Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Czy przy grubości ocieplenia 18cm jest sens pchać się w Termoorganikę Platinium (współczynnik 0,33), czy spokojnie wystarczy Gold (0,38)? Różnica w cenie znaczna - 167zł/m3 vs 121,9zł/m3 (Silver o wsp. 0,4 nawet 103zł/m3). Ściany zimne - Silka 24cm.

 

Pzdr!

 

policz ile zyskasz oszczędności.

 

Dla przypomnienia silka to nie ceramika, i 10 cm na silce to zupełnie co innego niż 10 na ceramice !!!

 

W dużym przybliżeniu, 18 silka i 5 styro to tylesamo co 24 ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

PS. Lakusz mięknie :wink: Do tej pory wyrażał się zdecydowaniej w reklamowaniu rozwiązań, które zastosował. Myślałem, że nie ma większych fanatyków termosów na forum :wink: :lol: Czasem można się poczuć zapędzonym do rogu przez niego :wink:

 

po czytaj wypowiedzi j-j'a, albo Henkoka - goście wymiatają, w pamieci liczą strumienie ciepła, całoroczne średne zapotrzebowanie na energie końcową (blablabla) i inne cuda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejno odlicz (po raz kolejny):

Agnicha1704, Alanta, Baba, Beata, Bobiczek, Daniel, Darek, Frankai, GKwiatkowski, Jan069, KrzysiekS, Lullabysta, Piramidka, Skunks (z wujkiem dla jaj?), Yemiołka. Razem 15. Kogoś pominąłem?

Pozdrawiam

 

Sauna - umawiaj się na spotkania indywidualne.

 

Mam ochotę na spotkanie z "nowymi" :lol: - to kiedy i gdzie.

Z doświadczenia wiem, ze jest strasznie dużo do obgadania i na jednym się nie skończy. My starsi forumowicze widzieliśmy się ze 4 razy w większych ekipach i tysiące indywidualnie :oops: - nie byłem na wszystkich :wink: ... chyba, że jestem za stary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,dzieki za informacje Przydadzą się na przyszłość, jeśli zdecydujemy się na budowę domu sami.

Na razie ze wzgledu na odległość (nie mieszkamy w Polsce)zdecydowaliśmy się kupić dom od dewelopera.Decyzja zapadła w październiku (dom wrócił na rynek gdyż osoba starająca się o kredyt nie dostała go)

Miedzy innymi w związku z kryzysem sprawa naszego kredytu się przeciągała wobec tego tak naprawdę mogliśmy zacząć wprowadzać jakieś swoje zmiany dopiero w lutym (po podpisaniu umowy z bankiem)

I tak np., chcemy dołożyć gniazdka i wlączniki, ogrzewaną podłogę (kuchnia i łazienka), dodatkowe okna(pierwotnie w każdym pokoju po jednym,a my dołożyliśmy dodatkowe na każdy pokój), dobudowa małego stryszku, poszerzenie tarasu, bramka do ogrodu od strony wejścia.

W tej chwili jesteśmy trochę naciskani przez dewelopera,żeby zdecydować się co do materiałów jeśli chodzi o podłogę podgrzewaną. Pomożecie?

 

Dzięki Daro_K za pomoc, mój mąż będzie w przyszły weekend we Wrocławiu i umówił się już na spotkanie z hydraulikiem, Panem Adamem i elektrykiem, Panem Piotrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai jak bardzo chcesz to ja ponarzekam

NIE BŁYSZCZY SIĘ I MA UŁAMANY RÓG

Eeee - słabo narzekasz. Brzegi się zawsze obcina. To że się nie błyszczy to akurat bardzo dobrze. To jest anykowana powierzchnia :lol: Nie chcieliśmy poleru. Zresztą wykupiono już wszystkie 2cm antykowane. Ja brałem ostatnią wolną płytę.

Narzekać można na niejednorodną tonację, ale to nie jest wielki problem dla mnie - wykroję sąsiednie pasy obok siebie, a co będzie na drugiej ścianie może już być w innej. Z drugiej strony - mam 2, a nawet 3 odcienie do wyboru :lol: : ciemnozielony u góry, jasnozielony u dołu i z domieszkami innych kolorów za białą plamą. Nie podoba mi się właśnie ta biała plama na środku płyty i to będzie odrzut. Z kolei druga plama (taki zygzak przypominający literę "W") na końcu płyty, żona chce przerobić na... obrazek.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chwalę się wyłazikiem. W zasadzie jest to szuflada kuchenna :lol:

Robiony przez kuchniarza, rolki od szuflady i wysokości płytkiej szuflady - w środku jest włożony styropian.

 

http://frankai.smugmug.com/photos/495678289_EbLCi-M.jpg

 

http://frankai.smugmug.com/photos/495678295_HtWgC-M.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, piekny, piekny... Nie sluchaj ich.

A ja dalej nie moge przestac myslec o tej bramie.

Jest za szara, a nie za czarna, jak miala byc.

Nie chce takich szarych drzwi zewnetrznych:(

Jasny gwint. To juz lepszy bylby palisander.

 

Elu - ale ja się dopraszałem by skrytykować, bo czułem się jak na Naszej-Klasie ;)

 

No to napiszę szczerze i dobitnie - olałbym gwarancję, wydałbym dodatkową kasę i przemalował. Oczywiście szkoda że nie ma tego, co się niby zamawiało. A może trzeba sprawdzić u producenta, czy dystrybutor zamówił wszystko jak należy?

 

Byliśmy z żonką zamawiać klamki do naszego Lupola. Podsumowanko:

1. Klamki Axa Prestige z wkładkami klasy C, system jednego klucza (2 wkładki w drzwi + wkładka do bramy garażowej + wkładka do drzwi gospodarczych). Nie braliśmy z zabezpieczeniem przeciw rozwiercaniu, bo trudno potem dopasować wkładki.

2. Kolor klamki - srebrny, żeby pasował do ramki z kwasówki. Ramka cudowna.

3. Nasadki na zawiasy są w innym kolorze. Zamówiliśmy inne, ale cena jakaś podejrzana - 3.30 za pół zawiasa, czyli 6x3.3 - 20zł za całość.

4. Nie wiem czemu jest silikon przy łączeniu drewna z drewnem (oglądaliśmy to na drzwiach na wystawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu - ale ja się dopraszałem by skrytykować, bo czułem się jak na Naszej-Klasie ;)

 

Wiem, wiem... i juz sie prawie wszyscy zabrali za krytyke;)

 

4. Nie wiem czemu jest silikon przy łączeniu drewna z drewnem (oglądaliśmy to na drzwiach na wystawce.

 

No, wlasnie moj tato zwrocil na to uwage, jak bylismy wczoraj w impro.

 

Frankai, ale musza mi zdjac te brame i zabrac. Jeszcze nawet folii nie zdjelam.

Zadzwonie do nich w poniedzialek i zapytam ile taka przyjemnosc by kosztowala.

Tylko zastanawiam sie dlaczego w katalogach ten kolor jest prawie czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawiam sie dlaczego w katalogach ten kolor jest prawie czarny.

Powtórzę raz jeszcze - to co jest w katalogu czy na zdjęciu w necie - o niczym nie świadczy. Absolutnie nie można temu ufać. Nie będę wyłuszczał całej swej wiedzy na ten temat bo... mam duże braki w tym temacie. Wiem jednak jak się może kolor od koloru różnić. Co więcej niektórych kolorów NIE DA się wydrukować. Robiłem kiedyś reklamówkę i mówię kumplowi grafikowi: chcę TEN (pokazując na ekran) kolor. Ten klika na kolor, "mierzy" i ocenił, że się nie da. Pokazał mi składowe koloru, a potem przestreń którą mają maszyny offsetowe i wychodziło poza zakres. Chodziło wtedy o pewien niebieski.

Ja zawsze muszę pomacać próbkę. Jak wybieraliśmy kolor do konstrukcji schodów, to najpierw na wzorniku wybraliśmy kolor, a potem gość dał nam SETKI różnych próbek na takich małych karteczkach czy czymś. Wzornik określa tylko grupę kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...