Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Wrocławska


Umka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 59,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Frankai

    4544

  • wojgoc

    2958

  • Tatarak

    2576

  • Ivonesca

    1701

Najaktywniejsi w wątku

Seweryn1966 - u mnie robił parkiet. Miałem go nie z allegro alo z polecenia znajomych (nawet nie wiedzialem ze sie oglasza). Ekipa 4 ludzi, szef Seweryn nie pracuje z nimi. Robią czysto, sprawnie, bez problemu poprawiala jesli cos jest nie OK. Mi zakladali parkiet debowy, u znajomych teak. Tez moge polecic.

 

No proszę :) Dobrze to słyszeć. On ma zdaje się kilka ekip które nadzoruje.

 

A jak w tym rankingu wygląda ComfortPlus? Sprawdzaliście polecanych przeze mnie Panów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, o szambo betonowe...potrzebuję kupić ale kompletnie nie wiem gdzie :cry:

 

 

No nie wiem, teren na którym budujesz jest bardzo gliniasty a woda w nim buszuje dość dziwnie. Jeśli masz taką glebę jak ja to nie radzę betonowego. Ja sam kupiłem nie wiele droższe metalowe szczelne. Jak chcesz namiar, to wiesz, gdzie mnie szukać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ślubny nie chce ani plastiku ani metalu tylko szambo betonowe...za 2 lata ma być kanaliza więc szkoda przepłacać :wink:

Ale jak na jesieni będziecie wywozic szambo raz na tydzień to szybko wydana kasa przewyższy różnice miedzy matalowym a betonowym.

Ja dałem za swoje 4 tys - 8m3 i mam spokój. Kanaliza już się podobno u mnie robi a ja nie żałuję. Będę łapał tam deszczówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcemy kupić 10m3, a metalu i plastiku ślubny nie chce kupować bo potrzebna jest do szamba płyta dociskowa ( tak to się chyba nazywa)

 

Moją ósemkę zalałem do 30% wodą i zassało że HEJA.

Moniq - nie chcę pwiedziec za kilak tygodni - a nie mówiłem - sprawdźcie poziomy i wędrówkę wody guntowej w miejscu posadownia planowanego zbiornika.

Wykopcie dół w letni dzień i poczekajcie, czy zbierze się woda, jeśli zbierze się to betonowe nie będzie dobrym pomysłem. U mie wod stała do połowy czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szambo po tym jak wystawił nas sąsiad do wiatru zdecydowałam sie kupić w Oławie. Jak na warunki Wrocławskie cena przystępna( Oczywiście drożej jak szamb sprowadzanych z Probudu czy z Radomia). Nie żałuje. Panowie w 4 godziny wykopali rów,zamontowali szambo, podłączyli do domu, wyprowadzili rury do szybkozłączki, uporządkowali teren. W 4 godz. zamknęłam temat szambo. Namiar firma Hydro-bet- Czesław Zawer, tel. 609 655 105. Mogę polecic z czystym sumieniem.

 

Ps. szambo jest monolityczne, 1 komorowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykopcie dół w letni dzień i poczekajcie, czy zbierze się woda, jeśli zbierze się to betonowe nie będzie dobrym pomysłem. U mie wod stała do połowy czerwca.
A to dziwne. U mnie szambo nawet wrzucali w dół zalany wodą gruntową (jesień już była). Żeby betonowe szambo ze wzmacnianą płytą betonową - całość ponad 10t) osiadło na dnie, najpierw wlaliśmy w nie trochę wody a potem jeszcze kopara przysypała wstępnie ziemią. Inaczej pływało sobie spokojnie.

I co?

Po całej zimie i wiośnie, gdzie dookoła było masę wody, żadnych niepokojących oznak nie zauważyłe, gdy jakieś 3 tygodnie temu zaglądałem do środka. Poziom wody zgodny z oczekiwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, teren na którym budujesz jest bardzo gliniasty a woda w nim buszuje dość dziwnie. Jeśli masz taką glebę jak ja to nie radzę betonowego. Ja sam kupiłem nie wiele droższe metalowe szczelne. Jak chcesz namiar, to wiesz, gdzie mnie szukać :wink:
A czy nie ma niebezpieczeństwa, że w terenie, gdzie często stoi woda to metalowe przerdzewieje i też zacznie przeciekać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, teren na którym budujesz jest bardzo gliniasty a woda w nim buszuje dość dziwnie. Jeśli masz taką glebę jak ja to nie radzę betonowego. Ja sam kupiłem nie wiele droższe metalowe szczelne. Jak chcesz namiar, to wiesz, gdzie mnie szukać :wink:
A czy nie ma niebezpieczeństwa, że w terenie, gdzie często stoi woda to metalowe przerdzewieje i też zacznie przeciekać?

Dokładnie, o tym samym mówił ślubny

asia22 ile kosztowała cała usługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, teren na którym budujesz jest bardzo gliniasty a woda w nim buszuje dość dziwnie. Jeśli masz taką glebę jak ja to nie radzę betonowego. Ja sam kupiłem nie wiele droższe metalowe szczelne. Jak chcesz namiar, to wiesz, gdzie mnie szukać :wink:
A czy nie ma niebezpieczeństwa, że w terenie, gdzie często stoi woda to metalowe przerdzewieje i też zacznie przeciekać?

 

Jest zabezpieczone jakąś mazią, a jak ju z zacznie przeciekać za 10-20 lat to będzie kanaliza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szambo nie interesi, ale ciągle nie daje mi spokoju zbiornik na deszczówkę. Robić czy nie robić? Będę miał zraszacze i linie kroplujące. Na nieszczęście wprowadzenie wody (i ewentalne wyprowadzenia na dolewki) mam z tyłu budynku, a połączenie wszystkich spustów deszczówki od frontu. Zasilanie do pompy też z tyłu mogę wyciągnąć. Teren mam gliniasty i wokół domu musiałem robić drenaż. Zastanawiam się czy opłaca się grzebać, bo z jednej strony teren podszyty gliną nie wymaga aż tyle wody, a z drugiej kombinacji ze zbiornikiem i potem dbania o niego pewnie sporo. Nie wiem też jak to u nas z wodą. Może lepiej byloby studnie wykopać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szambo nie interesi, ale ciągle nie daje mi spokoju zbiornik na deszczówkę. Robić czy nie robić? Będę miał zraszacze i linie kroplujące. Na nieszczęście wprowadzenie wody (i ewentalne wyprowadzenia na dolewki) mam z tyłu budynku, a połączenie wszystkich spustów deszczówki od frontu. Zasilanie do pompy też z tyłu mogę wyciągnąć. Teren mam gliniasty i wokół domu musiałem robić drenaż. Zastanawiam się czy opłaca się grzebać, bo z jednej strony teren podszyty gliną nie wymaga aż tyle wody, a z drugiej kombinacji ze zbiornikiem i potem dbania o niego pewnie sporo. Nie wiem też jak to u nas z wodą. Może lepiej byloby studnie wykopać?

 

hej ja właśnie zrobiłam odprowadzenie deszczówki, teren też mam gliniasty... też musiałam zrobić odwodnienie w koło domu....ale woda z rynien nieźle żłobiła mi dołki....

 

Sąsiadka ma i chwali sobie podlewanie ogrodu ta deszczówką... ja jeszcze nie podlewałam - bo ogrodu brak... na razie walka z chwastami.... ale w koło domu już nie zbiera się woda z rynien :D

 

sam zbiornik kosztował mnie 2 tyś.... ale i rozprowadzenie rur też nie było tanie... 45zł za mb. przy każedej rynnie taka skrzyneczka z sitkiem - jakby liście napadały do rynny.... lub cokolwiek innego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o parapety zewnętrzne. Otóż w moim przypadku będzie 18cm ocieplenia styropianem + 5cm ściany do okna - razem zatem 23cm plus część parapetu, która wystawałaby poza ścianę i ocieplenie.

 

Łącznie zatem jest to ponad 25cm, a cegła klinkierowa, którą chciałbym dać na parapet (ta sama co na cokole) ma tylko 21cm... Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Chciałem wszystkich przestrzec przed znanymi i polecanymi tu "misiami". O jednym pisaliście np. na str.204, ale tyczy się to praktycznie wszystkich fachmanów, zwłaszcza, gdy ich robota jest wykonywana w 2 etapach. Z reguły po pierwszym etapie dostają większość kasy, więc o ten etap zabiegają szczególnie intensywnie, ale gdy potrzeba ich do wykonania drugiego końcowego etapu, to już trudniej się z nimi skontaktować i już nie są tacy chętni do roboty. Woda sodowa i do głowy uderzyła i tyle. Wniosek: przed rozpoczęciem robót trzeba spisywać umowy i to szczegółowe, łącznie z harmonogramem płatności, takim, żeby o nas nie zapominali.

Pamiętajcie, że oni również zarabiają na dostarczanym wam materiale, więc przeważnie zachwalają to, na czym mają najwięcej marży.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznie zatem jest to ponad 25cm, a cegła klinkierowa, którą chciałbym dać na parapet (ta sama co na cokole) ma tylko 21cm... Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać?

 

Eeee tam pomysł. Mamy sprawdzone rozwiązanie :)

Oczywiście możesz zastosować parapet systemowy (Roben ma takowe), ale jest drogi i niekoniecznie musi Ci pasować. Ja wolałem sam rzeźbić (rękami fachowca oczywiście). Spadek uformował za pomocą betonu. Cegła jest to dziurawka, ale na końcach musieliśmy dać pełną oczywiście. Na szczęście Roben miał :)

 

http://frankai.smugmug.com/photos/454188789_XUGkp-M.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...