Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

... chyba wpadłam w nałóg ... forumowy ;) ale to skarbnica wiedzy i informacji, aż szkoda nie korzystać

 

Tym razem mam pytanie do posiadaczy sauny w domu, bo nam się też marzy ... ale po wycenie jaką dziś dostałam, chyba pozostanie tylko w sferze marzeń ...

 

Za saunę 2-osobową, taką 2mx2m ze skosem, bo to na poddaszu czyli nie do końca taka typowa ... facet zawołał 16tyś!!! (materiał, robocizna i piec)

 

Czy ta przyjemność naprawdę TYLE kosztuje???

 

 

Sauna jest w budowie tak prosta jak zwykła drewutnia - pomijając piec elektryczny. za 2-jkę myślę że w 8-10max tys. powinnaś się z piecem zmieścić.

Za 4kę daję się około 10tys. Naprawdę, jedyne co jest istotnego to wygląd zewnętrzny i dobrze dobrany piec do kubatury oraz jego energooszczędność (jeśli przy saunie można o tym mówić).

Ja planuję saunę, choć mam wiele opcji. W ekstremalnej wersji myślałem nawet o mokrej, ale póki co mi przeszło. Miałem na oku też Infrared, ale boję się tej nowinki, choć znajomi chwalą bardzo.

 

Ale tym co nie wiedzą co to sauna to serdecznie polecam. Byłem ostatnio po długiej przerwie w klubie w Leśnicy - było bosko - i jak zwykle jakieś niedoleczone przeziębienie wypociłem (3x15min w temp. około 100 stopni i zimny prysznic na zmianę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Chcemy w całym domu zrobić ogrzewanie podłogowe, czy ktoś z forumowiczów ma takie rozwiązanie? I jak się sprawdza????

 

Podłogówka będzie częściowo pod pyłkami, podłogową warstwową a na poddaszu pod panelami.

Jakie deski warstwowe najlepiej zastosować? Jakiej firmy? Co u Was się najlepiej sprawdza?

 

Czy możecie polecić mi sprawdzonych fachowców od podłogówki? U nas będzie to spory kawał podłogówki do położenia ... i trzeba to dobrze zaprojektować, wykonać i żebyśmy nie poszli z torbami ...

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

MY mamy podłogowe w na całym parterze, co prawda w systemie Legalet, ale to nie jest tu istotne, mamy i panele i gres i narazie dywany.

W domu nie mamy ukropu, normalnie ok 20^C. Dzięki dobrze ocieplonemu domkowi najprawdopodobniej na poddaszu nie będziemy nstalować grzejników wogóle, być może jakąś awaryną farelkę ;) Ale w trakcie najgorszych mrozów, różnica między parterem a poddaszem ok 1,5^C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie, ile obecnie kosztuje wywóz nieczystości płynnych?

Czy możecie podać namiary "szambonurków"?

 

Od 100-160 PLN nawet za 8m3. Mam fajny kontakt na zachód od Wrocławia.

Ło matko,ja za moje fakt mam tylko 6m3 płacę 70zł,też na zachodzie :p

 

Proszę o namiar na prv ;), ale obawiam się, że ten Twój gość ma beczkę 6m3 i dlatego u mnie musiałby dwa razy jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dzieki serdeczne!!!!! ja w sumie szukam blatow potrzebuje jakiegos taniego tymaczsowego moze sie uda znalezc

pozdrawiam flowi

 

Jak będziesz przejazdem w markecie budowlanym, możesz zapytać o resztki blatów.

Nam się udało kiedyś kupić w Obi za 30 zł blaty w 2 i 3 metrowych kawałkach. I tak musielibyśmy je pociąć...

Blaty pierwotnie kosztowały 150 zł za mb, więc powinniśmy za nie zapłacić ładnych parę stówek.

Do dzisiaj nie potrzebna mi deska do krojenia :lol:

 

Inna sprawa, że wtedy nie biegaliśmy za blatami. A wiadomo, że jak się czegoś konkretnego szuka - ciężko o okazje :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

prosiłbym o informację gdzie można kupić korzystnie siatkę ogrodzeniową i słupki potrzebuję około 200mb siatki i około 100słupków.

 

I jeszcze jedno pytanie jakie głowice termostatyczne polecacie ?? ( producent)

Co sądzicie o automatycznych głowicach?? Czy warto takie kupować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

prosiłbym o informację gdzie można kupić korzystnie siatkę ogrodzeniową i słupki potrzebuję około 200mb siatki i około 100słupków.

 

I jeszcze jedno pytanie jakie głowice termostatyczne polecacie ?? ( producent)

Co sądzicie o automatycznych głowicach?? Czy warto takie kupować??

 

Podłączam się do pytania o siatkę ogrodzeniową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak producenta, to jasne że chcę :-) Chociaż nam osobiście jesion jednak nie przypadł do gustu - zastanawialiśmy się, ale taki zbyt różowy (surowy). A parkieciarz z jakich okolic? Jak z północy, to też proszę o namiary. Wprawdzie u nas do podłóg jeszcze daleko, ale namiarów nigdy za dużo.

Luśka z Łodzi ma biały jesion. Tak przynajmniej mówiła - nie bielony a biały. Sprowadzała chyba z gór - projektant wnętrz jej wynalazł.

Parkieciarz z Wielunia. Znaleziony na... Allegro. Sprawdzałem jakość, bo robił koło Ostrowa. Cena/jakości najlepsza z oglądanych. Rok temu było to 38zł/m2. Może dać własny egzotyk, tańszy niż w DLH Drewno. Wkrótce jedziemy wybierać. Będzie Doussie ale z tych tańszych ("ha ha tańszych" jakby powiedzieli w Scenkach rycerskich").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez planowalam. Za mlodu korzystalam z sauny w hotelu Wroclaw, niestety na starosc cisnienie tak mi skoczylo, ze moge zapomniec o saunie. Poza tym rozszerzone naczynka. Lekarz stanowczo zabronil.

A bylo tak super... goli panowie, ohhh.

Jak byliśmy w Tatralandii, to żona ze swoją siostrą poszła do tych cudów. Bynajmniej nie wydawała ohhh'ów na temat panów. Zwłaszcza jednego, który się do nich przyczepił - wielki brzuch i maciupki fiucik :lol: W hotelu Wrocław, to pewnie ambitniejsi (lepiej zadbani) byli.

 

Ale tym co nie wiedzą co to sauna to serdecznie polecam. Byłem ostatnio po długiej przerwie w klubie w Leśnicy - było bosko - i jak zwykle jakieś niedoleczone przeziębienie wypociłem (3x15min w temp. około 100 stopni i zimny prysznic na zmianę).

Sam w sobie nie przepadam za sauną, ale co do wypocenia choroby - jestem za. Gorąca herbatka i 2 godziny pocenia w łóżku potrafią przepędzić u mnie przeziębienie. Muszę więc poszukać sauny w okolicy, coby się wyleczyć i nie słuchać narzekań żony ;) Z tego saunowania to najbardziej mi się podoba wskakiwanie do basenu z zimną wodą. Żeby było śmieszniej - to z sauny korzystałem Arabii Saudyjskiej. W sumie to nie musiałem się wysilać z sauną. Wystarczyło się czegoś napić i zrobić spacerek na dworze - zgodnie z prognozą pogody było 52 stopnie w cieniu.

 

PS. Powiadomień coś nie dostawałem z tego wątku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, chciałam się zorientować jakie są ceny, bo w tym roku to zdrożało prawie 50%. W MPWiK jest cena za ścieki 2,40/m3 ale dla tych co są podłączeni do kanalizacji miejskiej.

Powracając do szamba, otóż z ul.Obornickiej chcą 250,-zł/12m3 + VAT 7%.Zależy jaka beczka przyjedzie za tyle się płaci.

Ja mam szambo 10m3 i płaciłam ostatnio za 7m3 - 140zł, natomiast z Pawłowic bierze 150zł za 7,5m3. Sądziłam,że gdzieś jest taniej ale ceny są zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...