu, a mamy do podjęcia decyzję jeszcze przed posadzką

 

KOMINEK, a właściwie koza.

 

W Bertelsenie w Tyńcu jest ładny PIEC KOMINKOWY HETA Napoli ale kosztuje dwukrotnie więcej niż czeski PIEC KOMINKOWY ABX Polar 8

 

Sęk w tym, że Duńczyk ma podejście powietrza zewnętrznego od dołu, a Czech od tyłu, stąd decyzja tak nagli.

 

Nie znam nikogo, kto miałby coś takiego w domu, więc ciężko o wyrobienie sobie opinii.

 

Pozdrav

 

Boba Budowniczowa ma koze i Irma ma koze na forum, ale inne niz te pokazane przez Ciebie.

 

Mi osobiscie sie podoba bardziej ta drozsza (sic!) ale ta czeska tez jest niezla -na pierwszy rzut oka troche gorzej wykonana, ale moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu pitu pitu, a mamy do podjęcia decyzję jeszcze przed posadzką

 

KOMINEK, a właściwie koza.

 

W Bertelsenie w Tyńcu jest ładny PIEC KOMINKOWY HETA Napoli ale kosztuje dwukrotnie więcej niż czeski PIEC KOMINKOWY ABX Polar 8

 

Sęk w tym, że Duńczyk ma podejście powietrza zewnętrznego od dołu, a Czech od tyłu, stąd decyzja tak nagli.

 

Nie znam nikogo, kto miałby coś takiego w domu, więc ciężko o wyrobienie sobie opinii.

 

Pozdrav

 

Boba Budowniczowa ma koze i Irma ma koze na forum, ale inne niz te pokazane przez Ciebie.

 

Mi osobiscie sie podoba bardziej ta drozsza (sic!) ale ta czeska tez jest niezla -na pierwszy rzut oka troche gorzej wykonana, ale moge sie mylic...

 

cofam swoje zdanie....

przyjrzalam sie ten czeski mi sie bardziej widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu pitu pitu, a mamy do podjęcia decyzję jeszcze przed posadzką

 

KOMINEK, a właściwie koza.

 

W Bertelsenie w Tyńcu jest ładny PIEC KOMINKOWY HETA Napoli ale kosztuje dwukrotnie więcej niż czeski PIEC KOMINKOWY ABX Polar 8

 

Sęk w tym, że Duńczyk ma podejście powietrza zewnętrznego od dołu, a Czech od tyłu, stąd decyzja tak nagli.

 

Nie znam nikogo, kto miałby coś takiego w domu, więc ciężko o wyrobienie sobie opinii.

 

Pozdrav

 

Boba Budowniczowa ma koze i Irma ma koze na forum, ale inne niz te pokazane przez Ciebie.

 

Mi osobiscie sie podoba bardziej ta drozsza (sic!) ale ta czeska tez jest niezla -na pierwszy rzut oka troche gorzej wykonana, ale moge sie mylic...

 

cofam swoje zdanie....

przyjrzalam sie ten czeski mi sie bardziej widzi

 

Ma jeszcze jedną zaletę - przy odbiorze można nabyć dobre piwko lub śliwowiczkę o!

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że Duńczyk ma podejście powietrza zewnętrznego od dołu, a Czech od tyłu, stąd decyzja tak nagli.

Spróbuj zadzwonić do mojego Astora i zapytać o te kozy. Że niby Cię interesują i czy nimi handluje, a jeżeli tak - to która lepsza. ;)

Co do kominków to podałbym Ci kryterium, ale nie wiem czy z kozami jest tak samo - porządny kominek musi swoje ważyć Strzelam - minimum 150kg, bo 80 kg to hipermarketowy towar, nie nadający się raczej do ciągłego palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie policzyłam... Moja chałupa wychodzi mi 2673 za 187 m2 podłogi. Przy 160 użytkowej to już 3125... A ja jeszcze nie mam ogrodzenia, obłożonych schodów betonowych, górnej łazienki, hallo-biblioteki i jednego pokoju na górze. Nie szalałam z materiałami wykńczeniowymi, dużo rzeczy robiliśmy sami... Efekt dokonania inwesteycji w czasie największego boomu budowlanego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A liczymy po podłodze czy metr powierzchni użytkowej ??

 

Zgodnie z definicją , cena jednego metra kw. planowanego mieszkania lub domu to średni wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 mkw. powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. W praktyce zależy do czego się podaje ;) dla liczenia swojego metrażu skłaniam się do uwzględniania powierzchni całkowitej - bez względu czy wykorzystasz np skos na poddaszu czy nie, to trzeba go zbudować, wykończyć, pomalować etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trabi, pan od kominków z Tyńca też mnie tymi swoimi piecami czarował. Dość długo, bo codziennie sobie z Małym w wózeczku po sąsiedzku do niego na spacer wpadałam :lol:

 

Mój znajomy ma podobną czeską kozę. Jak się ludzka godzina zrobi to jutro zadzwonię do niego i z zapytam o wrażenia. Ma ją już ze trzy lata i się chwalił, że cały dół grzeje.

 

Ja wybudowałam jednak akumulacyjną szamotową szafę i hiper zadowolona jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh, zapomniałabym... NIKT NIE MA GRAFITOWYCH RYNIEN, ŚREDNICA SPUSTÓW 100MM, Z RÓWNIE GRAFITOWYM SPUSTEM WODY DO BECZKI?

 

Pliiis, jutro mi się urlop kończy i nie będę miała czasu po sieci szperać :cry: A ODWODNIENIE CZAS ZACZĄĆ!

 

a masz już skończoną elewację? Ja teraz w weekend zakładałem rury do odwodnienia zamiast rynien spustowych. Sprawdza się dobrze i pozwala usunąć wodę daleko od domu, docelowe rynny dopiero na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...