Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

My mielismy z DRE biale w poprzednim mieszkaniu i cztery lata sprawowaly sie super.

Teraz mamy drewniane z tych do samodzielnego wykonczenia :wink: .

( jak wspominalam, super drzwi robione przez stolarza ma sasiadka, ale teraz choroba u nich, wiec nie mam jak ich obzdjeciowac i wziac namiarow, ale pamietam dla zainteresowanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

dziekuje za odpowiedzi.

Najbardziej podobaly mi sie z wypadajacymi koleczkami w drzwiach lazienkowych - rzeczywiscie malutenki mankament, w koncu nie wypadaja całe drzwi tylko ich częśc :) hhihihih

 

sluchajcie a plytowe biale malowane minimax PORTY? jakas opinia?

moge kupic tak: DRE ale te koleczka wypadajace mnie zabily:)

Polskone ale moj maz wezmie ze mna rozwod ze ma skuwac o 2cm w bok otwory drzwiowe

Porta ale musze obnizyc o 2cm otwory drzwiowe.

 

Fachowcy mowia ze z tych 3 to porta podobno najporzadniejsza - prawda li to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Polskone - bardzo fajnie się prezentują i zgrywają się z mahoniem w moich oknach. Na moje życzenie zrobili podcięcia - tak jak to wymagane jest przy wentylacji mechanicznej.

Problemy montażowe zależą od ścian i wielu wcześniejszych prac. U mnie jest jeden problem z przesuwnymi do kuchni bo mi opadły. Za słabe stelaże zamontowałem w ścianie g-k. Sprawa do poprawy i sama ekipa z Budusa zaproponowała rozwiązanie, teraz szukamy kątownika 3m długiego, z blachy 4mm, o szer 2x 6cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podobaly mi sie z wypadajacymi koleczkami w drzwiach lazienkowych - rzeczywiscie malutenki mankament, w koncu nie wypadaja całe drzwi tylko ich częśc :) hhihihih

 

Fachowcy mowia ze z tych 3 to porta podobno najporzadniejsza - prawda li to?

Kółeczka? Chodzi o tylejki? A nie można ich przykleić?

 

Co do porządności... Kiedy oglądałem na Budmie i w salonie, to Polskone moim zdaniem wyglądało lepiej. To może jednak być złudzenie. Może były tylko porządniej zamontowane? Coś mi jeszcze świta, że Porta ma takie najzwyklejsze zawiasy. Nam się podobają trochę większe o prostych brzegach. W przypadku Polskone mają takie fajne u góry i u dołu, jednak mieli reklamacje w wersji z dużą szybą - nie wytrzymywały. Teraz mają mieć podkładkę teflonową. Co do tych brakujących 2cm - ja mam 214 teraz, po parkiecie będzie 212 i to też bywa za dużo. Dlatego rozwiązaniem może być Korona - z dopłatą do 3 drzwi, które mają ten mankament.

Dzisiaj w Ostrowie polecano mi przyjrzenie się drzwiom K&P, ale nie mieli na wystawce.

 

Natalia pisała, że jak mnie widzą, to jak sprzedawcy mnie widzą, to dadzą bez marży, byle się mnie pozbyć. Chyba to jednak prawda :roll: Pan Sebastian napisał mi, że w tym co mi zaproponowano w Ostrowie jest zwykły zamek 4-ryglowy, a powinien być "4-ryglowy z górną wkładką blokującą", bo niektórzy ubezpieczyciele się czepiają. No więc poszedłem i tłumaczę kobicie, jaki chcę i żeby w razie czego zmienić i dopłacę. A ta że mam taki. Montażysta był obok i wyjaśnił o co chodzi - otóż dolny zamek zamyka rygle, a górny zamek blokuje, że nie można ich otworzyć. Kobieta dalej, że jak taki mam. Dalej nawijała, że właśnie taki mam, bo jest 4-ryglowy. Stwierdziłem, że nie ma co się kłócić, dałem jej porządny wydruk, na którym wszystkie opcje były wymienione, wliczając zamek 4-ryglowy z górną wkładką blokującą. Już bez żadnych skreśleń i dopisków (Godin i Ellaj widziały te bazgroły). Przybiła pieczątkę i podpisała się. W poniedziałek znowu telefon do Lupola ;)

Właśnie doczytałem na stronie Lupol - doradca, że faktycznie są dwa zamki :

4-ryglowe firmy Schuring® o rozmiarze 8/92 z drugim blokującym zamkiem górnym, na dwie wkładki PZ

4-ryglowy firmy Metalplast o rozmiarze 8/72 z drugim niezależnym zamkiem górnym, na dwie wkładki PZ,

Pocieszające jest to, że kobieta mówiła o rozmiarze 8/92. Pytanie tylko czy jak napisała do Lupola o 4-ryglowy, też o tym pomyśleli. Stracę kolejne 15 minut ale wyjaśnię u źródeł, bo reklamacja będzie bardziej pracochłonna.

 

Aha - zamówili sobie na wystawkę ten model !!! W mahoniu tak jak nasze. Tylko kolor inny - palisander a nie palisander-mahoń. Żona ma tylko nadzieję, że nie rozplenią się te drzwi w okolicy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje życzenie zrobili podcięcia - tak jak to wymagane jest przy wentylacji mechanicznej.

Hmmm... a ja myślałem, że nawet bardziej wymagane przy grawitacyjnej. Przecież powietrze jakoś musi przedostać się z pomieszczeń "czystych" do pomieszczeń "brudnych". W mechanicznej jest to wymuszane, a w grawitacyjnej jak pogoda będzie nieodpowiednia, to drzwi zblokowałyby do końca wymianę powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, faktycznie, ale dasz im popalic :D

Ten model drzwi nie figuruje na stronie producenta. Program Lupola do kalkulacji nie obejmuje go. Przynajmniej w Ostrowie. Widziałaś jak wygląda zamówienie :roll: Przyjdą drzwi nie takie jak chcę i co? Nie odbiorę i w najlepszym przypadku pewnie 1 tygodzień, żeby założyć inny typ zamka. A co będzie jak się okaże, że nie da się tak prosto i trzeba nowe drzwi zrobić? Kolejne 5 tygodni czekania? Koniec lutego/początek marca mają wejść płytkarze (to już odrębna historia a raczej histeria :evil: ) Wtedy chcę od razu montować drzwi zewnętrzne, bo nie wyobrażam sobie położenia gresu i trzymania drzwi tymczasowych, które mogą się urwać. Zresztą one przytwierdzone są do słupa, który na wylewce i muszą być zdemontowane.

A co będzie jak powiedzą mi, że wszystko jest jak zamawiałem i będą się wypierać? Do sądu? I ile to potrwa?

 

A co do płytkarza. Kupuję moją "chińszczyznę" polerowaną, dzwonię do gościa czy sprawdził moje obliczenia, a ten że nie odzywałem się, to sądził, ze sprawa nie aktualna, a trafiła mu się robota to wziął i najbliższy termin to... koniec roku :evil: :evil: :evil: . Gość dostał rysunki, obliczenia, miał je sprawdzić i wycenić. Mieliśmy mu tylko przekazać jakie płytki w górnej łazience. Oczywiście miał telefon i e-mail ode mnie. Cholera mnie wzięła. Skąd teraz wziąć kogoś dobrego? Dałem telefon żonie, bo myślałem, że mnie jasna cholera trafi. Gość w sklepie zaczął mnie reanimować fachowcowo - dał mi wizytówki do dwóch fachowców, ale mówił, że nie wie jak u nich z terminami. Żona jakoś wytrzymała nerwowo i facet ma przyjść jak obiecał. Kobiety się na coś jednak przydają ;) Teraz jednak facet będzie miał gorzej niż ze mną. Zostawię go żonie, a ta jest... bardziej upierdliwa niż ja :lol: Ja wiem, że wszystko nie może być idealnie. Ona nie :wink: :lol:

 

Ehhhh... Ostatni fachowiec - kominkarz - chyba mnie lekko zmylił. Myślałem, że mamy już fachowców, którzy są słowni, robią dobrze, nie ma problemów z terminem, doradzą, nie poddają się w trudnych rzeczach itp. O właśnie - ostatnio kolega z Warszawy się pytał i gość nie widzi problemu z wykonaniem kominka w Warszawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha ubaw po pach ...kółeczka wypadają :evil: jak już roczny dzieciak wyczaił, że wypadają z dwóch stron drzwi to już klejenie nie pomogło... a co wy na to że w drzwiach z szybą mleczną szyba się odbarwia... jakby robiły się przeźroczyste plamy :o Ja do nic nic nie mam bo jesteśmy odbiorcą ich frontów ale jakość drzwi...no chyba że jestem za bardzo wymagająca :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha ubaw po pach ...kółeczka wypadają :evil: jak już roczny dzieciak wyczaił, że wypadają z dwóch stron drzwi to już klejenie nie pomogło... a co wy na to że w drzwiach z szybą mleczną szyba się odbarwia... jakby robiły się przeźroczyste plamy :o Ja do nic nic nie mam bo jesteśmy odbiorcą ich frontów ale jakość drzwi...no chyba że jestem za bardzo wymagająca :D

No nie - chcesz mi powiedzieć, że nie ma takiego kleju, żeby sprostał Twojemu dziecku? :roll: Ja twierdzę, że są odpowiednie kleje, tylko kwestia by je odpowiednio dobrać i użyć. Wiem to na własnej skórze. No może nie skórze :wink: Sprawdzone że tak powiem... organoleptycznie :lol:

Plamy przezroczyste powiadasz... Hmmm... to jakieś dziadostwo. A ta szybka to jak wykonana? Naklejona folia czy pomalowana i sklejona? Nie podejrzewam, żeby szyba piaskowana czy trawiona (satynowa) tak się zachowywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazuję dalej namiary na godnego polecenia "misia". Ja namiar dostałem od SUSPENSERA (za co mu dziękuję i muszę z butelczyną do niego zawitać ;)) Własnie u mnie skończył , a roboty trochę było - dwa stropy (skomplikowane) piętro, kolonkowa, 2 kominy, 3 x schody itp. w przyszłym tyg. kończy. Z czystym sumieniem moge polecić. Wiem,że zajmuje sie też wykończeniówką i tynkami. Drogi nie jest. Pozdrawiam (namiar na priv)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol:

O, matko, Frankai, ale sie usmialam.

Nie dlatego, ze cos z tymi drzwiami i z tym plytkarzem, ale te Twoje teksty...

Ja tez czekam teraz na chlopaka, ktory robil mi podbitke. Kladzie rowniez plytki, a ja chce polozyc w garazu i kotlowni.

W lazience na gorze zrobil mi moj kuzyn. Rewelacja! Nic mu nie musialam mowic i stac nad glowa, a rozumielismy sie bez slow. Dokladny do bolu.

Frankai, bylby dobry dla Twojej zony :D

Niestety, wyemigrowal i teraz sama musze szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol:

O, matko, Frankai, ale sie usmialam.

Nie dlatego, ze cos z tymi drzwiami i z tym plytkarzem, ale te Twoje teksty...

 

Hmmm... Ciekawe... Jakoś dzisiaj nie do śmiechu mi było. Dzień zaczął się kiepsko - nawet ślubnej się dostało. Dlatego pewnie tak mnie osłabił ten płytkarz.

 

W lazience na gorze zrobil mi moj kuzyn. Rewelacja! Nic mu nie musialam mowic i stac nad glowa, a rozumielismy sie bez slow. Dokladny do bolu.

Frankai, bylby dobry dla Twojej zony :D

Ale co masz na myśli? :roll: Jeżeli kładzenie płytek - to się zgadzam. Na coś innego - nie bardzo. W razie czego nadzór przejmuję ja :roll:

 

Niestety, wyemigrowal i teraz sama musze szukac.

Teraz kryzys na świecie, a u nas to zawsze jakoś będzie. Dzwoń do niego i powiedz, że wygrał w teleturnieju budowlanym główną nagrodę. Bezpłatny bilet do Polski. Regulamin loterii mówi, że należy wykonać wzorcowo dwie budowy - jedną dla kogoś z rodziny, a drugą dla fundatora nagrody. Zgadnij kto ufunduje nagrodę? ;)

 

Całe szczęście, że dzień skończył się dobrze. W naszym ulubionym salonie "Optimal" w Kaliszu, pod okiem naszego ulubieńca z łazienki - pana Grzegorza, dokonaliśmy zaręczyn. Umywalka po przejściach i bateria z przeszłością. Ideal Standard XL (jedna z trzech ostatnich umywalek, która rok temu dostępna była w sklepach) z baterią Graff Targa, którą demontowali z wystawki w Optimalu. W poniedziałek namierzyłem Targę na wyprzedaży z wystawki w Warszawie. Sęk w tym, że była to wersja z płytką, a to oznacza częste pucowanie. Woleliśmy 3 oddzielne elementy i proszę - 5 dni i w nasze łapki wpada wymarzona bateria za pół ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godin - w moim Optimalu też oferują LaTorre o którym rozmawialiśmy. Pan Grzegorz ma mi tylko wyczarować jakąś dobrą cenę. W swoim komputerze ostatnią cenę miał 307zł :o Tak dobrze to nie będzie, ale Armalux oferował mi za 540. W Luboniu pod Poznaniem są po 399zł. Myślę, że cena pana Grzegorza nie powinna odbiegać za mocno od tej. Wcześniej kupowałem od nich w cenach na poziomie sklepów internetowych, a biorąc pod uwagę doradztwo i ewentualne reklamacje, to zdecydowanie wolę kupować lokalnie.

Jeżeli masz już zestawienie materiałów, to spróbuj mu wysłać do wyceny. Może się okazać, że nawet doliczając transport będzie się opłacać. Gdybyś zamawiała coś małego (np. baterie), to jestem w stanie dokonać przerzutu do Wrocka. Mamy tam swoje biura na Sołtysowicach - w tym biurowców za stacją Jet - i kolega co tydzień tam jeździ.

Jak będę miał już wyceny, to dam Ci znać.

W rozmowach z panem Grzegorzem powołaj się na mnie. Gdyby zapomniał nazwiska, to przypomnij, że brałem Targę z wystawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai jestem Ci niezmiernie wdzięczna za mobilizację i cieszę się, że mam grono dobrych "duszków" na forum. Dzięki Wam moja budowa ma szanse zmieniać się w domek :)

Tak myślałam, że znajdziesz lepszą ofertę od Armalux`a :wink:

Kolejne kroki naturalnie skieruję do p.Grzegorza i wierz mi, na pewno będzie kojarzył Twoją osobę :D :D

Na maila wysyłam Ci jeszcze jedną radę w sprawie drzwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godin - jak dla mnie forum to nie tylko miejsce do wygadania się, ale wymiany informacji i wyciągnięcia korzyści. Co do Armalux-a, to podobała mi się tam obsługa i wybór. Poziom cenowy zawsze weryfikuję, więc niestety nie zrobią ze mną interesu, zwłaszcza, że mój Optimal jak widać ma wszystko co mi potrzeba. Aha - gdyby ktoś potrzebował grzejniki to też mają. Ja brałem od nich Viessmann Carat - śliczne "plan'y" a cenowo pomiędzy zwykłymi a Vasco czy Jaga. Ponoć też współpracują z Cermagiem, więc jak u nich czegoś nie ma, to mogą mi zamówić.

Słuszna uwaga z tymi drzwiami i myślę, że warta upublicznienia. Kupując wkładki i klamki niezależnie, zapłaci się 22% VAT. Ja będę kupował u sprzedawcy drzwi i oni będą mi montować po odejściu ostatnich fachowców. Muszę tylko zwrócić uwagę, by mi policzyli 7%.

 

Ellaj - drogi mi wychodzi ten mój fachowiec. Może Twój kuzyn jednak wróciłby? :roll: 20 tys. za 2 łazienki + 50m2 podłogi z cokołami wkuwanymi i ciętymi z płytek.

W jednej łazience mają do wykonania: prysznic podtynkowy, montaż baterii umywalkowej pod tynkiem, obłożenie wnęki okiennej, dwie półeczki, montaż kabiny, umywalki, montaż dwóch luster w płytkach, obniżenie sufitu G-K (5m2), montaż grzejnika, płytki + lustra to 25.6m2, podłoga 4.6m2

W drugiej: obłożenie owalnej wanny (mozaiką), około 20m2 płytek na ścianach, około 7m2 stiuku, montaż stelażu pod umywalkę i ścianki G-K przy niej, podłączenie i montaż grzejnika, montaż baterii wannowej, montaż umywalki, baterii, syfonu, około 12m 2 płytek podłogowych.

Na tych 60m2 podłogówki są podziały pól, które muszą zniknąć, więc obróbka matami Schlittera. Powiedzmy 3mb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przed wyborem armatury. Może pokażecie kraniki jakie kupujecie. Linki oczywiście.

Jutro stworzę pełną listę w Excelu pod wycenę do Optimala. Potem pojawią się tam odpowiednie cenki.

Mogę Ci podesłać zdjęcia, bo zgrywam wszystko na laptopa, żeby żonie pokazywać. Wyślij mi swój e-mail na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przed wyborem armatury. Może pokażecie kraniki jakie kupujecie. Linki oczywiście.

Jutro stworzę pełną listę w Excelu pod wycenę do Optimala. Potem pojawią się tam odpowiednie cenki.

Mogę Ci podesłać zdjęcia, bo zgrywam wszystko na laptopa, żeby żonie pokazywać. Wyślij mi swój e-mail na priva.

To i ja proszę, i ja ;-) Jeśli można, to wysyłam maila na priva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX - a te brakujące 2 cm opaska drzwiowa nie przykryje?

 

Frankai - dalej się rozglądasz za drzwiami???????? Ja tam pod koniec budowy nie miałam już tyle cierpliwości, drzwi - stolarz ten sam co okna, drzwi wejściowe bardzo polecam http://www.sitak.com.pl , podłoga - byłam w 2 sklepach na Jagiełły i Traugutta, w ostatnim cena okazała się lepsza.Schody -Dobroszyce. Meble - Matkowski, oświetlenie - amplex.pl, kutek.com.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...