Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Godin - znowu obok Ciebie mam do pooglądania :lol: Stone Connection[/url]

Frankai to kiedy się widzimy?w środę, czwartek, piątek? :) Zapraszam :D

mitoss faktycznie buduję domek z pracowni Lipińskich :wink: Wśród wielu projektów wybraliśmy P180 (Ciepły Dom dla Ciebie). Warto podjechać do Smolca i zobaczyć pokazowy dom pasywny...może znajdziesz odpowiedź na Twoje wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Frankai to kiedy się widzimy?w środę, czwartek, piątek? :) Zapraszam :D

Oddałem żonie decyzję co do górnej łazienki. Będzie chciała pojechać - jedziemy. Pewnie jednak już w ferie i to nie pierwszy dzień, czyli najwcześniej we wtorek.

Tą baterię LaTorre co Armalux mi chciał sprzedać za 540 po rabacie z 650 (buahaha) pan Grzegorz mi sprzeda za 367 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o cenie 14zł/1m2 robocizny za wylewki? Do tego 6zł/1m2 za ułożenie papy termozgrzewalnej. Ceny bez materiałów.

 

Pzdr,

TS

U mnie we wrześniu ubiegłego roku robocizna wyniosła 13zeta/m2 wraz z ułożeniem styro, więc gdzie te obniżki w związku z kryzysem budowlanym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o cenie 14zł/1m2 robocizny za wylewki? Do tego 6zł/1m2 za ułożenie papy termozgrzewalnej. Ceny bez materiałów.

 

Pzdr,

TS

 

Za wylewki dostałem taką samą cenę. 2 PLN/m2 za położenie styro.

 

MEGA1000 odmówiła mi tynkowania. Podobno wzięli dużą robotę i nie mają mocy przerobowych. Polecili mi wykonawcę, z którym współpracują. Zobaczymy czy będzie godny polecenia.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuch saper- ja wzięłam namiar z allegro:

 

http://www.allegro.pl/item544841295_swiadectwo_energetyczne_wroclaw_olawa.html

 

w moim przypadku cena 500zł po negocjacjach, będę czekać tydzień na papiery. W porządku gość. Możecie się powołać na mnie - na moją wycenę.

 

Dzięki - faktycznie powołanie się obniżyło cenę :D

 

Geodeci biorą podobno 1 000 - 1 200, ale ja mam takiego miejscowego, który chce 700 zł, więc jest pole do negocjacji.

 

Jeszcze nie wiem ile weźmie kominiarz - jak zapłacę to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem poprawki ścianek działowych na przykład i po ostatniej... mam za dużo 1cm w łazience :( - do okna mam 61cm, a płytki 60cm.

 

A bierzesz pod uwagę że są jeszcze fugi i grubość kafelak na ścianie?

Grubość płytek na sąsiedniej ścianie nic nie da - w ten sam sposób "odskakuje" wnęka okienna jak tam przykleję płytki, a szlifowane będą pod kątem 45 stopni. Fugi nie będzie, bo płytki są 60'tki, a dokładniej 593mm co pogarsza sprawę. Rozmierzę okno czy nie da się ściąć i zrobić wnękę pod lekkim skosem, ale boję się, że okno ma też 60cm, co wykluczy taki manewr. Rozważam więc przyklejenie G-K pod płytki, żeby zlikwidować ten 1 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

 

obstajemy z mężem za bloczkami ale zastanawiamy się czy je kłaść o mniej więcej tak ( w zdłóż)

– – – – – – – – –

czy tak ( w poprzek)

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 

? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

 

obstajemy z mężem za bloczkami ale zastanawiamy się czy je kłaść o mniej więcej tak ( w zdłóż)

– – – – – – – – –

czy tak ( w poprzek)

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 

? :roll:

 

Zazwyczaj bloczki kładzione są na szerokość 24 cm, a nie na 38.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

 

obstajemy z mężem za bloczkami ale zastanawiamy się czy je kłaść o mniej więcej tak ( w zdłóż)

– – – – – – – – –

czy tak ( w poprzek)

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 

? :roll:

 

Zazwyczaj bloczki kładzione są na szerokość 24 cm, a nie na 38.

 

Pozdrav

 

No własnie coś nam z mężulkiem świta ze to będzie jakoś za szeroka ściana, ale znów chcemy mieć ciepłą piwnicę, bilard, pinping itp :) czy te 24 cm nie będzie mało ? no oczywiście do tego jeszcze jakaś izolacja styropianowa.

 

Wykonawca mówi że winno być na 38, a w projekcie ni słowa o tym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jak tak od razu prosto z mostu - z jak ułożonych bloczków betonowych zrobić ściany piwnic ?

 

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

 

obstajemy z mężem za bloczkami ale zastanawiamy się czy je kłaść o mniej więcej tak ( w zdłóż)

– – – – – – – – –

czy tak ( w poprzek)

 

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 

? :roll:

 

Zazwyczaj bloczki kładzione są na szerokość 24 cm, a nie na 38.

 

Pozdrav

 

No własnie coś nam z mężulkiem świta ze to będzie jakoś za szeroka ściana, ale znów chcemy mieć ciepłą piwnicę, bilard, pinping itp :) czy te 24 cm nie będzie mało ? no oczywiście do tego jeszcze jakaś izolacja styropianowa.

 

Wykonawca mówi że winno być na 38, a w projekcie ni słowa o tym :(

 

Betonowe bloczki to żadna izolacja. Dasz 1 cm styro więcej i się zrównoważy. Natomiast różnica w ilości materiału jest znacząca, bo kładąc bloczki na 24 cm grubości wychodzi ok 16-17 bloczków na m2, a kładąc na 38 cm zużywasz 9-10 więcej. Z pewnością z murarzem nie rozliczasz się za m2 tylko za m3 ściany fundamentowej, więc jest żywo zainteresowany większą objętością ściany. Jeśli nie to albo jest uczciwy i do tego altruista, albo przywali Ci cenę za robotę dodatkową po wszystkiemu.

 

Inna sprawa, że skoro masz mieć piwnicę, to może są inne wymogi, ale o tym to musisz porozmawiać z kierownikiem, albo zadzwonić do architekta.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszukałam się na forum z czego ludzie budują takie ściany piwnic i są zazwyczaj trzy rozwiązania

 

1) lany beton

2) bloczki betonowe

3) ściana trójwarstwowa ( bloczki, powietrze, bloczki)

A jaka będzie ściana? Jak będzie trójwarstwowa, to fundament także. Pamiętaj, żeby szpara była podobna. Jeżeli w murze jest 15cm to w fundamencie niech będzie 12cm. Ja dałem za wąsko i potem już byłem ograniczony do 10-12cm ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betonowe bloczki to żadna izolacja. Dasz 1 cm styro więcej i się zrównoważy. Natomiast różnica w ilości materiału jest znacząca, bo kładąc bloczki na 24 cm grubości wychodzi ok 16-17 bloczków na m2, a kładąc na 38 cm zużywasz 9-10 więcej. Z pewnością z murarzem nie rozliczasz się za m2 tylko za m3 ściany fundamentowej, więc jest żywo zainteresowany większą objętością ściany. Jeśli nie to albo jest uczciwy i do tego altruista, albo przywali Ci cenę za robotę dodatkową po wszystkiemu.

 

Inna sprawa, że skoro masz mieć piwnicę, to może są inne wymogi, ale o tym to musisz porozmawiać z kierownikiem, albo zadzwonić do architekta.

 

Pozdrav

 

No my tak też patrzymy ze względu na ilość materiału (czyt. wartość ) Z wykonawcą mamy ustaloną cenę za całość SSO więc stawiam na uczciwość :roll: i już dzwonie do projektanta a kierownika jeszcze nie mamy :(

 

 

A jaka będzie ściana? Jak będzie trójwarstwowa, to fundament także. Pamiętaj, żeby szpara była podobna. Jeżeli w murze jest 15cm to w fundamencie niech będzie 12cm. Ja dałem za wąsko i potem już byłem ograniczony do 10-12cm ocieplenia.

 

Ściana będzie z bloczków betonowych chyba zwyczajowo stawianych na 24 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...