Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Frankai - dalej się rozglądasz za drzwiami???????? Ja tam pod koniec budowy nie miałam już tyle cierpliwości

Ja się nie rozglądam http://autokacik.pl/images/graemlins/foch.gif .Ja tylko ustalam czy dostanę to co zamówiłem jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne. Jeżeli chodzi o wewnętrzne, to mam 4 firmy wytypowane. Jak skończę z łazienkami, to moja piękniejsza acz upierdliwsza połowa, wskaże jakie drzwi chce, a pan Sebastian dostanie ode mnie wymiary do wyceny. Podejrzewam, że skończy się na Koronie jako tańszej od Lutostańskiego. No chyba że Polskone jednak okaże się tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Mam do oddania: WC stojacy (taki tymczasowy jak budowlancy sie kreca jest jak znalazl bo nasze docelowe kibelki zainstalowalismy dopiero jak wszyscy fachowcy sobie juz na dobre poszli ;-) ) oraz koze (taka lepsza) ktora grzalismy dopoki nie zrobilismy podlogowki, brodzik prysznicowy (bez kabiny)

jesli ktos jest chetny to zapraszam na priv

pozdrawiam flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

zalatwiam papiery do odbioru budynku. No i potrzebny jest świadectwo energetyczne. Z wiadomych względów nie jestem zainteresowany jakością jego wykonania a tym aby PINB uznal i odebra oraz tym aby bylo jak najtaniej. Czy ktos mógłby podzielić się namiarem i informacją o cenie. (allegro przeszukane)

 

pozdrawiam

saper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godin i Ellaj - dzwoniłem jeszcze raz do Lupola i pani potwierdziła, że zamówiono mi zamek Shuring'a (z górną wkładką blokującą; Metalplast jest też 4-ryglowy ale bez tej możliwości) i szybkę P2 (piaskowany wzór jak na zdjęciu z Impro). Wszystko więc jest "cacy" :) Nie spodziewałem się takiej ceny i moje przekonanie, że za dobre rzeczy trzeba sporo płacić, ciągle nie daje mi żyć :roll:

 

Tak czy owak - teraz muszę zająć się zamówieniem materiału na łazienki.

W tym wypadku przynajmniej wiem, że mój dostawca wie na 100% co zamawia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kroki naturalnie skieruję do p.Grzegorza i wierz mi, na pewno będzie kojarzył Twoją osobę :D :D

Wysłałem e-mail do pana Grzegorza i "ostrzegłem" go o telefonach z Wrocławia. Jesteś klientem, który do niego nie przyjdzie z ulicy, więc moim zdaniem trzeba Cię przyciągnąć równie atrakcyjnym rabatem jak mój. Przy następnej wizycie (w środę?) spróbuję jakiś rabat wypracować pod hasłem "Grupa Wrocławska" albo "Wszyscy krewni i znajomi królika Frankai'a".

Ich stronka: Optimal Co prawda sprzed pół roku chyba jest, bo nie mają już sklepu na Polnej. Pytaj o Grzegorza jeżeli chodzi o łazienki, a gdyby ktoś chciał grzejniki, to o pana Macieja (dał mi 32% rabatu na Viessmanna i 20% na wertykalne DeLonghi). E-mail na który mam pisać zaczyna się od salon a po małpie optimal.kalisz.pl Jakby co to mam komórki do obu speców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może jedna fajna linka. Ja przymierzam się do syfonu, ale jakby coś interesowało Was z Omnires, Bossini czy Nobili, to na swojej stronie mają zgrabną wyszukiwarkę: Omnires. Dysze jednak biorę z Tresa, bo te Nobili są fajne, ale jednak za drogie :( Bossini mi się nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem przed wyborem armatury. Może pokażecie kraniki jakie kupujecie. Linki oczywiście.

 

 

ja kupowalam caly sprzet do dwoch lazienek w aseo na popowickiej i moge polecic...

 

cenowo wyszlo ok i otrzymalam dyzy rabat ...

 

ponizej link do mojej umywalki (bedzie jeszcze do niej szafka)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1495457,2,29.html

http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1870551

 

i link do drugiej umywalki

(moja jest nie 60 ale 65 i nizsza) moge podeslac zdj z laz

http://www.markowydom.pl/product-pol-6054-Umywalka-60-cm-6AZE.html

 

sprzet naprawde ladnie wyglada ..zobaczymy jak sprawdzi sie w uzytkowaniu...

 

pozdr

hba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnie potrzebuje jakiegoś kominiarza co zrobi mi odbiór koniniarski.

Okolice, Radwanic, Siechnic, Katarzyny

 

z tymi świadectwami to jest jakaś masakra, na stronie kape.gov.pl dane nieaktualne, Pan zajmujący się tym, do dnia dzisiajszego od grudnia nie odpowiedział.

 

PS. układał ktoś kostkę brukową?

Jak kształtuje się cena za metr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuch saper- ja wzięłam namiar z allegro:

 

http://www.allegro.pl/item544841295_swiadectwo_energetyczne_wroclaw_olawa.html

 

w moim przypadku cena 500zł po negocjacjach, będę czekać tydzień na papiery. W porządku gość. Możecie się powołać na mnie - na moją wycenę.

ceny na odbiór budynku kształtują się tak

1. kominiarz 350,00

2. geodeta 950,00

3. świadectwo energetyczne 500,00

W moim przypadku jeszcze dochodzi dopłata kierbudce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - ja nie chcę być uszczypliwa, ale pewnie jak przychodzisz sobie z żonką do sklepu, rozkładasz handlowców na łopatki swoją wiedzą - czynniki, współczynniki - wolą oddać tobie drzwi bez marży i mieć święty spokój :lol:

Natalia a Ty co prorok? Właśnie pani do mnie zadzwoniła, że... nie policzyła marży :lol: 3 razy tam jechałem, dzwoniłem do producenta by zweryfikować czy wszystko mi zamówili co chciałem, wyjaśniałem jej przy okazji, że są różne zamki 4-ryglowe (ich montażysta mi pomógł i wyjaśnił róźnicę, której... chyba nie pojęła, bo dalej mówiła o zamku 4-ryglowym a nie zamkach). Ba - przez moje niedopatrzenie zobaczyła cenę pana Sebastiana, bo miałem wydruk e-maila od niego. Żeby było jeszcze śmieszniej - raz nawet przy jej szefie pytałem się czy wszystko jest policzone (przed zamówieniem), żeby nie było nieporozumień. Wtedy jej szef zażartował do niej, że jak źle policzyła, to będzie dopłacać. Teraz mi się pyta "co zrobimy", bo cena musiałaby być o jakieś 600zł wyższa. Troszkę się zdenerwowałem kiedy się pytała czy anulować zamówienie. W tym momencie wyjaśniłem jej, że anulowanie mnie nie interesuje, że traciłem swój czas, by wszystko sprawdzić i nie skorzystała z tego, a że w potwierdzeniu zapłaty mam 600zł zadatku to zgodnie z k.c. muszą mi zwrócić 2 razy tyle (dopłacić drugie 600zł) jeżeli się nie wywiążą z umowy. Nie zamierzam z nimi się użerać i coś dopłacę, bo nie jestem kombinatorem, który patrzy wykiwać kogoś, ale za błędy się płaci. Z pewnością nie dopłacę do ceny wyznaczonej przez nich, zwłaszcza, że włożyłem sporo trudu w wyjaśnienia.

 

Na marginesie - pani nawet nie jest świadoma tego, że wcale nie szersze skrzydło wymaga droższych zawiasów (porównywała z inną wyceną), a kierunek otwierania, bo muszą być bolce antywyważeniowe.

 

Pozdrawiam pana Sebastiana, który tutaj czyta sobie od czasu do czasu ;) Myślę, że mimo wszystko też ma osobistą satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - tak niestety jest. Jak napierasz na handlowców z listą kosztorysów z innych firm - chcąc mieć klienta to albo zaniżą cenę, albo czegoś nie dodadzą. Ach, dołożą to później za dodatkową opłatą.

Ja nie miałam aż tyle czasu - negocjacje, osobiste oględziny, telefony, potwierdzenia... czas też kosztuje, mój jest bardzo drogi :)

Jeden jedyny raz rozesłałam producentom okien wymiary swojej stolarki, było tego trochę - mąż się śmiał i pytał mnie czy do swojej firmy wysłałam ofertę....

 

W każdym bądź razie ja nie żałowałam pieniędzy na:

-dachówkę

-okna, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne

-kominek

-podłogę

I jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai - tak niestety jest. Jak napierasz na handlowców z listą kosztorysów z innych firm - chcąc mieć klienta to albo zaniżą cenę, albo czegoś nie dodadzą. Ach, dołożą to później za dodatkową opłatą.

Ależ ja nie napierałem :roll: Po prostu poszedłem uzbrojony w ofertę i jak usłyszałem ich, to szczęka mi opadła. Ja nawet napierałem by policzyli co zapomnieli. Jak wyszło, że wszystko jest. To dałem im nawet 600zł zadatku i po cichu cieszyłem się, że są tacy zapobiegliwi nazywając to zadatkiem :lol: Na koniec - już po ostatnich wyjaśnieniach, że nic nie pomylili, zrobiłem porządny wydruk, żeby nie było wątpliwości co jest dopisane a co nie i kazałem podpisać. Czekałem żeby powiedzili: o tym zapomnieliśmy i cena musi być wyższa o 200 czy 300zł. Wtedy byłbym spokojny. To w jaki sposób mnie obsługiwał pan Sebastian, dawało pewność, że mam dobrą cenę za dobre drzwi. Teraz nie mogą się wycofać, ani dodać, więc numer o którym piszesz nie przejdzie. Raczej powiem tak - nie próbowali mnie kiwać, bo nie podnieśli ceny widząc, że nie mam lepszej oferty. Gdyby kręcili z podnoszeniem ceny dla złapanego klienta, to nie nazywaliby tego zadatkiem i podpisali jednocześnie jednoznaczny opis drzwi. Po prostu kobieta walnęła byka i nie skorzystała z okazji, że chciałem jej pomóc ;)

 

Co do wydawania kasy - ja też mam tendencję do brania wszystkiego raczej ze średnich i górnych półek :wink: Zanim jednak kupuję, to 10 razy sprawdzam daną rzecz technicznie i gdzie kupić :roll: , a żona rozważa 10 różnych koncepcji wystroju :roll: Pewnie gdyby nie to, to już od roku byśmy mieszkali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnikania ciąg dalszy. Może komuś się przyda na coś 8)

 

Temat lustro. W górnej łazience umywalkę mamy pod ścianą o kształcie trójkąta - ustawiona jest pod skosem i to jeszcze pod pewnym kątem do niego. Chcemy dać lustro pod sam skos i co gorsza je podświetlić. Gotowe nie wchodzi więc w grę. Zamówimy więc albo tam gdzie podawałem, albo u dobrego lokalnego szklarza. Byłem i rozmawiałem - nie ma problemu od strony szkła. Zrobią dowolny wymiar, wypiaskują co trzeba pod świetlówkę, ale dadzą mi lustro z zawieszkami. Elektrykę mam sam zrobić. To akurat nie problem. Otwarta kwestia jak się dobrać do wymiany świetlówki. Proponowali mi ramkę z drewna, która przykryje brzeg lustra, ale mi to nie odpowiada. Podobnie inne ramki - góra i dół na zatrzaskach. Myślę o tafli którą możnaby odkręcać (całość lub 2 piaskowane fragmenty, a lustro na sztywno). Nie przyjrzałem się mocowaniu w Cermagu - tam było coś takiego i kojarzę metalową obudowę. Lepszą opcją będzie chyba dojście od tylca. Jak pokombinuję to będę miał dojście. Wtedy kupię pierwszą lepszą, albo raczej drugą gorszą, oprawę świetlówkową i zamocuję w G-K, lustro z szybą przylepię, a dojście od tyłu będzie w szafce (lewa strona) i za załomem (prawa strona).

 

Przeszklenie wewnętrzne - mam wąskie naświetla z korytarza do łazienki i sypialni - 30cm i wysokie do sufitu - jakieś 2.70. Sprawa trywialna - szyba satynowa 5mm, bez szlifowanych brzegów 100zł/m2, wstawiana w odpowiednią kształtkę ("U"). Jutro pewnie się spotkam i dowiem więcej o tej kształtce i jej koszcie wykonania.

 

Drabinka na strych - nie podobały mi się typowe schody, więc robimy drabinkę i wyłaz. Wyłaz będzie na rolkach chowany w suficie. Drabinka będzie na stałe, więc damy z kwasówki (profil kwadratowy) i przypuszczalnie stopnie obłożymy drewnem. Cena drabinki 155-170 zł/mb. Gotowe drabinki z Haffelle to koszt rzędu... 4000zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaczynam dopiero zabawę z budową więc będę miewał pewnie trochę pytań do bardziej doświadczonych forumowiczów mając nadzieję szybko się odwdzięczyć również jakimiś radami lub informacjami .

 

Aktualnie poszukuje architekta do adaptacji i zmian w projekcie niestety zależy mi na czasie

Na wstępie mam pytanie czy ktoś z was może korzystał z usług jakichś architektów z Oleśnicy lub wie coś na ich temat. np:

- firma CODARD p. Sławomir Sznerch

- firma PLUMBER

- biuro projektowe NAWROT i p. Nawrot

- biuro usług inwestycyjnych BERG

 

lub kogo polecacie z oleśnicy lub okolic. Nie planuje jakichś rewolucyjnych zmian w projekcie.

 

 

Z innej beczki czy słupy żelbetowe 24x24 w ścianie kolankowej to normalne/standardowe rozwiązanie. Chodzi mi o jego ekonomiczność.

 

 

Planuje budować dom C117 http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=332&IdKolekcji=&dzial_s=top_ten&nr=3 , wydaje się prosty i ekonomiczny w budowie co o tym myślicie i ogólnie o projekcie. Przy czym planuje ścianke kolankową o 50 cm w góre, dach z 35 na 40 stopni i powiększenie garazu i piętra nad nim o 1 m. oraz jakieś drobne zmiany z oknami.

 

Z góry dzięki za rady

 

_________________

Pozdrawiam

Adam

 

Projekt C117 Codzienny z pracowni Murator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki czy słupy żelbetowe 24x24 w ścianie kolankowej to normalne/standardowe rozwiązanie. Chodzi mi o jego ekonomiczność.

 

Planuje budować dom C117 http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=332&IdKolekcji=&dzial_s=top_ten&nr=3 , wydaje się prosty i ekonomiczny w budowie co o tym myślicie i ogólnie o projekcie. Przy czym planuje ścianke kolankową o 50 cm w góre, dach z 35 na 40 stopni i powiększenie garazu i piętra nad nim o 1 m. oraz jakieś drobne zmiany z oknami.

Adam

 

Nie odpowiem co do projektantów, ale co do dachu, to może nie znajdziesz nikogo bardziej doświadczonego przez dach na tym forum :( Jaki masz typ dachu? Ja miałem krokwiowo-jętkowy. Dach mi się rozlazł przez KARDYNALNE błędy konstruktora. Do tego braki w projekcie, braki w nadzorze. W tego typie dachu murłaty kotwi się bezpośrednio w wieńcu. Można to robić w ściance kolankowej ale pod pewnymi warunkami, a podstawowy to właśnie słupy zbrojone. U mnie ich nie było w projekcie, więc ich nie wykonania, a potem dach zaczął się rozłazić, ścianki kolankowe pękać, murłaty skręcać. Miałem kupę szczęścia, że dostałem propozycję pracy za granicą i wstrzymałem budowę - wyszło to w drugiej zimie. Dach był podnoszony, dokładano płatwie i rozkuwano wieniec po to by zakotwić w nim te słupy. Nie zastanawiaj się czy są potrzebne - daj je i jeszcze pomyśl czy to wystarczy. Często robiony jest drugi, wyniesiony wieniec. Jeżeli dałbyś wyższą ściankę kolankową, to tym bardziej. Zapraszam do mnie do Ostrowa na szczegółowe opowieści.

 

Co do podwyższania ścianek kolankowych. Był kiedyś fajny artykuł o przeróbkach projektów. Był tam opis o mniej więcej takiej idei: weź zdjęcie swojej twarzy, przetnij na pół i dosztukuj sobie na tym cięciu z 5cm. Jeżeli twoja twarz ci się dalej podoba - to może sobie podwyższyć ściankę kolankową o pół metra, bo efekt będzie podobny. To oczywiście żart, ale najczęściej się sprawdza. Przeróbka to ryzykowna rzecz. Pomijam już fakt, że wchodzisz w statykę budynku i to nie jest drobna przeróbka - to poważna modyfikacja projektu. Nie jestem pewien czy masz do niej prawo. Lepiej skontaktuj się z autorem. Chyba że projekt tak przewiduje - widziałem informacje np. dopuszcza się zmianę szerokości i długości pomieszczeń, o nie więcej niż 10% przy założeniu, że zmiany w obu kierunkach są proporcjonalne. Potrafię sobie wyobrazić, że projekt policzono także na podwyższanie ścianki kolankowej. Oczywiście musisz pamiętać o tym, że okno będzie wyżej lub w innym miejscu (kwestia otwierania czy oświetlanego miejsca).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...