Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Już wyjaśniam. Przedmiotowy rów to melioracyjny i odprowadza wodę z pól, ale szpeci wygląd działki, na dodatek można w taki rów po pijaku wpaść :( więc musi być przykryty ziemią i przykładowo trawką, ale pod spodem dalej odprowadzać wodę. Wszelkie rury powyżej 30cm średnicy wewnętrznej to koszt około 100zł/mb
No to jak najbardziej można jak proponuję. Czymkolwiek - chociażby pozostałymi deskami szalunkowymi - zrobić jakiś stelaż, przykryć to jakąś folią, zasypać i zasiać trawkę ;)

Dołem będzie sobie płynęło a górą rosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

No to jak najbardziej można jak proponuję. Czymkolwiek - chociażby pozostałymi deskami szalunkowymi - zrobić jakiś stelaż, przykryć to jakąś folią, zasypać i zasiać trawkę ;)

Dołem będzie sobie płynęło a górą rosło

 

No właśnie się obawiam, że deski zgniją i się rozpadną, więc musi być coś bardziej trwałego.

 

pierwsze słyszę, ze rów melioracyjny jest prywatną własnością. Po co robić prowizorkę? Ułóż ze 2 kręgi betonowe, a na to nasyp ziemi.

 

A właśnie, że prywatny. Rolnik sobie wykopał na własnym polu, bo teren podmokły i chciał się tej wody jakoś pozbyć. No może źle go nazwałem - "melioracyjnym", ale jakoś musiałem. Natomiast kręgi trochę drogie, chyba że macie namiary na jakieś taniochy, ponieważ kręgów trzeba więcej niż 2szt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy orientujecie się gdzie mogę we Wrocławiu obejrzeć "na żywo" płytki Tubądzin, seria minimal??? :roll:

na pewno ma je forumowa magpie101 w swoim dzienniku

http://forum.muratordom.pl/dziennik-mag-irysek,t77191-180.htm

może coś podpowie :wink:

 

ja mam chyba jeszcze do sprzedania minimala - bo go montowałem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo,

Dawno temu przy ul. sw. Antoniego byl sklep z roznego rodzaju listwami do podlog i schodow.

Czy nie wiecie jest on tam dalej? A moze jeszcze gdzies?

 

Firmie się splajtowało ......

 

a to nie oni przenieśli się na Ostrowskiego ?

PROFIL S.C.

ul. Ostrowskiego 13

53-238 Wrocław

tel. 071 / 797 59 45

fax 071 / 797 59 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wykonaniem ogrodzenia frontowego przy domu.

 

Planuję wymurować słupki z klinkieru czego niestety nie umiem, więc jest to dla mnie drogie rozwiązanie, albo samemu wylać fandamenty tylko pod słupki i postawić gotowce:

 

http://www.allegro.pl/item627047313_slupek_ogrodzenie_betonowe_klinkier_gwarancja.html

 

Chciałbym, żeby ostatecznie wyglądało to mniej więcej tak:

 

http://www.allegro.pl/item633836080_sztachety_balustrada_ogrodzenia_plot_ogrod.html

 

Mam kilka pytań w związku z w/w:

 

1. Jak wykończyć skrzynkę elektryczną, która jest na granicy działki w połowie na mojej działce, a w drugiej na przyszłego sąsiada ?

 

2. Czy boks śmietnikowy jest bardziej praktyczny przy furtce czy na końcu ogrodzenia przy bramie ?

 

3. Czy ktoś z Was projektował takie ogrodzenie i jest do tego jakiś program czy cuś ?

 

4. Czy widzieliście gdzieś gotowce, w których krawędzie murków nie są kanciaste, tylko zaokrąglone (są takie cegły klinkierowe i widziałem na żywo murki z takimi) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wykonaniem ogrodzenia frontowego przy domu.

 

Planuję wymurować słupki z klinkieru czego niestety nie umiem, więc jest to dla mnie drogie rozwiązanie, albo samemu wylać fandamenty tylko pod słupki i postawić gotowce:

 

http://www.allegro.pl/item627047313_slupek_ogrodzenie_betonowe_klinkier_gwarancja.html

Hej

 

Też myślałem o takim rozwiązaniu, coby już nie trzeba było się tyle namurować. Ciekawi mnie tylko trwałość tych farb, którymi potraktowany jest ten beton. Czy ona za kilka lat nie zacznie odłazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wykonaniem ogrodzenia frontowego przy domu.

 

Planuję wymurować słupki z klinkieru czego niestety nie umiem, więc jest to dla mnie drogie rozwiązanie, albo samemu wylać fandamenty tylko pod słupki i postawić gotowce:

Hej,

 

też teraz robimy ogrodzenie. Jak policzyliśmy sobie te gotowce, to wcale tak tanio nie wychodzi - my mamy w sumie 8 słupków i 5 podmurówek - razem 13 elementów po ok. 200zł = 2600 + transport to wychodzi z 3 tysiące jak nic. Zdecydowaliśmy się jednak na cegłę klinkierową - kupiliśmy ostatnio w castoramie, jopek, po 1.23zł czerwona dziurawka. 2.5 palety z dostawą to jakieś 1200zł. To co zaoszczędzi się na materiale pójdzie owszem więcej na robociznę, ale jednak murowany to murowany.

 

Też robimy okrągłe, chcemy układać z cegły - zobaczymy jak to wyjdzie...

 

Co do programu to polecam PRO 100 - darmowa wersja ma dużo możliwości. Zrobiłem nią sam projekt, wygląda tak jak na tym zdjęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - spytam fachowca ile by wziął za wymurowanie z klinkieru i zobaczę czy mnie stać :wink:

 

Hmm pierwszy fachowiec podał 2-2,5 zł za cegłę + podmurówka 50 zł / mb :o

 

Jeśli to normalna cena na dziś to raczej wezmę gotowce :roll: .

 

Mam podobny pomysł do Twojego ws kształtu ogrodzenia - tylko czy przewidziałeś boks śmietnikowy ?

Ten polecony program jest bardzo "ciężki" - około 600 MB, więc ściągnę coś mniejszego i zadziałam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

Wielkie dzięki za odpowiedzi w kwesti kafelków Minimal Tubądzina :D

 

ewa_zm - magpie101 robiła, ale dośc dawno (2007 rok) :-? i tez niezbyt je oglądała przed zakupem :(

 

Trociu - do Cermagu oczywiście dzwonilam, ale wystawki żadnej z nich nie mają. Można obejrzec jeden z odcieni na magazynie- tylko to jest w tej chwili na palecie, nawet dekoru nie maja do obejrzenia na zywo :cry:

 

W związku z tym Daro_K Ty sie chłopie szykuj, bo chyba będę musiałam Cię odwiedzić :wink: :D

Co Ty na to???

A ile masz tych kafli?? Ja chyba nie potrzebuje duzo, więc może byśmy sie dogadali 8) :wink: A własnie i jaki kolor - ja CHYBA chciałabym te najjasniejsze.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trociu - do Cermagu oczywiście dzwonilam, ale wystawki żadnej z nich nie mają. Można obejrzec jeden z odcieni na magazynie- tylko to jest w tej chwili na palecie, nawet dekoru nie maja do obejrzenia na zywo :cry:
E - jak mają na magazynie to nie problem. Zawsze mogą przywieźć. Myśmy tak oglądali kafle przed zamówieniem. Po prostu ściągneli z magazynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny pomysł do Twojego ws kształtu ogrodzenia - tylko czy przewidziałeś boks śmietnikowy ?

Ten polecony program jest bardzo "ciężki" - około 600 MB, więc ściągnę coś mniejszego i zadziałam :wink:

Nie, boksu celowo nie modelowałem, jakoś mi się nie komponował. Przyglądnąłem się polityce śmieciarzy :-) u sąsiadów i raczej mało kto ma tu boksy. Program owszem ciężki, ale jak zacząłem go używać to jest naprawdę prosty w obsłudze, a ma duże możliwości. Poza tym jest też wersja minidemo, która ma okrojone biblioteki - a do ogrodzenia bibliotek nie potrzebujesz, nie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje, ze te gotowe slupki klinkierowe, to wychodza prawie tak samo.

Slupek jest po ok. 200zl, a fachowcy chca po 200 za wymurowanie. Plus oczywiscie material, to ta roznica.

Czy kupowaliscie moze Weinerberga i gdzie? Potrzebuje plytki klinkierowe na cokol i cegle, moze byc dziurawka, na ogrodzenie.

Ale tyle sie naczytalam na forum, ze sa bardzo krzywe.

Napisalam do Budinpola na Brucknera, ale mi jeszcze nie odpowiedzieli.

Chyba Madar Preiss tez je ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupowaliscie moze Weinerberga i gdzie? Potrzebuje plytki klinkierowe na cokol i cegle, moze byc dziurawka, na ogrodzenie.

W Obi jest model Terca Pomerania czerwone po 2,29zł. Więcej klinkierów tam nie stwierdziłem. Ale generalnie sprowadzić pewnie byłby w stanie każdy, kto handluje Weinebergerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...