Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

Czesc,

 

A ja chcialbym poprosic o namiary na podbitke - gdzie mozna kupic drewno, albo od razu na firmy ktore robia podbitke ze swoijego materialu?

 

Na co zwracac uwage przy zakupie drewna ? czy sa jakies klasy itp. ?

 

Pozdrawiam

 

Ja swoją kupowałem w Grodkowie. Gościu ma fajny materiał i ceny tez sa dostępne (możesz się troszkę potargować) tel 788254157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś z Was miał do czynienia z drzwiami firmy KMW FORMAT z Bierutowa i jak one się maja jakościowo do drzwi np CAL'a? Cenowo wyglądają podobnie ( KMW z meranti a CAL dębowy)

 

KMW Format to górna półka wśród drzwi zewnętrznych :) Skontaktuj się z panem Sebastianem z Impro, na pewno dobrze doradzi i cenowo będziesz bardzo zadowolony :wink:

http://www.impro.com.pl/index.php?pg=drzwi_zewnetrzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawię Was...

Wczoraj przyszedł na budowę do męża sąsiad (cały czas mieszka w Niemczech) i powiedział, że po osiedlu poszła plotka, że daliśmy mu 100tys. łapówki za zgodę na budowanie stolarni bo sąsiedzi powiedzieli mu że naz dom nie wygląda jak dom i napisali do jakiegoś urzędu pismo o wstrzymanie budowy :o :o :o Ja myślałam, że głupich nie sieją ale...

A my mamy tzn. dom nowoczesny czyli dom z płaskim dachem:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawię Was...

Wczoraj przyszedł na budowę do męża sąsiad (cały czas mieszka w Niemczech) i powiedział, że po osiedlu poszła plotka, że daliśmy mu 100tys. łapówki za zgodę na budowanie stolarni bo sąsiedzi powiedzieli mu że naz dom nie wygląda jak dom i napisali do jakiegoś urzędu pismo o wstrzymanie budowy :o :o :o Ja myślałam, że głupich nie sieją ale...

A my mamy tzn. dom nowoczesny czyli dom z płaskim dachem:lol:

 

hehe.... w którym miejscu na Widawie się budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał do czynienia z drzwiami firmy KMW FORMAT z Bierutowa i jak one się maja jakościowo do drzwi np CAL'a? Cenowo wyglądają podobnie ( KMW z meranti a CAL dębowy)

 

KMW Format to górna półka wśród drzwi zewnętrznych :) Skontaktuj się z panem Sebastianem z Impro, na pewno dobrze doradzi i cenowo będziesz bardzo zadowolony :wink:

http://www.impro.com.pl/index.php?pg=drzwi_zewnetrzne

 

 

No właśnie to p. Sebastian mi je polecił:) Tylko, że ja nie znam tego producenta i niewiele o nim słyszałem. A cena samych drzwi to 5tyś z dostawką kosztują 7tyś a drzwi z cala model 235 7,7tyś. A jak się ma meranti wogóle do dęba:) bo nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiedzi wiedzą, że ślubny robi meble, a często na działce przekłada materiał z busa do busa no to wymyślili sobie stolarnie podobno na pomieszczenie z maszynami idealnie im pasuje garaż bo będzie miał witrynę (tak naprawdę to będzie ściana z luksferów) Boże jaką ludzie mają wyobraźnię :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniaq, Ty lepiej nie kombinuj. Interes rozkrecasz, to sie przyznaj :)

U mnie mamy kawalek prywatnej drogi. Dopoki byla niezrobiona wszyscy ja uzywali i bylo dobrze. Nakrecali, wirazowali, bloto, az bryzgalo.

Pozniej, gdy zostal wylany niby asfalt, nie wiem co to jest, zamknelismy ja, wieszajac line.

Piec minut i byla kontrola z geodezji chyba czy zarzadu drog.

Tez uprzejmie doniesiono.

Dodam, ze caly czas byla tabliczka z prywatnym terenem, ale ktoz zwracal na nia uwage

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślubny zakład ma gdzie inndziej :D

My juz mieliśmy kontrol z inspekcji środowiska, nadzór budowlany...teraz budowę kończy nam mój kuzyn ale nie ma firmy zarejestrowanej więc musieliśmy z nim podisać umowę-zlecenie bo nie znasz dnia ani godziny jak ci następna kontrol wpadnie :evil: Tylko najlepsze jest to że każdy z tych sąsiadów ma na swojej posesji postawione coś niezgodnie z prawem Może najwyższy czas żeby się tymi budowlami zainteresować :evil:

Acha z zarządu dróg też byli bo ciężarówka jak wysypywała żwir na podjazd to przeciągnęła ze 30cm na pobocze drogi. Nakazali sprzątnięcie w ciągu 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbawię Was...

Wczoraj przyszedł na budowę do męża sąsiad (cały czas mieszka w Niemczech) i powiedział, że po osiedlu poszła plotka, że daliśmy mu 100tys. łapówki za zgodę na budowanie stolarni bo sąsiedzi powiedzieli mu że naz dom nie wygląda jak dom i napisali do jakiegoś urzędu pismo o wstrzymanie budowy :o :o :o Ja myślałam, że głupich nie sieją ale...

A my mamy tzn. dom nowoczesny czyli dom z płaskim dachem:lol:

 

hehe.... w którym miejscu na Widawie się budujesz?

 

Muszę to zobaczyć....kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwie łazienki i 50m2 płytek poza nimi, umówiłem się na 18 tys. Chłopaki wpadli 11-tego, ostro ruszyli i ... ciągle u mnie są, a robi 3-5 osób. Co prawda dołożyłem im to i owo, ale jeszcze dość daleko do końca.

 

Jak często wymyślacie coś niestandardowego? Ja zaczynam się łapać na tym, że coraz więcej dziwnych pomysłów przychodzi mi do głowy. Oczywiście nie jest to nic odkrywczego, ale nie spotyka się to często. Przykładowo:

- klapy na rolkach na stryszek

- drabinka z nierdzewki na stryszek, zamontowana na stałe w pokoju

- naświetla 25x250cm między korytarzem a łazienką i sypialnią

- witrynki wkuwane w ścianę

- ścianka z umywalką ustawiona... skośnie pod skosem :lol: (przesłania WC)

- uchwyty na ręczniki pod umywalką robione na zamówienie (odwzorowanie linii umywalki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wolnego hydrulika - jakby ktoś chciał.

I fajny kontakt na Bałtyk Gaz.

No i jeszcze z tych moich pierwszoligowych kontaktów posadzki w ComfortPlusie.

To tak dla przypomnienia, gdybyście nie pamiętali o moich faworytach :wink: 8)

 

Hej,

posadzki w ComfortPlusie - to nazwa firmy?

:)

 

Posadzki w rozumieniu parkiety itd... :wink: agzotyczne, deski, systemy na ogrzewanie podłogowe itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwie łazienki i 50m2 płytek poza nimi, umówiłem się na 18 tys. Chłopaki wpadli 11-tego, ostro ruszyli i ... ciągle u mnie są, a robi 3-5 osób. Co prawda dołożyłem im to i owo, ale jeszcze dość daleko do końca.

 

Jak często wymyślacie coś niestandardowego? Ja zaczynam się łapać na tym, że coraz więcej dziwnych pomysłów przychodzi mi do głowy. Oczywiście nie jest to nic odkrywczego, ale nie spotyka się to często. Przykładowo:

- klapy na rolkach na stryszek

- drabinka z nierdzewki na stryszek, zamontowana na stałe w pokoju

- naświetla 25x250cm między korytarzem a łazienką i sypialnią

- witrynki wkuwane w ścianę

- ścianka z umywalką ustawiona... skośnie pod skosem :lol: (przesłania WC)

- uchwyty na ręczniki pod umywalką robione na zamówienie (odwzorowanie linii umywalki)

 

Ja miałem podobnie, ale jak sie budżet skończył - to i opamiętanie nadeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo:

- klapy na rolkach na stryszek - 325zł/szt.

- drabinka z nierdzewki na stryszek, zamontowana na stałe w pokoju - 1000zł/szt.

- naświetla 25x250cm między korytarzem a łazienką i sypialnią - 1000zł /szt.

- witrynki wkuwane w ścianę - 800zł/szt.

- ścianka z umywalką ustawiona... skośnie pod skosem :lol: (przesłania WC)

- uchwyty na ręczniki pod umywalką robione na zamówienie (odwzorowanie linii umywalki) - 100zł szt.

 

Ja miałem podobnie, ale jak sie budżet skończył - to i opamiętanie nadeszło.

 

Niektóre to faktycznie drogie fanaberie, ale akurat uchwyty z montażem są tańsze niż niejedne firmowe i niewiele droższe niż chińszczyzna. Klapy na rolkach - rewelacja jeżeli chodzi o estetykę w pokoju. Właśnie obejrzałem podkład pod multidekor na ścianie przy schodach. A jest to duża ściana. Narysowałem odpowiedni kształt i właśnie mi go wyszpachlowali na gładko, bo reszta będzie chropowata. Kończy się ona na tym naświetlu i będzie super wyglądało. Więc nie żałuję :) Finansami się jeszcze nie przejmuję ;) Oczywiście braknie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...