Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

A gdzie kupujecie akcesoria lazienkowe? Jakies ladne, chromowane.

Akceosoria łazienkowe zostawiam sobie na zaśkę. Będzie mnie stać na przyzwoite - kupię. Nibędzie na dobre - kupię tymczasowo jakiś bardziew.

Można też ustalić serię i niech wizytujący przyniosą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetkaS.

 

Kto Ci kładł stropian pod podłogówke. Jak układano podłogówke na steropianie z folią czy na stropianie z siatka stalowa . Czy robili Ci również odwierty czy kolektor poziomy.

 

Proszę pamiętać w pierwszej kolejności o papie termozgrzewalnej na całości chudziaka odpowiednio połączonej z izolacją poziomą ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujecie akcesoria lazienkowe? Jakies ladne, chromowane.

Akceosoria łazienkowe zostawiam sobie na zaśkę. Będzie mnie stać na przyzwoite - kupię. Nibędzie na dobre - kupię tymczasowo jakiś bardziew.

Można też ustalić serię i niech wizytujący przyniosą :wink:

 

 

a najpierw myslalam o Tupai..sa wszedzie w wiekszych salonach lazienkowych...

 

w koncu zdecydowalam sie na http://www.gedy.com ..wiekszy wybor i krotsze terminy (moje serie: kansas i texas), wg mnie sa bardzioladne:).

 

kupowalam na popowickiej w aseo

 

 

pozdr

hba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetkaS.

 

Kto Ci kładł stropian pod podłogówke. Jak układano podłogówke na steropianie z folią czy na stropianie z siatka stalowa . Czy robili Ci również odwierty czy kolektor poziomy.

 

Styropian kładła mi ekipa od murów, a podłogówkę mam na siatce stalowej. Tomasz z Andre-tech uważa, że ten ekran odblaskowy jest bez sensu i chyba się z nim zgadzam (trochę poczytałam na ten temat)

 

A odwierty robiła mi inna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetkaS.

 

Kto Ci kładł stropian pod podłogówke. Jak układano podłogówke na steropianie z folią czy na stropianie z siatka stalowa . Czy robili Ci również odwierty czy kolektor poziomy.

 

Proszę pamiętać w pierwszej kolejności o papie termozgrzewalnej na całości chudziaka odpowiednio połączonej z izolacją poziomą ścian.

 

Ja mam w projekcie albo papę termozgrzewalną albo folię i dałam folię w dwóch warstwach. Czym różni się jedno od drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieściłam te informacje równiez na wątku dot. zużycia gazu, ale tu też dam. Wiecie, że budowałam dom mając hopla na temat izolacji cieplnych, więc trochę jest ponad standardowo, ale sie opłacało. To taki mój wkład dla osób, które sie zastanawiają na róznymi elementami swojej inwestycji - warto czy nie warto :wink: .

 

Wczoraj dostałam rachunek (z odczytem z licznika) za okres pełnych 2 mc-y - 27.11 do 27.01. - zużycie gazu 314m3 (sieć) koszt 640zł.

Zużycie wyszło 5,14m3/doba.

Chyba w tym okresie były te mrozy - u nas do -27st. .

 

Prognoza na następny miesiąc 150m3 - 300zł.

Łączne koszty gazu (ogrzewanie, woda, kuchenka) za okres od lutego 2008 do lutego 2009 - 3300zł (270zł/ mc licząc na cały rok).

Chyba niezły wynik.

 

Dom pow. całkowita 170m, użytkowa 150, kubatura (ogrzewana) ok. 500 m3, pierwszy sezon grzewczy pełny (mieszkamy od końca lutego 2008, wcześniej grzane było na min. podczas budowy), dwoje dorosłych +dwoje małych dzieci.

- ogrzewanie, CWU, kuchenka gazowa

- Piec kondensat Junkers Cerapur (z wszelka mozliwą regulacją - do podłogówki, grzejników - osobne moduły, regulator pokojowy , pogodowy itp), zasobnik na wodę 160 Junkers - temp. wody 60st. - bez zmniejszania temperatury na okres nocy i bez wyłączania pompy cyrkulacyjnej (cała doba)

- reku Storkair Comfoair 350,

- docieplenie ścian 15cm Platinum + (czyli ok. 19cm standardowego styro)

- dach (cała połać) i strop- 25cm wełny Superrock i Toprock (ok. 28,5cm w przeliczeniu na standardową wełnę l=0,040

- podłoga - w przeliczeniu ok. 14 cm styropianu

- parter podłogówka (oprócz gabinetu 12m2 - kaloryfer), góra grzejniki + łazienka podłogówka

- temperatura w domu ok. 23-24st. wszędzie i w porywach więcej - lubimy ciepełko

- W celach rekreacyjnych palilismy czasem w kominku - wieczorem ok. 2-3 godzin (bez rozprowadzenia DGP).

 

Wygląda na to, że dobrze zrobiliśmy inwestując w dobre technologie, a jak nauczymy sie domu i ekonomicznego używania pieca (bo teraz to nic nie oszczedzaliśmy ) będzie jeszcze lepiej.

 

pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że budowałam dom mając hopla na temat izolacji cieplnych, więc trochę jest ponad standardowo, ale sie opłacało.

Ja trochę przekornie zacznę - jaki jest okres zwrotu poniesionych nakładów z uwzględnieniem kosztów alternatywnych (koszt kredytu lub koszt ulokowania niezainwestowanych środków)? Wtedy można oczywiście mówić o tym iż się opłacało.

 

A teraz po ludzku a nie finansowo. Wynik bardzo dobry - gratuluję. Przed budową wychodziłem z założenia, że stać mnie na postawienie chaty z porządnych materiałów i też sobie zrobię ciepły domek. Nie do końca się udało. Będę miał wyższe rachunki. Biorąc jednak pod uwagę ocieplenie, to rachunki za zimę nie będą może porażające :wink: Nie wiem tylko co będzie z latem - może trzeba będzie założyć klimę i wtedy będzie bolała kieszeń :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę przekornie zacznę - jaki jest okres zwrotu poniesionych nakładów z uwzględnieniem kosztów alternatywnych (koszt kredytu lub koszt ulokowania niezainwestowanych środków)? Wtedy można oczywiście mówić o tym iż się opłacało.

Frankai :-)- wiem, że żeby mówić o finansowej stronie zwrotu z inwestycji, to należałoby to w ten sposób policzyć.

No w obecnej sytuacji, to nie wiem jaka może być stopa zwrotu z ulokowania niezainwestowanych środków :-) (pomijając lokaty :-)). Co do kredytu - masz rację.

Generalnie ciężko jest liczyć, nie wiedząc co będzie za 5 lat - ceny mediów itp.

Dlatego ja wyszłam z założenia - robię tak, by obciązenia miesięczne były jak najmniejsze, przy akceptowalnym poziomie kosztów :-) - dla kazdego ten pułap jest inny .

 

Co do lata - dobra izolacja domu tez się przydaje - w domu jest zdecydowanie chłodniej niż na zewnątrz. Mam kupiony przenośny klimatyzator - i działał w okresie letnim raz na jakiś czas jak. Rachunki aż tak nie porażały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lata - dobra izolacja domu tez się przydaje - w domu jest zdecydowanie chłodniej niż na zewnątrz. Mam kupiony przenośny klimatyzator - i działał w okresie letnim raz na jakiś czas jak. Rachunki aż tak nie porażały.

Oczywiście że pomaga. Ja liczę dodatkowo na efekt zimnej podłogi. Na parterze mam większość płytek. Optymalnie byłoby mieć system wody lodowej :wink:

Tym się jednak będę martwił zaś. Zresztą kto wie - może ten dom będzie mi służył 25 lat, a na emeryturze "mały, biały domek" lub apartament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell - jak byś skomentowała moje wyniki:

- od 27 października 2008 do tej chwili 556m3 gazu płynnego z butli

- nie uruchomiona rekuperacja

- koszt m3 to 6,34PLN = więc mam do zapłacenia za ten okres 3525PLN

- średnia na miesiąc około 156m3.

Dom o pow. ogrzewanej około 200m2. Solary kilka dni juz mi dały wodę o temp. pwyżej 30stopni.

 

Też nie oszczędzałem na ociepleniu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałam rachunek (z odczytem z licznika) za okres pełnych 2 mc-y - 27.11 do 27.01. - zużycie gazu 314m3 (sieć) koszt 640zł.

Zużycie wyszło 5,14m3/doba.

Chyba w tym okresie były te mrozy - u nas do -27st. .

 

Prognoza na następny miesiąc 150m3 - 300zł.

Łączne koszty gazu (ogrzewanie, woda, kuchenka) za okres od lutego 2008 do lutego 2009 - 3300zł (270zł/ mc licząc na cały rok).

Chyba niezły wynik.

 

No to gratuluję dobrej inwestycji, zdradź jeszcze ile w tym okresie zurzyliście prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro - jak na gaz z butli i duzy dom - wydaje mi się , że bardzo dobry wynik.

Lakusz - dopiero od niespełna miesiąca mam zwykłą taryfę, niedawno powymieniałam żarówki na energooszczędne i walczę z riebiatami by nie robiły lunaparku z oświetleniem.

Prognoza na następne miesiące prąd - ok. 140zł. (w mieszkaniu miałam ok. 80- 90zł i nie miałam tylu sprzetów typu zmywarka i tylu punktów oswietleniowych mozliwych do włączenia i zostawienia :evil: ). Wcześniej złodziejska budowlana taryfa +100zł :evil: .

 

Dziwnym trafem za wode płacę o wiele mniej niz we Wrocławiu w mieszkaniu?? Efekt oszczędnej zmywarki (nie myję nic w rękach :-)) i nowej super pralki ???

 

Generalnie jak patrzę na koszty utrzymania na miesiąc zimowy - to sa niższe od naszego mieszkania 59m w bloku :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daro -policzyłam jeszcze raz - to daje ponad 900 zł miesięcznie? Weryfikuje - dość dużo jednak :-? . Mam kolegę który ma dom trochę mniejszy od Ciebie i tez grzeje gazem z butli a sa dzieci (3), wiec musi być dośc ciepło - roczny koszt ogrzewania u niego to ok. 5 tys zł.

 

Jaka masz temp. w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym trafem za wode płacę o wiele mniej niz we Wrocławiu w mieszkaniu?? Efekt oszczędnej zmywarki (nie myję nic w rękach :-)) i nowej super pralki ???

 

Cześć Dabell

We Wrocławiu płaciłaś też za ścieki które były wliczone w wodę a Ty masz oczyszczalnię i płacisz za samą wodę a to 1/3 ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...