Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Hej

 

U mnie nadchodzi czas na ocieplenie zewnętrzne. Większość z Was ma to już pewnie za sobą, więc może poratujecie dobrym słowem na dwa nurtujące mnie tematy:

- tylko akrylowy czy silokonowy??

- styropian zwykły czy paroprzepuszczalny (http://www.baumit.com/baumit/pl/main4/sub2/12992/index.shtml)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze tam piszą - tylko jak dać mniejszy skoro takich nie ma :wink:

 

Rok temu kupiłem jeden z najmniejszych dostępnych pieców na ekogroszek (18 kW), a wg projektu mam zapotrzebowanie 12 kW + CWU.

Dzisiaj są już powszechnie dostępne 15 kW i wziąłbym taki.

 

Faktycznie te 18 kW to za dużo - często wchodził w zimie w stan podtrzymania, a to oznacza spadek temperatury retorty i nieekonomiczną pracę (najlepiej, żeby był w stanie pracy cały czas - patrz działanie protokołu PID w sterowniku).

 

Po wymianie doświadczeń w wątku o piecach z podajnikiem polecam Ling z PID i retortą obrotową (sama odpowiednio formuje palenisko).

 

PS zwróćcie uwagę, żeby pisać 60 czy 80 W/m2, zamiast 80 kW/m2, bo jest między nimi pewna subtelna różnica :wink:

 

Dokładnie Ling Duo chodzi mi po głowie -bardzo fajny piecyk.

 

PS zwróćcie uwagę, żeby pisać 60 czy 80 W/m2, zamiast 80 kW/m2, bo jest między nimi pewna subtelna różnica :wink:

:D Lakusz mnie zamotał - sublelna różnica 3 zer :D oczywiście W/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

U mnie nadchodzi czas na ocieplenie zewnętrzne. Większość z Was ma to już pewnie za sobą, więc może poratujecie dobrym słowem na dwa nurtujące mnie tematy:

- tylko akrylowy czy silokonowy??

- styropian zwykły czy paroprzepuszczalny (http://www.baumit.com/baumit/pl/main4/sub2/12992/index.shtml)

 

NIe wnikam co lepsze; ja zamontowałem, zwykły styro 15cm i tynk silikatowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankai drzwi...rewelacja :D

 

Jestem na etapie zakupu okien. Czy moglibyście polecić mi wykonawców okien PCV i drewnianych...nie możemy zdecydować się może cena nas przekona :lol: Bardzo proszę, o namiary bo nie chcę iść do pierwszego lepszego punktu na ulicy bo można różnie trafić :evil:

Jutro będziemy umawiać się z p. Kocot na wykonanie elektryki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LakuszTo co piszesz to chyba mocna przesada w drugą stronę ....... Ja podałem 60 kw Ty 4 Kw ........ życzę żebyś miał rację ;)

Ja robię wszystko na wyliczenia 70-80 KW, wyszedłem z założenia że jeśli 80 KW jest przeszacowane to lepiej jest mieć możliwość przykręcenia instalacji.

 

I tu się z tobą nie zgodzę, bo te 80W/m2 jest policzone dla dużych mrozów, a we Wrocławiu baardzo rzadko takie bywają, a w pozostałym czasie piec będzie działał nie ekonomicznie.

 

P.S. ty podałeś 60W a ja 4000W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LakuszTo co piszesz to chyba mocna przesada w drugą stronę ....... Ja podałem 60 kw Ty 4 Kw ........ życzę żebyś miał rację ;)

Ja robię wszystko na wyliczenia 70-80 KW, wyszedłem z założenia że jeśli 80 KW jest przeszacowane to lepiej jest mieć możliwość przykręcenia instalacji.

 

I tu się z tobą nie zgodzę, bo te 80W/m2 jest policzone dla dużych mrozów, a we Wrocławiu baardzo rzadko takie bywają, a w pozostałym czasie piec będzie działał nie ekonomicznie.

 

P.S. ty podałeś 60W a ja 4000W :)

 

Te obliczenia sa dla naszej strefy klimatycznej czyli liczone do mrozów -20 stopni/c

może takich zim często nie ma - ale wystarczy przypomnieć sobie tą ostatnią sprzed kilku miesięcy 8).

 

Ja policzyłem tak .....

80w/m2 x powierzchnia całkowita czyli 250 m/2 = 20 000 W (20 KW)

 

Spotkałem się też z takimi dokładnymi wyliczeniami :

powierzchnia użytkowa 175 m/2 x 80 W = 14 000 W (14 KW)

powierzchnia łazienek 15 m/ x 120W = 1800 W (1,8 KW)

powierzchnia nieużytkowa 60 m/2 x 40 W = 2400 W (2.4 W)

 

co daje całkowitego zapotrzebowania 18200 W (18,2 KW)

 

w projekcie mam podane 19 KW więc jak by nie liczyć wychodzi podobnie - trzeba kupic piecyk 20KW choć wszyscy mi wciskają 25 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

U mnie nadchodzi czas na ocieplenie zewnętrzne. Większość z Was ma to już pewnie za sobą, więc może poratujecie dobrym słowem na dwa nurtujące mnie tematy:

- tylko akrylowy czy silokonowy??

- styropian zwykły czy paroprzepuszczalny (http://www.baumit.com/baumit/pl/main4/sub2/12992/index.shtml)

 

NIe wnikam co lepsze; ja zamontowałem, zwykły styro 15cm i tynk silikatowy.

 

Ja też styro 15 cm i tynk sylikatowy.

Uważam, że dom jest bardzo dobrze zaizolowany, co bardzo odczuwa sie i zimą i latem. :D :D

 

Specjalistką od wyliczeń w temacie ocieplenie jest Dabell. (jak wszyscy pamiętamy). Przy okazji - pozdrawiam Izę. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę o namiary na roletki do okien dachowych. .

 

Jak Wasze ogródki dziewczyny "mieszkające" ? Do listy ogrodnictw dorzucam jeszcze pkt. przy ul. 9-maja na Sępolnie (boczna Mickiewicza). Spory wybór. Kumata obsługa. Poziom cen - nie pamiętam, byłam tam tylko raz, w zeszłym roku.

 

Ja walczę z kretami i nornicami. Ręce i wszystko inne już mi opada. Zryły wszystko co można było zryć w miejscach gdzie robiliśmy w ubiegłym miesiącu nasadzenia. :evil: :evil: :cry: :cry:

Ktoś może zna jakąś skuteczną metodę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie mam podane 19 KW więc jak by nie liczyć wychodzi podobnie - trzeba kupic piecyk 20KW choć wszyscy mi wciskają 25 KW

 

Weź jeszcze pod uwagę grzanie CWU w zimie :wink:

No tu mnie zastrzeliłeś ;)

kto by pomyślał o ciepłej wodzie w kranie - przecież zawsze jak się odkręci to jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę z kretami i nornicami. Ręce i wszystko inne już mi opada. Zryły wszystko co można było zryć w miejscach gdzie robiliśmy w ubiegłym miesiącu nasadzenia. :evil: :evil: :cry: :cry:

Ktoś może zna jakąś skuteczną metodę??

Hmmm - na forum mamy kilka wątków na temat kretów - i chyba najlepszą metodą jest się z nimi zaprzyjaźnić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę

poszukuje namiarów na projaktanta i wykonawcę ogrodu wraz z projektem nawadniania. namiar na dobrego projektanta wnętrz też by sie przydał, bo z moja Panią architekt musiałam sie pożegnać :(, a pojawiła się szansa na kasę i mogę ruszać z budową.

I jeszcze mam pytanie - są niezadoweoleni z Pana Sławka Szynki - hydraulika?

 

A widziałam dziś, ża Anjamen szaleje w ogrodzie :) Masz piękne drzwi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie mam podane 19 KW więc jak by nie liczyć wychodzi podobnie - trzeba kupic piecyk 20KW choć wszyscy mi wciskają 25 KW

 

Weź jeszcze pod uwagę grzanie CWU w zimie :wink:

No tu mnie zastrzeliłeś ;)

kto by pomyślał o ciepłej wodzie w kranie - przecież zawsze jak się odkręci to jest :D

 

ej no już nie przesadzajcie, przecież jak grzejesz wodę cwu to grzejniki chodzić w tym czasie nie muszą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę

poszukuje namiarów na projaktanta i wykonawcę ogrodu wraz z projektem nawadniania. namiar na dobrego projektanta wnętrz też by sie przydał, bo z moja Panią architekt musiałam sie pożegnać :(, a pojawiła się szansa na kasę i mogę ruszać z budową.

I jeszcze mam pytanie - są niezadoweoleni z Pana Sławka Szynki - hydraulika?

 

A widziałam dziś, ża Anjamen szaleje w ogrodzie :) Masz piękne drzwi!!

 

poszło na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...