Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Pięcioraczki. Zapomniałaś o Daro. I jakie podobne. Jednojajowe :lol:

 

Nie pewnie nie zapomniała :wink: Ale gdyby się to jednak zdarzyło, to wiem że jedna z sióstr - Jola krzyknie po mnie gdy będzie lać się piwo.

 

U mnie dziś uzgodniłem zakres pierwszego remontu, czyli poprawka malowania :wink:

Ciągle przede mną tapety i brak wykwalifikowanego fachowca.

 

Nie śpieszy mi się, bo dzidzia jeszcze czasem maluje.... po ścianach też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z każdym mogę się spotykać, tylko kiedy i gdzie?

 

Dam znać jak moje ścieżki będą prowadziły do Wrocka. Poinformuję za przeproszeniem publicznie lub konkretne osoby, jak będę miał jakieś ograniczenia. A te szczegóły silniczka znajdziesz? W razie czego można z małżą przyjechać posłuchać jego szumu?

 

Coś wymyślimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałaś o Daro. (...) Jednojajowe :lol:

 

No Daro przez późną porę stracił czujność, a Secam jeszcze nie przeczytał. Panowie - nazwali was "jednojajowe" a Wy nie protestujecie? Nie chodzi o to czy to prawda czy nie, ale o PR (czyli po naszemu - portret pamięciowy") ;-)

 

U nas wkrótce posadzki ;-)

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałaś o Daro. (...) Jednojajowe :lol:

 

No Daro przez późną porę stracił czujność, a Secam jeszcze nie przeczytał. Panowie - nazwali was "jednojajowe" a Wy nie protestujecie? Nie chodzi o to czy to prawda czy nie, ale o PR (czyli po naszemu - portret pamięciowy") ;-)

 

U nas wkrótce posadzki ;-)

 

Pozdrav

 

Nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem. Ci co mają z tym kłopot mogą sami sprawdzić :lol: , Ale żeby nie odbiegać od tematu forum, to dodam, że ;

 

Trab,i a czy wyłożyłeś całość chudziaka folią termozgrzewalną? Jeśli nie to zrób to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trab,i a czy wyłożyłeś całość chudziaka folią termozgrzewalną? Jeśli nie to zrób to.

 

Owszem, ale nie folią, a papą. Utyraliśmy się ja woły, ale w 2 dni cały parter pokrył się czarną płachtą zakrywającą kostropaty chudziak made by Mistrz Świata W Murowaniu.

Posadzkarze ułożyli na tym folię i dopiero potem styro.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trab,i a czy wyłożyłeś całość chudziaka folią termozgrzewalną? Jeśli nie to zrób to.

A ktoś tego nie robi? Żeby opis był kompletny należałoby jeszcze dodać " i zgrzej ją z wypustkami izolacji pionowej ścian"

 

żwirkiem do góry...

 

i dla bezpieczeństwa daj jeszcze folię na styropian nie tylko pod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trab,i a czy wyłożyłeś całość chudziaka folią termozgrzewalną? Jeśli nie to zrób to.

A ktoś tego nie robi? Żeby opis był kompletny należałoby jeszcze dodać " i zgrzej ją z wypustkami izolacji pionowej ścian"

 

 

Eeeeee chyba raczej poziomej. Pionową izoalcję mam na zewnątrz, więc siłą rzeczy byłoby trudno.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonilam dzisiaj do bingo. Rozmawialam z pania, ktora robila mi wycene. Powiedziala, ze rzeczywiscie ten kolor u nich na probce jest prawie czarny, ale polaczyla mnie z panem, z ktorym podpisywalam umowe. I pan powiedzial, ze to ten kolor. I kazdy antracyt u innego producenta moze wygladac inaczej. I gdybym chciala przemalowac, to po pierwsze, brama nie bedzie juz taka, jak fabrycznie malowana. Po drugie, sa to ogromne koszty (czytaj: dla mnie, bo mi sie zachcialo), okolo 900zl.

Co radzicie?

Chyba musze pojechac do nich. Ale co to da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędż do firmy, weź próbkę , porównaj z kolorem bramy na budowie. Jeśli jest inny reklamuj. Co to za tłumaczenie że u każdego producenta kolor jest inny. Próbka jaką Ci pokazali przy podpisywaniu umowy powinna pochodzić od producenta bramay.

Aha - sprawdź jeszcze jaki jest telefon do biura ochrony konsumenta, czy jak to się zowie. Możesz zadzwonić się i upewnić, że mamy rację. Jak pokazali Ci próbkę, to mają taką bramę dostarczyć. Koniec kropka i cześć. Twardym trzeba być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędż do firmy, weź próbkę , porównaj z kolorem bramy na budowie. Jeśli jest inny reklamuj. Co to za tłumaczenie że u każdego producenta kolor jest inny. Próbka jaką Ci pokazali przy podpisywaniu umowy powinna pochodzić od producenta bramay.

Aha - sprawdź jeszcze jaki jest telefon do biura ochrony konsumenta, czy jak to się zowie. Możesz zadzwonić się i upewnić, że mamy rację. Jak pokazali Ci próbkę, to mają taką bramę dostarczyć. Koniec kropka i cześć. Twardym trzeba być ;)

Potwierdzam . Znajoma miała problem z frontami w szafkach kuchennych. Na jej szczęście przy podpisywaniu umowy wzięła próbnik ze sobą, żeby później dopasowywać do niego inne elementy wystroju. I jakie było jej zdziwienie gdzy jak przyjechały meble były w innym kolorze. Uratował ją właśnie próbnik, bo w międzyczasie producent oklein zmienił trochę ton w palecie barw.

 

Tak wiec walcz o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trab,i a czy wyłożyłeś całość chudziaka folią termozgrzewalną? Jeśli nie to zrób to.

A ktoś tego nie robi? Żeby opis był kompletny należałoby jeszcze dodać " i zgrzej ją z wypustkami izolacji pionowej ścian"

 

NO :cry:

 

Nie zdążyłem zareagować i mam tylko folię, a w zasadzie to po wylaniu pewnie już jej tam nie ma w jednym kawałku.. XX pewnie pamięta jaki horror przeżyłem. Mam tylko folię i dwie warstwy izolacji poziomej na ścianach, bo dwa razy zmieniałem wysokość fundamentów.

 

Łączyłem się z jakimś instytutem do spr. wilgoci w Wawie i dop0iero jakiś doktorek mnie uspokoił. Choć przyznał, że przy naporze wody wilgoć umie podjeść po ścianie powyżej 160cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...