Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Chodzi mi o Hansgrohe (baterie) i Koło (wc, bidet, wanna) - na Allegro jest oferta goscia z Poznania i ma niezłe ceny, ale wolałbym wesprzeć lokalny Rynek ;) (i dochadzą inne kwestie - można zobaczyć, wymienić, etc).

 

Cortina, w Centrum Bielany A4. Pokaż im ceny z Allegro. W moim przypadku na większość ceramiki wyszły ceny podobne do "internetowych" :wink: a była też jedna sztuka tańsza niż hit z Ceneo 8)

Baterie w realu niestety średnio 30% wyższe.

 

potwierdzam

dzisiaj kupowałem u nich kafelki to taki mi rabat dali że usiadłem :D

 

a zbierałem oferty z kilkunastu miejsc na Dolnym Śląsku...

 

polecam

 

Dokładnie tak. Cortina jest ok. Pan Juliusz Castillo, który tam pracuje po rozmowie ze mną, dał mi takli rabat na płytki woodentic Paradyża, że nie myślałam już o kupnie przez allegro. Zdecydowani polecam, ale trzeba konkretnie mówić, "mam cenę taką, a taką, czy możecie zejść jeszcze niżej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

 

Dokładnie tak. Cortina jest ok. Pan Juliusz Castillo, który tam pracuje po rozmowie ze mną, dał mi takli rabat na płytki woodentic Paradyża, że nie myślałam już o kupnie przez allegro. Zdecydowani polecam, ale trzeba konkretnie mówić, "mam cenę taką, a taką, czy możecie zejść jeszcze niżej".

 

Dobrze wiedzieć, bo jakoś nas tam dopiero raz zaniosło.

 

Ja też preferuję taki sposób dobijania targu - i większość handlowców to akceptuje. Zaoszczędzamy obydwaj dużo czasu i papieru.

 

Czy wiecie, gdzie poza zdychającym Adako można kupić płytki Azulev?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 pkt

malowanie ścian i sufitów a potem układanie płytek podłogowych czy najpierw płytki a potem malowanie?

 

po prostu mam obawy że jak bedą docinać kafle to może się kurzyć i osiadać na ścianie

Dobre masz obawy. Poza tym klejenie jest "brudniejsze" niż malowanie, więc można łądne ściany szybko pobrudzić. Robi się najpierw rzeczy brudne, a potem czyste. Możnaby się zastanawiać czy najpierw drzwi czy malowanie, ale nie czy płytki czy malowanie. U mnie teraz:

1. Konstrukcja schodów - dziś.

2. Płytki - po świętach

3. Drzwi zewnętrzne - jak płytkarze ułożą płytki w wiatrołapie, a przynajmniej wytyczą dokładny poziom.

3. Parkiety - zaraz albo równolegle z płytkarzami.

4. K-G w kuchni nad szafkami (wnęki do szafek)

5. Drzwi

6. Zabudowa kuchenna

7. Płytki między szafkami dolnymi a górnymi w kuchni

8. Malowanie

9. Mebelki na wymiar

To tak z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisuję się do grupy przeciągaczy :D

 

miałem wprowadzać się przed świętami Bożego Narodzenia

 

potem miałem wprowadzać się przed świętami prawosławnymi Bożego Narodzenia

 

teraz okazuje się że nie wyrobię się przed Wielkanocą...

Po prostu nie określiłeś roku tych świąt ;)

 

Ja też się dopisuję. MIeliśmy się wprowadzić w zeszłe wakacje. więc może nie dużo, ale z roczek poślizgu będzie.

 

O właśnie - chyba trzeba się przejść do banku powiedzieć im, że terminu z umowy kredytowej nie dotrzymam - przerabiał to ktoś ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai, bez zartow. Co sie tak pospieszyles z tymi robotami. Jeszcze skonczysz budowe w tym roku :D

Zartowalam, oczywiscie.

U mnie tez juz lepiej. Nie wiem czy widac koniec, bo to zawsze cos sie znajdzie, ale juz zupelnie inaczej.

Przed latem przyjdzie fachowiec od elewacji. Dom bedzie wygladal znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 pkt

malowanie ścian i sufitów a potem układanie płytek podłogowych czy najpierw płytki a potem malowanie?

 

po prostu mam obawy że jak bedą docinać kafle to może się kurzyć i osiadać na ścianie

Dobre masz obawy. Poza tym klejenie jest "brudniejsze" niż malowanie, więc można łądne ściany szybko pobrudzić. Robi się najpierw rzeczy brudne, a potem czyste.

Dodatkowo jak będą fugować, to pewnie im się maźnie na ściany. Więc najpierw kafelki, potem sprzątanie a na koniec malowanie.

 

 

A właśnie - ma ktoś sprawdzoną metodę na pozbycie się tego całego kurzu po robotach w szczególnościu szlifowaniu gipsu. Mam już grunt na ściany i sufity ale cały czas się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz:

1. Konstrukcja schodów - dziś.

2. Płytki - po świętach

3. Drzwi zewnętrzne - jak płytkarze ułożą płytki w wiatrołapie, a przynajmniej wytyczą dokładny poziom.

3. Parkiety - zaraz albo równolegle z płytkarzami.

4. K-G w kuchni nad szafkami (wnęki do szafek)

5. Drzwi

6. Zabudowa kuchenna

7. Płytki między szafkami dolnymi a górnymi w kuchni

8. Malowanie

9. Mebelki na wymiar

To tak z grubsza.

 

Ad 2+3. Nie lepiej najpierw drzwi zewnętrzne a potem płytki? Drzwi postawisz spokojnie na wylewce a potem kafelkarze ładnie dojadą płytkami do progu?? To może dodatkowo zmniejszyć wysokość samego progu.

 

Ad 5. Masz na myśli drzwi wewnętrzne? Ja właśnie się zastanawiam czy przed czy po malowaniu?

 

Ad 6. Co masz pod hasłem "zabudowa kuchenna" meble czy coś innego? Jak meble to może najpierw płytki a potem mebelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2+3. Nie lepiej najpierw drzwi zewnętrzne a potem płytki? Drzwi postawisz spokojnie na wylewce a potem kafelkarze ładnie dojadą płytkami do progu?? To może dodatkowo zmniejszyć wysokość samego progu.

A właśnie, że nie - te drzwi stawia się na gotowej posadzce. Próg jest niski, a bez progu się nie da - uszczelka musi przecież do czegoś dolegać, bo inaczej wiaterek będzie hulał.

 

Ad 5. Masz na myśli drzwi wewnętrzne? Ja właśnie się zastanawiam czy przed czy po malowaniu?

Nie - wewnętrzne. Zewnętrzne osadzam nie tylko przed malowaniem, ale wiatrołap nie jest wyszpachlowany. Montuję w ociepleniu, więc wepchnę rozkuwając ścianę wewnętrzną, a potem trza ją będzie wygłaskać. Co do wewnętrznych - tak jak pisałem, można malować przed lub po, ale ja się nastawiam na po.

 

Ad 6. Co masz pod hasłem "zabudowa kuchenna" meble czy coś innego? Jak meble to może najpierw płytki a potem mebelki.

Tak - meble. No i znowu nie trafiłeś :p A raczej nie doczytałeś. Chodzi o płytki (czy też inne wykończenie) między dołem a górą szafek. Na podłodze już będą. Te między szafkami wkleja się już po szafkach. Wtedy idzie ładniej obrobić łączenia. Warunek podstawowy - trzeba dobrze wymierzyć, gdzie powiesić górne szafki, żeby nie było kawałka płytki. Przy rozwiązaniach "panelowo-gładziowych" (panele z aluminium, szyba, kamień, stiuk, itp.), nie trzeba zastanawiać się, bo to się wytnie/obrobi na dowolny wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2+3. Nie lepiej najpierw drzwi zewnętrzne a potem płytki? Drzwi postawisz spokojnie na wylewce a potem kafelkarze ładnie dojadą płytkami do progu?? To może dodatkowo zmniejszyć wysokość samego progu.

A właśnie, że nie - te drzwi stawia się na gotowej posadzce. Próg jest niski, a bez progu się nie da - uszczelka musi przecież do czegoś dolegać, bo inaczej wiaterek będzie hulał.

No chyba że masz taką konstrukcję. Ja mam drzwi otwierane na zewnątrz to i uszczelka od zewnątrz i problemu nie ma. I jak pisałem płytki dodatkowo zmniejszyły mi próg. Ale Ty masz widzę inne rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 6. Co masz pod hasłem "zabudowa kuchenna" meble czy coś innego? Jak meble to może najpierw płytki a potem mebelki.

Tak - meble. No i znowu nie trafiłeś :p A raczej nie doczytałeś. Chodzi o płytki (czy też inne wykończenie) między dołem a górą szafek. Na podłodze już będą. Te między szafkami wkleja się już po szafkach. Wtedy idzie ładniej obrobić łączenia. Warunek podstawowy - trzeba dobrze wymierzyć, gdzie powiesić górne szafki, żeby nie było kawałka płytki. Przy rozwiązaniach "panelowo-gładziowych" (panele z aluminium, szyba, kamień, stiuk, itp.), nie trzeba zastanawiać się, bo to się wytnie/obrobi na dowolny wymiar.

Pewnie są dwie różne szkoły. U mnie płytki na ścianach już są. Kładzione pod wymiar szafek. Sprawa była prosta - odstęp między blatem a spodem górnych szafek +2cm z każdej strony na zakład wyszło mi ładnie 60cm czyli 3x20cm (wymiar płytki). Teraz wszystko dookoła się pomaluje i na koniec wstawi mebelki.

 

Przy klejeniu płytek po szafkach miałbym docinanie. A tak szybko i sprawnie. No i się już nie brudzi jak meble stoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie osadzali drzwi zewn. po położeniu kafli i wszystko super się zgrało natomiast drzwi wewn radzę położyc przed malowaniem u mnie zakładali po malowaniu i całe ściany mam przez nich umazane od paluchów a to im tam na ścianie coś odprysnęło , nie wiem jak u innych ale u mnie na miejscu przycinali ościeżnice i syfu było co nie miara no i muszę malowac ściany jeszcze raz :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie osadzali drzwi zewn. po położeniu kafli i wszystko super się zgrało natomiast drzwi wewn radzę położyc przed malowaniem u mnie zakładali po malowaniu i całe ściany mam przez nich umazane od paluchów a to im tam na ścianie coś odprysnęło , nie wiem jak u innych ale u mnie na miejscu przycinali ościeżnice i syfu było co nie miara no i muszę malowac ściany jeszcze raz :evil:
Dobry hint. Więc pewnie się skończy na gruntowaniu, malowaniu na biało a docelowy kolor już po montażu. Zawsze też powstałe w magiczny sposób rysy będzie można naprawić.

Ale i tak w weekend się przejdę z żonką do Impro popatrzeć co mają na stanie aby się psychicznie przygotować do kolejnego wydatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąski teownik. Pojechałem do specjalistycznego sklepu gdzie z listew do wyginania wybrałem najładniejszą.. i tu pojawił się problem jest to stal szczotkowana i nijak nie potrafię tego wygiąć w rękach.

Zapytam jak przyjedzie na montaż o Twój przypadek

Twierdzi, że się da wygiąć. Oczywiście zależy jaki łuk, ale raczej nie daje się małych (np. 1m) tylko fale (2-6 m), więc nie widzi problemu. Troszkę za daleko mieszkasz, ale w razie czego służę kontaktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ludziach z G.W. których bym nie poznał :D

 

no...to podstawa 8) 8) 8)

O Tobie głównie myślałem jeżeli chodzi o "nową gwardię" :D Jak się czujesz w roli nowogwardzistki a nie starego ryja? :lol:

 

aleś mi przywalił :lol: nowogwardzistka :o młodsza jestem od Ciebie tylo o 5 miesięcy 8) 8) 8) więc chyba jednak do starych ryjków się zaliczam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trabi, ja też szukałam tych płytek. Niestety tylko Adako je sprowadza we Wrocławiu. Ale pod tym linkiem znajdziesz telefon hurtowni w Katowicach, gdzie mają te płytki:

http://forum.muratordom.pl/post3133730.htm?highlight=#3133730

 

Ostatecznie tam nie pojechałam, bo potrzebowałam 1.5mkw - i Adako łaskawie mi sprzedało, bo akurat dojechały z Hiszpanii. Ale byłam gotowa.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś mi przywalił :lol: nowogwardzistka :o młodsza jestem od Ciebie tylo o 5 miesięcy 8) 8) 8) więc chyba jednak do starych ryjków się zaliczam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dla mnie stara gwardia (vel stare ryje), to ci co byli na spotkaniach w marcu i maju 2002. Zresztą wydawało mi się, że lepiej dla kobiety być nowogwardzistką niż starym ryjkiem, a już najgorzej byłoby chyba być nowogwardzistką ze starym ryjem. http://autokacik.pl/images/graemlins/hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam maly dylemat. Wlasnie weszla mi ekipa od poddasza i jakos juz od poczatku zabili mi cwieka. Mam krokwie 20 cm i welne 20 cm + 5 cm.

Jak wiadomo (chyba !!) 20 cm miedzy krokwie a piatka w poprzek na nich.

Fachowcy zabrali sie za robote i kazali zakupic laty 7x7 cm i je poprzybijali wzdluz krokwi tak aby upchac tam wlasnie 25 cm welny w jednym pionie, oczywiscie na zakladke (5 nie bedzie w takim razie w poprzek). Czy to dobrze z punktu widzenia technologicznego czy kazac im rozkrecac to?

 

Drugie pytanie

W takim razie plyty GK moga byc bezposrednio przykrecane do tych lat czy dodatkowo musi byc stelaz?

 

Pozdrawiam

 

Slav

 

ps

Natalia dzieki za zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...