Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

http://www.schodykowalik.pl/ Nie no, bez przesady. W końcu, to wylanie schodów też kosztuje, i to niemało. Z tego co się orientuję sdamonośnie są doższe. Zresztą spróbuj dowiedzić się u tego mojego stolarza (robi z merbau) ile będą kosztowały takie betonowe obkładane. Może się mylę. Gostek jest sprawdzony. Te, które zamówiłam są w jego galerii (fotka 6, 7, 8 i 9 w kolejności )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugie tyle co schody kosztowaly barierki metalowe. Zrobili mi tez podloge na polpietrze i pietrze.

Ogolnie samo wykonanie schodow - super, ale montaz juz gorzej.

Na podlodze na pietrze montowali deski na sruby, a potem powsadzali takie korki z tego drewna. Tylko nie zawsze udalo im sie dopasowac kolor i tam gdzie jest jasne drewno wsadzili ciemny kawalek i vice versa. Schody sa jesionowe.

Na polpietrze mialam wylana podloge, to tylko przykleili kawal drena, a na gorze mocowali na legary.Te koleczki mnie wykoncza, bo zepsuly caly efekt.

Nic tylko pomalowac teraz na ciemny kolor, albo rzucic jakis dywanik. A mialo byc bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie nie zgodze z siostra

 

drewno na schody betonowe kosztuje tyle co ba schody wolnostojace-niestety

 

a cena 13 tys dot. zarowno ceny schodow do zabudowy (czyli tylko stopnica i podstopnica) jak i schodow bez zabudowy - tego jestem pewna

 

NO

... i tu się z szacowną koleżanką zgodzę - moja wycena wylądowała coś ponad 10 tys. za 18 schodów w tym 3 piersze z łukiem z lewej i trzy ostatnie zabigowe

 

Schody zamawiam w Teko w Domarze - jakoś rzadko coś tam zamawiam, ale Ci byli przystępni cenowo.

 

 

ps. wszystkiego naj dla Pań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto robi Twoje schody?

Moje wycena też obejmuje barierkę, także z elementami metalowymi.

Nasłuchałam się juz, że cena obudowy schodow betonowych a schody całe drewniane są bardzo podobne. Że wcale nie jest taniej, niestety :cry:

Jeśli to jest cena z materiałem to bardzo dobra a czy cena zawiera też barierkę?Bo ja mam wycenę u 3 stolarzy i mniej więcej u każdego cena ok 12 tys lecz bez barierki :-? Jeśli Twoja cena jest z barierką to proszę o namiary na priv 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to juz mam skonczone. Zamawialam u Andrzeja Migrelli z Bukowiny. Tam jest caly zaklad stolarski.

I tak jak napisalam wszystko byloby naprawde super, gdyby nie te wykonczenia. A poza tym zalozyli mi listwy progowe. I tez nieladnie. Niedokladnie. Ale ich juz nie poprosze o poprawienie, bo nie ma tam nikogo kto jest to w stanie zrobic.

Moze zrobi mi to ktos inny. Jeszcze zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, nie napisalam, ze mam ... okolo 13 stopni betonowych, oblozonych drewnem, a z pietra na strych mam chyba z 10, ale takie bez betonu, kryte. Zrobione identycznie jak te betonowe. Te na strych kosztowaly 5tys., a reszta chyba z 8. Plus te nieszczesne barierki. No, ale takie chcialam. Z cena sie liczylam. Tylko, ze te barierki zamawiali w jakiejs firmie, bo nie robia metalowych. Drewniane kosztowalyby pewnie grosze.

 

Frankai, w hotelu Wroclaw to samo:( Ja jak tam chodzilam, to zawsze recznik na glowie i recznik na sobie. Pamietam kiedys usiadlam na najnizszej laweczce i taki wlasnie pan z wielkim brzuchem i i malutkim czyms tam stanal na przeciwko mnie z tym czyms na wprost mojej twarzy :o

I jeszcze powiedzial: ty to sobie jeszcze szlafrok zaloz na siebie. Nie, bede paradowac tak jak on. Pewnie. Chcialby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, czy 12 tyś za obłożenie schodów drewnem merabu (4 cm grube stopnie, 16 mm podstopnie) to dobra cena. Schody są zabiegowe, jest 17 stopni.

Hmm... nasze pierwsze zapytanie u lokalnego gościa zajmującego się schodami było jakieś 6 tys za 15 stopni, aczkolwiek myśleliśmy o dębie. I wydało nam się to straaaasznie drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje schody 2000zl, ale sami robilismy - material rama stalowa, stopnie - klejona sklejka bejcowana i lakierowana

 

a co do sauny niestety mam inne zdanie -podoba mi sie podejscie Finow do sauny.Z czymkolwiek byscie nie staneli naprzeciwko - to nikogo to nie obchodzi i tak kazdy jest golusienki i ma to w nosie

i to jest dopiero frajda - zgolasowac sie i jednoczesnie wcale na to nie zwracac uwagi....

 

własnie dolalam ostattnia warstwe tarasu a na dworze super pogoda na jastrych...halo wiosna prosze natychmiast przyjsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto robi Twoje schody?

Moje wycena też obejmuje barierkę, także z elementami metalowymi.

Nasłuchałam się juz, że cena obudowy schodow betonowych a schody całe drewniane są bardzo podobne. Że wcale nie jest taniej, niestety :cry:

Jeśli to jest cena z materiałem to bardzo dobra a czy cena zawiera też barierkę?Bo ja mam wycenę u 3 stolarzy i mniej więcej u każdego cena ok 12 tys lecz bez barierki :-? Jeśli Twoja cena jest z barierką to proszę o namiary na priv 8)

 

To jest cena za całość.

Stolarz jest z mojej wsi, nawet jeszcze nie wiem jak się nazywa i nie znam numeru telefonu, bo mieszka niedaleko mnie i po prostu do niego na warsztat pojechaliśmy, zabralismy go do siebie i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje schody 2000zl, ale sami robilismy - material rama stalowa, stopnie - klejona sklejka bejcowana i lakierowana

 

Masz fotkę schodów? Podeślij mi proszę na PW, baaardzo ładnie proszę :) Na razie szukam stolarza czy tartaku co wyciąłby same stopnice z np jesiona, ale chętnie zobaczę inne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...