Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Jestem na etapie szukania ekipy do tynków gipsowych i posadzek.

Dostałem na razie za tynki gipsowe 27 zł ze wszystkim i 30 za posadzki bez styropianu. Na allegro są ogłoszenia mega 1000 za 19,90 w "chwilowej promocji" - solidna to firma? NA razaei to czytałem o nich jeśli chodzi o ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podnoszę:

Witam,

Mam do sprzedania sporo dachówek BRAAS CELTYCKA BRĄZOWA LUMINO, które zostały mi na budowie:

560 sztuk dachówki podstawowej (14 'zgrzewek po 40 szt)

25 sztuk dachówki szczytowej prawej

Dachówka w stanie idealnym (dachówki podstawowe są ciągle oryginalnie zafoliowane).

Mogę sprzedać w bardzo dobrej cenie, więc jeśli ktoś robi dach z tej dachówki to może trochę kasy zaoszczędzić. Nie dysponuję żadnym transportem ani załadunkiem (ew. mogę za niewielkie pieniądze umówić jakiegoś widlaka, żeby palety włożył na pake).

Najchętniej sprzedam całość za jednym razem. Dachówki można obejrzeć/kupić w Wilkszynie.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

PS. Mam także do sprzedania 43 pustaki Terriva oraz 47 pustaków Porotherm 25 P+W oraz 54 pustaki Porotherm 11,5 P+W (Wienerberger)

 

Chętnych proszę oczywiście o kontakt na p.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy materiał obejmuje też styropian i jakiej grubości?

 

Nas w sumie posadzka o grubości 7-8 cm kosztowała 55 zł/m2, w tym:

 

piasek

cement

folia

taśma dylatacyjna

styropian 14 cm na parterze, 8 w garażu, 5 na poddaszu

siatka stalowa

włókna polipropylenowe

plastyfikator

robocizna

Cena trochę się zmniejszy, zostało ponad 20 paczek syropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o Cal-a, to pan Sebastian z Impro twierdzi, że mieli na niego reklamacje. Sosna jednak pracuje, a nikt nie kupował zamku z 4-punktowym ryglowaniem, bo to kosztuje 1000zł..

 

Konkurencja za ścianą ma Cala, dlatego on go odradza, a nie ma drzwi na które nie zdarzają się reklamacje. W Calu zamek listwowy (3-punktowy) sprzedawany jest wraz z wzmocnieniami ramiaków pionowych profilami aluminiowymi, stąd ta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie podobno jest we Wroclawiu sklep z akcesoriami meblowymi typu blaty, deski, fronty, uchwyty etc?

Czy nie orientujecie sie moze gdzie?

pozdrawiam flowercia

 

Jest np Spec Haus na bocznej Sikorskiego za Cuprum, Sotex na Robotniczej (ale kiedyś był tam słaby wybór), hurtownia w podwórku na Cybulskiego i duże hurtownie Alpo (i inne obok) na Gospodarskiej (Swojczyce) i Żegiestowskiej (wjazd od straży pożarnej na Borowskiej).

 

Kupowałem w każdej z nich, ale oprócz soteksu nie miałem negatywnych odczuć. Oczywiście ceny trzeba porównać na bieżąco.

 

Więcej grzechów nie pamiętam...

 

Pozdrav

 

hej dzieki serdeczne!!!!! ja w sumie szukam blatow potrzebuje jakiegos taniego tymaczsowego moze sie uda znalezc

pozdrawiam flowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy w całym domu zrobić ogrzewanie podłogowe, czy ktoś z forumowiczów ma takie rozwiązanie? I jak się sprawdza????

 

Podłogówka będzie częściowo pod pyłkami, podłogową warstwową a na poddaszu pod panelami.

Jakie deski warstwowe najlepiej zastosować? Jakiej firmy? Co u Was się najlepiej sprawdza?

 

Czy możecie polecić mi sprawdzonych fachowców od podłogówki? U nas będzie to spory kawał podłogówki do położenia ... i trzeba to dobrze zaprojektować, wykonać i żebyśmy nie poszli z torbami ...

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy w całym domu zrobić ogrzewanie podłogowe, czy ktoś z forumowiczów ma takie rozwiązanie? I jak się sprawdza????

 

Podłogówka będzie częściowo pod pyłkami, podłogową warstwową a na poddaszu pod panelami.

Jakie deski warstwowe najlepiej zastosować? Jakiej firmy? Co u Was się najlepiej sprawdza?

 

Czy możecie polecić mi sprawdzonych fachowców od podłogówki? U nas będzie to spory kawał podłogówki do położenia ... i trzeba to dobrze zaprojektować, wykonać i żebyśmy nie poszli z torbami ...

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

dodam jeszcze, że ogrzewanie planujemy na eko-groszek

a dodatkowe kaloryfery tylko w łazienkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcemy w całym domu zrobić ogrzewanie podłogowe, czy ktoś z forumowiczów ma takie rozwiązanie? I jak się sprawdza????

 

Podłogówka będzie częściowo pod pyłkami, podłogową warstwową a na poddaszu pod panelami.

Jakie deski warstwowe najlepiej zastosować? Jakiej firmy? Co u Was się najlepiej sprawdza?

 

Czy możecie polecić mi sprawdzonych fachowców od podłogówki? U nas będzie to spory kawał podłogówki do położenia ... i trzeba to dobrze zaprojektować, wykonać i żebyśmy nie poszli z torbami ...

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

dodam jeszcze, że ogrzewanie planujemy na eko-groszek

a dodatkowe kaloryfery tylko w łazienkach

 

Jola z Melisy tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też będę miała ogrzewanie podłogowe po całości. Projekt ogrzewania wykonała firma Intelplast. Przy projektowaniu musisz wiedzieć gdzie będą kafle, panele, itd. później co prawda można zmienić koncepcje, z paneli na kafle, ale już z kafli na panele czy drewno gorzej(przynajmniej tak mi powiedzieli, muszą robić nowe obliczenia, itd.itp.). Niektorzy kładą podłogówkę na oko, jak ktoś ma doświadczenie może i też będzie dobrze. Moje 232m2 wyceniono na 17200 zł, robocizna to 18 zł netto-całkiem dobra cena. Hydraulik polecany przez Jolę z Melisy bierze trochę więcej;)

 

A właśnie Jolu dziękuję za namiary na hydraulika, bardzo konkretny, pracowity, robił u mnie inst.wod.-kan., niestety jeśli chodzi o podłogówkę trochę droższy niż Intelplast, więc chyba się na nich zdecyduje przy tylu metrach kilka złotych robi różnicę, ale pewnie jeszcze spotkamy się przy montażu pieca i kominka z płaszczem.

 

Co do drewna na podłogówkę, różne są opinie, ja będę miała parkiet dwuwarstwowy 11mm, możliwe że z miejsca polecanego przez Daro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba wpadłam w nałóg ... forumowy ;) ale to skarbnica wiedzy i informacji, aż szkoda nie korzystać

 

Tym razem mam pytanie do posiadaczy sauny w domu, bo nam się też marzy ... ale po wycenie jaką dziś dostałam, chyba pozostanie tylko w sferze marzeń ...

 

Za saunę 2-osobową, taką 2mx2m ze skosem, bo to na poddaszu czyli nie do końca taka typowa ... facet zawołał 16tyś!!! (materiał, robocizna i piec)

 

Czy ta przyjemność naprawdę TYLE kosztuje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Cal-a, to pan Sebastian z Impro twierdzi, że mieli na niego reklamacje. Sosna jednak pracuje, a nikt nie kupował zamku z 4-punktowym ryglowaniem, bo to kosztuje 1000zł.

 

Konkurencja za ścianą ma Cala, dlatego on go odradza, a nie ma drzwi na które nie zdarzają się reklamacje. W Calu zamek listwowy (3-punktowy) sprzedawany jest wraz z wzmocnieniami ramiaków pionowych profilami aluminiowymi, stąd ta cena.

 

U mnie drzwi Cal dębowe wypaczyły się po 4 miesiącach używania i jestem wkurzony :evil:

 

Serwis był i zepchnął temat na autoryzowanego montażystę, bo ościeżnica nie trzyma pionu - jak to poprawią to oni znowu przyjadą obejrzeć czy się kurna przypadkiem nie wyprostowały :o

 

Na każdy przyjazd czeka się 2 tyg. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...