Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Ej kobiety, kobiety... Moja żona też lubuje się w słowach: "wszystko", "zawsze", itp. Muszę więc zaprzeczyć na bazie własnych doświadczeń łazienkowych że nie wszystko. Kupowałem w luty i wiele elementów miałem taniej niż rok temu. Kilka stron wstecz też było dowodzone, że za gipsowanie chcieli 50, a teraz są oferty po 40. Proszę więc nie siać defetyzmu!!! 8)

Frankai z wyposażeniem łazienek miałeś dużo szczęścia (jak zwykle :) )Od marca niektóre ceny z armatury już podskoczyły (np. villeroy&boch) i niestety dalej wiele drożeje (np. kludi, grohe). Jestem na etapie kompletowania i próbuję jeszcze załapać się na zapasy magazynowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai z wyposażeniem łazienek miałeś dużo szczęścia (jak zwykle :) )Od marca niektóre ceny z armatury już podskoczyły (np. villeroy&boch) i niestety dalej wiele drożeje (np. kludi, grohe). Jestem na etapie kompletowania i próbuję jeszcze załapać się na zapasy magazynowe :)

Nie szczęścia tylko zaopatruję się w dobrej hurtowni. Gość na początku lutego powiedział mi sam z siebie, że w Hansgrohe musimy zamówić do końca lutego, bo potem cenniki idą o 15% w górę. To nie zmienia faktu, że w porównaniu do cen sprzed 1.5 roku był spadek o kilka procent. W dodatku mimo wzrostu kursu Euro. Jeżeli komuś się nie spieszy, to niech poczeka z pewnymi zakupami i pracami do czerwca. Podejrzewam, że zaczną się objawy kryzysu. Fachowcy zaczną już mięknąć i ceny materiałów też powinni stopnieć. W szczególności te z importu, bo obstawiam, że złotówka umocni się z 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wykombinowałem sobie połączenie paneli po łuku z płytkami ceramicznymi. Sprawa wydawała się prosta z wielu możliwych rozwiązań wybrałem takie które najbardziej mi odpowiadało czyli wąski teownik. Pojechałem do specjalistycznego sklepu gdzie z listew do wyginania wybrałem najładniejszą.. i tu pojawił się problem jest to stal szczotkowana i nijak nie potrafię tego wygiąć w rękach. W sklepie podali mi namiar na firmę, która podobno ma do tego narzędzia, ale gdy do nich dzwoniłem generalnie wypieli się na mnie.

Jak sobie radzicie z takim wyginaniem, może znacie inne firmy z okolic Wrocławia, które świadczą tego typu usługi

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąski teownik. Pojechałem do specjalistycznego sklepu gdzie z listew do wyginania wybrałem najładniejszą.. i tu pojawił się problem jest to stal szczotkowana i nijak nie potrafię tego wygiąć w rękach.

Jak rozumiem będziesz montował to jako odwrócone "T". Może weź kątówkę i ponacinaj dość gęsto "poprzeczkę". To pozwoli Ci giąć, chociaż może powstać łamana. Nacięcia muszą być z obu stron, przy czym od wewnątrz powinny to być wręcz wycięte trójkąty.

 

U mnie gość giął konstrukcję na schody. O ile dobrze pamiętam są to profile kwadratowe 40x60, a gięte to było po spawaniu. Gięciu podlegały tylko poziomie odcinki. Promień gięcia około 4m. Zapytam jak przyjedzie na montaż o Twój przypadek. Podaj wymiary teownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teownik ma 13 mm szerokości i podajże 9 mm wysokości. Chcę go zainstalować tak, aby przykryć górnym daszkiem T szczelinę między płytkami i panelami. Mogę na jutro zrobić zdjęcia łuków jeśli się zmobilizuję

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wykombinowałem sobie połączenie paneli po łuku z płytkami ceramicznymi. Sprawa wydawała się prosta z wielu możliwych rozwiązań wybrałem takie które najbardziej mi odpowiadało czyli wąski teownik. Pojechałem do specjalistycznego sklepu gdzie z listew do wyginania wybrałem najładniejszą.. i tu pojawił się problem jest to stal szczotkowana i nijak nie potrafię tego wygiąć w rękach. W sklepie podali mi namiar na firmę, która podobno ma do tego narzędzia, ale gdy do nich dzwoniłem generalnie wypieli się na mnie.

Jak sobie radzicie z takim wyginaniem, może znacie inne firmy z okolic Wrocławia, które świadczą tego typu usługi

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Grzesiek

 

Musisz zrobić sobie szablon przebiegu promienia, żeby na bieżąco kontrolować wygięcie. Obsadzić środnik w imadle i w niedużych odstępach podginać (stale kontrolując promień).

Jeśli to nierdzewka to w żadnym wypadku nie podgrzewaj tego, bo dostanie przebarwień, które trzeba będzie wytrawiać albo szczotkować.

 

Nie wiem po jakim promieniu chcesz to giąć, ale przypuszczam, że to jakaś fala o promieniu kilku metrów. Przy małym promieniu może Ci się półka pofalować na wewnętrznej.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze uwagi dotyczące podgrzewanej podłogi w salonie i deską merbau?

Zastanawiamy się z mężem czy nie założyć ogrzewania podłogowego również w salonie(w łazience i kuchni obowiązkowo).

Od dwóch dni mąż siedzi na telefonie i rozmawia z fimami.

Czy macie może kogoś, kogo możecie nam polecić od kładzenia podgrzewanej podłogi, jak również połozenia podłogi (deski) na nią.

 

A propos, o co chodzi z tym hasłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze uwagi dotyczące podgrzewanej podłogi w salonie i deską merbau?

Zastanawiamy się z mężem czy nie założyć ogrzewania podłogowego również w salonie(w łazience i kuchni obowiązkowo).

Od dwóch dni mąż siedzi na telefonie i rozmawia z fimami.

Czy macie może kogoś, kogo możecie nam polecić od kładzenia podgrzewanej podłogi, jak również połozenia podłogi (deski) na nią.?

W temacie podłóg drewnianych polecam comfortplus. Merbau kupisz w bardzo dobrej cenie, możliwy jest również ich montaż :)

A propos, o co chodzi z tym hasłem?

"Naszych forumowych chłopaków" poniosła wiosenna fantazja :D :D :D

Rabat w Irdze nadal działa i jak będziesz chciała namiary to napisz na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, o co chodzi z tym hasłem?

"Naszych forumowych chłopaków" poniosła wiosenna fantazja :D :D :D

Grupa Wrocławska przejęła kontrolę nad rynkiem budowlanym w Polsce. System specjalnych haseł umożliwia uzyskanie rabatów na poziomie wskazanym przez byłego-byłego prezydenta. Konspiracja jednak siągnęła takiego poziomu, że nikt - nie wyłączając Wielkiego Mistrza Masońskiej Loży Budowlanej - nie zna hasła. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szczęścia tylko zaopatruję się w dobrej hurtowni. Gość na początku lutego powiedział mi sam z siebie, że w Hansgrohe musimy zamówić do końca lutego, bo potem cenniki idą o 15% w górę.

 

Mam pytanie - czy jakaś hurtownia we Wrocławiu jest w stanie wyrównać lub dać lepsze ceny na Hansgrohe niż Allegro? Stoję przed zakupem dwóch baterii podtynkowych, kranów,.... :wink:

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy jakaś hurtownia we Wrocławiu jest w stanie wyrównać lub dać lepsze ceny niż Allegro? Stoję przed zakupem dwóch baterii podtynkowych, kranów,.... :wink:

Podejrzewam, że zależy jakiego producenta masz na myśli. Niektórych towarów nie znajdziesz na Allegro. Kiedy szukałem La Torre - Tower Tech w wersji podtynkowej, to na Allegro nie było, a w necie minimum 400zł. Armalux proponował za... 540zł. Moja hurtownia sprzedała mi za 367zł. 8)

 

Tak na marginesie - znajomy w Warszawy wspominał mi, że dostał na Hansgrohe rabat na poziomie 40% w necie. Ja miałem "tylko" 25%. Jak mi się nie pokićkało to mówił o sprzedawcy z Rzeszowa. Kabinę z Koła wycyganił gdzieś z 50% rabatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że zależy jakiego producenta masz na myśli. Niektórych towarów nie znajdziesz na Allegro. Kiedy szukałem La Torre - Tower Tech w wersji podtynkowej, to na Allegro nie było, a w necie minimum 400zł. Armalux proponował za... 540zł. Moja hurtownia sprzedała mi za 367zł. 8)

 

Tak na marginesie - znajomy w Warszawy wspominał mi, że dostał na Hansgrohe rabat na poziomie 40% w necie. Ja miałem "tylko" 25%. Jak mi się nie pokićkało to mówił o sprzedawcy z Rzeszowa. Kabinę z Koła wycyganił gdzieś z 50% rabatem.

 

Chodzi mi o Hansgrohe (baterie) i Koło (wc, bidet, wanna) - na Allegro jest oferta goscia z Poznania i ma niezłe ceny, ale wolałbym wesprzeć lokalny Rynek ;) (i dochadzą inne kwestie - można zobaczyć, wymienić, etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Hansgrohe (baterie) i Koło (wc, bidet, wanna) - na Allegro jest oferta goscia z Poznania i ma niezłe ceny, ale wolałbym wesprzeć lokalny Rynek ;) (i dochadzą inne kwestie - można zobaczyć, wymienić, etc).

 

ja brałam też z allegro z Poznania...felix czy jakoś tak nazywała się ta firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o Hansgrohe (baterie) i Koło (wc, bidet, wanna) - na Allegro jest oferta goscia z Poznania i ma niezłe ceny, ale wolałbym wesprzeć lokalny Rynek ;) (i dochadzą inne kwestie - można zobaczyć, wymienić, etc).

Podchodzisz podobnie do mnie - też wolałem lokalnie. W szczególności z uwagi na doradztwo - nie tracę czasu na samodzielne szukanie, a ceny rozsądne na wszystko. Teraz wymieniłem też rozetę przy syfonie (błąd galwanizacji od wewnątrz i wymienię korek od baterii z demontażu - ma uszkodzony gwint na końcu, a miała być idealna 8)

Swoją drogą - ciekawe czy są podróbki na rynku armatury? Przecież podrabia się wszystko :roll: Proszki do prania, kawę, paski rozrządu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - ciekawe czy są podróbki na rynku armatury? Przecież podrabia się wszystko :roll: Proszki do prania, kawę, paski rozrządu....
Może z tym być tak jak z seriami do marketów. Podobno nawet uznane marki mają oddzielne produkty na markety - cieńsze -> takie info słyszałem akurat o produktach ROCA. Pytałem później wuja, który przez chwilę pracował w jednym z marketów na O :D i powiedział mniej więcej tak: niby są takie same, ale dlaczegoś muszą być tańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tym być tak jak z seriami do marketów. Podobno nawet uznane marki mają oddzielne produkty na markety - cieńsze -> takie info słyszałem akurat o produktach ROCA. Pytałem później wuja, który przez chwilę pracował w jednym z marketów na O :D i powiedział mniej więcej tak: niby są takie same, ale dlaczegoś muszą być tańsze.

Niekoniecznie. To jedna droga, a druga to kwestia wolumenu.

Mam dane dotyczące pewnego dyskontu i produktu spożywczego, o uznanej marce. Zamówił on ten produkt, z żądaniem utrzymania jakości na wysokim poziomie, ale niższej cenie. Nie wiem tylko kto i dlaczego podjął decyzję o zmianie nazwy. Czy wytwórca, bo nie chciał ujawniać konkurencyjnym sieciom poziomu cenowego, czy dyskont chcąc utrącić argument marki. Tak czy owak jest teraz bardzo dobry produkt, sprzedawany pod inną nazwą, a będący dokładnie tym samym, tylko za niższą cenę. Z uwagi na wolumen kontrakt został podpisany przy niższej cenie dla wytwórcy. Co ciekawe - ten dyskont ma taką kontrolę jakości (swoją + zewnętrzne ekspertyzy), że nie ma mowy o obniżeniu jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - w mojej firmie jest pewna sezonowość. Swego czasu była mowa, że w pewnych przypadkach możemy oferować stawki na poziomie znacznie niższym niż normalnie, gdyż tak czy owak wówczas ludzie nic nie robią. Nie wykluczam, że podobnie może być u niektórych prodcentów: "jeżeli zamówicie wtedy i wtedy, taką a taką ilość, oraz zapłacicie w terminie... , to macie cenę na poziomie 75%".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z mojej bramy nici. Pojechalam do bingo i okazalo sie, ze to nie u nich ogladam te probke koloru. U nich na scianie jest taki sam, jak moja brama:(

Trudno. Przyjdzie mi sie pogodzic.

Ale udalo mi sie zamowic drzwi zewnetrzne. Ze wzgledu na kolor bramy zdecydowalam sie na pcv. Jakos drewno w tym kolorze wydaje mi sie nie bardzo pasowac. Tak sztucznie.

Otoz pojechalam do Exterm-2 w Psarach. Maja tam rozne profile, a przede wszystkim kolory. Dobralam identyczny i tez gladki i matowy.

Jutro przyjada na pomiar.

I jak pan technolog nie bardzo chcial sie zgodzic na rabat (a wspomnialam tez o forum muratora, o naszej grupie), tak szef, nota bene super facet, przechodzac zainteresowal sie rozmowa. Porozmawial, doradzil i dal mi naprawde extra rabat.

W ten oto sposob sprawe drzwi, mam nadzieje, mam juz prawie zamknieta.

I mysle, ze w tym wypadku - brama i te drzwi, jest to najlepsze wyjscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...