Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

To czekam teraz, az Daro-k sie odezwie i skomentuje ich prace :D

 

Napisz w lipcu ;-) to będę już po ociepleniu przez tę samą ekipę co Daro. Niestety poustawiani są aż do czerwca.

 

Pozdrav

 

Trabi daj znać jak będą u Ciebie kończyć to przyjadę z dwoma kolegami i coś dokończę z Panami z Megi :wink: 8)

Co do zasadniczej roboty to OK, ale niech Wam nie przychodzi zostawić ich samych na 5min. Ja tak zrobiłem i miałem 60 dziur na wylot w ścianach. Ładnie zaszpachlowali, że się zorientowałem po tygodniu. Dali mlodemu kręcić dziury pod kołki i zapomnieli założyć ogranicznik - to kręcił ile wlazło cymbał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Poza tym z tego co słyszałam od znajomego pracującego w dużej firmie z amerykańskim kapitałem, to dla niektórych firm kryzys jest wytłumaczeniem "cięć" stanowisk pracy.

 

Powoli wszędzie jest tak samo, u mnie w pracy co tydzień wylatują 1-2 osoby pod byle pretekstem, atmosfera jest taka że siekiera wisi w powietrzu - w sumie sam chętnie pożegnałbym się z nimi, tylko oferty firm korzystających z kryzysu na poziomie 1000-2000 w najlepszym wypadku... :-/

 

Wracając do tematu - gdzie można powalczyć z cenami na farby wewnętrzne? Wstępnie nastawiłem się na lateksowe z nobilesa, od duluxa trzymam się z daleka. Podzwoniłem po autoryzowanych i ceny mają dziwne tj. 10l za jakieś 80zł, przy moich ilościach zejdą max do 69zł, a w castoramie po 65zl na półce...

 

MAm super kontakt - jutro zadzownię i dam znać czy dadzą dla Forumowiczów rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niebawem będę się zbierał do przeprowadzki

muszę jednak wynająć swoje mieszkanie (Biskupin, M3, rozkład)

czy macie doświadczenie w tym temacie? (agencje nieruchomości, inne)

najchętniej wynająłbym lokum dla firmy - LG, VOLVO etc.

czy są jakieś agencje obrotu nieruchomościami które specjalizują się w wynajmowaniu dla firm?

 

 

Stary - moje mieszkanie ful wyposażone w AGD na Gaju w nowym bloku stało puste dwa miechy. Rynek najmu jest załamany - życzę szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary - moje mieszkanie ful wyposażone w AGD na Gaju w nowym bloku stało puste dwa miechy. Rynek najmu jest załamany - życzę szczęścia.

Ale czasy się zmieniają. Chyba. Teraz ludziska więcej będą najmować niż kupować.

 

Co z wentylatorkiem? Jakieś bardziej szczegółowe dane znajdziesz? W sobotę planujemy z żoną tournee. Może byśmy wpadli zobaczyć? Na 15 minut, bo będziemy już nieźle zmęczeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michasiek, co do mebli kuchennych to nam robi pan z pod Zakopanego. Cena nie do przebicia. Będą montowane tuż po świętach. Jeśli jakość będzie także ok. ( a mam nadzieję, że tak) chętnie służę namiarem. Cena o 40% niższa niż np. w BRW, a ze zdecydowanie lepszych materiałów. [/b]

Jakoś ciężko mi jest sobie wyobrazić, że można robić taniej niż BRW. Taniej i z lepszych materiałów, to już w ogóle poza moją wyobraźnią :roll: Przecież przy tej cenie, to całe Zakopane stało by u niego w kolejce i nie musiałby tyłka do Wrocławia włóczyć :roll:

A może gość podał Ci cenę za montaż, a elementy trzeba kupić osobno?

Jeżeli to jednak możliwe to opisz co i jak. :D W końcu są na Ziemi i na Niebie rzeczy o których się filozofom nie śniło, więc kto wie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie Grzegorz nie denerwuj! Ja Cie już od jesieni zapraszam i doprosić się nie mogę :evil:

Co do pana od kuchni to pomyślałam sobie, że mimo, iż ja zamówiłam w ciemno, może warto wcześniej podać namiar na stolarza . W końcu wycena nic nie kosztuje. Pan przyjechała do nas na pomiar do Wrcoławia i jesli ktos z naszej grupy chciałaby, mógłby zrobić pomiar (też jest w końcu niezobowiazujący) jak będzie montował kuchnię u nas. Żeby facet dwa razy nie jechał z pod Zakopca. A decyzję można podjąć po obejrzeniu jego pracy u nas. Pan Franciszek Wrzaszczak tel. kom.: 0664 197 342.

 

Chyba faktycznie wybierzemy się do Ciebie hurtowo :wink: :D

 

A co do pomysłu z wycena pana od mebelków podczas montażu Twoich to super pomysł! :lol:

Mówiłas, że mniej więcej kiedy będziesz miała montaż? Trza sie przygotowac psychicznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ;)

Biulder II , kierownik p. Leszek, ul A.Krajowej za stacją BP

12 % od cen w komputrze, ale i tak proponuję sprawdzać ważniejsze (droższe) pozycje

Secam to widzę, że u Ciebie też Builder i pan Leszek :wink: Rabaty mielismy dobre.

Bralismy tam sporo, ale faktycznie najlepiej jeszcze troche zawsze posprawdzac ceny w innych miejscach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankaj, a wyobrażasz sobie, że dom z 160 mkw zbudowany z przyzwoitych materiałów (ściany z ytonga, karpiówka na dachu, okna jezierski, drzwi zew Cal itp) z wykończeniem (wszystko juz kupione, czekam tylko na montaż schodów i kuchni) mieści się spoko w 300tyś? Ja taka zdolna w negocjacjach i poszukiwaniach jestem i już.

Co do kuchni to, to nie chce mi się wszystkiego opisywać. Grunt, że kuchnia spora )(ok. 12mkw), fronty tej firmy http://www.pfleiderer.pl (z płyty), blat ( nie pamiętam jakiej nfrmy musiałabym poszukać, ale ten grubszy). W kuchni ma być min. tzw.mablościanka (taka min. na piekarnik i mikrofalę) i spory półwysep. Wszystkie szuflady z blumami i amortyzatory w szafkach. Chcesz wiedziec coś jeszcze? Cena w moim przypadku 6800 zawiera montaż i transport. BRW wyceniło mi to samo na 10000, ale bez montazu. Jedna z firm wrocławskich na 14300. Ja nikogo nie namawiam, zwłaszcza, że tak naprawdę, co do jakości wykonania wypowiem się po montażu. [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ;)

Biulder II , kierownik p. Leszek, ul A.Krajowej za stacją BP

12 % od cen w komputrze, ale i tak proponuję sprawdzać ważniejsze (droższe) pozycje

Secam to widzę, że u Ciebie też Builder i pan Leszek :wink: Rabaty mielismy dobre.

Bralismy tam sporo, ale faktycznie najlepiej jeszcze troche zawsze posprawdzac ceny w innych miejscach :D

:)

W sumie przez całą budowę Builder mi nie zawalił (prawie)

Raz w samym szczycie budowlanym sprzedali mi część cegieł klinkierowych które były moje i do tego zapłacone w depozycie. Miałem problem potem z kupieniem tych samych ..... ale było minęło był to w samym centrum wariactwa budowlanego , a wtedy nic nie działało normalnie.

W sumie wszystkie "ciężki" materiały poza dachem u nich były w dobrych cenach. po stanie "so" już zacząłem znajdywać taniej.

Dachówka oczywiście w Lech-Budzie - tu mogę z czystym sercem polecić Panią Małgosię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankaj, a wyobrażasz sobie, że dom z 160 mkw zbudowany z przyzwoitych materiałów (ściany z ytonga, karpiówka na dachu, okna jezierski, drzwi zew Cal itp) z wykończeniem (wszystko juz kupione, czekam tylko na montaż schodów i kuchni) mieści się spoko w 300tyś?

Znasz moje podejście do zaliczania co jest "kosztem" budowy i pewnie bym naliczył Ci więcej :wink:

 

Ja taka zdolna w negocjacjach i poszukiwaniach jestem i już.

Domyślam się :lol: Wiem, że ja niektóre rzeczy przepłaciłem, ale czasem brak czasu, czasem ochoty, a czasem zmiana koncepcji i robi się drugi raz.

 

Co do kuchni to, to nie chce mi się wszystkiego opisywać. Grunt, że kuchnia spora )(ok. 12mkw), fronty tej firmy http://www.pfleiderer.pl (z płyty), blat ( nie pamiętam jakiej nfrmy musiałabym poszukać, ale ten grubszy). W kuchni ma być min. tzw.mablościanka (taka min. na piekarnik i mikrofalę) i spory półwysep. Wszystkie szuflady z blumami i amortyzatory w szafkach. Chcesz wiedziec coś jeszcze? Cena w moim przypadku 6800 zawiera montaż i transport. BRW wyceniło mi to samo na 10000, ale bez montazu. Jedna z firm wrocławskich na 14300. Ja nikogo nie namawiam, zwłaszcza, że tak naprawdę, co do jakości wykonania wypowiem się po montażu.

Jeżeli masz tam Blumy, to już niewiele rozumiem. Sam mechanizm HL czy HF to koszt rzędu 320zł na Allegro i 350zł jak liczy kuchniarz. Blumotion zdaje się, że jakieś 40zł na szufladę. Tego wszystkiego się nakapie. To co można zaoszczędzić, to można. Poprzednie studnio kuchni wyceniło moją kuchnię na 25 tys. (nie żadne Alno czy inne drogocenne - polski Atlas). Zejście na 16 800 już mnie powalało. Porównując z ofertą jaką dostała Godin w Sycowie, jest to podobna kwota. Jakoś sobie nie wyobrażam zejścia na połowę tej niższej kwoty. Na ogół wyobraźnia mnie nie zawodzi, ale wiem, że nie można mówić "nigdy" i "zawsze".

Mały przykład - 2 lata temu zacząłem sondaż schodowy, a zwłaszcza dotyczący giętych pochwytów. Goście wołali po 600zł za mb!!! Za 8mb pochwytu zapłaciłbym 4800zł. Gość za 5000zł ma mi zrobić nie tylko pochwyt, ale stopnie, słupki i "ramkę" na otwór w stropie. Sam nie wiem jak to możliwe, ale podobnie jak Ty w sprawie kuchni - zobaczymy jaki będzie efekt :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, skoro mowa o kuchniach, bo i nas to czeka. Wspominana była firma Filung z Sycowa. Powertowałem i zamawiała ją danadom - czy macie już tę kuchnię? Pewnie szybko nie dostanę odpowiedzi, bo mieli się przeprowadzać, ale może, może... :-)

 

Ja jeszcze myślę o montażu samodzielnie - ponoć naprawdę tanio to wychodzi i wcale nie jest to jakoś bardzo skomplikowane, dla mających trochę zapału polecam np to (wypowiedź dzabij z Sro, 5 Wrzesień 2007 00:01) i to :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze sama byłam troche zdziwiona, ale mam szczegółową umowę i płacę po montażu. Zresztą montaż za dwa tygodnie, więc się przekonamy. Z tego co wiem sa kozacy, którzy sami z tych samych materiałow co słynne firmy kuchenne skręcają sobie meble i nikt nie pozna, że to samodiełka. A koszty ok. 3 tyś. Może niektórym wykonawcom wystarczy marne 100% narzutu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na relacje o mebelkach. Mam kuchnie ok.10m2. Też zaprojektowana ścianka z trzech słupków do zabudowy sprzetu. Szafki stojące w tym dwie narożne, dwie wiszące, półwysep, osprzęt Blum. Fronty HDF- czy jak tam zwał, blaty płyta nie żadne marmury. Wycena bez sprzętu - 30000 :evil: :evil: :evil: Cena zniechęciła mnie na długo od dalszych wycen, ale od tego nie uciekne. Dalej nie pisze bo musiałabym użyć paru niecenzuralnych słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze sama byłam troche zdziwiona, ale mam szczegółową umowę i płacę po montażu. Zresztą montaż za dwa tygodnie, więc się przekonamy. Z tego co wiem sa kozacy, którzy sami z tych samych materiałow co słynne firmy kuchenne skręcają sobie meble i nikt nie pozna, że to samodiełka. A koszty ok. 3 tyś. Może niektórym wykonawcom wystarczy marne 100% narzutu :lol:

Jola - Ty mnie już nie denerwuj tymi cenami :evil: :wink:

Za chwilę faktycznie sam zacznę skręcać. Będzie się opłacało nawet 2 miesiące bezpłatnego wziąć, żeby się nauczyć :lol: Już ostatnio zaczęło mi świtać to kiedy poszedłem do hurtowni z której brałem bloczki, cegłę, papę, itp. Poszerzyli ofertę nie tylko o drzwi czy panele, ale właśnie o kuchnie i garderoby do samodzielnego montażu.

Ja dużo grzebałem kiedyś w warsztacie, więc przycięcie paru rzeczy i skręcenie nie jest dużym wyzwaniem. Pamiętam jak mając ze 12 lat, robiliśmy z bratem kopie plastikowych haczyków na wieszak. Trzeba było wyciąć je z płyty bakielitowej, dopiłować i pomalować. Moje były nie do rozpoznania względem oryginałów :lol: To był lekki szok, bo wcześniej brat był uznawany za dokładniejszego.

 

A może ja spróbować sił na garderobie i skrytce? :roll:

Jola - namieszałaś, oj namieszałaś :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...