Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Wszystkim,

 

Jestem teraz na etapie rozglądania się za instalatorem - woda, kanalizacja, CO (z podłogówką), wybór kotła.

Mam prośbę - czy możecie polecić dobrego instalatora w rozsądnej cenie - muszę znaleźć takiego, który mi zrobi całą instalację pod kocioł gazowy - a że kilka lat pewnie nie będę miał gazu - to tymczasowo wstawi elektryczny.

 

z góry dzięki,

 

Ja mogę polecić Adama od Daro tel. 602253166

 

Kotłownia uruchomiona i śmiga już 2 tygodnie.

Robił u mnie podłogówkę, grzejniki, kotłownie, wode, kanalize i gaz.

 

http://images43.fotosik.pl/140/04fcca2767d7dc80.jpg

 

Ray23, jeszcze jedno pytanie - robiles instalacje CO i kotlownie w dwóch krokach? Bo widze ze masz wykafelkowane i podloge wykonczoną. Nie zastanawiałem się nad tym - ale teraz jak zobaczyłem to mi tak przyszło do głowy.

Tzn wod-kan i rozprowadzenie CO po tynkach, potem wylewki a potem szybkie wykonczenie kotlowni a na koniec jej wyposazenie? Robiles probe cisnieniowa przed wylewkami?

 

Moze ktos podac czy tak robiliście czy może jakoś inaczej?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii technicznej - chcę zagospodarować schowek wys. 1,1 m z wejściem "wczołgiwanym".

 

Po ociepleniu chcę przykręcić płyty G-K prosto do więźby, albo na łaty drewniane.

 

Myślicie, że to będzie ok czy szkoda materiału i pracy?

 

Pozdrav

a gdzie miałby byc ten schowek?Pytam bo u siebie zrobiłam taki nad wykuszem w garderobie u syna na takie tam różne skarby ale po zimie zamurowałam ten schowek ze względu że pizgało niemiłosiernie chodź było ocieplone lecz nie miałam jeszcze podbitki może dlatego :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii technicznej - chcę zagospodarować schowek wys. 1,1 m z wejściem "wczołgiwanym".

 

Po ociepleniu chcę przykręcić płyty G-K prosto do więźby, albo na łaty drewniane.

 

Myślicie, że to będzie ok czy szkoda materiału i pracy?

 

Pozdrav

a gdzie miałby byc ten schowek?Pytam bo u siebie zrobiłam taki nad wykuszem w garderobie u syna na takie tam różne skarby ale po zimie zamurowałam ten schowek ze względu że pizgało niemiłosiernie chodź było ocieplone lecz nie miałam jeszcze podbitki może dlatego :-?

 

To jest przy sypialni synka. Będzie ocieplone jak reszta domu, więc raczej pizgać nie powinno.

 

Bardziej niż o zasadność zagospodarowania tej przestrzeni pytałem o sens kręcenia płyt g-k prosto do więźby.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przy sypialni synka. Będzie ocieplone jak reszta domu, więc raczej pizgać nie powinno.

 

Bardziej niż o zasadność zagospodarowania tej przestrzeni pytałem o sens kręcenia płyt g-k prosto do więźby.

 

Pozdrav

Dobry

Ja bym tylko ocieplił porządnie, dał dobrej klasy folię i już

- jeśli schowek będzie używany ze dwa razy w roku (choinka i stroik wielkanocny :) ) to po co odbierać sobie kolejne 3 cm na regips ;) nie mówiąc o kosztach i dodatkowej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przy sypialni synka. Będzie ocieplone jak reszta domu, więc raczej pizgać nie powinno.

 

Bardziej niż o zasadność zagospodarowania tej przestrzeni pytałem o sens kręcenia płyt g-k prosto do więźby.

 

Pozdrav

Dobry

Ja bym tylko ocieplił porządnie, dał dobrej klasy folię i już

- jeśli schowek będzie używany ze dwa razy w roku (choinka i stroik wielkanocny :) ) to po co odbierać sobie kolejne 3 cm na regips ;) nie mówiąc o kosztach i dodatkowej pracy

 

Bry,

 

sobie tylko dumam, że jak będzie folia to ryzyko uszkodzenia jest dość duże. Jak mam mało miejsca, to podczas odgrzebywania gratów robię nerwowe ruchy i np narty mogą wyjść nad dachówki ;-)

 

Materiał już kupiłem (to i tak ok 90 zł) za płyty i kilka złotych za wkręty.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

 

sobie tylko dumam, że jak będzie folia to ryzyko uszkodzenia jest dość duże. Jak mam mało miejsca, to podczas odgrzebywania gratów robię nerwowe ruchy i np narty mogą wyjść nad dachówki ;-)

 

Materiał już kupiłem (to i tak ok 90 zł) za płyty i kilka złotych za wkręty.

 

Pozdrav

No tak - droczy się, pyta, a materiał już kupił :D

Myslałem o takiej folii "profesjonalnej" np Tyveca, wewnętrzna do krycia od strony domy - ona ma mikroskopijną przepuszczalność i nie da się jej przedrzeć podobnie jak tej wierzchniego krycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo! Kiedyś był podany namiar bezpośrednio do producenta parapetów, z którego skorzystałem. Dziś w zamian chciałbym się podzielić namiarem na producenta frontów drewnianych.

 

Firma Drewup. Cena 350-370 netto + ew. 25zł za patynowanie za m2. Jedyny minus to czas oczekiwania - ok 4 tygodni.

 

Może ktoś skorzysta - za jakieś miesiąc dwa jak zrobię kuchnię, to pochwalę się fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

czy Ktoś z Was użytkuje pompę ciepła? Jestem przekonana do tego sposobu ogrzewania, ale nie wiem, którą pompę wybrać. Byłam w domu gdzie montowała Clima Komfort z Grudziądza i właściciele byli zadowoleni, mimo że płacili po ok. 400 zł/mies za prąd. Uważam, że przy PC to trochę dużo.

Byłam u innego gościa w sąsiedztwie i powiedział, że już nie korzysta z PC - za drogo, kiepsko pracowało i teraz ma piec węglowy.

 

Kto ma jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GosiaIAdam powtórz namiar na parapety. Nie mam siły szukać wstecz. Namiar na fronty już zapisałam.

Firma Window Sill - parapety z MDF w naturalnej okleinie. Można je zobaczyć na żywo we Wrocławiu na Legnickiej obok Dolmedu, firma bodajże Różański-okna czy jakoś tak.

Dokładnie Różański. Parapety wyglądają super i są w przyzwoitej cenie. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę,

czy Ktoś z Was użytkuje pompę ciepła? Jestem przekonana do tego sposobu ogrzewania, ale nie wiem, którą pompę wybrać. Byłam w domu gdzie montowała Clima Komfort z Grudziądza i właściciele byli zadowoleni, mimo że płacili po ok. 400 zł/mies za prąd. Uważam, że przy PC to trochę dużo.

Byłam u innego gościa w sąsiedztwie i powiedział, że już nie korzysta z PC - za drogo, kiepsko pracowało i teraz ma piec węglowy.

 

Kto ma jeszcze?

 

No kochana - a ja nie byłbym taki przekonany - wszystko zależy ile masz pieniedzy i jakiej klasy kupisz sprzęt i ile masz zamiar mieszkać w tym domu (aby Ci sie to zwróciło) i jaki masz grunt i pytań jeszcze kilka można zadać. Faktem jest, że tego robi się teraz dużo. Mój znajomy kręcił kiedyś studnie i z tego żył. Teraz kręci tylko pod pompy ciepła i jeszcze lepiej zarabia. Cześć sprzętu na rynku jest nieefektywna w stosunku do ceny jaką trzeba za to dać.

Podobnie jest z rekuperatorami, są różne klasy i ceny; Producencji prześcigają się w pomysłach na promocję.

Zasada jak we wszystkim - zimna kalkulacja i kompromis między ceną, jakością i kosztami eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyboru to raczej wielkiego nie mam, bo gazu niet, więc albo PC albo butla w ogródku - ma być bezobsługowo.

Grunt był badany - lekko wilgotna glina, więc ok. Różnica między kotłownią gazową z wysokiej klasy kotłem kondensacyjnym z butlą a PC wynosi 20tys, więc w kosztach budowy do przeżycia. Reku tez będzie - z Szymanowa.

 

teraz szukam tylko użytkowników PC zadowolonych lub nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić fachowców od tarasów. Znających się na robocie i potrafiących doradzić jak lepiej wykonac taras, na gruncie czy z fundamentami.

 

Ps.

AnnaP.

PC dopiero będę montować. Rozmawialiśmy z paroma osobami które już użytkują PC i są zadowolone. W pełni się zgadzam z Daro_K .

A te 400 zł to tylko za pompe czy za PC i wszelkie inne urządzenia elektryczne działające w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...