Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Wo matko :o , cena polistyrenu ekstrudowanego tudzież pianki VAPOTHERM XR powalila mnie na kolana - wychodzi jakieś 1300 zł brutto za 30 m2 5 cm grubości, gdzie taka sama ilość zwykłego styropianu na podłogę to około 200 zł. Jednak poczekam do nastepnej zimy, jak zamieszkamy, to ocenię, czy trzeba garaż docieplać i położymu coś na sufit i ewentualnie na ścianę między garażem a domem.

 

Ja mieszkam od 3 miesięcy i mam już pewne doświadczenia z garażem nieocieplonym od wewnątrz.

Wg projektu na suficie i ścianie przylegającej do kotłowni miał być styro 5cm - nie dałem ich, bo miałbym problem z zamontowaniem bramy (niskie nadproże - mechanizm wszedł na styk), a w kotłowni jest piec na ekogroszek, więc i tak jest tam ciepło (w projekcie był gazowy).

 

W garażu mam mały grzejnik z głowicą termostatyczną, który spokojnie utrzymuje tam chyba z 15 stopni (z ciekawości to sprawdzę), choć mógłbym mniej ustawić termostatem.

Przy ociepleniu wewnętrznym musiałby mocniej grzać, bo przecież w garażu powinna być zawsze dodatnia temperatura, więc jaki sens ma ocieplanie go od wewnątrz ?

 

Minus jest jedynie taki, że w pokoju nad garażem jest trochę chłodniejsza podłoga niż w innych pomieszczeniach (nie mogłem dać więcej styro w posadzkę i jest 5 cm, bo próg wejściowy do pokoju byłby za wysoki, a już teraz jest rozmiaru schodka) - tyle, że w tym pokoju na razie słabiej grzeję, bo nie jest używany, więc trudno mi ocenić tą różnicę, a do tego przylega do bryły domu tylko 1 ścianą co też spowoduje, że będzie chłodniejszy.

 

Link do projektu:

 

http://www.archon.pl/product/m410794850837b/PAPROCIE_2#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Wo matko :o , cena polistyrenu ekstrudowanego tudzież pianki VAPOTHERM XR powalila mnie na kolana - wychodzi jakieś 1300 zł brutto za 30 m2 5 cm grubości, gdzie taka sama ilość zwykłego styropianu na podłogę to około 200 zł. Jednak poczekam do nastepnej zimy, jak zamieszkamy, to ocenię, czy trzeba garaż docieplać i położymu coś na sufit i ewentualnie na ścianę między garażem a domem.

dokładnie z tego samego powodu zrezygnowałem z niego u mnie wyszło 5000 zł na parter tylko pod podłogówkę ........

 

Anetka, nie daj się zwariować. Coś takiego w życiu Ci się nie zwróci. A potem te nasze małe domki wychodzą po 4 tyś za metr :wink: Wierz mi, przy wykończeniówce każda stówka się liczy.

A nie po 4 tylko po 1570 jak narazie :D

 

....Minus jest jedynie taki, że w pokoju nad garażem jest trochę chłodniejsza podłoga niż w innych pomieszczeniach (nie mogłem dać więcej styro w posadzkę i jest 5 cm,....

 

I mam wrażenie że z tym ociepleniem to właśnie chodzi o te chłodniejsze 5 stopni - właśnie to wyciąga podłoga z tego pomieszczenia . Problem w tym że tam grzejniki grzeją tam tak samo jak w pozostałej częsci domu a te kilka stopni po prostu ucieka przez ten strop.

AnetkaS Ja bym się teraz już tym nie martwił, jeśli będzie faktycznie źle to po prostu zrobisz w garażu ocieplenie na podwieszonym stelażu z wełny, przykryjesz regipsem i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

KOMINEK, a właściwie koza.

......

Drogi sunsiedzie

Ja tylko podpowiem ze z mego niewielkiego doświadczenia wynika że :

Taka koza ( nie ukrywam piękna) ma drzwiczki pionowe - co za tym idzie jest mała trudność w układaniu polanek w niej. Bo trzeba stawiać pionowo lub ciąć na malutkie kawałki. Standardowo dostawcy drewna przywożą pocięte metrowe kawałki na 3 częsci czyli około 33 cm.

No chyba ze zamierzasz palić tylko okazjonalnie - jak na przykład sąsiad do Ciebie wpadnie :D

Skoro tak to proszę wymazać co powyżej napisałem . W takiej sytuacji to sam będę dokładał :D

wlasnie tak pomyslalam ze bym sie kawki napila :roll:

Secam fajne masz kolezanki w pracy :lol:

Cześć siostrzyczko

Bo ja w pracy mam przeszacowane ogrzewanie i się nie da skręcić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Koalo czekam w takim razie na newsy. Ilekroć jadę w stronę Świdnicy (ostatnio codziennie) to rzucam ukradkowe spojrzenia na domki Twój i Halszki.

TMK próbowałem Cię w Tyńcu zlokalizować, ale coś mi nie idzie. Prawdopodobnie zdecydujemy się na tynkarzy z Mega1000 i chciałbym zobaczyć ich dzieło oraz pogadać ogólnie o współpracy z nimi.

Secam w takich kozach się wkłada polana właśnie na sztorc. A jak już przybędziesz to nie ma mowy o tym, żebyś dokładał - tym bardziej, że będziesz miał ręce zajęte ;-)

 

U nas koszty kształtują się ok 1750 (użytkowa) / 1350 (całkowita). Po instalacjach, przed tynkiem.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secam w takich kozach się wkłada polana właśnie na sztorc. A jak już przybędziesz to nie ma mowy o tym, żebyś dokładał - tym bardziej, że będziesz miał ręce zajęte ;-)

U nas koszty kształtują się ok 1750 (użytkowa) / 1350 (całkowita). Po instalacjach, przed tynkiem.

 

Pozdrav

Trabi TO przepraszam - ręce planowałem miec zajęte, a z tym czym przyjdę to koło kominka chodzić nie wolno bo łatwopalne :D

 

a na dzień dzisiejszy użytkowa 1580 i całkowita 1200 :D - kutfa ale ja sknera jestem

 

p.s.

Cześć Smoczyku-elektiku nasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę wszystko oprócz działki. Generalnie brakuje mi mebli kuchennych, klei do glazury, farb, kranów i mebli kuchennych. No i paru pierdół, jak listwy przypodłogowe. Reszta już jest i czeka na wbudowanie. Ale te zakupy zmieszczą się (wprawdzie z trudem) jeszcze w tych 2 tyś za metr. Ceny działki jak sądzę nie należy liczyć, bo nie jest to obiektywne. Jeden kupi za 300tyś inny za 50. Wszystko zależy od lokalizacji i uzbrojenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny działki jak sądzę nie należy liczyć, bo nie jest to obiektywne. Jeden kupi za 300tyś inny za 50. Wszystko zależy od lokalizacji i uzbrojenia.
To tak samo nie powinno się wliczać ceny dociągnięcia do działki mediów. Bo ja musiałem doprowadzić sobie wodociąg o długości jakiś 300m a ktoś miał w granicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...